#6 Joey Dorsey

Hatırlıyorum da 2 yıl önce Barcelona F8 maçımızda da aynı hareketleri yapıyordu, bize özel bi durum değil yani. Hatta orda üstündeki eşofmanları hiç çıkarmamıştı bile.

586a92463752a27d76e89398896c8040.jpg

Tekbilettekyürek organizasyonundan dönerken metroya binmişler
SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de kızgınım ama Eurocup transfer sezonu bitti.Öyle yada böyle bu adamı sezon bitene kadar kullanmak zorundayız.
Günündeyken de çok fena şekilde domine ettiği maçlar oluyor.Daha motive olup o maçları arttırmasını dileyelim

Eurohoops un haberine göre Dorsey ayrılmak istiyormuş...
Böyle bir dönemde dorsey'i kaybetme lüksümüz bence yok,o yüzden de ne yapıp edip verim almaya çalışmalıyız.
Şayet bonservis alıp,gitmesinden bütçe oluşturup yerine verim alabileceğimiz bir oyuncu alabileceksek o zaman belki düşünülebilir ama sadece chuck davis ile olacak iş değil,hele ki şu durumdaki davis ile

Eurolig'de bu hafta transfer dönemi. Bence kendine bir Euroleague takımı bulup kaçmak istiyor. Eğer buyout alabileceksek hemen gitsin. Yoksa korkarım hoca bir maçta ona girişecek. (Rakoçeviç örneğini unutmayalım) Zaten faydadan çok zarar getirdiğini düşünüyor ve söylüyor da.

Böyle bir dönemde dorsey'i kaybetme lüksümüz bence yok,o yüzden de ne yapıp edip verim almaya çalışmalıyız.
Şayet bonservis alıp,gitmesinden bütçe oluşturup yerine verim alabileceğimiz bir oyuncu alabileceksek o zaman belki düşünülebilir ama sadece chuck davis ile olacak iş değil,hele ki şu durumdaki davis ile

Yalnız durum sandığımız dan ciddi sanırım, hem Dorsey hem Ergin hoca cephesinde ipler çoktan kopmuş gibi duruyor.. Bu saatten sonra faydadan çok zarar verebilir takıma. Davis ile bence de olmaz haklısın, bekleyip görmek lazım.

Bu oyuncu ile alakalı hocanın, şube yöneticilerinin veya klübün tek bir yanlışı yok. Tek özelliği savunma olan adam onuda yapamıyorsa vede 700 bin usd para alıyorsa göndericen. Lasme oynar chuck form tutar, dusan biraz sure alır, sıkıntı bu adamın yaptığı işe saygısı yok. Oly dışında ki oda yarım sezon zaten istikrarıda yok. Zaten olmayan dorsey gitse ne olucak? Bu haliyle eurocup ta ne işe yarıcak? Onun yerine lig için çinden bi oyuncu alırız çok daha yararlı olur.
Olaj macında takım eksik grip oldum diye maça çıkmıcan, 3 gün sonra all starda zıplayıp hoplıcan, 40 derece ateşle iğne olup oynayan çok oyuncu vardır takımı için.
Dorsey ancak ufak bi takımın oyuncusu olur, bu adama güvenip bu yolda devam edilmez.
Zaten hoca kesicek chuck form tutunca. En azından maaşından da kurtuluruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Transfer döneminde gönderilme imkanı olmadı mı veya düşünmedi mi teknik ekip merak ediyorum.Transfer döneminde mutlaka teklif gelmiştir.Acaba teknik ekip mi değerlendirmedi yoksa Dorsey mi?

Yine transfer döneminde menajerlerin ortaya bir haber atmasıyla ortaya çıkmış bulunmaktasınız. Adamların ekmeğine yağ sürmeye devam ediyorsunuz resmen. Hadi diyelim Dorsey ayrıldı Lasme ile mi geçeceksiniz 40 dk yı yada sakatlıktan çıkamamış tam 5 numara olmayan Davis mi oynayacak.

Bakın öyle de boyle de bu adamı bu sezon tutmalıyız. Adam oynadığında çok fark yaratıyor kaldı ki eurocup için transfer durumumuz kalmadı şampiyonluk hedefiylede yürüyorsak eğer 1-2 maçta olsa Dorseyi tutup katkı almaya çalışacaksın. Öyle o gitsin bu gitsinle olmuyor işler ortalığı bulundırmayın.

Burası eninde sonunda bir taraftar forumu ortalığı bulanıklaştırma ya da berraklaştırma üzerine bir etkisi yok.Eninde sonunda "sıradan" taraftarlar görüş bildiriyor.

İkidir eurohoopsda Dorsey'im ağzından haber yapılıyor.Dorsey tarafından da bir yalanlama falan yok. Muhtemelen menejeri yaptırıyor zaten haberleri.Eurohoops dediğin menejerlerin gayriresmi yayın organı .Bu sefer ciddi ciddi gitmek istediği yazılmış (bir önceki haberde de takımdaki bencil oyunculardan rahatsız olduğu gibi takım arkadaslarını rahatsız edebilecek daha da önemlisi gercekle bağdaşmayan bir ifade vardı) yani zaten ortalık zaten yeterince bulanık. Son yaptırılan habere göre Paşamız EL'de oynamak için serbest bırakmamızı bekliyomuş.

Parke üzerinde ki disiplinsizlikleri zaten ortada diyelim onların hepsi anlık kötü niyetli olmayan tavırlar/hatalar ama şu servis edilen haberler ve kendi sosyal medya paylaşımları hadisesi bana kalırsa parke üzerinde harikalar yaratıyor olsa idi bile gereğini yapmak için yeterli idi.Herşey sportif başarı değil kaldı ki kısa vadede sportif başarı uğruna bazı değerlerden taviz vermek orta uzun vadede takım kimyasını bozarak sportif başarıya da balta vurabilir ama zaten söz konusu oyuncu takıma sportif anlamda da katkı sağlamadığı gibi zarar veriyor.Bu arada oyuncunun yabancı sitelerde yer alan açıklamaları,sosyal medya paylaşımları,parkedeki genel hal tavırlarına baktığımızda genel olarak çok kötü performansına rağmen pek özeleştiri yapmayan hatayı tamamen dışarda arayan bir yapısı olduğunu düşünüyorum.Hatadan dönmedin ilk adımı hatayı kabul etmektir.Dorseye göre hatalı bencil takım arkadasları,acımasız staff vs.

Yani aylardır parkede takıma doğru düzgün katkı sağlamayan ve son zamanlarda takımı baltalayan oyuncun profesyonelliklen uzak,disiplinsiz ve de "bence" bir kısmı iyi niyetle bağdaşmayan davranışlarına sadece sportif anlamda katkı alabilecek olma ihtimalimiz (aylardır alamadığımız katkıyı alma olasılığımızın ne kadar olduğu az çok ortada) yüzünden tolerans gösmermeliyiz gibi bir tez var ortada.Varsın olsun ama artık gönderilmeli tezi de çok sıradışı aşırı kuralcı disiplin meraklısı vs bir temele dayanmıyor.

Euroligte tam transfer dönemi fırsat varken göndermek en mantıklısı. Zaten o da anladığım kadarıyla Euroligte oynamak istiyor. Hatta giderken de 100-200 binde çıkış parası alırsak müthiş olur. Ancak para veren yoksa sırf şunun maaşından kurtulmak için gönderirdim. Sonra da aklı başında işine saygılı bir uzun transfer ederdim.

Euroligte tam transfer dönemi fırsat varken göndermek en mantıklısı. Zaten o da anladığım kadarıyla Euroligte oynamak istiyor. Hatta giderken de 100-200 binde çıkış parası alırsak müthiş olur. Ancak para veren yoksa sırf şunun maaşından kurtulmak için gönderirdim. Sonra da aklı başında işine saygılı bir uzun transfer ederdim.

Tamam da bu uzun EuroCup'ta oynayamayacak. Bence asıl hedefimiz EuroCup olmalı. Yani Dorsey kalmalı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

"Aman Dorsey'in biraz nazını çekelim" derken başta partneri Lasme olmak üzere diğer oyunculara haksızlık yapmış oluruz. Hem katkı vermeyeceksin hem de pohpohlanmayı bekleyeceksin ki ben yeterince tolerans gösterdiğimizi de düşünüyorum. Her zaman dile getirdiğimiz gibi bizim kulüpte sportif başarıdan daha önemli değerler oldu hep, bu sene EC şampiyonu olmak veya seneye EL'de olmak için şu durumdaki Dorsey'e daha fazla tolerans gösterip değerlerimizden ödün vermek kısa vadede getirisi olsa bile (ki düşük ihtimal) uzun vadede işe yaramayacağı ve belki alışkanlık olacağı daha da kötüsü diğer oyuncularda bir adaletsizlik hissi oluşturacağı açık. Bildiğim kadarıyla en yüksek maaşlı 2. oyuncumuz ya da ilk 3'tedir.
Arroyo bile gittiğinde (ki hakkıdır) diğer oyuncuların ne suçu vardı argümanıyla eleştirildiyse, takıma katkısı Arroyo yanında sıfırın altında kalan Dorsey'e katlanmanın sonuç ne olursa olsun bir mantığı kalmadı.

Yine transfer döneminde menajerlerin ortaya bir haber atmasıyla ortaya çıkmış bulunmaktasınız. Adamların ekmeğine yağ sürmeye devam ediyorsunuz resmen. Hadi diyelim Dorsey ayrıldı Lasme ile mi geçeceksiniz 40 dk yı yada sakatlıktan çıkamamış tam 5 numara olmayan Davis mi oynayacak.

Bakın öyle de boyle de bu adamı bu sezon tutmalıyız. Adam oynadığında çok fark yaratıyor kaldı ki eurocup için transfer durumumuz kalmadı şampiyonluk hedefiylede yürüyorsak eğer 1-2 maçta olsa Dorseyi tutup katkı almaya çalışacaksın. Öyle o gitsin bu gitsinle olmuyor işler ortalığı bulundırmayın.

Lasmeyle mi Davis'le oynayacaksın sorusu teorik bir durum bir de gerçek var. Dorsey var gibi görünen ama olmayan bir oyuncu. Zaragoza maçında yaptıkları ortada. 26-20 öndeydik saçmalamaya başladığında. 2 faul aldı, bir de teknik faul aldı üstüne, takımın tüm düzenini bozdu ve maç neredeyse 36'ya gidiyordu. Dorsey yok, sezon başında da yoktu ama herkes sakat olduğunu ve form tutacağını düşünüyordu. Adamda sporcu ruhu, disiplini, arkadaşlarına, kulübüne, yöneticilerine, taraftarına saygısı yok. Yani sakatlanıp sezonu kapattı gibi düşünüp eldekilerle nereye kadar gidilebileceğine bakacağız herhalde.

Yıllar önce Koraç'ta belkide tarihimizde ilk kez favoriler arasında gösterilmiştik. Takımda Lyod Daniels gibi sorunlu bir yıldız vardı. Disiplinsiz hareketleri yüzünden onu gönderdik. Hatta o zamanlar Fanatik Basket diye bir gazete vardı, orada birkaç yazarın görüşü "GS pislikten kurtuldu" diye idi. Yerine Larry Stewart gibi iyi bir oyuncu almıştık ama bu değişim bize yaramadı ve favorilerinden biri olarak gösterildiğimiz Koraç'ta ilk turda Varesse'ye elendik... Kısaca ben göndermenin bize yarar sağlayacağını hala düşünmüyorum. Eğer Dusan yada Davis patlama yapmazsa, ben Dorsey kalmalı diyorum. Yanlış anlaşılmasın, kazanılmalı, anlaşılmalı yada onun istediklerini yapıp ayrıcalık tanıyalım demiyorum. Dorsey biz ile sene sonuna kadar anlaştı mı anlaştı. Profosyonel olarak sene sonuna kadar bu şartlarda oynayacak. Ona bu durum hatırlatılmalı...