Avustralya Açık 2011

Avustralya Açık'ı Kim Kazanır?

• Diğer

Oy: 0 0.0%
  • J.Jankovic

• A.Ivanovic

• M.Sharapova

• J.Henin

• K.Clijsters

• C.Wozniacki

• Diğer

• A.Murray

• A.Roddick

• N.Djokovic

• R.Federer

• R.Nadal

• Kullanılan toplam oy
    0

Pazartesi ilk tur maçlarıyla heyecan başlıyor. Herkesin kendine göre favorisi belli olsa da gönüller Nadal-Federer finalinden yana. (Nadal'ın kazanması şartıyla tabii :))

Bayanlarda geçen yıl sıcaktan elenme noktasındayken çatı kapanınca kendine gelen Serena yok. O kadar küçük -görünen- yara nasıl bu kadar etkiledi onu da anlamış değilim.

Rafa'nın bunda sonra tek hedefi kaldı, o da bir senede 4 Grand Slam'i toplamak. Yani en azından beni bundan sonra bu keser. Bunun için '' Go Rafa Go''

Marsel İlhan ilk turda Rus Mikhail Youzny ile eşleşti.

Anketteki sorun siteden kaynaklı galiba arkadaşlar, tekrar düzenledim ama sonuç aynı.

Çok uzak kaldım her şeye, hepsine..
Ben bu hafta sonu biraz okuyayım sağı solu, haftaya saldıralım : ))
Yalnız Rafa çok formda gelmiyor anladığım kadarıyla..
Sezonun daha çok başı olduğu için formlar dalgalanıyor..
Nadal için yapılabilecek tek şey kaldı; takvim slam denen olay..
Bir yıl içinde 4 grand slam'i de kazanmak..
Çok zor ama imkansız değil..

Not: Her sene Aralık-Ocak'ta form tutan Davydenko sürpriz yapabilir..

Halil İbrahim' Alıntı:
Bayanlarda geçen yıl sıcaktan elenme noktasındayken çatı kapanınca kendine gelen Serena yok. O kadar küçük -görünen- yara nasıl bu kadar etkiledi onu da anlamış değilim.

Halil, Serena sonrasında ameliyat falan oldu, o iş uzadı yani..

Bayanlarda eşleşmeler güzel, zaten erkeklere göre daha zevkli maçlar oynanıyor... Daha dengeli oluyor.. Lakin ilk turda Clijsters-Safina da gerçekten biraz fazla.. Bence Clijsters yine her türlü şampiyon olur.. Çeyrek finale kadar Ana Ivanovic'ten başka engel yok ki onu US Open'da da yenmişti..

Venüs bitik, Henin sakatlıktan dönüyor,Jankovic aşık, Sharapova her seferinde birine çarpılıyor.. Yine yollar Clijsters'a çıkıyor ama benim gönlüm önce Djokic, sonra Ivanovic ve sonra da Sharapova ile beraber.. Duruma göre yine başka tenisçiler de tutarız tabii ki..

Erkeklerde Djokovic her zaman olduğu gibi, belki üst üste 20. kez yanlış tarafa düştü.. Sadece Roland Garros'da Nadal tarafına düşüyor ki onu bir tek orada yenemez, kalan tüm Grand Slamlerde Federer tarafına düşüyor ve bu nedenle finale hep uzak kalıyor.. Nadal'ı sentetikte veya çimde yenebilir ama aksi gibi hep Federer çekiyor..

Nadal hem formsuz hem de kurası kötü.. Bu haliyle final göremez ama turnuva başlayıp, oynadıkça ısınan bir oyuncu, işler değişebilir..

Bizim Marsel de "yüzbaşı " lakablı Youzhny ile eşleşmiş.. Kazandığı maçlar sonrası raketiyle asker selamı verdiği için böyle bir lakabı var.. Marsel'in kazanması imkansız gibi bir şey..Arada büyük kalite-tecrübe farkı var..

2009 Us Open şampiyonu Del Potro, 2010 da hemen hemen hiç oynamadı sakatlığı nedeniyle.. Ciddi bir el bilek sakatlığı vardı.. O da Aussie Open ile dönecek kortlara..

Bayanlarda Huntuchova ve Rezai ilk gün elenen seribaşılar..
Rezai elenince, ilk turu kolay geçen sevgilim Djokic'in de yolu açılmış oldu biraz..
Yürüyedursun..
Henin de ilk seti kaybedip maçı kazanmış..
Başka bir sürpriz yok..

Erkeklerde de henüz bir terslik yok görünüyor...

Avustralya'dan kaç saat geride olduğumuzu pratik olarak hiç bilmiyorum..
Ancak nette bulduğum bilgilere göre Melbourne'den 8 saat geriyiz..
Buna dayanarak şöyle bir sonuca vardım, bu gece ( pazartesiyi salıya bağlayan gece) saat 03.00 de Marsel İlhan- Youzhny maçı oynanacak..
Yerel saatle 11.00 de 13 numaralı korta planlanmış maç..
Çok zor rakip..10 numaralı seribaşı..
Zor dostum zor..

Sürpriz yok...Marsel, Youzhny'ye diş geçirememiş..
Son seti tie-break'e kadar taşımış ama o da olmamış..

Her sene bu yılbaşı civarını formda geçmesi ile bilinen, bu dönemde Nadal ve Federer'i bile yenebilen ki daha 10 gün önce Nadal'ı yenip Federer'e final kaybeden Davydenko ilk turda yıkılmış.. Sürpriz diye buna denir..

Halil İbrahim' Alıntı:
[quote="Emre Yüksel":1cpsc2cg]
Rezai elenince, ilk turu kolay geçen sevgilim Djokic'in de yolu açılmış oldu biraz..
Yürüyedursun..

Emre, itiraf geldi sonunda açık açık. Yalnız kaç tane oldu onu karıştırdım. :)[/quote:1cpsc2cg]

Çok yok ya..
Djokic, Sharapova (askıda), Pennetta, Ana Ivanovic : ))

Emre Yüksel' Alıntı:
[quote="Halil İbrahim":2vuz0xqo]

Emre, itiraf geldi sonunda açık açık. Yalnız kaç tane oldu onu karıştırdım. :)

Çok yok ya..
Djokic, Sharapova (askıda), Pennetta, Ana Ivanovic : ))[/quote:2vuz0xqo]

Biraz önce "4'e kadar yolu var mı diyorsun?" diyecektim, vaz geçtim. :p

Clijsters, Safina'ya yağmurlu havada su vermemiş..
6-0 / 6-0..
Bu nedir ya.. Safina nasıl 1 numara olmuştu, onu konuşmak lazım..
Hiç bir eski 1 numara, hiç kimseye karşı bu duruma düşmemeli..

Halil İbrahim'in nazarı değdi işte..
Bzim kare as hemen bozuldu..
Ana Ivanovic, Makarova'ya 3 sette boyun eğmiş..
Son seti de 10-8 kaybetmiş..
Yazık oldu yarınlara demiş İlhan İrem ağabey..
Boşa dememiş..

Emre, kötü haberi yazmak için girdim ama sana benden önce malum olmuş. :)

Kalan sağlar bizimdir, onlar tamamını getirir bakarsın.

Erkeklerde sakatlanan sakatlanana. Favorilerin karşısındakiler sakatlıktan ötürü maçları yarıda bırakmaya başladılar. İlk turda böyleyse ilerde neler olur acaba?

Hewitt-Nalbandian maçının sonlarını izleyebildim..
Gerçekten destansı, epik bir maç oldu..
Zaten ilk tur için çok sert bir eşleşmeydi..
4,5 saatlik , 5 setlik bir maç sonunda kazanan Nalbandian oldu..

Bu arada Del Potro da kazandı ama rakip Baghdatis 2. turda..
İki taraf için de çok zor rakip..
Baghdatis o yarım aklıyla Türklere laf ettiğinden beri black list'te..
Sapına kadar Del Potro tutuyorum, gerisi yalan..

Bayanlarda ise büyük bir toz bulutu içinde kaldık..
Bir tur daha geçsin de o zaman tabloya daha net bakabilelim.

Sabahın köründe kahvaltı yaparken bir iki maça bakma şansım oluyor, güzel oluyor.. Hatta bırakıp çıkmak istemiyorum ama elimiz mecbur..

Janko Tipsarevic ilginç adam.. Verdasco'ya karşı 3 maç puanından yararlanamazsan bunun cezasını ödetir.. Maçı 3-1 kazanacakken beceremedi ve 4. set tie-break lik oldu.. Verdasco tie-break'i 7-0 ve son seti de 6-0 kazanıp Tipsarevic'i sahadan sildi..Gerçi Janko sakatlandı, sağlık molası falan aldı ama o maç puanlarını alamadıktan sonra mental olarak kırıldığı kesin..

Yine "tarlabaşı- yenikapı style " bir kıyafetle karşımıza çıkan Venus W., Zahlahova kardeşlerden Sandra olanına ilk seti kaybetti ama zorlanarak da olsa bir üst tura çıktı..Meşhur kıyafeti de bu linkte.. Şaşırdık mı, hayır..

http://www.essence.com/images/mt/venus- ... a-open.jpg

Şu ana dek turnuvaya damgasını vuran kuşkusuz Safina oldu.. Daha önce hiç bir eski dünya 1 numarası, oyun alamadan bir Grand Slam'den elenmemiş.. Yani ilk kez bir eski 1 numara, oyun almadan elendi.. Clijsters da hiç acımamış.. 6-0 a tenis dünyasında "bagel" diyorlar.. Yuvarlak bir ekmekmiş.. Sıfırı çağırıştırıyor..

Bu arada bugün maçlarını kazanan Henin ve Kuznetsova da birbirlerine 3. tur rakibi oldular.. Del Potro- Baghdatis maçından sonra ikinci demir leblebi geliyor..