Avustralya Açık 2011

Avustralya Açık'ı Kim Kazanır?

• Diğer

Oy: 0 0.0%
  • J.Jankovic

• A.Ivanovic

• M.Sharapova

• J.Henin

• K.Clijsters

• C.Wozniacki

• Diğer

• A.Murray

• A.Roddick

• N.Djokovic

• R.Federer

• R.Nadal

• Kullanılan toplam oy
    0
Evet ben geldim, gelmemden de anlaşılacağı üzere Nadal yenildi.
Yapacak birşey yok kırk yılın başı bir maç izleyeyim dedim onda da Nadal kaybetti. Tabi bu şekilde kaybetmesini istemem ama spor bu.
Şimdi yarın ki maç daha zor hale geldi, Novak iyice asılacaktır çünkü buraya geçse Nadal karşısına dikilecekti ama şimdi önünde ki engel bire indi tabi bu durum Federer'e avantaj olarak da dönebilir, çünkü Djokovic böyle durumlarda saçmalamayı çok sever. Bakalım hangisi olacak. Yarın Djokovic'i geçerse şampiyon Federer diyebiliriz, aslında şimdiden demek isterim ama formda bir Djokovic var ve artık yenilmez bir Federer yok o yüzden temkinli olmakta fayda var.
17 için...

Nadal, maç sonrası hastaneye kaldırılmış.. Sol ayağında ciddi bir sakatlık olduğundan şüpheleniliyormuş..

Yarın önce bayanlar yarı finalleri var;

Wozniacki- Na Li
Clijsters- Zvonareva..

İçimden bir ses Li-Clijsters finali olacak diyor ama dur bakalım..

Normalde grand slam erkek yarı finalleri cuma oynanır ama federer-djokovic maçını cuma günü oynatıyor organizasyon..Bu maçı kazanan şampiyondur gözüyle bakıyorum.. Djokovic için büyük maç..

Emre Yüksel' Alıntı:
İçimden bir ses Li-Clijsters finali olacak diyor ama dur bakalım..

aynen böyle oldu..
wozniacki 2. sette maç puanı attığı maçı na li'ye kaybetti..
3. sette çok kırılgandı..
Ben de Wozniacki'yi seviyorum ama 1 numara olması onu bir Stefi Graff yapmıyor..
Grand slam kazanamayan dünya 1 numarası sıfatından kurtulmak için beklemek zorunda..
THY yetkilileri de üzülmüşlerdir.. Bir şampiyonluk , daha büyük reklam olacaktı.
En azından final..
Bu arada Na li, Çinin grand slamlerde ilk çeyrek finalisti, grand slamlerde ilk yarı finalisti ve ilk 10 a giren ilk tenisçisi ünvanlarından sonra şimdi de Grand Slamlerde final oynayan ilk tenisçisi oldu.. Çin tenisinin tüm bakir tarlalarını sürüyor..

Clijsters-Zvonareva maçını izleyemedim ama Clijsters zaten kazanacaktı..
Turnuvayı da kazanacak..
Normal..

Halil İbrahim' Alıntı:
Emre, senin kare as çöktü sanki. Bari şimdi elimde tek as var de, o da Federer olsun, diğerleri gibi çöksün. :)

boşver halil : ))
ben, onları kazanacaklar diye sevmiyorum zaten..
roland garros'da dokic'i çıkartacağım, kadrom şöyle olacak..
pennetta, sharapova, ana ivanovic ve andrea petkovic..
yedekler: sorana cristea ve alize cornet.
güzellik ortalaması çok yüksek bir kadro..

Yine yeni yeniden Federer finalde yazardık şimdi yine yeni yeniden Federer final görmeden eleniyor yazıyorum. Hem de Djokovic'e, hem de sert kortta, hem de 3 sette. Tabi Novak'ın iyi oynadığını kritik yerlerde soğuk kanlı kalmayı başardığını söylemek lazım ama ben bu kadar etkisiz ve hata yapan bir Federer göreceğimizi düşünmezdim. Biran önce bitsin bu maç diye izledim. Yenildiğini izlemek zor geliyor tabi,o yüzden ne kadar kısa sürerse o kadar iyi. Alışmak kolay değil.
Federer'in servis performansı çok kötüydü, maç içinde çok basit hata yaptı. Novak doğal olarak diğer bütün tenisçiler gibi devamlı backhandine çalıştı ve Federer de dediğim gibi çok hata yaptı ve sinirlendi, Novak da buldu hazineyi vurdukça vurdu.
Diyecek başka birşey yok, artık bir zahmet kupayı birinden biri kazansın.

Son Wimbledon'dan sonra " Nadal'ın olduğu yerde Federer artık grand slam kazanamaz " diyordum.. Hala da aynı fikirdeyim ama artık Nadal'a bile gerek kalmadan Federer, final öncesi eleniyor..

Roland Garros 2010 da, Wimbledon 2010 da ve Us Open 2010'da final göremeden elenmişti.. Seriye devam etti ve yine final göremeden elendi.. 4 Grand Slamdir final görememesi tesadüf olmasa gerek..

Nadal 2 sene önce yenmeye başlamıştı, son 1 senedir de Djokovic artık Federer'i yeniyor.. Kariyer anlamında artık düşüş başladı.. Bundan sonra , bir daha Grand Slam kazanacağını sanmıyorum..

Hazır Nadal yokken burayı kazanabilirdi ama Nole bir kez daha durdurdu.. Federer dönemi kapanıyor..

İnsanın inanası gelmiyor, Federer'in yenildiğine değil, Novak'ın nihayet birşeyler başardığına inanası gelmiyor.

Halil İbrahim Abi'nin dediği gibi Djokovic burdan sonra kaybederse, dönüş yollarında kendini uçaktan okyanusun serin sularına bıraksın.

Federer ise yavaş yavaş tenisi bırakma yoluna girdi, bavulunu toplamaya başlasa iyi olur, efsanedir ama son geldi...

Djokovic nihayet birşeyler yapmaya karar vermiş. Bi ara maçı alamayacağını anlayınca sakatlandım diyip kaçardı. Bi de bu adam herkese benziyor neredeyse tip olarak. Klasik sokakta görülesi adam tipi var Novak'ta.

Bence Djokovic özel bir şey yapmıyor.. Konjonktür gereği , Federer " out of sight " olmak üzere ve Novak da o boşluğu dolduracak ve o boşluğa Murray de salça olacak.. Tabii Nadal bunların hep önünde gidiyor.. Djokovic, Nadal'ı yenip bir grand slam kazanırsa bence hakkında konuşmaya değer..

Pennetta- Dulko ikilisi çift bayanlarda şampiyon olmuş. Flaviacığıma bir teselli olsun..Başımıza çiftler oyuncusu kesildi.. Öbür İtalyan Schiavone malı götürüyor..

Bugün 10.30 da Murray-Ferrer yarı finali var. Murray şu aşamada, Ferrer'e yağmurlu havada su vermez.. Bir çırpıda bitirir diye düşünüyorum.

Emre Yüksel' Alıntı:
Murray, 4 sette Ferrer'in uçak biletini cebine koymuş..
Finalin adı Djokovic-Murray.

Djokovic bu kadar yaklaşıp alamassa şampiyonluğu otursun ağlasın bence.. Nadal - Federer finali beklenirken ikisinin birden elenip böyle bir finalin karşımıza çıkması büyük sürpriz oldu gerçekten..