Colin Kâzım-Richards (Kâzım Kâzım)

Re: Colin Kazım Galatasaray'da..

Scout ekibi izlemiştir,karar vermiştir.Siz onlardan iyimi biliyorsunuz değilmi...
Colin Kazım yakışır,ne diyelim....
Yüz olsa birşeyler söylenebilirdi ama işte yok ne diyelim yok...Hakikaten insanda yüz olur...Bu kadarı fazla...

Yolda yürümeye korkuyorum bu aralar kolumdan tutup Floryaya futbolcu olarak götürecekler beni de...

Ne kadar yanlış bir transfer GS zaten kişilik sorunu olan oyunculardan bıkmışken birde başımıza bu adamı bela ettiler. Bu kişiden fb çok çekti akla gelmeyecek spr ahlakına aykırı(özellikle saha dışında) işler yapan Kazım'ı almak büyük bir risk! Fransa'ya ara dönemde gittiğinde bir kaç maç oynadı sonra yedeğe düştü orada takımın başkanı aynen şöyle demişti; Kazım bir kaç maç oynuyor sonra keyfe alem dalıyor bir sürü disiplinsiz hareketlerini gördük böyle bir oyuncuyu transfer edemezdik.
buyrun buradan yakın

http://www.ultraslan.com/oku.asp?okuID=1988

ultrAslan`dan sevindiren açıklama..

ultrAslan Genel Koordinatörü Oğuz Altay' Alıntı:
Sevgili Galatasaraylılar

Bilindiği gibi Colin Kazım Fenerbahçe?den Galatasaray?a transfer olmuştur geldiği kulüpteki yaşantısı, davranışları ve kötü imajı ile tanınan ve sık sık gördüğü kırmızı kartlarla takımını en hayati maçlarda yalnız bırakmayı alışkanlık haline getirmiş bu oyuncunun teknik direktörümüz Georghe Hagi tarafından mutlaka alınmak istenmesi kendisi hakkındaki olumlu görüşlerimizi zedelemiştir.

Elbetteki Galatasaray?da transferi teknik direktör ister yönetim hayata geçirir ancak daha kısa bir süre önce disiplinsiz diye kendi evladımız kaptanımız Arda Turan?a bile ceza veren, Misimoviç, Jo, Keita gibi uluslararası yetenekleri gönderen yönetimimizin bu transferi gerçekleştirmesine akıl sır erdiremedik. Ne Colin Kazım'ın söz verip "yakında çocuğum olacak ben futbol oynamak istiyorum? demesi ne de Hagi'ye söz vermesi bu transferin gerçekleşmesini sağlamamalıydı.

Tarihi örnek sporcu ve kaptanlarla dolu olan (Metin Oktay, Cüneyt Tanman, Bülent Korkmaz, Hakan Şükür) Galatasaray'ımızın bu oyuncuyu transfer etmesi saydığımız tüm kaptanlara da bir haksızlık olduğunu belirtir, ultrAslan olarak herkesi aklı selim davranmaya davet ederiz.

Bugüne kadar olan ağırbaşlı ve soğuk kanlı duruşumuz kimseyi yanıltmasın, bizlere Galatasaray terbiyesi ve duruşunu öğreten tüm büyüklerimize ve yönetimimize bu öğrettiklerini hatırlatır buna da uygun davranmakları gerektiğini belirtiriz

Anlaşılıyor ki bu işi yapamıyorsunuz...

Oğuz ALTAY
ultrAslan Genel koordinatörü

Yaşasın GALATASARAY
Yaşasın BAĞIMSIZ ultrAslan

Evet sakız çiğneyen Misimovic kaldıramadı bu formayı. Kazım Kazım kesin kaldırır. Aslantepe'ye yazık! Benim tuttuğum Galatasaray Serdar Özkan'ların Kazım Kazım'ların takımı değil. Bu adamlar sarı-kırmızıya layık değil. Formayı giydiğinden itibaren her oyuncuyu Galatasaray'lı kabul edip sesimi çıkartmadım. Ama Kazım Kazım'ı asla kabullenemem, kabullenmeyeceğim. Bu zihniyet artık yeter. İSTİFA! Bir de Kazım'ı formamızla gördüğüm ilk gün üzüntüden ağlarım heralde. Abartı değil.

Rijkaard gittiği gün yazıcaklardı onu "Anlaşılıyor ki bu işi yapamıyorsunuz.." diye bugün değil..

Haldun Üstünel harcanırken,Rijkaard'ın başı alınırken nerdeydiniz ağalar?
Koskoca Galatasaray göz göre göre bu hallere düşürülürken nerdeydiniz ağalar?
Neyse iyi niyetle hiç uyanmamaktan iyidir diyelim,bunun bir uyanış olduğunu varsayarak tabi...

Hayret ben bir sessizlik daha beklerdim, yada sezon sonu toplu bir katliam gibi birşeyler...

Bu sezon için iş işten çoktan geçti, bu saatten sonra yapılacak şeyler züğürt tesellisi

Bir Başka Galatasaray
Bu hayat sırtımıza sırtımıza vururken ahlaklı ve onurlu kalmaya çalışıyoruz ya hani kimimiz... Çocukların boğazından geçeni kazanırken, yeni yetmeliğimizde anne-babanın kazandığından verdiği harçlığı harcarken, bir kale direği kadar dik kalmaya çalışıyoruz ya bu topraklarda. Zengin olmaktan daha zor ve makbul olan da budur...

Futbol fena halde hayata benzer ya hani, Cristiano Ronaldo bu yüzden sevilmiyor işte... Hep bir sahte tarafı var değil mi? Sempatik dediğin Messi oluyor... İyi profesyonel, geceleri en fazla pizza yiyip, Playstation oynayan bir ergen... Taraftar da kendini ceza sahasında yer atanlar yerine formasını terden sırılsıklam olmuş adamlar görmek istiyor sahada. O biletin, o kombinelerin parası kolay kazanılmıyor. Hayata küstah doğmuş adamları kimse görmek istemiyor sevdiği formanın, armanın altında...

Ronaldinho'yu yollayan Barcelona'nın haklı sebepleri vardı. Adriano'dan vazgeçen Inter'in de. Onların futbol yeteneğini tartışan delidir de; yetenekten kime ne! Barcelona eğer Ronaldinho sonrası, Adriano gibi bir adama formasını giydirseydi Katalanların alayı ayaklanır, onun atacağı, attıracağı gollerden vazgeçerlerdi. Şimdi bu iki adamın da yolu aynı...

Kazım ve Galatasaray'ın hikayesi de budur. Bir kulüp zirvelerde de dolaşır, dibe de vurur... Bir takıma sevdalanmak, acıyı da gerektirir zamanı geldiğinde. "Yenilsen de yensen de"dir, "Yağan yağmurda ıslanmadık ki"dir taraftarlık. Bir duruş ister taraftar kulübünden; kupalar gelir, gider, asaletin yeter diye bağırdığında önce kendi inanmalıdır. Galatasaray'ın da yitirdiği budur...

Bir zamanlar Avrupa Gol Kralı olmuş Tanju Çolak'ı, tabanca ile poz verdi, Hülya Avşar ile aşk yaşadı diye kapının önüne koyma cesaretini gösteren kulüp, sadece Kazım ile değil, öncesinde aldığı kararlarla da "Bir Başka Galatasaray" olduğunu gösterdi bu ülkenin futbol tarihinde....

Menajerlik şirketine ortalıktan dolayı federasyondan ceza alan Serdar Özkan ile o gün yollarını ayıramayan, rakibi haince tekme atan Barış Özbek ile yeni sezona giren Galatasaray ile, sezon başında disiplinsiz diye Keita'yı gönderen, otobüste güldü diye Misimoviç'e valiz toplatan Galatasaray aynı Galatasaray...

Ezeli rakibin formasının değerini bilmeyen ve kovulan Kazım'ı alan, resmi sitesinden transfer haberini iki gencin imza haberinin sonuna sıkıştırıp, utancından aynalara bakamayan Galatasaray da, işte bu Galatasaray! Lakin bu Galatasaray, 14 yıl şampiyonluk hasreti çeken, Sefer'ler, Fettah'larla tribünde ömür tüketen, yeteneği kısıtlı, ama adam Cüneyt Tanman'ı kaptan bilen taraftarın Galatasaray'ı değil...

Kaybeden bu Galatasaray değil! Kaybeden "Başka Galatasaray yok" diyenler... Başka bir Galatasaray var, varmış... Birileri bir başka Galatasaray yarattı. Bugün Kazım transferine isyan eden taraftar için acı olan, bu "başka Galatasaray", onların Galatasaray'ı değil... Ve takımsız ve sevdasız kalmak ne demektir; bunu işte kimse bilemez...

(ACETO)

Bu sene zaten bitti, Messi'yi de getirsek Sampiyonluk da gelmeyecek Sampiyonlar Ligi de. O yüzden bence oynanabilecek bir kumardi Kazim. Yapilan sözlesmede de zaten disiplinle ilgili bir sürü madde varmis, uymadigi takdirde sözlesmesini feshedebilecegiz kulübü zarara sokmadan.
Normal sartlar altinda bugün iyi bir kadromuzun ve ligde iddiali, zirvede yer alan bir takimimizin olmasi gerekirdi, eger olsaydi hayatta istemezdim ben de Kazim'i ama yok. Iyi bir takimda o risk göze alinamazdi ama batmis, bitmis bir takimda ben olabilir diyorum.

Bu arada Keita ve Misimovic'in de disiplinsizlik yüzünden gönderilmediklerini anlayalim artik. Keita para icin satildi, Misi'yi de ya Hagi istemedi ya da iddia edildigi gibi misi Hagi'ye küfür etti, bence ilki. Les Adnan'in Keita'yi disiplinsizligi yüzünden sattik demesi sadece kücülttükleri Galatasaray'a büyük kulüp imaji vermek icin idi. "Bak adamlar en iyi oyuncularini 2-3 hareketi yüzünden postaladilar" densin hesabi.

Bu arada bu transferde en elestirilmesi gereken nokta, Kazim'in alacagi paradir. Yetenekli de olsa kovulmus bir oyuncu sonucta. En fazla 800.000 Dolar falan verilmeliydi diye düsünüyorum senelik. 1.250.000 cok fazla arti bir de mac basi var.

Kerem Bozgeyik' Alıntı:
Bugün Kazım transferine isyan eden taraftar için acı olan, bu "başka Galatasaray", onların Galatasaray'ı değil... Ve takımsız ve sevdasız kalmak ne demektir; bunu işte kimse bilemez...

(ACETO)

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Şaşırdım uA'nın tepkisine.

Gazanfer,
ultrAslan Oğuz ALTAY'ın gelişiyle kabuk değişimi yaşıyor gereken tepkiler veriliyor organizasyonlar yapılıyor ve acayip şekilde bir yapılanma var görevini çok güzel yapıyor bundan sonraki bu tepkilere alışkın olmalıyız özlenilen uA geri döndü bence...