BBL 3. Hafta | Anadolu Efes 73 - 83 Galatasaray Medical Park

Efesin takım olduğunu düşünmüyorum..Farmer dışındaki oyuncular laubali.Bu maçı alırız ben hiç şüphe duymuyorum.Zaten Oktay Mahmuti'nin her zaman yenildiği Ergin hocamız büyük avantaj..O yüzden psikolojik,taktik vs.. Galatasaray 6 adım önde..Tahmini skorum: Anadolu Efes: 64 - Galatasaray MP:72

Basketbol maçı için tahmini skor verebilmek büyük başarı gerçekten.
Müthiş bir öngörünüz var.

Domercant daha geçtiğimiz Cumartesi yürümekte zorlanıyordu ama koç Efes maçına yetişeceğini söylüyor.
Merakla bekliyorum şahsen.
Hazır değilse bence oynatmamalıyız.. Faydadan çok zarar getirebilir.

Banvit ile oynanan hazırlık maçında Hawkins-Domercant oynamamış,Gordon ile ilgili oynamadığına dair bir bilgi yok ve Gordon ile ilgili herhangi bir istatistik de yok ortada.Ender-Engin ile Farmar-Gordon-Tunçeri rotasyonuna üstünlük kurmak zor,ne kadar faydalanabilirsek oyun kurucu rotasyonundan,o kadar artar şansımız.

Edit.. Bu arada Gordon'un istatistiğini ben gözden kaçırmışım,7 sayı 3 asist

Oktay Mahmuti Galatasaray' da iyi işleyen sistemini henüz Efeste oturtamadı. Açıkcası çokta oturtabileceğini sanmıyorum çünkü elinde takım oyununa yatkınlıktan çok kendine oynayan yıldızlar var. Barac'ın olmaması iyimi kötümü oldu karar vermek zor. Mesaj maçı ve mutlaka kazanmalıyız.
Efes'in Farmer disinda winner oyuncusu yok..Gordon zaten sutları malum..İçeri penetreleri dışında bir halt yediği yok.2 numara sözdeama serbest atış şutları 3 lükleri alim allah..Tam zamanında Efese bence kakaladık bunu..Yoksa kritik yerlerde şut mut atamaz maç alamazdık.. Barac Batista 2 si aynı anda olsa ne yazar zaten..Bu maç inanın aliağa maçından daha kolay olacak.Her şey lehimize.

Efes'in Farmer disinda winner oyuncusu yok..Gordon zaten sutları malum..İçeri penetreleri dışında bir halt yediği yok.2 numara sözdeama serbest atış şutları 3 lükleri alim allah..Tam zamanında Efese bence kakaladık bunu..Yoksa kritik yerlerde şut mut atamaz maç alamazdık.. Barac Batista 2 si aynı anda olsa ne yazar zaten..Bu maç inanın aliağa maçından daha kolay olacak.Her şey lehimize.

''Efes'in Farmer'' dan sonra okumadim..

Efesin takım olduğunu düşünmüyorum..Farmer dışındaki oyuncular laubali.Bu maçı alırız ben hiç şüphe duymuyorum.Zaten Oktay Mahmuti'nin her zaman yenildiği Ergin hocamız büyük avantaj..O yüzden psikolojik,taktik vs.. Galatasaray 6 adım önde..Tahmini skorum: Anadolu Efes: 64 - Galatasaray MP:72

Verdiğiniz skor tuttuğu takdirde forumda yeni bir çağ açılabilir.. Dualarım verdiğiniz skorun tutmasından yana olacak..

Öyle bir tablo çizdiniz ki, takımları,oyuncuları,koçları tanımasak NBA şampiyonuyla, Avrupa'nın bölgesel liglerinden birinin mücadelesi olarak düşüneceğiz.. Bahsettiğiniz; sizin deyiminizle "kakaladığımız" Jamon Gordon'u bugün gördüğünüzü umuyorum, bugünü bir kenara bırakalım, geçen seneyi şöyle bir gözünüzün önüne getirin derim.

Jamon Gordon Euroleague'de sampiyonluk,final-4 Turkiye liginde sampiyonluk hedefleyen takimlarin ancak 5. veya 6. yabanci oyuncusu(tribunde) veya benchte olabilir. Bugun bir Union,Cedevita,Chalon,Lietuvos gibi takimlarda ilk 5 rahat oynar.Ama bu takimlarin hedefi ne Avrupada ona bakmak lazim.Eger duzenli katilip,Top-16'ya kalalim yeter diyen takimlar varsa o zaman nice Jamon Gordonlar,Shippler var Avrupada.. Final-4 larin,kupalarin ilaci winner oyuncularda yatiyor(Farmer,Domercant,Hawkins,Aroyyo,Spanoulis vb... gibi) En azindan bu tarz adamlar kritik toplarda,serbest atislarda el yakan toplarda 2 de 0 atmiyor..Gordon eskiden Cskada oynayan Papalaukas gibi..Onun 2 seviye asagisi oyunda 5-10 kalsin savunma yapip,iceri drive etsin yeter.Winner oyunculuga soyundurmaya kalkarsan Gordonu dedigim gibi Final-4 ve otesini hedeflemek hayal otesinden oteye gecmez.

Jamont Gordon Cibona'da 3-7 ile gruptan son anda çıkmış, TOP 16'da 1-5 yapmıştı. Herkesin öve öve bitiremediği CSKA'da ise 3-7 ile gruptan dahi çıkamamıştı. O sene CSKA sıradan bir takımdı. CSKA'nın rüya takımında ise rol oyuncusu olmuştu, Jamon Gordon gibi. Şu forumda herkes bir an önce Jamont Gordon CSKA'da şöyle oynadı böyle oynadı rüyasından kalkmak zorunda. Jamont Gordon da Jamon Gordon gibi iyi bir oyuncu ama bir Langdon, M. Brown falan da değil ikisi de.

Efeste Farmar'dan önce dikkat etmemiz gereken geçen sene bizim takımın yükünü çeken ve takımın en önemli parçası olan Jamon Lucas Gordon'dur. Farmar nasıl olsa atacak engelleyemeyiz ama Lucas' ın penetrelerine izin vermeyip savunmada top çalmasına fırsat vermezsek işimiz daha kolay olur.

Saygılar.

BJK ve Milano yenilgileri Mahmuti ve ekibini gaza getirmiş gibi görünüyor.
Bireysel yetenekleri iyi olan oyuncular aynı zamanda iyi bir takım oyunu da sergiliyorlar.
Oyunun kilitlendiği noktalarda Farmar ve Gordon devreye giriyor hatta bazen Vujajic.
2 yıldır bizim maçlarda hep Vujajic ön plana çıkıyor, bu seneki Rixos'ta da öyle oldu.
Jamon top çalmada ne kadar iyi olduğunu biliyoruz ama kolay top kaybı da yapıyor (Oly ve Zagreb maçlarında).
Batista karşısında Andric varken iyi ama Furkan ve Ndong varken o kadar rahat olacağını zannetmiyorum.
Farmar'ın ikili oyunlarını kesersek 5 numarada üstünüz.
4 numarada Macvan performansını sürdürür ve Dudley de oynarsa yine üstünüz.
3 numarada üstünüz diyeceğim ama Vujajic bizim maçlarda farklı oynuyor, olmayacak şutları sokuyor.
1-2'de ibre Efes'ten yana. Göksenin ve Jamont'un ekstra savunma katkıları belirleyici olabilir.
Cenk-Ender-Engin üçlüsü de katkı vermeli.
Dudley ve Henry bu maçta olmazsa işimiz çok zor.
Rakibin 3'lük yüzdesi de iyi ne yazık ki. Boş atış imkanı tanımamalıyız.
Zayıf yönleri ise yerlileri. Çok iyi yerli rotasyonu var ama performansları bu sene beklenenin altında (Keremler, Sinan hatta Semih).
En az ikisi oynayacak (Birkan ve Doğuş çok süre almaz muhtemelen).
Maçın favorisi kağıt üstünde Efes (Armanın arkasında taraftar desteği de az olacak).
Ergin Hoca-Oktay Hoca kapışmasında şimdi Ergin Hoca tarafındayız. Elindeki imkanları nasıl maksimum
şekilde kullandığını da biliyoruz. Karşısında Avrupa'nın en güçlü 4-5 ekibinden biri var.
TBL'de kazanma ihtimalimizin en düşük olduğu maça çıkıyoruz (FBÜ deplasmanında bile şansımız daha yüksek).
İki kaliteli kadro, iki iyi koç. Çok zevkli bir maç olacak, kazanan biz oluruz inşallah.

İlk sayfa'daki yorumumda da belirtiğim gibi, Gordonun Farmar'a yapacağı savunma çok önemli. Gordon çok güçlü ve atletik bir isim. Farmar'a istediği ortamı vermeyebeilir. Fakat kafa olarakta maça hazır olmalı. Kendisinde bir memnuniyetsizlik var sanki. Hem Gordon hem Göksenin Farmarı yıpratmalı.

İkinci nokta hawkins dışında bir skorer daha çıkarmalıyız. Son haftalar hawkins odaklı gidiyoruz. İlerleyen haftalar için sıkıntı yaratabilir bu durum. Domercant oynayacak ama tam hazır olmadığı için istenen katkı gelmeyebilir. Türk oyuncularımızdan gelecek katkıda önemli. Cenk'in gününde olması lazım. Efeste Kerem Tunçerinin durumu belli değil ama oynamaması bizim adımıza daha iyi olur.

Efeste içeri sık sık Jamon Gordon penetre ediyor. Ndong'u görünce bir şaşkınlığa uğrayabilir.

Jamon Gordon Boniface Ndongu zaten görünce penetreden vazgeçer o korku ile,dışarıdan olmayan şutlarına başlar..Ama Farmerın savunulması şart..

Ndong banvitle oynanan hazırlık maçında sakatlanmış. Oynayıp oynamaması maç günü belli olacakmış. Aynı şekilde domercantta. GSTV öyle söylüyor. Aman Ndong diyorum.

Yazılanlara inanamıyorum gerçekten de :)

Beyler bu küçümsediğiniz Anadolu Efes aynı FB Ülker gibi bu sezon Euroleague' de Final Four yapamazsa başarısız sayılabilecek bir kadroya sahip. Benim açımdan tek eksikleri 3 numarada ve eğer ki idmana çıkardıkları eski oyuncumuz Josh Shipp geçen seneki performansına yaklaşırsa Efes' in bu pozisyonda da eksiği kalmaz ve Euroleague şampiyonluğunun bile en güçlü adaylarından biri olurlar.

Galatasaray' a gelirsek; kadro ve teknik heyet birleşimiyle avrupa kupalarında istenilen yere gelememesi Galatasaray için de başarısızlık olacaktır. Yukarıda bahsettiğim Efes ve FB Ülker Euroleague' de Galatasaray ise Eurocup' da Finallere kalamazlarsa başarısız olarak nitelendirilecekler. Bu doğrultuda; rahat maç, kesin alırız çantada keklik v.b. yazıları pek gerçekçi değiller.

Efes' de Barac' ın yerine daha sert bir oyuncu olan Batista' nın olması bence bizim açımızdan daha zor bir maçı beraberinde getirecektir. Sırbistan Milli Takımı' nda beraber oynayan Savanovic ve Macvan' ın kapışması da keyifli olacak.

Bu maçın kazanılması adına en önemli avantajımız Efes' in bariz eksikliği bulunan 3 numarada David Hawkins gibi bir oyuncuya sahip olmamızdır. İzleyip göreceğiz.

NOT: Pek tabi ki Hery Domercant, Earwin Dudley ve Boniface Ndong' un muhtemel sakatlık problemleri nedeniyle maçta oynayamamaları maalesef ki ibreyi Anadolu Efes lehine çevirecektir.

Evet bu 3 ayuncu oynamazssa işimiz zor ama efes ne olursa olsun yorgun olacak. Ben yinede takıma güveniyor ve onların yokluğunda hawkins devreye girecektir.

İşte dedik bu sakatlık meselesi final maçlarındada olabilir o yüzden ben 1 yabancı fazla olmasından yanayım ayrıca ndongun yokluğundada yerli bir uzun takımı çok rahatlatasaktır.

Domercant kesinlikle yokmuş;diğer iki oyuncu oynayacak büyük ihtimalle lakin A.E formda bir doneme girdi,Farmar başlı basına takımı yonetip organize ediyor,Vujacicin eli çok sıcak Barac yerine Batiste olması ki bence daha iyi oyuncu bizim dezavantajımıza gibi gözüküyor.Pota altında üstünlük kurup Semih'i rahatsız etmeliyiz...

domercantin kesin olmadığını kim söyledi?

@UMTAVC Galatasaray için Efes maçı öncesi haberler iyi. Henry uzun bir aradan sonra hafta içi sakatlanan Ndong ile birlikte idmana cikti

Domercant olmadan fb yi yendik..Bu seferde Boni olmasın sorun değil..En büyük güvencem her zaman dediğim gibi coach farkı..Ergin ATAMAN bu maçı % 100 alacağımıza beni emin konuşturan tek en büyük başlıca sebepten birisi.Erman Kunter veya başkası olsaydı temkinli olurdum.