Eurocup Yarı Final 1. maç | Galatasaray OB 89-75 Gran Canaria

Bütün sene ortada gözükmeyen Galatasaraylılar olsa ona da birşey ciddi bir kısmı basketbol sever hatta bir kısmı etkinlik sever

Hangi konuda ben 3 tane bilet aldim 2 si benm bir tane ark gelmeyecek olursa buradan isteyene veririm talebe vb durumu iyi olmayana hem eksik kalmayiz 1 kişi 1 kisidir hemde Hayır duası almış olurum:)arada dua almak gerekir

Şu bilet muhabbetleri yerine maçla ilgili yazılara geçsek artık :) 3 mesajın 2'si bilet olmuş :)
Maçla ilgili başlık yerine "Maç Biletleri" diye bir konu başlığı açılsın, sorusu olanda orda daha rahat sorabilir ;)

4a1b56c32bccb2e777e0137939c78788.jpg

Eurocup sitesindeki istatistiklere bakınca biz ve GranCanaria birbirine çok yakın iki takım gibi görünüyor. Çok küçük farklarla rakip biraz önde gibi. Ancak bu istatistikler her zaman sonucu belirlemiyor. Hele ki eleme usulü maçlarda. Ben ilk maçın kendi sahamızda olmasını bir avantaj gibi görüyorum. Futboldaki seri penaltı atışlarını önce atmak gibi bir şey bu. Münih maçında gördüğümüz gibi sayı farkını ortadan kaldırmak gerginlik yaratıyor. Biz bir şekilde, taraftar baskısının da yardımıyla 10-15 civarı bir sayı farkı yakalarsak 2. maç onlar düşünsün derim.

Eurocup sitesindeki istatistiklere bakınca biz ve GranCanaria birbirine çok yakın iki takım gibi görünüyor. Çok küçük farklarla rakip biraz önde gibi. Ancak bu istatistikler her zaman sonucu belirlemiyor. Hele ki eleme usulü maçlarda. Ben ilk maçın kendi sahamızda olmasını bir avantaj gibi görüyorum. Futboldaki seri penaltı atışlarını önce atmak gibi bir şey bu. Münih maçında gördüğümüz gibi sayı farkını ortadan kaldırmak gerginlik yaratıyor. Biz bir şekilde, taraftar baskısının da yardımıyla 10-15 civarı bir sayı farkı yakalarsak 2. maç onlar düşünsün derim.

Vallahi 10-15 sayı bile fark olsa bile bizim takımın dengesizliği acıkca beni korkutuyor zaragozaya burda 40 sayımı ne fark attık gittik orda otuz yedik deplasmanlardan cok tırsıyorum.
Bu sene cok gördük 10+ sayı gibi geride olup macı kafa kafaya getirip ordan farklı sayılarla maglup oluyoruz yada 10+ fark öndeyiz 3. Ceyrek bir sacmalıyoruz sonra kafa kafaya getiriyorlar macı yani inanılmaz dengesiz bir takımız bugün ki konya macıda buna bir örenktir sanırım.

Vallahi 10-15 sayı bile fark olsa bile bizim takımın dengesizliği acıkca beni korkutuyor zaragozaya burda 40 sayımı ne fark attık gittik orda otuz yedik deplasmanlardan cok tırsıyorum.
Bu sene cok gördük 10+ sayı gibi geride olup macı kafa kafaya getirip ordan farklı sayılarla maglup oluyoruz yada 10+ fark öndeyiz 3. Ceyrek bir sacmalıyoruz sonra kafa kafaya getiriyorlar macı yani inanılmaz dengesiz bir takımız bugün ki konya macıda buna bir örenktir sanırım.

Hak veriyorum düşüncelerinize ve ben de çok şikayetçiyim bu durumdan ancak E.Ataman milli takımda da bizim takımda da çok maç seçen bir hoca. Eğer maçı almayı kafasına koymamışsa takıma kesinlikle savunma yaptırmıyor. Zaragoza maçında ikili averajı vermemekti tüm motivasyon. Konya maçını da 1 sayı bile kazansanız yetiyordu. Daha 2. çeyrekte fark açılınca hemen Doğukan, Şafak rotasyona girdi.
Bence Canaria maçı çok farklı olacaktır. Eğer o 10-15 leri yakalarsak ilk maçta Göksenin 0 dakika ile bitirmez 2. maçı. O maç çok savunma ağırlıklı olur düşüncesindeyim.

Hak veriyorum düşüncelerinize ve ben de çok şikayetçiyim bu durumdan ancak E.Ataman milli takımda da bizim takımda da çok maç seçen bir hoca. Eğer maçı almayı kafasına koymamışsa takıma kesinlikle savunma yaptırmıyor. Zaragoza maçında ikili averajı vermemekti tüm motivasyon. Konya maçını da 1 sayı bile kazansanız yetiyordu. Daha 2. çeyrekte fark açılınca hemen Doğukan, Şafak rotasyona girdi.
Bence Canaria maçı çok farklı olacaktır. Eğer o 10-15 leri yakalarsak ilk maçta Göksenin 0 dakika ile bitirmez 2. maçı. O maç çok savunma ağırlıklı olur düşüncesindeyim.

İnşAllah dediğiniz gibi olur içerdeki maçlarda seyirciyle beraber iyi savunma yaptıgımız doğrudur fakat deplasmanda kırılgan olmamız beni korkutuyor özellikle gran canaria yı havaya sokarsak diye korkuyorum ayakta kalırsak ve konsantre olursak zor bir tur değil bu acık ve net.

Takımı sezon içindeki takımla kıyaslamamak gerekli.Son haftalarda iyi basketbol oynuyoruz ve oyuncular dinlenme şansıda buluyorlar.
Bence hem içerde hem de dışarıda kazanacağız.

Sports TV'de az önce bitti maçları, Laboral'i yendiler ama Laboral de çok kötü oynadı. Açıkcası biraz abartılmış Canaria . 15-20 saniye varken 3 lük atmaktan başka bi iş yapmıyorlar. Tempolu ama çok dengesiz oyunları var. Kalite olarak da koç olarak da bizim kadro bariz üstün. İpekçi'de en az +15 bekliyorum, deplasmanda da iyi oynarız tahminimce.

Kadro ve oyuncu kalitesi olarak kesinlikle ağır basıyoruz. Tempolu oynamaya çalışıyorlar ama bir o kadarda hata yapıyorlar. İyi savunma ve İpekçi'nin atmosferi ile ilk maçtan avantajı alabiliriz.

Mutlaka fark atalım şu kadar averajımız olsun gibi düşüncelerle maça çıkmamalıyız. Oyuncularımızın kendilerini bu şekilde strese sokmasına gerek yok. Zaten bu atmosferde kim gelirse gelsin bizi değil yenmesi fark yemeden bitirmesi zor. Tek korkum dediğim gibi oyuncularımızın gereksiz telaş yapması. Karşımızda da bugün gördük ki yenemeyeceğimiz bir takım yok hatta fark da atabileceğimiz bir takım var ama Münihten de iyi bir takım var. Her topun değerini bilerek oynamalı, Göksenini de yerinde kullanmalıyız. Dilerim şut yüzdemiz de iyi olur. Omic beni korkutuyor genelde bu tip uzunlar Dorsey varken bile bize sıkıntı çıkarıyordu, Lasme erken faul problemine girmemek için hem koç hem de Lasme dikkat etmeli.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Önce burada kazanalım sonra farkı düşünürüz. Canarıa çok tehlikeli bir takım bu kesin ama bir Barca yada RM değil. Yapmamamız gereken tek şey gereksiz top kaybı. Bunu hemen cezalandırıyorlar. Ayrıca pota altı savunmaları helva gibi. Sete set hucuma kalırsa bizi geçemezler.

Sonuç olarak bence yarı final değil final eşleşmesine çıkıyoruz. Bu turu geçen kupayıda alır. Kolay olmayacak ama onları altedicez..