Avustralya Açık 2011

Avustralya Açık'ı Kim Kazanır?

• Diğer

Oy: 0 0.0%
  • J.Jankovic

• A.Ivanovic

• M.Sharapova

• J.Henin

• K.Clijsters

• C.Wozniacki

• Diğer

• A.Murray

• A.Roddick

• N.Djokovic

• R.Federer

• R.Nadal

• Kullanılan toplam oy
    0
İlk turda Ana Ivanovic'i feda ettikten sonra, ikinci turda da Dokic'e bye dedik..
Geriye Sharapova ve Pennetta kaldı..
Çeyrek finale kadar tertemiz olacağız herhalde..

Bayanlarda döküm başladı.. İlk turu nasıl geçtiğine şaşırdığımız, 7 numaralı seribaşı J.Jankovic, güzelliğin para etmediğinin ispati Sorana Cristea ve yine daha da güzel olmanın para etmediğinin diğer ispatı M.Kirilenko elenmişler.. Bayanlarda başka bir problem görünmüyor.

Nadal ter atmış..Soderling devam ediyor..Federer 5 sette zor kazandı.. Yüzbaşı Yozhny yine 5 sette kazandı ama günün maçı kesinlikle Baghdatis- Del Potro arasında olacak.. Birazdan başlayacak.. 5 setlik bir maç olur bu da bence.. Kalbim Del Potro ile.. Bu arada Hewitt i eleyen Nalbandian gidip olmadık bir maç kaybetmiş.. Saf yetenek ama sakatlıklar mahvetti adamı..İlk iki sette toplam 3 oyun alıp son sette de maçtan çekilmiş.. Bitmedi bu sakatlıkları..

Del Potro, Baghdatis karşısında pek varlık gösterememiş..3-1 kaybetmiş..
Bazı yarış atları vardır,şehir seçerler, o şehirde çok iyi koşarlar, performans patlaması gösterirler..
Baghdatis de Avustralya'da hep iyi oynuyor.
Şahsi debut'unu Wimbledon'da yapmış olmakla beraber, bir Aussie Open oyuncusu havası hep oldu..
Del Potro'ya biraz daha zaman lazım, neredeyse 1,5 senedir doğru düzgün turnuva oynamadı.

İlk büyük bomba patladı.. Kuznetsova, Henin'i indirmiş iki sette..
Sveta bu, oynadığı zaman her şeyi yapabilir.. Grand slamler kazanmış, finaller kaybetmiş bir oyuncu.. Çok şaşırmamak lazım..
Sharapova,Federer, Djokovic, Roddick yola devam demişler bugün..
Venus Williams-A.petkovic maçı varmış bugün.. Dayan kızım Andrea..

Emre Yüksel' Alıntı:
İlk büyük bomba patladı.. Kuznetsova, Henin'i indirmiş iki sette..

Kim gibi dönüş yapmasını bekliyorduk ama hala bekleyeceğiz anlaşılan. Gerçi dönüş yaptıktan sonra ilk Grand Slam'de final oynadı ama daha sonraki turnuvalarda istediğini yapamadı.

Şimdiye kadar izleme fırsatım olmasa da Federer o beş setlik maç dışında iyi gidiyor gibi gözüküyor. Zaten buraya son beş turnuvada dört şampiyonluk elde ederek formda geldi, dilerim sonunu da getirsin. Sanırım diyecek başka birşey yok, daha turnuva kızışmadı, bekliyoruz. Birde favorim Federer. =)

21 numaralı seribaşı Marcos Baghdatis, sakatlığı yüzünden son üç grand slam turnuvasını kaçıran Juan Martin Del Potro'yu 6-1, 6-3, 4-6, 6-3...

Gerçekten de Emre abinin dediği gibi zamana baya ihtiyacı var Del Potro'nun... Umarım o sürpriz çıkışını tekrardan yakalayabilir

Emre Yüksel' Alıntı:
Bazı yarış atları vardır,şehir seçerler, o şehirde çok iyi koşarlar, performans patlaması gösterirler..
Baghdatis de Avustralya'da hep iyi oynuyor.
Şahsi debut'unu Wimbledon'da yapmış olmakla beraber, bir Aussie Open oyuncusu havası hep oldu..

dün böyle yazmışım.. bugün bir yerde gözüme çarptı.. Baghdatis'in ailesi ve yakınları zaten Avustralya'da yaşıyormuş.. Normal yani orada başka oynaması, çok desteklenmesi falan.

Baghdatis demişken şunu da tekrar yazayım. Kendisi Türk düşmanı olduğunu açıkça dile getirmekten çekinmiyor.. Türkleri sevmiyorum diyebiliyor açıkça.. Hatta kendisine "bir gün , bir Türkle çiftler maçında eş olur musun " sorusuna " asla " cevabı vermişliği vardır.. Nalbandian'ın da böyle bomba açıklamaları vardı.. Neden kendilerini sevmeyeceğimizi buradan anlıyoruz..

Baghdatis ile ilgili bir haber ;

1-Rum tenisçi ?Türkler Kıbrıs?tan defolsun

Rum tenisçi Marcos Baghdatis?in, internetin popüler görüntü paylaşım sitesi YouTube?da yayımlanmakta olan, bir grup fanatik Yunan seyirciyle Türk ve Makedon düşmanı ırkçı sloganlar atarken çekilen görüntüleri büyük tartışma yarattı.

2007 yılına ait ve birkaç gündür internette dolaşan görüntülerde, Avustralya Açık 2006?nın finalisti, Avustralya?da faaliyet gösteren Yunan taraftar derneği Hellas Fan Club?ın düzenlediği bir mangal partisinde, elinde meşaleyle ?Türkler Kıbrıs?tan defolsun? diye bağırırken görülüyor.

Sporcu mu, serseri mi?

Başında, ?Marcos Baghdatis, Melbourne Hellas Fan Club?ın düzenlediği barbekü partisinde Türk ve Makedon karşıtı ırkçı sloganlar atıyor. Bir uluslararası yıldız mı, yoksa sadece bir serseri mi?? ibaresinin yer aldığı görüntülerin sonunda, ?Marcos, Rum Kesimini mi, Yunanistan?ı mı yoksa uluslararası spor arenasında bir grup serseriyi mi temsil ediyor? Kararı siz verin? deniliyor.

Bu taraftar kulübünün üyeleri geçen salı Avustralya Açık turnuvasında Yunan Konstantinos Ekonomidis ve Şilili Fernando Gonzalez arasında oynanan maç sırasında tribünlerde Yunanca ve İngilizce küfürlü sloganlar atmış ve olay çıkarmışlardı.

Polis, fanatik seyircileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullanmış, bu müdahale gazdan etkilenen bazı seyirciler tarafından eleştirilmişti.

YouTube?deki videoda Rum tenisçi Baghdatis, turnuvadaki maçları izlemesi yasaklanan ve polise saldırdığı için hakkında dava açılması muhtemel fanatik seyircilerin lideriyle kol kola görülüyor.

Yaptıklarını utanmadan savundu

Bu görüntülerin yarattığı polemiğin ardından bir açıklama yayımlayan Baghdatis ise özür dilemedi ve yaptıklarını savundu.

Açıklamasında, ?2007?ye ait bu videoda ülkem Kıbrıs?ın çıkarlarını savundum ve Birleşmiş Milletler tarafından tanınmayan durumunu protesto ettim? diyen Baghdatis, şimdi turnuvaya konsantre olmak ve herkesten buna saygı duymalarını istediğini söyledi. Rum tenisçi, ?Avustralya Açık?ı seviyorum ve burada başarılı olmak istiyorum? dedi.

Baghdatis?in salı günkü olayların ardından savunduğu Yunan taraftarların üyesi olduğu Hellas Fan Club, Yunan sporcularına destek olması amacıyla dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Dünya sıralamasında 16. olan Rum oyuncu, salı günkü olayların ardından, Yunan taraftarların sadece biraz yüksek sesle slogan attıklarını ve belki de biraz içkili olduklarını söyleyerek, polisin müdahalesinin yersiz olduğunu savunmuştu.

http://www.tumgazeteler.com/?a=2496194&cache=1

Venus'ün kıçı açık resmini koyduk foruma, nazar değdirdik..
Andrea Petkovic'in karşısında daha 2. oyunda sakatlanıp çekilmiş..
Kazansın istemiyordum ama böyle değil tabii ki..
Tenis maçlarında bir tarafın çekilmesi, diğer tarafı bile çok zorda bırakıyor bazen.
Sevinse sevinemiyor, üzülse üzülemiyor..
Kötü durum.

Yarın Nadal, tenisin Batuhan Karadeniz'i olarak bilinen Bernard Tomic ile oynayacak.. Şımarık , sorunlu ama genç ve yetenekli.. Kolay maç olmayacak ki Tomic ilk iki turda sert rakipleri sert vermeden geçmişti..

Pennetta da Peer ile oynayacak.. İnşallah kaybetmez..

Bu arada Nadia Petrova da sessiz ama derinden gidiyor öbür tarafta.. Çaktırmadan doğruyor milleti..

Emre bu Baghdatis in seceresine baktım şimdi babası bunun lLbnanlıymış yanı saf helen de değil arkadaş ama maşallah Türk düşmanlığında yıllardır dünya sıralamasında zirveyi bırakmıyor marcos efendi
Hala Atp de ilk 20 deymiş sanırım soğan cücüğü kadar ülkeden böyle bir sporcu çıkarmalaı da ayrı bir başarı cesarın hakkınıda verelim
Ayrıca anketten Andy Murray isminin çıkarılmasını teklif ediyorum,ben şahsen garanti veriyorum onun gelecek 20 yıl herhangi bir GS kazanamayacağına boşuna puntoya italiğe yazık kullanılan

* Andy Murray bir kez daha terlemeden kazanıp 4. turu gördü.. Toplam 4 oyun vermiş maç boyunca.. Karşısına Baghdatis gelecek büyük ihtimalle..

* Vera Zvonareva 2 numaralı seribaşı olmanın hakkını şimdiye dek verdi.. Çeyrek finale kadar yolu açık gibi..

* Clijsters- Cornet maçının büyük bölümünü izledim.. Kim çok iyi oynamadı ama işi bitirdi..Pennetta ile kanka olan ve güzellik konusunda ondan geri kalmayan Cornet'ye de sevgiler..

* Soderling devam ediyor..

*Pennetta-Peer maçının ilk setini izledim.. Flavia sahada yoktu ama çevirip kazanmış daha sonra.. İyi bir tenis oynamıyor aylardır ve karşısına büyük ihtimalle Sam Stosur gelecek.. Şansı olmaz o durumda.. Stosur da çıldırmış anladığım kadarıyla.. WTA in en kaslı, en adaleli kadını olmasına rağmen, bu turnuva öncesi Avustralya Rafting takımı ile idman yapmış güçlenmek için.. Sam'deki sırt kasları boksörlerde falan yok, belki haltercilerde..

* Uzun sakatlıklar sonrası Radwanska devam demiş yola..

*Seri başlarından Tsonga da Dolgopolov'a çarpılmış..

* Youzhny'de yaprak dökümüne katılmış ve tamam demiş.. Sular ısınmaya devam ediyor hızla..

Bugünün kalan maçları ;

Stosur- Kvitova
Nadal- Tomic
Melzer- Baghdatis

Pazar günü, bayanlar Grand Slam tarihinin en uzun maçı oynandı Schiavone ile Kuznetsova arasında.. Final setini 16-14 Schiavone kazandı.. Kuznetsova gerçekten müthiş forehande sahip ama Francesca çok inat etti, 5-6 tane maç puanı çevirdi.. Kadın 30 yaşından sonra şova döktü işi.

A.Petkovic, Sharapova'yı dışarı itti dün.. Masha artık olmuyor.. Bir şekilde olmuyor işte.. Nedeni yok..

Pennetta'yı da kurban verdik bugün..Kalanlardan Wozniacki ve Clijsters ı takip ederiz artık napalım..

Erkeklerde Soderling turnuva dışı kaldı.. ATP nin antipati abidesi gitti.. Dün de Wawrinka, Roddick'i indirmişti.. Backhand kanadından bu kadar etkili başka adam yoktur herhalde..Wawrinka servisini bir kez bile kırdırmadı.. İsviçre derbisinde Wawrinka-Federer maçı olacak..

Düne kadar foruma giremiyordum, sonunda girdim. Bir baktım herkes girmiş yazmış benim giremediğim günlerde. Girmişken yazayım dedim, bir kaç saat sonra bir baktım o son yazdığım da silinmiş. 1. Sayfada Saadet'in mesajına kadar. Gene yazdım, gene silinmiş.

Artık kesinleşti, forumun bana gıcığı var, Emel senin işin parmağın var mı burda? :)

Konuya dönersek, doğru dürüst maç izleyemedim hala, ancak bitince ordan burdan okuyoruz. Çekirgenin gitmesini bekliyordum zaten zıpla zıpla bir yere kadar.

Emre, 4'lü giderek azalıyor. :) Umutlar Caroline'de galiba.
Reklamını izlemişsinizdir belki, http://www.youtube.com/watch?v=_8aXvfuqjIc
güzel olmuş...

Sebeb katiyetle ben değilim. =) Dün bende tam uğrayıp Sharapova da gitmiş yazacaktım ki Sharapova'dan önce forum gitmiş. Geldiğinde ise bu sefer giden başka şeyler olmuş ta ki Saadet'in iletisine kadar. Şimdi yine gelmiş.

Clijsters hep sempatik gelmiştir bana.

Tenisi çok takip etmem ama güzel maç olursa izlemeye çalışırım. Sanırım bir ara tenisi bırakmıştı Clijsters, üzülmüştüm.

Clijsters gibi kutuplardan basık, ekvatordan hafif şişkin bir tenisçi nasıl bu kadar iyi oynuyor ona da şaşırıyorum. Sanırım bu yüzden seviyorum Clijsters'ı :)

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Clijsters hep sempatik gelmiştir bana.

Tenisi çok takip etmem ama güzel maç olursa izlemeye çalışırım. Sanırım bir ara tenisi bırakmıştı Clijsters, üzülmüştüm.

Clijsters gibi kutuplardan basık, ekvatordan hafif şişkin bir tenisçi nasıl bu kadar iyi oynuyor ona da şaşırıyorum. Sanırım bu yüzden seviyorum Clijsters'ı :)

Gazanfer, Clijsters'ın önce babası vefat etti, sonra da hamile kaldı ve "bıraktım " dedi ama geriye döndü..Hatta kız kardeşi de kendi gibi tenisçi idi ama çok önemli noktalara gelememişti.. Babası da eski milli futbolcuymuş..

Clijsters'ın vücut yapısı ile ilgili geçen bir gazeteci de bir şey söylemişti ve sorun olmuştu..Kim olduğunu bilmiyorum da "Clijsters hamile galiba, göbeği ve göğüsleri gittikçe büyüyor " diye yazmış bir gazeteci.. Clijsters da kızarmış ama çok güzel cevap vermiş.. "Hamile olmayan bir kadını en aşağılayıcı söz, ona hamile demektir " gibi bir laftı.

Sonuçta Clijsters'ı seviyoruz..