Colin Kâzım-Richards (Kâzım Kâzım)

Re: Colin Kazım Galatasaray'da..

Stoch'un intikamlık birdurumu yok yahu,bide sırf o yüzden Haldun'un kelle gitti,tamam stoch fenere gitti ama sorarım koskoca ilk devre ne yaptı? adını duyan var mı? hangi macta etkili oldu? herşeyde bir hayır var iyiki bize gelmemiş....

Bizde Lincon ile Misiyi kapı dışarı ettik şimdi bunlardan birini fb alsada başarılı olsalar bozulmazmıyız arkadaşlar?Her şey bir yana zaten kulaklarını hergün çınlattığımız adamların sülalerini ziyaret için kuyruğa girmek istemezmiyiz?İsteriz .

Arkadaşta bundan bahsediyor.Kazım adam olursa bakın görün bir çok fb'li küfretmeyede başlar,'Böyle adam bırakılır mı!!!' tarzı söylemlere başlar.

Bu senaryoyu Tomas'ta gördük hepimiz.

Kerem Bozgeyik' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":1f4vjzzp]Adam gitmek istemiş üstelik gittiğinde buraya gelmek için çok şeye katlandım demiş.

Bunu nerde dediğini merak ettim,varmıdır bu konuda bir kaynak?[/quote:1f4vjzzp]

El Saad'a imza attığında imza töreninde söylediği lafların tercümesini yapan Türk Basınından öğrendim. Kİ Keita GS2dan 7 gün sonra gitseydi 700 bin dolar alacağı oalcaktı diğer taksiti gelmişti ama içeride olan 200.000 dolarını da klübe bırakıp gitti. Zaten Keita istemediği sürece nasıl göndereceksin bir oyuncuyu hemde Katar'a. Sanki İtalya veya Fransa ligine sattık zorla. Hangi futbolcuyu zorla satabilrisin Katar'a? Ve hangi futbolcuyu gitmek istedikten sonra tutabilirsin?

Futbolcuya sana teklif var,açıkcası bizde seni takımımızda görmek istemiyoruz dersen adam teklife bakar ve işine geliyorsa gider...Bu bahsettiğim çok zor bir işmiş gibi anlatılmış ancak çok basit birşey bu...Başkanımızın söylediklerini herhangi bir delilmiş gibi kullanmayalım artık,çünkü söylediği hiçbir sözün hak verirsinizki herhangi bir değeri ve güveninirliği yok...Türk basınına gelince ben öyle bir haber görmedim...Kulaklarımla duymadanda bu duruma inanmam açıkcası...Çünkü duymuştum,söylemişti,yapmıştı gibi cümleler bu günlerde olayları çarpıtmak ve yönünü değiştirmek için fazlaca kullanılıyor...Sizin için demiyorum genel olarak diyorum...

''Son olarak Keita istenilseydi elde tutulabilirdi...''

Bu sözün aksini iddia ediyorsanız bilemem ancak aksini iddia etmiyorsanız konuştuğumuz şeyler biraz anlamsız gibi...

Keita'nın ben kendi isteğiyle gittiğine inanmıyorum asla,kesinlikle kılıf uyduruldu yok çirkef yok disiplinsiz diye,kimse beni onun burada mutsuz olduğuna inandıramaz çünkü mutsuz olan adam her gol attığında 8 tane burgulu,parendeli takla atamaz,böyle sevinç gösterisi kimde vardı,sen adamın takımda en cok anlaştığı kankası Nondayı yolladın,adamın moral motivasyonunu düşürdün.Keita istenseydi tutulurdu.Neyse artık giden gitti,konuşmanın faydası yok...

Keita istenilseydi tutulabilridi bu anlamda hemfkiriz. Biraz yetenek biraz insan ilişkisi birazda fayda endexine bağlı. Ben kendi adıma Keita'nın oyunundasn memnun olmayan biriydim. Geçen sene GS'ın sağ kanattan yediği gollerde onun büyük katkısı vardı. Onun için sabri sağdan bindirme yaptığında ayağında gereksiz top tutmaları veya yanlış pas vermesi sonucu kaptırdığı toplar (Sabri'de ileride yakalandığından) Kalemizde tehlike olarak geri döndü. Geçen sene aklımızda kalan herhangi bir GS maçını düşünürseniz bu dediğimi daha iyi analrsınız. Zaten Rijkaard'ın da Keita'yı istemediğini ama Dos Santos kalmalı diye baskı yaptığını biliyorum.

Haberleri duymuştum derken tabii ki Arapçam oyk ve bunu çevirenlerdne duymak zorundayım bu konuşmaların metnini. Basının çevirdiği buydu. "Buraya gelmek için çok şeye göğüs gerdim" diye çevrilmişti tam olarak dedikleri. Ki GS'ı zor duruma düşürmek için bekleyen basının yönetimin işine gelecek bir yazı yazacağını düşünmeyen biri olarak inandırıcı gelmişti bu yüzden. "Demiş" demek zorundayım Çünkü fransızcam veya arapçam yok ve konuşma esnası orada değildim. Tabii bu imza törenini hiç bir kanalda canlı vermez oda ayrı:))

Belki de yönetim beni de cezalandırıyor işte. Keita'yı beğenmiyormuydun? AL sana Kazım dedi.

Şu anda tam tersini düşünüyorum,basın Galatasaray yönetimini bence açıkca destekliyor,nedenide basit,Galatasaray düşmanlığı yapacaksan bu yönetimi desteklemek zoundasın bunun yok başka alternatifi...:D

Keita'nın performansı konusuna gelirsek,belki çok istikrarlı değildi,haklısınız,ancak top ayağına her geldiğinde hiç değilse heyacanlanıyorduk,sırf Keita var diye maç izliyorduk,bunu eminimki çoğumuzu bir kez hissettik ve yaptık...Ancak büyük tez yazarları buna bile izin vermediler...

Misimovic ciklet çiğniyor, disiplinsiz, gidip Kazım'ı alalım dedik...

Bugünlerde forumda küfür etmek serbest olsa tam süper olacak...

Aslında iyi oldu bu transfer bir açıdan.. Mustafayla Servetle kanka olurda parti düzenlerse kelepçeli falan fena olmaz :)

Kazımın Barışla çok iyi anlaşacağını tahmin ediyorum :)

''Geçen gün muhabbeti geçmişti,eklemekte fayda var...''

KEİTA FENA PATLADI.. G.SARAY'daki GİBİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI GÖRMEDİM.. AL SAAT BİLE DAHA PROFESYONEL..
Galatasaray'da taraftarın unutamadığı Katar'ın Al Saad takımına sattığı Keita, Fransız Nordeclair gazetesine verdiği demeçte "Al Saad, Galatasaray'dan kesinlikle daha profesyonel yönetilen bir kulüp. En azından burada saygı görüyorsunuz. G.SARAY'DAKİ GİBİ BİR YÖNETİM GÖRMEDİM " dedi.. İŞTE KEİTA'NIN AÇIKLAMASI

Son günlerde iyice eleştiri oklarının hedefi olan Adnan Polat başkanlığındaki Galatasaray yönetimine bir serzeniş de Abdul Kader Keita'dan geldi. Sarı-kırmızılı yöneticilerin Katar'ın Al Saad takımına sattığı Keita, Fransız Nordeclair gazetesine verdiği demeçte "Al Saad, Galatasaray'dan kesinlikle daha profesyonel yönetilen bir kulüp. En azından burada saygı görüyorsunuz" ifadesini kullandı.

Taraftarlar seviyordu
Qatar SC takımıyla oynanan final maçında şampiyonluğun mimarı olan Keita, Katar'da kendini rahat hissettiğini söyledi. Keita, Galatasaray'da yaşadığı hayal kırıklığını şöyle dile getirdi: "Türkiye'de iyiydim, taraftarlar beni seviyordu. Ama bir gün bana geldiler, gitmem gerektiğini ve benim için iyi bir teklif aldıklarını söylediler. Ben de istenmediğim yerde duramazdım. Böyle bir yönetim ve anlayış görmedim.

Kerem Bey'in buraya kopyaladığı haber doğruysa acaip işler olur bundan sonra. Herkes Keita gitmek istemiştir mantığıyla hareket ediyordu ama eğer bu iş yalansa kötü şeyler olur. Keita diye bağırmak için stada giderim sırf. Şimdiye kadar hep gitmek istediyse tutmamak daha iyi dedim ama gönderildiyse işler değişir ! ( Şu forumda kaç yıldır üyeyim 2 gündür ünlem kullanıyorum istemeden elim gidiyor hop yazıvermişim yine ünlemi , Teşekkürler Sayın Polat ve yancı Sezgin)

Başkan diyor ki; Colin Kazım ne yapmış ki bu kadar üstüne gidiliyor ?

Ben de diyorum ki; buyrun buradan...

kzm0546334.jpg

fenerbahcelifutbolcuboy.jpg

malkazim.jpg

fft15mf440851.jpg

Bunlar gereksiz hareketler. 37 yaşımı bitiyorum. Benim geçmişimi karıştırsanız şu görüntülerin görüntü olamdığını düşünürsünüz. Her insanın hataları vardır. Kazım'ı bende istemiyorum ama geçmişte yaptıkları ile alakalı değil istemememin sebebi. Bu tarz şeyler bel altı vurmak gibime geliyor benim.

Sühan Cem' Alıntı:
Bunlar gereksiz hareketler. 37 yaşımı bitiyorum. Benim geçmişimi karıştırsanız şu görüntülerin görüntü olamdığını düşünürsünüz. Her insanın hataları vardır. Kazım'ı bende istemiyorum ama geçmişte yaptıkları ile alakalı değil istemememin sebebi. Bu tarz şeyler bel altı vurmak gibime geliyor benim.

Sühan Abi,

Görüntüleri burada paylaşmamın sebebi, Başkanın Colin Kazımın medya tarafından neden sürekli lanse edildiğini merak etmesidir. Şu görüntüler kendisinin merakını gidermesine yardımcı olur. Yani ortada hiçbir sebep yokken, üstelik kendisi Fenerbahçenin futbolcusu iken -ki Fenerli futbolcuları medyada eleştirmek, su yüzüne çıkarmak yürek ister- medya boşuna yazmaz Colin Kazımı...

Aman Tugay taktığın şeye bak :) Bunu diyen Adnan Polat değilmi? Hani "Rijkaard'ın arkasındayız" diyip Arkasına harbi geçen. Şimdi de "Hagi ile 1.5 senelik kontrat yaptık arkasındayız" dedi :))

Sühan Cem' Alıntı:
Abi hadi sen 37 yaşındasın bunu diyorsun.Ben Kazım haberleri çıktı çıkalı gelen tepkilere bakıyorumda iyiki sporcu olmamışım,eğitimi tercih etmişim diye yatıp kalkıp şükrediyorum.3 gün barınamazdım sanırım.

Abi Hagi gidici sanırım :p

Doğan Sağlam' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":wx0d9io3]Bunlar gereksiz hareketler. 37 yaşımı bitiyorum. Benim geçmişimi karıştırsanız şu görüntülerin görüntü olamdığını düşünürsünüz. Her insanın hataları vardır. Kazım'ı bende istemiyorum ama geçmişte yaptıkları ile alakalı değil istemememin sebebi. Bu tarz şeyler bel altı vurmak gibime geliyor benim.
Abi hadi sen 37 yaşındasın bunu diyorsun.Ben Kazım haberleri çıktı çıkalı gelen tepkilere bakıyorumda iyiki sporcu olmamışım,eğitimi tercih etmişim diye yatıp kalkıp şükrediyorum.3 gün barınamazdım sanırım.

Abi Hagi gidici sanırım :p[/quote:wx0d9io3]

:) Tugay'ın bizimle paylaşabileceği kıvamdaki resimlere baktığımda bunların arasında benim yapmadığım yok. Hatta onun paylaşamadıkalrı içindende yapmadığım yoktur. Ki sadece benim değil Bir çoğumuzun yoktur. Öpüşmeyi geçtim arabası olan kaçımız araba ile kaza yapmadık? Gerard'ın şuraya bir resimlerini koyarım, Gerard GS'a gelmesin diye kampanya yaparsınız. (Gerçi fena olmaz Taraftarın istemedikleri anında GS'a geliyor ne de olsa) :))

Sühan Abi, zaten seni Kazım ile aynı kefeye koymak, yarıştırmak bile haddimize değildir elbette tabi ama başkan bugün o kadar rahat şekilde söyledi ki bu cümleleri hani TV başında ben bile harbiden Kazım masum mu dedim, sonra kendimi iki tokatla ayılttım ve bilgisayarda Kazımın yaptıklarını teyid ettim kendi adıma. :)