#13 Stephane Lasme

Yalnız eğer Lasme haberinin kaynağı eurohoops ise o haberde Pana ilgileniyor bile denmemiş Pana ilgilenebilir/muhtemelen ilgilenecektir gibi bir ifade var.Kaldı ki Lasmenin menejerinin site üzerinde etkisi olduğunu geçen seneden biliyoruz

İkincisi genel olarak hemen her alanda içi boş olsada kendinden emin konuşana inanma huyumuz olduğu için ki bu huyumuz edebiyat ve sinemamız için de geleneksel olarak bir hiciv konusu olmuştur.Kendini inandırmak isteyenlerin sosyal medyada kendinden emin bir dil kullanması bir gelenek oldu.Yani Eurohoopsdan böyle bir haberi okuyan biri "Lasme ile Pana ilgilenebilirmiş" demiyor hatta "ilgileniyormuş" da demiyor en az "ilgileniyor"dan başlıyor ihale.Yani Türkiyeden haberlerin bile çopu böyle Pana'nın içşnden rakam öğrenecek bir duyumcumuz yoktur sanmam.Herhangi bir yunan basın organında çıktı ise 1250 rakamı iş değişir biraz ama ben baktım göremedim.

Kaynak basketdegisi ymiş sanırım.Rakam içeren bir sızdırma klüpten değildir muhtemelen.Rakamın doğruluğundan pek emin değilim ama geçen seneki performansından sonra paramız varsa oralara çıksak neden çıktık demem hatta daha ıyısı birsz daha dusuk yıllık ucretle 2 yıllık sözleşme önermek bence yası ileri Lasmenin ona da cazip gelebilir

Panathinaikos'un , Stephane Lasme'ye teklifi 1 milyon 250 bin dolar. Galatasaray bu rakama çıkmazsa Lasme , Panathinaikos'ta.

Lasme çok önemli bir oyuncu ve bu takım için de bir oyuncudan çok daha fazlası ama diğer taraftan da 1 milyon 250 bin dolar da çok ciddi para iyi düşünmek lazım.
Ben kesin o paraya çıkardım diyemiyorum o yüzden de..enine boyuna düşünmek lazım.

Panathinaikos bütçeyi arttıracak diyorlardı,Avrupadaki uzun kıtlığında Lasmeye salça olabilirler.Elimizi çabuk tutsak keşke.Umarım kalır,çok ararız böyle birini.Ndong dahil son 5 yılın en iyi uzunu bence.Geçmişi bilmiyorum o yüzden 5 yılla sınırlandırdım :)

Emin olduğum bir şey var şuanda Lasme ye 1 milyon 250 bin versek kimse niye veriyoruz demez fakat bütçe ve finansal durumumuz ortada. Bunun yerine bende daha düşük ücretle iki yıllık bir sözleşmenin Lasme yi takımda tutabileceğini düşünüyorum.

Yalnız adam sezon içinde takımı için herseyını veren savaşcı transfer dönemi de çok iyi bir iş adamı/pazarlıkçı. Maşallah çok da politik :)

Stephane Lasme: 'I'd love to work again with coach Pedoulakis'

Gecen yaz benzer numaralar yapmıştı ama aldığı paranında hakkını misli ile verdi allahı var. Yanlız lasme'nin de dediği gibi sezon geride kaldı ve önümüze bakma zamanı. Sonuçta lasme 1982 doğumlu, yani 34 yaşında. Simdi pana oyle 1.250 usd falan vermez, veremez lasmeye. Verirse baska pivot alamazlar. Ayrica oncelikleri 3d yerine cok iyi bir guard bulmak. Zaman gostericek tabi herseyi, bende uzatilmasini cok istiyorun ama her seyin ekonimik bir karsiligi olmali, udoh veya dunston 900 bin usd civarina oynarken lasme'de bence bu civarda yani tavan olarak 1 milyon usd civarina bir kontrat alir. Insallah orta yol bulunur ve sozlesme uzatiriz.

Gecen yaz benzer numaralar yapmıştı ama aldığı paranında hakkını misli ile verdi allahı var. Yanlız lasme'nin de dediği gibi sezon geride kaldı ve önümüze bakma zamanı. Sonuçta lasme 1982 doğumlu, yani 34 yaşında. Simdi pana oyle 1.250 usd falan vermez, veremez lasmeye. Verirse baska pivot alamazlar. Ayrica oncelikleri 3d yerine cok iyi bir guard bulmak. Zaman gostericek tabi herseyi, bende uzatilmasini cok istiyorun ama her seyin ekonimik bir karsiligi olmali, udoh veya dunston 900 bin usd civarina oynarken lasme'de bence bu civarda yani tavan olarak 1 milyon usd civarina bir kontrat alir. Insallah orta yol bulunur ve sozlesme uzatiriz.

1250 bence de vermez hadi diyelim verebilir direk pazarlığa oradan girmezler adamlar.Bu arada ortalıkta dolaşan ücret listesi yüzünden biz Lasme bizden 1 milyon aldı gibi düşünmeye başladık ama transfer döneminde 1 milyona yakın denmişti.En son bir yerde bizden 900 aldığı yazıldı ki bu daha doğru muhtemelen. Hunter da Real'e 1milyon civarına gitti sanırım. Ben Pana'nın Lasme için 1 milyon doların üzerine çıkacağına pek ihtimal vermiyorum. Borusis'le ve Birch ile de ilgilendikleri söyleniyor.Muhtemelen lasme back-up 5 numara adayları ve tek adayları da değil ihtiyatlı davranmakta fayda var.

Raduljica'ya 2 verdiklerini unutmamak gerek..

İnterbasket'de radu'nun aldığı ücret gündeme geldi yenilerde birkaç kullanıcı 900-950 k euro yazdı itiraz eden de olmadı

Pek sağlam bir referans değil ama en çok kazanan elli oyuncu derlemesinde de 1 milyon euro yazıyordu radu için yani genelde 900-1000 arası yazılan rakamlar Euro cinsinden

Raduljica'ya 2 verdiklerini unutmamak gerek..

Furkan, ben de radu 1 milyon€ alıyor diye biliyorum. Ne pao nede oly nin o rakamlara çıkabilecek bütçeleri pek yok. Benim bildiğim calathes'e 2 milyon € verdiler yunan oyuncu kontenjanı olduğu için. Şimdi diamantidis' de gidince kısa oyuncu oncelikleri olucaktır bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok istiyorsa gidebilir 34-35 yaşına geldi 1milyonun üstünde veremeyiz,vermemeliyiz.

Yeri bir şekilde dolacaktır.Kimlerin yeri dolmadı ki bu takımda.

Yani giden oyuncuyu tutamazsın zaten. Ya böyle oyuncuları her yıl elinde tutacak kadar paran olacak ya da bu tarz kaliteli adamlar yakaladığında 1 yıldan uzun sözleşme yapacaksın. Sonuçta Lasme'nin Pana'da ortaya koyduğu basketbol belli, bu yıl pivot olmadığı için iyice göze battı ama emin olun eli ayağı düzgün pivotumuz olsa Lasme çok daha kıymetlenirdi. Gelgelelim günümüz basketbol dünyasında hiç kimsenin yeri de dolmayacak değil. Hele de 1 milyon dolar gibi bir paraya. Hiç kimseyi bulamazsan Birch'ü getirirsin, kendi Lasme'ni yaratırsın. En nihayetinde Lasme kalsa da gitse de bu taraftarın kalbine, kulübün tarihine işlendi. Kendisinin yerini daha iyisiyle doldursak da Lasme her zaman hatırlanmaya devam edecektir. Aynı Marko gibi.

Lasme 1300, İverson 700..
5 numara için 2 milyon verilebilir.
Lasme gibisi bulunmaz.
Kusarak terinin son damlasına kadar oynayacak ve takımi-taraftari sahiplenecek başka bir oyuncu zor buluruz.

Yapmayın yahu 34 yaşındaki adama( ki bu adam sahada herşeyini veren tüm sene tek başına mücadele eden lasme de olsa) 1in üstünde para vermemeliyiz. Lasme için 1.250 vermek bizi zorlar bence o bütçelere çıkılacaksa başka oyuncu da bakılır. Lasme giderse Birch düşünülebilir.

Birch şu an Lasmenin yaptığı katkının anca yarısını verir. Lasme kadar kaliteli oyuncu almamız zor, alacağımız her yeni oyuncu bir risk bizim için.

Arkadaşlar herkese merhaba ilk mesajımı Lasme başlığında yazmak istedim. Açıkçası Lasmeye de vermeyeceksek bu parayı kime vereceğiz bilmiyorum, bence takımda kesin kalmalı. Avrupanın en iyi 5 pivotundan biridir Lasme yaşı ne olursa olsun.