2008 Wnba Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Oyun stili ve karakter olarak 'one man team' tarzı oyuncular bizden uzak dursun, bizim isteğimiz formasının değerini bilecek kendisini takım arkadaşlarından ve en önemlisi formasından üstün görmeyecek sporcular... Bu nedenle Cappie Pondexter, Seimone Augustus tarzında oyuncular bize uygun düşmez! Yerli transferlerimizin bizim sahadaki oyun karakterimize ve inancımıza çok uygun olduklarını düşünüyorum! Vickie bence sadece Sophia geliyorsa gelmeli, malum takım arkadaşları ve geçen sezon tıkandığımız yerlerde ikisinin birbirini tanımasının çok meyvesini yedik. Ancak bu sene Vickie geçen sezonki gibi 30-35 dakika oynamayacaktır, mühim olan oynayacağı dakikalara geçen sezonki verimliliğini yayması ve hatalarını elimine etmesi. Ama o olmayacak olursa belki penetre sonu ceza jumpshutıolan mümkünse 1.85 veya üzeri bi oyuncu alınmalı, hoş bence Vickie olduğu takdirdede o tarz bir oyuncu almamız lazım (Avrupalı= ama malum bütçe...
Ayrıca şunuda unutmamalı bu tarz takım sporunda ferdi performans sergilemeyi seven sporcular geldiği takdirde geçen sezon Işıl ve Esra'dan aldığımız verimde ortadan kalkar. Düşünsenize sen onca zorluğa rağmen her maç 40 dk oynayıp takımı yukarılara taşıcaksın yada yüzünde maske yağmur gibi yağıcaksın, yerdeki toplara atlıcaksın sonra bir dünya para ödenerek bir başkası getirilecek ve sana sen topu ablana ver kızım o oynasın denilecek!
Bence gelecek yabancılarda basketbol kimliğine çok dikkat etmeliyiz, salt WNBA istatistiklerine yada pazarlama faktörlerine bakarak isimler telaffuz etmek yerine yanındaki oyuncularada bakıp ne tarz oyuncularla neler yapabiliyoru değerlendirmeli. En önemlisi ciddi fedakarlık yaparak kalmış sporcumuz varken dalga geçer gibi bak senin masrafından kıstık ne getirdik denmemeli! Tüm dengeler korunarak en iyisini almalıyız derim.

vj kusursuz bir ilk yari oynadi hic kacirmadan 3 ikilik 1 tanede 3 luk gonderdi ribauntta cekti 9 sayi ile takiminin en skorer 3 oyuncusundan biridi ilk yari, sophia hala yorgun gozukuyor ribauntlarda hic yoktu nerdeyse ama 3 ast 2 tc olumlu istatisktileriydi 6 sayi atti ilk yari acayip uykum geldi macin devamini izleyemeyecem izlemek isteyenler mogulus.com'da sport bolumunde veriyor canli olarak izleyebilirsiniz.

San Antonio : 71
Houston Comets : 77

Vickie Johnson: 12 sayı, 5 ribaund, 2 asist
Sophia Young : 19 sayı, 4 ribaund, 5 asist

Ann Wauters sadece 2 ribaund alabilmiş.Becky ve Vickie bu açığı kapatmaya çalışmış ama maalesef yetmemiş.

Selim Borovalı' Alıntı:
Mogulus com dan nasıl maç izleniyor detaylı bilgi verebilirmisiniz ?

sadece onda degil arada cok mac olunca nba tv nin vermedigi maclari bazi siteler veriyor macin adini yaz google'a ondan sonra online watch tv yaz cikiyor zaten veriyorsa !!!

San Antonio Silver Stars : 73
Minnesota Lynx : 65

Vickie Johnson : 6 sayı, 7 ribaund, 6 asist
Sophia Young :20 sayı, 6 ribaund, 2 asist

İlk defa Silver Stars maçını sonuna kadar izledim.Vickie tek kelimeyle maçın yıldızıydı.Bakmayın 6 sayı attığına maçı almak için herşeyi yaptı.Bütün hücum organizasyonlarının başında o vardı.Onun önderliğinde takım galip geldi.Vickie oyundan çıktığı dakikalarda sayı bulmakta çok zorlandılar.Hammon iyi değildi, ilk sayısını 3. çeyreğin son 2 dakikasında bulabildi ancak.Sophia toparlanmaya başlamış.Takımın en büyük sıkıntısı ribaundlar.Bu maç Vickie'nin olağanüstü çabası olmasaydı kaybedilebilirdi.Savunma ribaundlarında iyiydiler fakat hücum ribaundlarında berbattılar.Vickie'yi izlemek büyük bir zevk benim için.İnşaallah bu senede bizimle olur ve beni(bizi) bu zevkten mahrum bırakmaz.

http://www.wnba.com/silverstars/gameday/080628.html

tangela smith , turasi , pondextar gibi 3 star'in var ama bugun bitse play-off'ta yoksun nedeni belli herkez kendine oynuyor stars(bizimkiler) 2. ler ama paylasiyorlar 3 maci tek basket farkla yenildiler tum wnba de 4. ler hemde tek uzunlari var !!! basari her zaman yildizlarla gelmiyor vj gemisinin hep su alan yerlerini tikiyor uzun mu yok ribaunt aliyor hammon gunundemi degil asist yapiyor gerekirsede skor yapiyor kisacasi nba nin en iyi jokerlerinden , phoneix belki kadro olarak cok ustun ama gemide can simidi(vj) yok !!!

Büyük yıldızlar her zaman gereklidir takım oyunuyla bir yere gelirsin kendine oynayan oyunculardan kurulu takımda zar zor da olsa seninle gelir. İşler sıkışıp savunmalar sertleşince biri içeri dalıp bir basket atsın biri bir insiyatif alıp bir şut soksun istersin müthiş dayanışma ile oynayan takım şutu kimin atacağını düşünürken ya da beklerken pekte bir arada oynamayan ama yetenekli diğer takımda kendine oynayanlardan biri şutu çoktan atmış olur ve asla kaçırmaz. Tabi oyun karakteri antrenör tercihidir ama yıldızlar da göz çıkarmaz.

Seckin Hasseli' Alıntı:
tangela smith , turasi , pondextar gibi 3 star'in var ama bugun bitse play-off'ta yoksun nedeni belli herkez kendine oynuyor stars(bizimkiler) 2. ler ama paylasiyorlar 3 maci tek basket farkla yenildiler tum wnba de 4. ler hemde tek uzunlari var !!! basari her zaman yildizlarla gelmiyor vj gemisinin hep su alan yerlerini tikiyor uzun mu yok ribaunt aliyor hammon gunundemi degil asist yapiyor gerekirsede skor yapiyor kisacasi nba nin en iyi jokerlerinden , phoneix belki kadro olarak cok ustun ama gemide can simidi(vj) yok !!!

Çok doğru tespitler.İşte bu yüzden VJ'nin gelmesini bu kadar çok istiyorum.Maçlar yıldızla değil takım oyunuyla geliyor.Geçen sene Fener biraz şans,birazda hakem desteğiyle şampiyon oldu.Ama gerçek hakedeni herkes gördü.Burası Türkiye adalet aramak biraz lüks heryerde.Nerde geçen senenin şampiyonu Phoenix diye sormak lazım.O kadar yıldızı var ama yokları oynuyorlar.Herşey takım olabilmeyi başarabilmekte.Yıldızdan yıldızada fark var.Hammonda yıldız, Pondexterda yıldız diyorlar.Hangisi gerçek yıldız?Peki hangisi gerçek anlamda bir sporcu.Çirkef olmak sporcu ahlakına sığarmı?Neyse..

Murat Baylan' Alıntı:
Büyük yıldızlar her zaman gereklidir takım oyunuyla bir yere gelirsin kendine oynayan oyunculardan kurulu takımda zar zor da olsa seninle gelir. İşler sıkışıp savunmalar sertleşince biri içeri dalıp bir basket atsın biri bir insiyatif alıp bir şut soksun istersin müthiş dayanışma ile oynayan takım şutu kimin atacağını düşünürken ya da beklerken pekte bir arada oynamayan ama yetenekli diğer takımda kendine oynayanlardan biri şutu çoktan atmış olur ve asla kaçırmaz. Tabi oyun karakteri antrenör tercihidir ama yıldızlar da göz çıkarmaz.

tabiki ama yildiz dedigin paylasimci olucak , gerektiginde sazi eline alicak ama her zaman degil!!! denver'a bakalim carmelo , iverson gibi nba en iyi skorerlerinden 2 si onun yaninda k.martin , m.camby gibi nba en iyi savunmacilarindan 2 si , oda yetmedi jr smith gibi her seyi yapan inanilmaz bir genc oyuncu ama topu kim eline alirsa kendi oynuyor sonuc sayi kralliginda 2 oyuncu , ribaunt kralliginda 2 oyuncu , blokta 2 oyuncu phoneix gibi turasiyle pondextar sayi kralligi icin kapisiyorlar ama suan durumlari denver'dan da beter pondextar artik ben yildizim diyor havasini aldi artik caylak pondextar gibi takimini yonetmiyor pondextar ve turasiye ikili sikistirma getir maci al olay bu !!! ayni sekilde denvar'da oldugu gibi connecticut tum wnba de lider ve en buyuk sampiyonluk adayi bi istatistiklerine bakarsan skorun nasil paylasildigini gorursun.

leilani mitchell....... bu kızı takip edeceğim demiştim......

bu gece NY liberty - sparks maçı yapıldı..... son çeyreğe sparks o kadar rahat girdi ki..... ta ki bizim 1.65'lik leilani oyuna dahil olana kadar! ablası ve eski oyuncumuz loree'nin yerine girdi ve birkaç sayı -birkaç top çalma ile imkansız maçı çevirdi! şu anda maç bitti ve NY galip :)

new york'un ışıl alben'i olma yolunda ilerliyor bu çaylak, dikkat!

bu arada sparks kendi evinde yenildi ama sidney spencer'ı izleyim derim.... acayip üçlük atıyor, ışıl gibi balık burcu, çok güzel bir kız, ayrıca wnba'de ilk senesi..... yani çok genç ;)

dun aksamki maclarla ilgili olarak sunu soyleyebilirim nba tv de shameka christon show izledik inanilmaz bir mac oynadi sophia'nin alternatifidir bana gore ispanyanin irun takiminda oynuyor gecen sene kume dusmemek icin oynadilar ve sondan 4. oldular cok iyi bir sutor oyun stili sophia nin kopyasi 3 gibi ama 4 oynayan bir oyuncu candeca ve jones formalarini yirticakti nerdeyse son periyota 11 sayi onde girip 11 sayi fark yediler 8 de 6 ucluk atti christon gercekten etkileyici bir geceydi onun acisindan. 89-78 win new york ;)

phoneix ise galibiyeti bulunmayan atlanta onunde kolay bir galibiyet aldi pondextar oynamadi turasi cok yuzdeli oynayinca mac koptu espa 2 de izledigim icin maci goruntu cok kotuydu lennox sadece skor yapti baska seylerde katmasi gerekiyor. 97-79 win phoneix ;)

houston connecticut macini sadece kisa ozet ve rakamlariyla degerlendiriyorum mac surekli dengede gitti lindsay whalen yine parkeye hukmettigi istatistiklerinden belli komplike bir oyuncu o yuzden sun zaten wnba de suan en iyisi houston bastan sona topu paylasti bu yuzden onlar adina one cikan biri olmadi son ceyrekte faul problemi yasadilar ozellikle lyttle maci cok erken bitirdi. 68-78 win connecticut;)

sophia iyi oynuyor takimini sirtlamaya devam 27 sayi 7 ribaunt normal surede , vj skor yonunden kotu olsada nolan savunmasi ve ribaunt asistlere katki bakimindan fena degil mac uzatmaya gitti 65-65 :roll:

dupree ve jia perkins ikilisi minesotayi devirmeyi basardi gercekten guzel mac oldugu ortada minesotanin yedekleri ilk 5 ten daha cok skor uretsede onlar icin kotu bir geceydi 73-71 win chicago ;)

Normal süresi 65-65 biten karşılaşmayı San Antonio uzatmada almayı başarmış.

Detroit Shock : 72
San Antonio Silver Stars: 79

Vickie Johnson : 2 sayı, 9 ribaund, 4 asist
Sophia Young : 27 sayı, 7 ribaund, 2 asist

WNBA izleyenler bir uzun karşılaştırması isticem.

Candire Dupree
Janel McCarville
Taj McWilliams-Franklin
Tamika Withmore
Tina Thompson

Bu 5 ini kendi sıralamanıza göre sıralayıp kısa yorum yapar mısınız..

Not1: isim sırasına göre konmuştur. Sıralamayı siz yapın en iyiden iyiye :D
not2: isimleri gökçe çıkarmıştır. Arkasında birşey aramayın :p

Murat İnal' Alıntı:

Candire Dupree
Janel McCarville
Taj McWilliams-Franklin
Tamika Withmore
Tina Thompson

siralama yapmiyorum ama tina thompson ve candice dupree bu oyunculardan ayrilan ikili bana gore , daha sonra mc-franklin bu ikiliyi zorlayabilir , mc-carville bana her zaman itici gelen bir oyuncu olmustur , tamika withmore ise sistem takiminda iyi isler yapiyor bizim oynadigimiz tarz(whalen + takim oyunu) basketbol oynunu benimseyen bir ekip olan connecticut'ta beklenenden fazlasini veriyor ama hicbir zaman bir yildiz degildi.

Hepsi çok güzel ablalar :)

Nba Tv'yi kabloluya sokupta uyduya hala sokmayanları tekrar kınamak istiyorum ikinci cümle olarakta :)

Murat İnal' Alıntı:

Candire Dupree
Janel McCarville
Taj McWilliams-Franklin
Tamika Withmore
Tina Thompson

tabiki tina thompson 1 numara aralarında ..daha sonra c.dupree t.mc williams diye gider... ayrıca benim önerebileceğim Asjha Jones ve Ann Wauters 'de bu listeye girebilirdi..

Murat Bey öncelikle selamlar;

Diğer arkadaşların dediği gibi Tina Thompson ve Candice Dupree diğerlerinden bir adım öndeler. Görebildiğim kadarıyla Tina Thompson'ı diğerlerinden ayıran dış şutunuda kullanabilmesi. Thompson'ın oynamadaığı maçlarda Comets'in ne kadar çok zorlandığı malum zaten. Ama bu ikisi arasında yaşlarınıda düşündüğümüzde Dupree benim için bir adım önde. Diğer arkadaşlar J-Mac'i biraz harcamışlar gibi geldi bana : ) 1 numarada seçildiği için kendisinden beklentiler her zaman çok büyük oldu. İlk seoznunda sakatlıktan çok çekti, istenilen performansı gösteremedi. Liberty'e geldi geleli kendini göstermeyi başladı J-Mac. Özellikle bitiriciliği çok iyi. Benim listemde Dupree ve Thompson'ın ardından ilk üçte yer alır. Taj artık çok yaşlandı. Açıkçası bu sene hiç bir maçına denk gelmedim. Ama istatsiklerine baktığımızda gayet istikrarlı olduğu görülüyor. Tamika Whitmore'u hiç beğenmem açıkçası. Whalen gibi bir maestro ile oynamasına rağmen kendini hiç bir zaman aşamadı. Onun yerinde Whalen ile J-Mac birlikte oynasaydı çok daha etkili bir J-Mac izleyebilirdik. Nede olsa eski arkadaşlar : )

Bunlar sadece izleyebildiğim kadarıyla yaptığım yorumlar. Basketbolla ilgili uzmanda sayılmam zaten ama elimden geldiği kadarıyla WNBA'i takip etmeye çalışıyorum. Bir şeyler söyleyebildiysem ne mutlu bana ;)

Arkasından bir şey aramayın demişsiniz ama benim aklımın bir köşesine girdi bu isimler yinede : ) Umarım bir Thompson, Dupree, J-Mac izleyebiliriz bu sene : )