Avrupa Atletizm Şampiyonası - 2010 Barcelona

27 Temmuz'da Barcelona'da Avrupa Atletizm Şampiyonası başlıyor..

Tabii kısalarda Jamaiklalılar ve Amerikalılar, uzunda da Afrikalılar olmayınca kadrolar biraz sönük.Kendi branşının en önemli isimleri ya Avrupalı olmadıklarından ya da sakatlıkları nedeniyle katılamıyorlar.. Yine de atletizmi sevenler için güzel bir seyirlik tabii..

Etiyopya, Kenyalılar falan yokken Elvan Abeylegesse için artık madalya kaçınılmaz..Hem 5000, hem 10000 de yarışacak. 5000 de yine devşirmelerde Almitu Bekele madalya şansı olacak bir isim..

Bayanlar 100 engellide olimpiyatta yarı final koşan Nevin Yanıt, bir aksilik yaşamazsa burada kesinlikle final koşacaktır.. Kendisi madalya alacağını söylüyor.. Benim de kendi adıma en güvendiğim sporcumuz..

Bir türlü beklenen patlamayı yapamayan Halil Akkaş yine uzun mesafede yer alacak.

Tarihimizde ilk defa bayrak yarışlarına katılacakmışız bir de.. Erkeklerde 4 x100 de, bayanlarda ise 4 x 400 de varız..

Eşref Apak kadroda yok.. Bir sporcuyu da yemiş görünüyoruz. Zaten 10 yılda 1 veya 2 sporcu çıkarabiliyoruz, onu da harcıyoruz.. Toplam 20 atletimiz var..

Tarihimizde en fazla sporcuyla katıldığımız bir organizasyon daha umarım sonuç diğerleri gibi olmaz.

Bende Nevin, Elvan ve Almitu'dan umutluyum, Halil'se gelişme gösterip bir halt edemeden dönecekler arasında görülüyor.

Bayrak yarışına katılacak olmamız ilginç bakalım değiştirebilecekler mi?

eurosport tarafından tamamı canlı yayınlanacakmış.. fransa bisiklet turu bittiğinde bir boşluk oluşacaktı, tam denk gelmiş.. özellikle bayanlar yüksek atlama finalini izlemek istiyorum ama daha bakamadım ne zamanmış. gün gün konuşuruz burada..

bugün sabah seansında yapılan 20 km erkekler yürüyüş yarışı ile şampiyona başladı.. ilk günler elemelerle geçer, bugün de öyle bir program var.. 100 metre erkekler elemeleri yine de izlenir tabii akşam seansında.

akşamın finaller ise bayanlar gülle atma ile erkekler 10.000 metrede olacak. bayan güllesinde tartışmasız bir numara olan Valerie Vili'nin Yeni Zelandalı olması ve dolayısıyla gelememesi neticesinde ortalık ruslara ya da rus ekolüne kalmış görünüyor..

erkekler 10.000 de afrikalılar olmayınca kadro hep yabamcı tabii bize ama ispanyolların özellikle uzunu çok iyi koşan atletler çıkardığı bilinir.. start listte de 3 tane iyi ispanyol var, bir şeyler yapabilirler.Bizden de kemal koyuncu burada final koşacak.. Buradaki tüm atletler 27-28 dakika civarı koşmuş isimler.. Kemal de onlardan birisi. Bakalım ne yapabilecek..

Sırıkla atlamada Yelena İsinbayeva geldi mi? Bir ara vereceğini okumuştum bir yerden ama. Yoksa Federer gibi İsimbayeva efsanesi de mi düşüşe geçti?

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
Sırıkla atlamada Yelena İsinbayeva geldi mi? Bir ara vereceğini okumuştum bir yerden ama. Yoksa Federer gibi İsimbayeva efsanesi de mi düşüşe geçti?

hayır.. kendisi nisan ayında, sporu geçici olarak bıraktığını açıklamıştı.. bu şampiyonaya katılmıyor..

Bağdat KAYNAK' Alıntı:

2011 Şubat ayına kadar ara verdiğini duymuştum. Kendine gelmesi için böyle bir ara şarttı zaten. Beklediğimiz gibi döner umarım.

Karen MElis Mey yarışıyor mu bu sene yine ?

Emre Yuksel' Alıntı:
http://www.blanka-vlasic.hr/uploaded/im ... tory55.jpg[/url][/quote:3a2xzlh8]
İsimbayeva o dereceleri rahatlıkla yaparken. Sadece kendisi ile yarışırken izleyen sanki sonsuza kadar rekor kıracakmış hissine kapılıyor. Her efsanenin bir duraklama dönemi var işte. Yaşı da daha 28. Umarım verdiği aradan sonra kaldığı yerden rekor kırmaya devam eder.

gülle atma bayanlarda ilk beşi rus ve beyaz ruslar kazandılar.. erkekler 10.000 metrede ingilizler ilk iki sırayı alırken kemal koyuncu yarışı bitiren son atlet oldu. en azından bırakanlardan olmadı. buna da bir teşekkür borçluyuz.. böyle böyle başlayacağız atletizmde de..

bugün gayet önemli yarışlar var.. öncelikle sabah seansında 100 metre erkeklerin yarı finalleri ve akşam da finali koşulacak.. sabah seansından sonra final koşacak atletleri yazarız burada.. günün finalleri;

* ilk final, bayanlar disk atmada olacak. romen grasu ve alman müller, elemelerde rakiplerinden gayet üstümmüşler.. tsi 19.30

* uzun atlama bayanlar finali.. heptatlon tarihine geçen , tarihe geçmiş heptatlet carolina klüft burada..elemeleri son sıradan geçmiş ama farketmez.. büyük bir sporcu..naide gomes ve ruslar rakipleri. bu yarışma bence kaçmaz. tsi 21.00

* erkekler çekiç atma. eşref apak'un neden burada olmadığı asıl konuşulması gereken konu.. sabah seansında elemeleri var.. final 21.25 de.

* bayanlar 10000 finali.. elvan burada.. rakipleri içinde 30 dakika altına inmiş yok.. elvandan artık madalya, artık altın bekliyoruz.. etiyopyalılar, kenyalılar
yokken kazansın artık. tsi 22.05

* erkekler 100 metre finali.. tsi 22.45..

erkekler 100 metrede yarı final listeleri asıldı.. fransız c.lemaitre buraya en formda atlet olarak geldiğini gösteriyor 100 metre erkek için.. final c.lemaitre , f.obikwelu ve dwain chambers arasında gibi.. ben tabii obikwelu'yu tutarım ama benim tutmam ne kadar iyi, ne kadar kötü, tartışılır..

Eşref Apak'ı düşündükçe işin içinden çıkamıyorum. Antrenöru sen beni aştın dedi, alanının en iyi adamlarından biri geldi. Eşref dedi bu adamla olmuyor yine eski antrenöru geldi ama o zamandan beri Eşref ortada yok. Eski derecelerini bile yapsa kafi ama yok işte.
Birde Karen Melis Mey var Emre abi. Onu izleyecekmiyiz bu şampiyonada? O da ayak uydurdu gerçi Türk atletizmine, en son 12. olmuştu sanırım.

Eren Aydın' Alıntı:
Eşref Apak'ı düşündükçe işin içinden çıkamıyorum. Antrenöru sen beni aştın dedi, alanının en iyi adamlarından biri geldi. Eşref dedi bu adamla olmuyor yine eski antrenöru geldi ama o zamandan beri Eşref ortada yok. Eski derecelerini bile yapsa kafi ama yok işte.
Birde Karen Melis Mey var Emre abi. Onu izleyecekmiyiz bu şampiyonada? O da ayak uydurdu gerçi Türk atletizmine, en son 12. olmuştu sanırım.

evet melis yarışacak.. dünya şampyionasında amerikalılar falan varken 3. olmuştu.. şimdi sadece avrupalılar arasında zirveye oynaması lazım.

Selim Aktepe' Alıntı:
Büyüksün Elvan.Tebrikler.Uzun bir aradan sonra böyle bir başarı güzel oldu ülkemiz adına.

Bu başlıkda seni görmek mutluluk verici. :)

Tebrikler Elvan, ay-yıldızı bu kadar benimseyip varını yoğunu ortaya koyman saygı duyulup önünde eğilinecek bir olay...