Carlos Arroyo

Finali kaybetmemizde major etken (hakemleri bir kenara bırakırsak) Arroyo'nun silik performansıydı. Pazar günü onun performansı çok belirleyici olacak. Finalde çok iyi savunmuşlardı onu Barış ve Sato ile. Artık yaşı da ilerlediği için baskılı savunmalarda zorlanabiliyor. Aynı durum sözkonusu olduğunda asistleriyle takımı yönetmeli. Furkan'la bolca ikili oyun oynayabilirler, FBÜ uzunlarının en büyük zaafı p&r savunması.
Ayrıca maç boyunca topu Ender ve Engin getirmeli diye düşünüyorum. Zaten çok baskılı savunacaklar Arroyo'yu, bir de oralarda enerji harcamamalı.

Finali kaybetmemizde major etken (hakemleri bir kenara bırakırsak) Arroyo'nun silik performansıydı. Pazar günü onun performansı çok belirleyici olacak. Finalde çok iyi savunmuşlardı onu Barış ve Sato ile. Artık yaşı da ilerlediği için baskılı savunmalarda zorlanabiliyor. Aynı durum sözkonusu olduğunda asistleriyle takımı yönetmeli. Furkan'la bolca ikili oyun oynayabilirler, FBÜ uzunlarının en büyük zaafı p&r savunması.
Ayrıca maç boyunca topu Ender ve Engin getirmeli diye düşünüyorum. Zaten çok baskılı savunacaklar Arroyo'yu, bir de oralarda enerji harcamamalı.

İyi demişsin Muharrem. Engin ve Ender'in katkılarına çok ihtiyaç var, özellikle topu getirirken. Arroyo muhtemelen en az 34-35 dakika sahada kalacaktır Pazar günü. Bir de topu getirirken yiyeceği baskı dolayısıyla yorulmaması gerek. Engin, Ender ya da Gordon -o sırada hangisi sahadaysa- topu getirme konusunda Arroyo'ya yardımcı olmalı.

Aslında biz olayı tamamen Banvit maçında bitirdik. Takım 3.çeyrekte farkı 20'ye yaklaştırdığında farkı koruyabilseydik, Arroyo'yu 10 dakika dinlendirebilirdik hem dinlendiremedik hem de yüksek tempoda 5 dakika daha oynadı.. 3 gün üst üste 35-40 dakika oynayan ve yaşı da 30'dan yukarı olan bir oyuncunun da iyi oynamaması gayet normal olurdu.. Maç temposu ne kadar düşerse, oyuncularımızın verimi de artıyor.

Arroyo harikasın gerçekten..Bu takımın toparlanmasında Ergin Hoca'dan sonra en büyük pay sahibi...Eline top değmeyen hücumda bile sayıda katkısı var gibi gözüküyor sahada öyle sağlam ve zeki duruyor gerçekten..Playofflardada devamını diliyorum..Allah sakatlık kaza bela vermesin...

Arroyo'ya Porto Riko'dan bir takım talipmiş. Arroyo ile sözleşme yapmayı umuyorlarmış. Aman diyim kaptırmayalım Arroyo'yu. Sezon bitmiden opsiyonu kullanmalı ve sözleşme uzatmalıyız.

biraz maziye gittimde zamanında bizde brian tolbert vardı yabancı olarak bende yıllarca iz bırakan en önemli oyun kurucu oydu yabancılardan,bu sene izliyorumda arroyo ciddi manada türkiyeye gelmiş en iyi 3 oyun kurucudan biri benim gözümde,seneler önce Amerikaya karşı hızlı hucumda yaptığı crossover ile attığı basketi asla unutmayacağım :)

En son Banvit'e kaybetmiştik. Ondan sonra ki maçımız Hacettepe ileydi ve Arroyo da bizimle ilk kez forma giymişti bu maçta. Hacettepe maçıyla beraber onla beraber çıktığımız 13 maçı da kazandık. Bence dikkat edilmesi gereken bir konu bu. Onla beraber mağlubiyetimiz yok. İnşaAllah bundan sonra da olmayacak :)

Beko Basketbol Ligi’nde bu sezon Galatasaray Medical Park’ın liderlik koltuğunda oturmasında büyük payı bulunan Carlos Arroyo’ya talip çıktı.

Geçen sezon Beşiktaş ile 3 kupa kaldıran Sarı – Kırmızılı ekibin yıldız oyuncusu ile eski takımı Cangrejeros de Santurce’nin ilgilendiği ifade edildi.

Porto Riko ekibinin yöneticisi Angelo Medina, Arroyo ile ilgili ülkenin El Nuevo Dia gazetesine açıklamalarda bulundu. Medina, 34 yaşındaki başarılı guardın Beko Basketbol Ligi’nde sezonun bitmesinin ardından Cangrejeros ile sözleşme imzalamayı kafasına koyduğunu söyledi. Medina konuyla ilgili şöyle konuştu: “Carlos benimle sürekli temas halinde, takımı da yakından takip ediyor. Ancak durumu Türkiye Ligi’nde sezonun tamamlanmasının ardından netlik kazanacak.”

Arroyo, 1998-2003 döneminde formasını giydiği Cangrejeros ile 4′ü üst üste olmak üzere 5 şampiyonluk kazanmıştı.

Dün akşam yazmıştım, bugün haber Basketdergisi.com'da çıktı. Asıl kaynak ise;

Cangrejeros hope to sign Arroyo, want Hodge, agreed with Jones

Beko Basketbol Ligi’nde bu sezon Galatasaray Medical Park’ın liderlik koltuğunda oturmasında büyük payı bulunan Carlos Arroyo’ya talip çıktı.

Geçen sezon Beşiktaş ile 3 kupa kaldıran Sarı – Kırmızılı ekibin yıldız oyuncusu ile eski takımı Cangrejeros de Santurce’nin ilgilendiği ifade edildi.

Porto Riko ekibinin yöneticisi Angelo Medina, Arroyo ile ilgili ülkenin El Nuevo Dia gazetesine açıklamalarda bulundu. Medina, 34 yaşındaki başarılı guardın Beko Basketbol Ligi’nde sezonun bitmesinin ardından Cangrejeros ile sözleşme imzalamayı kafasına koyduğunu söyledi. Medina konuyla ilgili şöyle konuştu: “Carlos benimle sürekli temas halinde, takımı da yakından takip ediyor. Ancak durumu Türkiye Ligi’nde sezonun tamamlanmasının ardından netlik kazanacak.”

Arroyo, 1998-2003 döneminde formasını giydiği Cangrejeros ile 4′ü üst üste olmak üzere 5 şampiyonluk kazanmıştı.

Dün akşam yazmıştım, bugün haber Basketdergisi.com'da çıktı. Asıl kaynak ise;

Cangrejeros hope to sign Arroyo, want Hodge, agreed with Jones

Önlemlerimizi şimdiden almak gerekiyor. Böyle kalitede başka bir oyuncu almak çok zor ve pahalı. Arroyo olmazsa onun yerini ancak Spaonulıs doldurur. Ama onu almakta hem zor hem pahalı. Ne olursa olsun mutlaka takımda tutulması gerekiyor Marko ve Macvan ile birlikte...

Ligde fark yaratmasına eyvallah da onun yerini anca Spanoulis doldurur diye de saçma yorum olamaz, zamanında Solomon ligde nasıl fark yaratırdı hatırlarsınız, Avrupa'da çok sorun yaşardı o oyun yapısıyla, Arroyo da öyle ne yazık ki. Lig için müthiş ama EL maçlarında işi zor, Eurocup'ta bile zorlandı. O yüzden seneye giderse ve biz EL oynayacak olursak çok üzülmem, zaten hedefler yükselirse sağlam bir guard alırız mutlaka.

Ligde fark yaratmasına eyvallah da onun yerini anca Spanoulis doldurur diye de saçma yorum olamaz, zamanında Solomon ligde nasıl fark yaratırdı hatırlarsınız, Avrupa'da çok sorun yaşardı o oyun yapısıyla, Arroyo da öyle ne yazık ki. Lig için müthiş ama EL maçlarında işi zor, Eurocup'ta bile zorlandı. O yüzden seneye giderse ve biz EL oynayacak olursak çok üzülmem, zaten hedefler yükselirse sağlam bir guard alırız mutlaka.

EL'de şampiyon olmak istiyorsan kadronda Diamantidis, Spanoulis veya Teodosiç'i (Avrupa'ya transfer edebileceğin gurdlar)bulundurmak zorundasın. Bence Arroyo fizik olarak belki bu oyunculardan geri kalır, ancak tecrübe ve yetenek olarak onlardan fazlası var. Eurocup'da zayıf kaldı demene de katılmıyorum. Hawkins, Domercant gibi oyuncularını kaybetmiş bir takımda Arroyo tek başına ne yapsın. Güçlü bir kadroda Arroyo oyun kurucu olarak bence Avrupa da da büyük başarılar kazanmamıza çok yardımcı olur. Bunların dışında Avrupa'da iyi oyun kurucular var tabi, ama onlar senin final four'a kadar gelmeni sağlayamıyorlar maalesef...

Arroyo'nun kalmasını ben de isterim kesinlikle. Yalnız gelecek sezon Euroleague seviyesinde 33 yaşındaki Arroyo'dan 30-35 dakika oyunda kalmasını ve verimli olmasını beklemek hayalcilik olur. Eğer Domercant sağlam dönerse, Arroyo-Gordon-Ender PG'yi paylaşır; Domercant-Göksenin ve hatta Cenk de SG'de süre bulur.

Arroyo-Gordon-Domercant-Markoishvili-Yabancı 4-Yabancı 5.

Arroyo 1,5 senelik imzalamıştı sanki bizle. Gordon, Macvan ve Markoishvili'nin de gelecek sene için kontratları var. Domercant için opsiyon bizde 1+1 imzalamıştık, kullanırsak 5 yabancı zaten hazırda var. Sadece 5 numaraya yabancı alırız N'dong'un yerine. Hocanın Gordon ve Macvan'dan memnun olduğunu sanmıyorum isteyenler olursa yollanıp, oraya da yabancı alır seve seve.

Arroyo'nun kalması euroleague'e kalsakta çok iyi olur...Oyun görüşü, tecrübesi, şut istikrarı, clutch oyuncusu olması onu Avrupa'daki birçok oyun kurucudan üstün kılıyor...Ancak, Euroleague'in yeni formatında final four'a kadar 30'un üzerinde maç yapıyorsun..Eğer hedefler oralarsa, pg'yi tek başına Arroyo'ya yüklemek en başta ona haksızlık olur...6 yabancı hakkı olduğu düşünülürse, kesinlikle Eurolegue seviyesinde yeri geldiğinde sg'de oynayabilecek ve 2 numaradaki sakatlıklarada ilaç olacak bir oyuncuya mutlaka yatırım yapılmalı...Bu hem Arroyo'yu rahatlatır hemde 2 numaradaki sıkıntıyı çözer...Bu hamle yapılmazsa zaten Arroyo sakatlanırsa falan çaresiz durumlara düşeriz....

Çok büyük oyuncu kesinlikle ancak seneye 35 olacak.Bu sene büyük oynamasına rağmen yine de geçen seneki performansını sergilediğini düşünmüyorum.Yaş itibariyie ister istemez ayakları yavaşlıyor ve seneye daha da yavaşlayacak.Ergin Ataman'ın başarılı yabancı tercihleri düşünüldüğünde yeri dolmayacak bir oyuncu değil ancak eğer 6. yabancı olarak kalırsa jasikevicius'un Barcelona'da yaptığı gibi çok önemli katkılar verebilir.Ancak önümüzdeki seneden sonra oyunu domine eden bir Arooyo görmek hayalcilik olur.

Arroyo daha üzün süreler oynayabilir yalnız yanına Jamont yerine ona daha çok yardımcı olacak bir oyuncu alacaktır Ergin Hoca.

Bugün çok yorulsa'da mest etti bizi. Umarım seneye'de bizimle olursun. Banvit maçını 18 sayı asist 2 reb ile tamamladı. Ben bu adamın top kaybı yaptığını görmüyorum o derece topa hakim.

Winner oyuncu dediğin böyle olur. Maç ne zaman tehlikeye girse devreye girdi. Aldığın para sonuna kadar helal olsun sana. Allah kaza ve bela vermesin inşaAllah sana...