Cleveland Cavaliers

Re: Kralı ile Yeniden Doğan Takım...

Ozan Kemal Şen' Alıntı:
Erdal Icelli":1vqrvj9w]Bu arada 76ers macı öncesi Lebronun ısınmada vurdugu smacı gördünüz mü :shock: harika bişeydi video linki falan bulursanız paylaşın lütfen[/quote] iste video; [url="http://www.youtube.com/watch?v=x5vG_iAASD8' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=x5vG_iAASD8[/url]

king 2010 smac yarısmasında neler yapacak acaba, hayal etmesi zor :shock: 8)[/quote:1vqrvj9w]

şimdiye kadar katılmaması kabahat zaten

74f2f671fcd1c0bfad7ac631baab84b1-getty-83010101nb016_celtics_cavs.jpg

Onu durdurmak çok güç: 107-76
NBA'de pazartesi sabaha karşı oynanan karşılaşmada Cleveland Cavaliers sahasında Boston Celtics'i 107-76 mağlup etti.

Quicken Loans Arena'da oynanan karşılaşmada ev sahibi ekip Cleveland Cavaliers'ta LeBron James 29 sayı, 7 asist, 4 ribaundluk performansı ile galibiyetin mimarı olurken Mo Williams 13 sayı, 6 asist, Delonte West 13 sayı, 4 asist ve benchten gelen isim Daniel Gibson 15 sayı, 4 ribaundluk performansları ile galibiyete katkıda bulunan diğer isimler oldular.

Konuk elip Boston Celtics'te ise Paul Pierce 14 sayı, 3 asist, 2 ribaundluk performansı ile takımı adına en skorer isim olurken Glen Davis 12 sayı, 4 ribaund, Kendrick Perkins 8 sayı, 6 ribaund ve benchten gelen Mikki Moore 10 sayı, 3 ribaundluk performans sergiledi.

Kaynak : Sporx.com

Maçtan önce demiştim. Doğu Konferansı Liderliğini garantiledik bu bir mesaj maçı diye. Ve maçta gereken mesajı verdik. Boston'ı sürklase ederek 31 sayı fark ile galip geldik. Evimizde de yanılmıyorsam 39-1 yapmış olduk. Tek mağlubiyetimiz Lakers'a karşıydı. Evimizde çok farklı oynuyoruz. Indiana ve 76ers maçları kaldı...
Sıra geliyor ''er meydanı''na. Alperen daha önce de belirtmiştim. Bizim için fark etmez. Bu sene şampiyonluk zor olsa da saha avantajı, yakalanan sinerji vs. dolayısıyla bir NBA Finali bekliyorum. Daha sonra bilinmez. Ama bu hedeflere giderken Detroit'e eleneceğimizi düşünmüyorum...

Ben de bize eleneceğinize çok fazla inandıramıyorum kendimi Uğur ne yazık ki.. Şimdi kaypaklık ediyorum sanki sürekli bir bahane bulup da..

Neyse neyse,şampiyon Pistons!!! :)

Alperen Kaplan' Alıntı:
Ben de bize eleneceğinize çok fazla inandıramıyorum kendimi Uğur ne yazık ki.. Şimdi kaypaklık ediyorum sanki sürekli bir bahane bulup da..

pistons mu? konferans finaline çıkabilirlerse başarıdır pistons için. lakers yada cavs favori, please boston

Halil İbrahim' Alıntı:
[quote="Alperen Kaplan":3m8b7abk]Ben de bize eleneceğinize çok fazla inandıramıyorum kendimi Uğur ne yazık ki.. Şimdi kaypaklık ediyorum sanki sürekli bir bahane bulup da..

pistons mu? konferans finaline çıkabilirlerse başarıdır pistons için. lakers yada cavs favori, please boston[/quote:3m8b7abk]

konferans finali başarı mı mucize olur ancak ilk turu geçsinler başarıdır hatta 3 maç alsınlar başarıdır

Ne demek abi,ayrıca birisi içimden ciddi olarak söylediğini yaz diyor da,ıııh olmaz;deli gözüyle bakmayın bana... :)

6455e50c12fbd0c72027bcc5738208d9-getty-83010100rh011_cavs_pacers.jpg

Cavaliers muradına erdi
NBA'de fırtına gibi bir sezon geçiren ve Los Angeles Lakers ile, olası playoff finali için saha avantajını ele geçirme hesapları yapan Cleveland Cavaliers, pazartesi gecesi Indiana Pacers'a konuk oldu. LeBron James ve arkadaşları, maçtan 117-109 galip ayrılarak çarşamba gecesi Philadephia 76'ers ile oynanacak normal sezonun son maçı öncesi lig liderliğini garantiledi.

İkinci çeyrekte yakaladığı 34-20'lik üstünlükle maçı kopartan Cavaliers'ta LeBron James 37 sayı, 5 ribaunt, 5 asistle maçın yıldızı olurken Delonte West 20 sayı, 6 ribaunt, 4 asist, Mo Williams 18 sayı, 6 ribaunt, 8 asist ve Zydrunas Ilgauskas 16 sayı, 10 ribaunt ile oynadı. Sakat olan Ben Wallace'ın yerine maça ilk beşte başlayan Anderson Varejao ise 7 sayı, 11 ribaunt, 4 top çalma, 2 blokluk performansıyla dikkat çekti.

Playoff'a kalma iddiası kalmayan ev sahibi ekipte ise Danny Granger 38 sayı, 5 ribauntluk performansıyla maçın en skorer ismi oldu. Brandon Rush 27 sayı, Troy Murphy 17 sayı, 13 ribaunt, 3 asist, 3 top çalma ile maçı tamamladı.

NBA Liderliğimizi de garantileyerek olası finalimizde yine olası bir Lakers eşleşmesinde avantajı yakalamış olduk. Sanırım sahasında bu sezon 39-1 yapan bir Cavs için daha iyi bir senaryo düşünülemezdi. Eğer sakatlık vs. birşey olmazsa NBA Finali yapabileceğimizi ve orda da bu avantajın bizim şansımızı arttıracağını düşünüyorum...

Bu sezon istedigmiz yerde bitirdik gercekden super oldu Indıana macıda cok zevkli gecti kendini fazla kasmadan oyununu oynayan Cavs,Kralın mükemmel smacları Mo sutları hersey yolundaydı en önemlisi bizim en iyi oldugumuz yer Evimiz saha avantajını yakaladık en kötü final oynarız diyorum.Clevend & Lakers finalde fena olmaz yani 8)

Alperen bekle süpürecez kardeşim sizi :)

Erdal Icelli' Alıntı:

Abartmayalım canım... :)

Şöyle bir bakacak olursak elbette ki Cavs favori,ama bizim de GSW'nin ve Knicks'in başarısını tekrar etme şansımız bulunuyor. Serinin kritik noktası bana göre ilk iki maç,eğer bu maçlardan bir tanesini alabilirsek seriyi geçeriz bence,alamazsak 4-1 gibi ciddi bir farkla elenebiliriz.

Nihayetinde Cavs organizasyonu yeni yeni bir 'organizasyon' oluyor ve de ilk iki maçın birini alabilirsek bu onların organizasyon olarak paniklemesine neden olabilir,hatta olacaktır da. Bunun yanında güven kaybetmiş Pistonların güvenlerini kazanması açısından da iyi olacaktır.

Rodney Stuckey beklenilenin altında an itibariyle,geçen sezon play-off'larda mükemmel bir çıkış yapmıştı ve o şekilde bir çıkışı önümüzdeki maçlarda da gösterebilirse o zaman işler değişebilir.

Zaman,zaman,zaman...

Alperen Kaplan' Alıntı:
[quote="Erdal Icelli":8bujtmg0]

Abartmayalım canım... :)

Şöyle bir bakacak olursak elbette ki Cavs favori,ama bizim de GSW'nin ve Knicks'in başarısını tekrar etme şansımız bulunuyor. Serinin kritik noktası bana göre ilk iki maç,eğer bu maçlardan bir tanesini alabilirsek seriyi geçeriz bence,alamazsak 4-1 gibi ciddi bir farkla elenebiliriz.

Nihayetinde Cavs organizasyonu yeni yeni bir 'organizasyon' oluyor ve de ilk iki maçın birini alabilirsek bu onların organizasyon olarak paniklemesine neden olabilir,hatta olacaktır da. Bunun yanında güven kaybetmiş Pistonların güvenlerini kazanması açısından da iyi olacaktır.

Rodney Stuckey beklenilenin altında an itibariyle,geçen sezon play-off'larda mükemmel bir çıkış yapmıştı ve o şekilde bir çıkışı önümüzdeki maçlarda da gösterebilirse o zaman işler değişebilir.

Zaman,zaman,zaman...[/quote:8bujtmg0]

bu cümleye açıkcası hiç inanmıyorum en iyi hitimal 2 maç alırsınız kusura bakma alperen sonuçta karşınızda cavs ve lebron var

Bu oyunun adı basketbol:mucizeler sporu...
Tek başına takımını sırtlayanlari son saniyeler basketleri, müthiş geri dönüşler vs. Hiçbir şeye olmaz, imkansız gözüyle bakmam. T-Mac'in Spurs maçındaki son 35 saniyesi, Kobe'nin 81'i, LeBron'un tek başına play-off'ta yaptıkları vs... Ama şöyle birşey var ki bu organizasyon birbirine kenetlendi. Bazıları şımarıklık, bazıları ukalalık, bazıları görmemişlik dese de Cavs birbirine bağlanmış basketboldan zevk alan oyunculardan kurulu bir takım. Ama bir eleman var ki ''KİNG'' diyorlar ona...
2003 Draft'ında şans Cleveland'ın yüzüne gülmüş ve ilk sıra hakkı Cavs'e geçmişti. Takımı bataklıktan çekip çıkarabilecek, takımı şaha kaldırabilecek, takımın kralı olabilecek bir adama ihtiyaç vardı. O da bulundu: LeBron James. Masalsı bir öykünün başlangıcı, şansın Cavs için döndüğü ve talih kuşunun bahtsızlara vurduğu andı. Cavs ileride tarihinin hiçbir döneminde yaşayamadığı başarıları ve zaferleri ''KRAL'IN DÖNEMİ'NDE'' yaşayacaktı. Bu sadece Cavs için değil NBA için de bir milat olacaktı. O 2003 Draft'ında birçok yıldız seçilmişti. Wade, Melo, Bosh gibi şu anda NBA'in elit oyuncuları. Hatta Wade, LeBron ve Kobe ile beraber NBA'in en büyük üç oyuncusundan biridir bana göre.
Kuruluş tarihi birçok kişiye göre 2003'te LeBron ile başlayan Cavs, başladığı yapılanmanın sonucunda bugün 2009'da NBA normal sezonunu ilk srada bitirdi. Önceden hayal edilmekte zorlanan ağızdan çıkmayan ''şampiyonluk'' sözcüğü, artık hedefler arasındaydı. Bu yüksek sesle belirtiliyordu.
Şimdiye gelirsek... Detroit eşleşmesinin taktik yönden incelemesini sonra yaparız ama ben diyorum ki bu safhaya gelmiş ve kendine bu hedefleri koymuş olan Cleveland Cavaliers erken bir şekilde Detroit'e elenip hayallerini ertelemez. Ben Detroit adına en iyimser şekilde serinin 4-2 biteceğini tahmin ediyorum...

Alperen Kaplan' Alıntı:
Tüm Cavs taraftarı kardeşlerimden avatar ve imzam için özür dilerim.. :)
Alperen önemli değil. Ama ben de şimdiden LeBron'un posterlik smaçları için ve olur da süpürülmenize karşı özür diliyorum... :)

@Veysel

İlk iki maçtan birini alabililrsek dedim kardeşim... Ayrıca ne kusuru,görüşlerimizi paylaşıyoruz burada.