2023-2024 Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Mccowan'ın fiziksel durumu nedir acaba ? Bir ara sakatlık yaşamıştı.Bu arada 1 sezon sonra kötü oyuncular izleyeceksek veya kötü bir kadro yapılanması göreceksek ligde şampiyonluğu çok önemsemem.Eurocup'ı almamız lazım ama.

TKBL'de bugün Emlak Konut-Botaş Gelişim maçını izledim.Bizim ülkemizde kadın basketbolunun kısa vadede hiçbir şekilde gelişemeyeceğinin en net göstergesi oldu.Oyuncular hiçbir şekilde baskıya gelemiyorlar,sürekli bir panik halindeler.Ellerindeki topun canlanması mı dersin,bomboş şutları cama veya airball atmaları mı dersin,boş oyuncuya pas atmak yerine ne yapsamda saçmalasam diye düşünen oyuncular mı dersin,olumsuz anlamda her şey var.

Oyunculara öğretilen tek şey var.Topa baskı yap ve eğer ribaundu almışsak hızlı şekilde karşıya koşun.Ulan oyuncular ribaundu alıp koşuyor da ne oluyor iş bilmez,basketbolu bilmeyip basketbol öğretmeye kalkanlar ! Oyuncu ribaundu alıyor,koşuyor,tempoyu düşürüyor,sete oturtuyor,hiçbir şey üretemeden topu ya kaptırıyor ya da elinde tutup rezil hücum ediyorlar.Hızlı koşsunda senin ne hızlı pozisyon alabilen oyuncuların,ne gidip yeteneğiyle hızlı hücumu bitirebilecek ne de oyunu kurabilecek oyuncun yok.

Hakemler desen her alanda ayrı sorun.Yeri geliyor bir pozisyonda bir oyuncuya 3 kişi birden faul yapıyor çalmıyorlar.Umurlarında değil çünkü maç.Kendilerini o maçın kalitesinin üstünde hakem olarak görüyorlar.Maçın kaderini etkiliyorlar,oyunun kaderini etkiliyorlar.

Bu ülkede malesef kadın basketbolu kısa vadede gelişmez.Uzun vadede ise çok zor.Önce basketbolu öğretmemiz lazım.Kimsenin ne yapacağını bilmediği kişileri izleyip duruyoruz sürekli.

TKBL'de bugün Emlak Konut-Botaş Gelişim maçını izledim.Bizim ülkemizde kadın basketbolunun kısa vadede hiçbir şekilde gelişemeyeceğinin en net göstergesi oldu.Oyuncular hiçbir şekilde baskıya gelemiyorlar,sürekli bir panik halindeler.Ellerindeki topun canlanması mı dersin,bomboş şutları cama veya airball atmaları mı dersin,boş oyuncuya pas atmak yerine ne yapsamda saçmalasam diye düşünen oyuncular mı dersin,olumsuz anlamda her şey var.

Oyunculara öğretilen tek şey var.Topa baskı yap ve eğer ribaundu almışsak hızlı şekilde karşıya koşun.Ulan oyuncular ribaundu alıp koşuyor da ne oluyor iş bilmez,basketbolu bilmeyip basketbol öğretmeye kalkanlar ! Oyuncu ribaundu alıyor,koşuyor,tempoyu düşürüyor,sete oturtuyor,hiçbir şey üretemeden topu ya kaptırıyor ya da elinde tutup rezil hücum ediyorlar.Hızlı koşsunda senin ne hızlı pozisyon alabilen oyuncuların,ne gidip yeteneğiyle hızlı hücumu bitirebilecek ne de oyunu kurabilecek oyuncun yok.

Hakemler desen her alanda ayrı sorun.Yeri geliyor bir pozisyonda bir oyuncuya 3 kişi birden faul yapıyor çalmıyorlar.Umurlarında değil çünkü maç.Kendilerini o maçın kalitesinin üstünde hakem olarak görüyorlar.Maçın kaderini etkiliyorlar,oyunun kaderini etkiliyorlar.

Bu ülkede malesef kadın basketbolu kısa vadede gelişmez.Uzun vadede ise çok zor.Önce basketbolu öğretmemiz lazım.Kimsenin ne yapacağını bilmediği kişileri izleyip duruyoruz sürekli.
1980de Kadinlar Basketbol Ligi kurulmus.

Nevriye Yilmaz ve Isil Alben disinda hangi oyuncu cikarmisiz.

Bence kizlarin da pek basketbola ilgisi yok. Kizlar icin Voleybol daha ön planda diger cogu ülkelerdede böyle.
O yüzden sirf alt yapiyla aciklancak durum degil bu.

Gergana Ivanova ile Özge Yavaş'ın yerinde olsam Khaalia Hilsman-Ayşe Cora ve Jaime Nared'e bu sezon her gün,her maç dua ediyor olurdum.Bu 3 oyuncu sizin vasatlığınızı kapatmaya çalışıyorlar.

Gergana Ivanova'nın yaptığı bir savunma var akıllara zarar.Şut açısı olmayan oyuncuyu karnından tutarak savunmaya çalışıyor.Birde hakeme faul çaldı diye sitem ediyor.Böyle bir savunma ne Türkiye'de ne Avrupa'da ne Dünya'da yok.

Khaalia Hilsman bu arada Fenerbahçe ile Çukurova'yı saymıyorum,kalan takımlar için çok değerli bir uzun bu lig için.Tabi takımların yapısı-bütçesi ve hedefleri doğrultusunda diyorum.

Hatay-Fb maçında Hatay'da sadece 5 oyuncu süre almış.Bu takım sezonu tamamlayacak mı merak ediyorum cidden.Hatay'ın bu durumda olması cidden üzücü.

Çukurova'da Epoupa Euroleague maçlarında oynayıp ligde neden hiç oynamıyor anlamıyorum.Cornelius ve Asena'dan çok daha fazla oyuna faydası olan oyuncu.Skor az yapar fakat oyuna etkisi çok fazla.