#4 Zoran Erceg

Seneye 100 bin dolara oynayayim yeter ki takımda kalayim derse bile kalmasın.
Barış Hersek veya Orhan Hacıyeva olsa çok daha iyi işler yapardı.
Sene Sonu görüşmemek üzere gitsin.

Valla savunmada o kadar isteksiz ki beni bile bıktırdı artık. Tamam çok efsane maçlar çıkardı arada ama savunması berbat, takımın belini büküyor.

Zaragoza'da Jelovac var, seneye onu alalım. Erceg'dan çok daha ucuza oynar, daha da iyi savunma yapar.

Senin yüzünden maç izleyemez duruma geldik. Git nereye gideceksen, gözüm görmesin. Gideceğin takım taraftarlarına da Allah sabır versin. Sen en sakinini bile çileden çıkarırsın. Kadife bilekmiş, kadife savunma!

Savunması daha önce de böyleydi.
Ama bu sene o soktuğu şutlar girmeyince defosu daha da bariz hâle geldi.
Tek o değil şut yüzdesi kötü olan.
Arroyo, Pocius ve Micov da bu sene çok kötüler o bakımdan.
Araştırılması gereken bir konu bence.

Ayrıca bence Banvit maçı olmak üzere 1-2 maçta tribünde oturtmak gerekiyor. Belki aklı yerine gelir.

Arroyo-Ender
Sinan-Carter
Pocius-Carter-Micov
Kerem-Micov
Young-Maric

şeklinde bir rotasyon ile 2-3 maç devam edebiliriz ligte. En azından daha iyi savunma yaparız.

Kız gibi oynuyor ya bunun aldığı paraya 2 atletik adam alırsın pota altını karartır. Koskoca profesyonel basketbolcu 2 adım turnikeye gidince dengesini toparlayamıyor, saçma sapan paslar atıp fast yediriyor takıma. Savunma olayına hiç değinmiyorum bile...

Her maç dikkat ediyorum özellikle,Erceg'in savunduğu adamlar hücumda ne yapıyor diye.ilk anda aklıma gelen daha araştırmadan fotsis 3 üçlük,bir turnike,gist 1 üçlük.dahada neler yapmışlardır kimbilir,istatistiklere baksak.

Arkadaslar biraz abartıyorsunuz. Tamam seneye sözleşme uzatılmayabilir ama bu adam çok önemli bir sutör. Elimizde daha iyisi yok. Sadece formsuz bir dönem geçiriyor kendine gelir bence banvit ve maccabi maçıyla

Spacing nedir ne değildir? Yenir mi içilir mi?

Erceg'le ilgili konuşurken şunlardan bahsedin de biraz, boş konuştuğunuz belli olmasın.

3-4 maç ligde kesik yemesi gerekiyor . Hem belki biraz kendine çeki düzen verir. Belki de o arada Mariç'i tam manası ile kazanmış oluruz

Sporcu olmak garip. Önce takım için olmazsa olmazsın fazla değil 1 ay sonra ''defolsun gitsin'' mertebesine ulaşabiliyorsun. Erceg bunun güzel bir örneği. Tam tersi durumu görmek için de Nurnia Martinez başlığına bakmak yeterli.. Kendisi hücum gücü çok yüksek ama savunması da bir o kadar düşük önemli bir oyuncu. Formsuz dönemlerinde bizim gibi dar rotasyonlu ve orta seviyeli takımlar için bu çok büyük bir handikap olabiliyor. Şu an bu dönemi yaşıyoruz. Tekrar atmaya başladığında buralarda çiçekler açmaya başlar.

Sporcu olmak garip. Önce takım için olmazsa olmazsın fazla değil 1 ay sonra ''defolsun gitsin'' mertebesine ulaşabiliyorsun. Erceg bunun güzel bir örneği. Tam tersi durumu görmek için de Nurnia Martinez başlığına bakmak yeterli.. Kendisi hücum gücü çok yüksek ama savunması da bir o kadar düşük önemli bir oyuncu. Formsuz dönemlerinde bizim gibi dar rotasyonlu ve orta seviyeli takımlar için bu çok büyük bir handikap olabiliyor. Şu an bu dönemi yaşıyoruz. Tekrar atmaya başladığında buralarda çiçekler açmaya başlar.

Maç başı 40 sayıda atsa benim için durum değişmez. Arroyo ve Erceg beraber olmaz. Ve haliyle vazgecilecek kişi Arroyo olmaz.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Erceg zaten savunma zaafiyeti olan bir oyuncuyken skor üretemediği zaman aşırı sırıtıyor. Mesela dünkü Banvit maçına bakıyorum, yorgunluktan mıdır maddi sorundan mıdır bilemem, suratından düşen bin parça ve oldukça isteksiz bir surat ifadesi mevcut. Hücumda tercihleri garip, savunmada dışarıdan şut tehdidi olan uzuna karşı ellerini dahi kaldırmıyor. Umarım en yakın zamanda toparlar kendini. İşin savunma kısmında pek olumlu beklentilerim yok ancak onun yüksek skorlarına ihtiyacımız var.

Totalde bakarsak geçen seneden daha iyi oynuyor Erceg 2013 Temmuzunda neyse şimdi de o beklentiyi ayarlamak lazım kendisinin kalmasını istemem o ayrı da fazla yüklenildiğini düşünüyorum.Real istemiş olabilir ya da ilgilenmiştir bu fazla abes değil Mirotic sonrası orayı dolduramadılar Erceg en azından dış şut olarak orada katkı verebilirdi ya da o niyetle alınabilirdi