#35 Bahar Çağlar

Bahar Koyu bir Galatasaray'lı ve ''yönetim göndermedikten'' sonra kesinlikle takımdan ayrılacağını, hele hele fenerbahceye gideceğini kesinlikle düşünmüyorum, ihtimal dahi vermiyorum...

ne olmuş öyle bahar a boş turnikeleri atamıyor bir serbest atışında topu çembere degmedi kendine olan güvenini tamamen kaybetmiş oysa bizlerde bu sene patlama yapacak diye hersene bekliyoruz.

Bahar'ın '' Bahar'ın zor deplasmanlarda kaybolması'' sorununu ciddi ciddi düşünmesi gerekir. Eskiden böyle maçlarda faul problemine girerdi ama didişirdi en azından. Bunu mutlaka halletmesi ve gerekirse teknik heyetten de destek alması gerekir diye düşünüyorum. Bir de zamanında 3 numarayı tercih edip 3 oynama üzerinde dursaydı bugün daha komple bir oyuncu olabilirdi. Sonuçta hareketli top alabilen solak ve şutu olan bir 4 numaradan bahsediyoruz.

Yanılmıyorsam Bahar geleli 5 sene oldu. 25 yaşına geldi ve geldiğinden beri gram geliştiremedi oyununu. Bir çok hoca ile çalıştı Bahar hep aynı Bahar olarak kaldı. Burada hatayı kendinde arasın. Ne yapıyor, nasıl geçiriyor zamanını bilemiyorum ama ben onun yerinde olsam bütün gün salondan çıkmam, ama ne yazık ki bu düşüncede değil sanırım. Bu sene sezon finalinde yine katkı yapamaz ise kendine Anadolu takımlarından birinde yer beğenebilir.

Saygılar.

GS'ın değil Türkiye Kadın basketbol liginin en çok çalışanı Bahardır sanırım. Kız deli gibi çalışıyor. Süre aldığı maçlarda da iyi oynuyor özellikle hücum ribauntlarını kovalaması savunmada hareketli eller havada yaptığı işler (sancho'dan öğrenmiş sanırım) takdire şayan.

Bahar'ın bazı eksikleri arızaları var tabi. Şut denemiyor fazla. Zamanında 3 numara oynamıştı dış şutu vardı. Okan ve Zafer hoca zamanı 3lüklerini hatırlıyoruz. Şimdi çok dışarıdan şut kullanmamaya yeminli. Nevriye'nin Matoviç'İn bile 3'lük kullandığı devirde Bahar aman 3'lük kulllanmıyayım diye ayak diriyor resmen. Oysa o ne kadar iyi şut atarsa pota altında o kadar boşluk açılır. Sol elli evet ama turnikelerde bile sol eline aşırı yükleniyor. Sağ tarafından ve elinden de turnike atabilmeli. 20 yıldır belki basketbol oynamıyorum, evvelsi hafta oynadığımda, ben bile bu amatörlüğümde hem sağ hem sol elimle turnike atabiliyorum hala. Bunlar da düzeltilmeyecek şeyler değil. Takımda 4 numarada Sancho ve Nevriye gibi mevkisinin avrupada en iyileriyle oynuyor. Bu da onun şanssızlığı ve şansı. Gene de Bahar'ın sıkı çalıştığına eminim. İstatistiklere bakarak Bahar'ı eleştiriyorsanız bilemem. Geçen Polkowiçe maçında Aferin Bahar Güzel bahar demekten dilimde tüy bitti. Maç istatistiklerine baktım bir şey gözükmüyor. Basketbol böylebir şey. Bazen yaptıkların görülmez. Bİr topa girersin rakibi bozarsın gider o topu sancho tutar ona steal veya Rib yazılır görülmez.

Bu arada Bahar gitsin mi dediğinize göre şubeyi bilmiyorsunuz sanırım. "Bahar gitsin mi?" değil "Bahar'ı tutabilecek miyiz?" diye sormak daha doğru olacak. FB'nin yıllardır almaya çalıştığı bir oyuncu. Bahar kolay kolay oaya gitmez ama Avrupa'da da talibi çok olan bir oyuncu. Bakalım bu ufalma politikasında bu sene sözleşmesi bitecek Bahar'ı tutabilecek miyiz.

Sezon sonu yüksek para ödediğimiz Alba Sancho Nevriye ile sözleşmeler yenilenmez büyük ihtimalle. Üstüne Işıl ve Bahar'ın da sözleşmesi bitiyor. Bak seneye kızmadan keyifle maç seyretmek için bir kaç nedeniniz çıktı. Takip etmeyip, maç seyretmeyip kızanlar için biraz zor olacak. Bahar-Işıl yoksa reflex ettikleri küfür için takımdan oyuncu seçmeleri derken ooo uzun iş :))

Giden gider kalan kalır nasıl olsa şampiyonluk gelmiyor. Takımdaki oyuncuların tek şansları bu yıl takımı şampiyon yapmak için her şeylerini ortaya koymaları bence.

GS'ın değil Türkiye Kadın basketbol liginin en çok çalışanı Bahardır sanırım. Kız deli gibi çalışıyor. Süre aldığı maçlarda da iyi oynuyor özellikle hücum ribauntlarını kovalaması savunmada hareketli eller havada yaptığı işler (sancho'dan öğrenmiş sanırım) takdire şayan.

Bahar'ın bazı eksikleri arızaları var tabi. Şut denemiyor fazla. Zamanında 3 numara oynamıştı dış şutu vardı. Okan ve Zafer hoca zamanı 3lüklerini hatırlıyoruz. Şimdi çok dışarıdan şut kullanmamaya yeminli. Nevriye'nin Matoviç'İn bile 3'lük kullandığı devirde Bahar aman 3'lük kulllanmıyayım diye ayak diriyor resmen. Oysa o ne kadar iyi şut atarsa pota altında o kadar boşluk açılır. Sol elli evet ama turnikelerde bile sol eline aşırı yükleniyor. Sağ tarafından ve elinden de turnike atabilmeli. 20 yıldır belki basketbol oynamıyorum, evvelsi hafta oynadığımda, ben bile bu amatörlüğümde hem sağ hem sol elimle turnike atabiliyorum hala. Bunlar da düzeltilmeyecek şeyler değil. Takımda 4 numarada Sancho ve Nevriye gibi mevkisinin avrupada en iyileriyle oynuyor. Bu da onun şanssızlığı ve şansı. Gene de Bahar'ın sıkı çalıştığına eminim. İstatistiklere bakarak Bahar'ı eleştiriyorsanız bilemem. Geçen Polkowiçe maçında Aferin Bahar Güzel bahar demekten dilimde tüy bitti. Maç istatistiklerine baktım bir şey gözükmüyor. Basketbol böylebir şey. Bazen yaptıkların görülmez. Bİr topa girersin rakibi bozarsın gider o topu sancho tutar ona steal veya Rib yazılır görülmez.

Bu arada Bahar gitsin mi dediğinize göre şubeyi bilmiyorsunuz sanırım. "Bahar gitsin mi?" değil "Bahar'ı tutabilecek miyiz?" diye sormak daha doğru olacak. FB'nin yıllardır almaya çalıştığı bir oyuncu. Bahar kolay kolay oaya gitmez ama Avrupa'da da talibi çok olan bir oyuncu. Bakalım bu ufalma politikasında bu sene sözleşmesi bitecek Bahar'ı tutabilecek miyiz.

Sezon sonu yüksek para ödediğimiz Alba Sancho Nevriye ile sözleşmeler yenilenmez büyük ihtimalle. Üstüne Işıl ve Bahar'ın da sözleşmesi bitiyor. Bak seneye kızmadan keyifle maç seyretmek için bir kaç nedeniniz çıktı. Takip etmeyip, maç seyretmeyip kızanlar için biraz zor olacak. Bahar-Işıl yoksa reflex ettikleri küfür için takımdan oyuncu seçmeleri derken ooo uzun iş :))

Bahar için söylediğin Işıl için de geçerli aslında.. O da çabalıyor ama istatistiklerde sayı bölümünde 0 ya da 3-5 sayı olunca başarısız gözüküyor.. Ki bu sene gerçekten (maşallah) çok iyi gidiyor.. Sancho, Nevriye, Bahar veya Işıl'ı bilemem ama bence Alba olmayacaktır, Ekrem hoca ondan pek memnun değil gibi.. Ben de öyle bir izlenim bırakıyor.. Her ne kadar Alba çoğu maçta gerçekten iyi olsa da Ekrem hoca mecburiyetten oynatıyor gibi ve eğer seneye Ekrem hoca olursa büyük ihtimal Alba'yı istemeyecektir ki bence eğer maddi olarak çok daha küçülmezsek büyük hata olur bu..

En sevdiğin şutlar geldi eline yüzdeli soksan belki Nevriye yerine son periyot sen oynayacaktın gene de savunmada inanılmaz savaştın helal olsun sana da.

Fenerle yaptığımız serinin 5. maçında kupayı kaldırdıktan sonra , oyuncuların yanına doğru gittim tam onlar içeri girerken ben hemen demirlerin orda bekledim , ışıla yetişemedim ama bahara yetişebildim , bahar tam içeri girerken omuzunu dürttüm ve sonra bana baktı sonra el sıkıştık sonra gülümsedi ve içeri girdi , parmakları benim elimden baya büyük :)

Seneye Bahar'ın senesi olacak gibi bir his var içimde, öyle müthiş bir atak beklemiyorum ama seviyesini yükseltecek bana göre ki Ekrem hoca da bu yönde çalışacak sanırım..

Artık seneye Gerçek potansiyelini göstermeli. Çünkü Nevriye'de olmayınca tek yerli o kaldı.

Benimde seneye ondan beklentim yüksek..

Gösterdiği/gösteremediği başarım ile bu sezonun hayal kırıklığı benim adıma. Seneye parkede beklenen Bahar´ı görmek dileğiyle...

Bu seneyi unutup, yazında iyi bir hazırlık dönemi geçirip artık taşın altına elini sokmalı. Ben hala umudu kesmedim kendisinden.

Benim nazarımda da sezonun kötüsüydü maalesef. Özgüven eksikliği var gibi. Boş halde potanın altındayken hâlâ pas verecek arkadaşını arıyor. Kendi atış kullanmayı hiç düşünmüyor. Hele ki üçlük attığını hiç görmedim. İsabeti kastetmiyorum kullandığını görmedim. Yerli olması ve Sancho-Nevriye ile çalışması büyük avantaj aslında. Yeni sezonda Ekrem Hoca ile toparlanıp yeni bir sayfa açar umarım.