2008 Wnba Sezonu

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
mustafakaya' Alıntı:
297604562.jpg

Chantale (GS) - James White (FB) - Sophia (GS)

Nayır nolamaz :)
ortadakinin tipine bak yaaa....

Bazıları VJ' nin yaşlandığından ve gitmesi gerektiğinden bahsetmiş.Geçen seneyi izlemediler sanırım.San Antonio' da ilk beşte oynuyor bu oyuncu.Ribaund ve asist sıralamasında takımda 2. sırada.Bu maçta aldığı ribaund sayısına bakarmısınız.Sophia ve Ann'i geride bırakmış.VJ oyunun durumuna göre hareket eden bir oyuncu.Eğer oyunun seyri iyiyse pek müdahil olmuyor, rahat oynuyor.Ama eğer oyun kritikse işte o zaman başrole geçiyor,vargücüyle takımı toparlamaya çalışıyor.Bunu çok iyi başarıyorda.Ondan daha genç birçok oyuncu istatistik olarak VJ' nin gerisinde.Hal böyle iken hangi kafa Vickie'nin takıma gelmemesini isteyebilirki.Takımın onun tecrübesine ihtiyacı var.Sahadaki teknik direktör gibi hareket ediyor.Oyunu çok iyi okuyor.Gençler için büyük bir şans.VJ gibi bir oyuncu herkese nasip olmaz.Kıymetini bilelim.İnşallah bizimle kalır ve biz onu zevkle izlemeye devam ederiz.

Oo Nur sen geçen sene burada olsaydın, vickie'i aldığımızda kıyamet kopmuştu. Bu kadar yaşlı oyuncu muolur, daha skoreri lazım. Ama oynadıkça çoğu insanın düşüncesi değişti.

Vickie ablalık yapan biri bu takıma. Çok önemli bir parça. Sahaya 4 kızıda toplayıp onlarla konuşan biri. Kimse boşuna birini kaptan yapmaz.

Yaşlı maşlı ya yararlıysa bırakın oynasın dimi.Parça ne demek Gökçe ya,güldürdün beni.
Boşuna kaptan yapılmadı tabi.İnşallah yine bizimle olur kaptanımız..

laurrensophiavjkr9.jpg

laurensophiayz4.jpg

ljsymb1.jpg

Budur.

Arada böyle resimler paylaşacağım. Hoşuma gidenleri koymak istiyorum.

nolanblockro8.jpg

Geçen yılın en iyi fotoğrafı seçilmişti. 1.80 lik Nolan, 1.93lük Kraayeveld'e blok koyarken objektiflere yakalanıyor. :)

neden hep bizim takimda boyle yorumlar yapiliyor tamam iyi bir sezon gecirdik ama johnson abartarak yonetim ustundede inanilmaz baski yaratiyorsunuz mesela ben hep hammon'a soyluyorum hammon tecrubesiz mi ? johnson hagiyse hammon pele !!! takimina hukmeden gerektiginde maci tek basina alan bir isim hammon 31 yasinda gayet tecrubeli sophiayla cok guzel ikili oyunlari var. sonuc olarak johnson'a servet verip alicagina hammona ver al her dalda sampiyon ol gecen sene icin en iyi secim odu bencede dogruydu ama hedefler yukseliyor bu durumda daha yuksek verim veren oyuncular alinmali sophia yaya lafim yok o zaten pozisyonunun en iyilerinden biri !!!

Faruk abime bak be. Sophia'a soru sormuş wnba sitesinde çıktı.

faruk tanriyar: will you play for galatasaray again, next offseason? turkish fans really love you!

Sophia Young: I'm still thinking about it. I haven't made my decision yet, but they are very highly considered.

şimdi ben de gördüm tam yazmaya geldim gökçe haber vermiş bakıyordum sorulara ara dedim galatasaray diye haha fruk abi yazmış

ama cevap beni üzdü biraz sanki gelmek de ısrarlı değil de hedefleri büyütmüş gibi iyi düşüncem fln diyo

aynen bende tam onu yazacaktim ama soyledigim gibi acayip yorgun ve bizde acayip yirparnmis 40 dakika her mac oynaya oynaya tabii bide cem akdag antremani cok seviyor bence gelmesi zor gozukuyor !!! :oops:

Seckin Hasseli' Alıntı:
neden hep bizim takimda boyle yorumlar yapiliyor tamam iyi bir sezon gecirdik ama johnson abartarak yonetim ustundede inanilmaz baski yaratiyorsunuz mesela ben hep hammon'a soyluyorum hammon tecrubesiz mi ? johnson hagiyse hammon pele !!! takimina hukmeden gerektiginde maci tek basina alan bir isim hammon 31 yasinda gayet tecrubeli sophiayla cok guzel ikili oyunlari var. sonuc olarak johnson'a servet verip alicagina hammona ver al her dalda sampiyon ol gecen sene icin en iyi secim odu bencede dogruydu ama hedefler yukseliyor bu durumda daha yuksek verim veren oyuncular alinmali sophia yaya lafim yok o zaten pozisyonunun en iyilerinden biri !!!

Renkdaş ben Hammon'a kötüdür demiyorumki.O kendini kanıtlamış biri zaten.Keşke gelse derim ama bizim için şu an hayalden öteye gidemez bu istek.Geçen sezon bize inanılmaz katkılar yapmış bir oyuncuyla tekrar anlaşılmasını istemenin yönetim üzerinde inanılmaz bir baskı yarattığını sanmıyorum.Bence Hammon isteği daha çok baskı yaratır renkdaş :)

Bizimkiler uzatmada 1 sayı farkla yenilmiş maalesef

Houston : 82
San Antonio : 81

Sophia : 12 sayı, 2 ribaund, 5 asist
Vickie : 4 sayı, 7 ribaund, 6 asist

Ribaundlar yine VJ' ye kalmış.Alması gerekenler ise uyumuş,dolayısıyla maçta gitmiş.Hammon 25 sayı yapmış.Sophia bir türlü istikrarı sağlayamıyor.Sakatlığı falanmı var acaba ribaundlara hiç girmiyor.

Nuriye NUR' Alıntı:
[quote="Seckin Hasseli":223ski8t]neden hep bizim takimda boyle yorumlar yapiliyor tamam iyi bir sezon gecirdik ama johnson abartarak yonetim ustundede inanilmaz baski yaratiyorsunuz mesela ben hep hammon'a soyluyorum hammon tecrubesiz mi ? johnson hagiyse hammon pele !!! takimina hukmeden gerektiginde maci tek basina alan bir isim hammon 31 yasinda gayet tecrubeli sophiayla cok guzel ikili oyunlari var. sonuc olarak johnson'a servet verip alicagina hammona ver al her dalda sampiyon ol gecen sene icin en iyi secim odu bencede dogruydu ama hedefler yukseliyor bu durumda daha yuksek verim veren oyuncular alinmali sophia yaya lafim yok o zaten pozisyonunun en iyilerinden biri !!!

Renkdaş ben Hammon'a kötüdür demiyorumki.O kendini kanıtlamış biri zaten.Keşke gelse derim ama bizim için şu an hayalden öteye gidemez bu istek.Geçen sezon bize inanılmaz katkılar yapmış bir oyuncuyla tekrar anlaşılmasını istemenin yönetim üzerinde inanılmaz bir baskı yarattığını sanmıyorum.Bence Hammon isteği daha çok baskı yaratır renkdaş :)[/quote:223ski8t]

zaten rusyada sozlesmesini uzatmis diye soylediler. ben hammon'da degilim bircok oyuncu var ben vj transferinide dogru karsiliyorum ama gecen seneki ucretinin ustunu istemeleri yonetimede baski yapilmasi begenildigi icin ben olursa olur standartlarimizin disina bu oyuncu icin cikilmamali diyorum erkek takimi gibi degil bayan takimimiz her sey yerine oturmus durumda sadece yabanci transferler kalmis durumda sistem yerinde oyuncularda teknik ekipte istikrarda oldugundan sezon oncesi antremanlar cok fazla taktige dayali olmaycak !!!

Gökce Başaran' Alıntı:
Faruk abime bak be. Sophia'a soru sormuş wnba sitesinde çıktı.

faruk tanriyar: will you play for galatasaray again, next offseason? turkish fans really love you!

Sophia Young: I'm still thinking about it. I haven't made my decision yet, but they are very highly considered.
sophiadan hiç beklemediğim bir cevap bence bu olacak bir trasnfer gbi durmuyor arkadaşlar dediği gibi hedefleri büyütmüş of of neyse bakarsınız anlaşırız tekrar

2 side iyi oyuncular ama bize daha etkili şut atan oyuncular lazım.Mesela sophia içeride topla buluşuyor,yaptığı 2 hareket vardı.Ya topu alıp olduğu yerde bi iki bacak hareketiyle orta mesafe atıyor yada içeri girip yakın mesafeden el üstü şut atıyor.Aynı şekilde vickie de öyle.Oda sırf sağ veya sol diplerden orta mesafe atıyor.Yani hepsinin şut stratejileri belli.Bunu iyi analiz eden bir takım çok rahat kitleyebilir bu oyunucuları.Eğer seneye 3 kupayıda istiyorsak daha rahat şut atan oyuncular ile anlaşılmalı.Dilim varmıyo ama örneğin pondexter.Tamam sporcu ahlakı olarak berbat bir oyuncu ama şutuna kimse bişey diyemez.Onu engellemek için 2 li 3 lü sıkıştırmalar geliyor.Böylece diğer oyuncular boş kalıyor ve buda tabiki avantaj sağlıyor.Bize böyle yabancılar lazım