Euroleague 2016/2017 Sezonu

Real bu sene kupayı istiyorsa bugün yenip saha dezavantajıyla Ülkerin elenmesini bekleyecek. Yoksa zor, final four'un Türkiye de olmasının haricinde Ülkere karşı oyunları tutmuyor.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

biz evimizde baskonia'dan 60 sayi yedik ilk yarida.
fenerbahce deplasmanda 29 sayida tuttu ilk yari real madrid'i.

geri kalan her husus teferruat.

Takimi kotulemek icin nerede olumsuz bi olayimiz var hemen buluyoruz! Al o zaman yaklasik 40 sayi fark attigimiz maccabi feneri hemde fener icin cok onemli bi macta hemde fenerin sahasinda yenebiliyor bencede gerisi teferruat!!!

İsmail Şenol'un twitine göre önümüzdeki perşembe günü Baskonia ve Pao maçlarını kazanırsa, Real'in eline Fener ve Cska'yı play offta çarpıştırmak gibi bir fırsat geçiyor. Yapmaları gereken tek şey Cuma günü Efes'e yatmak, Baskonia-Efes-Fener üçlü averajıyla Fener sezonu 7. bitiriyor. Gerçekten Real Madrid için çok büyük bir fırsat, bir yanda en büyük 2 favoriyi birbirine kırdırmak, bir yanda da etik sorular olacak. Tabi bence yapılması gereken şey çok belli, ellerine böyle bir fırsat geçtikten sonra kullanmamaları tarihin en büyük aptallıklarından biri olur.

Real Madrid'in önünde ilginç bir seçim durumu var. Şöyleki kalan maçları favori takımların alması durumunda Baskonia, Fener, Panathinaikos 18 galibiyette buluşuyor ve Fener 6. oluyor.Ama eğer Efes son maçta Real'i yenebilirse 4 takım 18de buluşuyor ve Fener 7.oluyor.Şahsen Real Madrid'in yerinde olsam şu an formdayken saha avantajını elinde bulundurduğum bir seride Fener'i karşıma almayı tek maçta İstanbul'da oynamaya tercih ederim ve maçı Efes'e bırakırım.Bunu yapmaları düşük de olsa ihtimal dahilinde. Ama asıl şu durum enteresan olur; eğer Panathinakos, CSKA'yı yenerse son haftaya Real Madrid liderliği garantilemiş olarak girer ve yenilerek CSKA ile Fener'i eşleştirme imkanı olur.İspanyollar bunu düşünür mü derseniz herşey yolunda giderse en önemli iki rakibini birbirine düşürmek akla çok mantıklı geliyor.

Komplo teorim de ilk ayak tuttu, Real maçı verirse Efes'e Cska-Fener eşleşiyor.

Vay be! Ben ilk postunuzu görmemiştim.

1 hafta önceden bu komployu kurabilmek de büyük dikkat istermiş, bravo :) :)

Eyvallah. Fener yokuş aşağı gittiği için maçları kaybedeceğini, diğerlerinin alacağını biliyordum.Küçük bir hesap yattım.Açıkçası Panathinaikos-Cska uzadığında anlamıştım dediğim şeyin tutacağını.İspanyolların yerinde olsanız Cska-Fener eşleşmesi istemez misiniz?
O değilde Efes çok keyif veriyor.Bir Türk takımı final-fourda olacaksa Efes daha yakın duruyor bence.

Can Güner arkadaşımızın senaryoyu ilk yazdığı gün okumuştum ve çok mantıklı gelmişti, bugün skorlar açısından sürpriz olmadı. Ben Real Madrid'in yerinde olsam liderliğim garantiyken kesinlikle Efes'e yatardım, ya ev sahibi avantajını elinde bulunduran ve bu turnuvanın en ciddi 3 favorisinden biri elenicek, ya da son sampiyon, olağanüstü fırsat yani. Ayrıca olur da bu senaryo gerçekleşirse sanırım Efes 6.bitiricek ve Olympiakos ile eşleşiyor. Bence azımsanmayacak kadar yüksek şansı olur, o silik takımla Real'i ellerinden kaçırdılar, yanılmıyorsam 2 ya da 3 maçta son çeyreğe 10 ve üzeri farkla girip 3-1 elenmişlerdi ve bu yıl özellikle ligin ikinci yarısıyla beraber iyi de basketbol oynuyorlar ve o seneki Efes'ten çok daha iyi durumdalar. Spa'nın bu kadar formsuz olduğu, oynadığı oyunla hiç umut vermeyen Olympiakos deplasmanından galibiyet çıkarmak çok ta büyük sürpriz olmaz, istedikleri kadar vites arttırsınlar. Yine enteresan bir hafta olacak, merakla bekliyorum.

Can Güner arkadaşımızın senaryoyu ilk yazdığı gün okumuştum ve çok mantıklı gelmişti, bugün skorlar açısından sürpriz olmadı. Ben Real Madrid'in yerinde olsam liderliğim garantiyken kesinlikle Efes'e yatardım, ya ev sahibi avantajını elinde bulunduran ve bu turnuvanın en ciddi 3 favorisinden biri elenicek, ya da son sampiyon, olağanüstü fırsat yani. Ayrıca olur da bu senaryo gerçekleşirse sanırım Efes 6.bitiricek ve Olympiakos ile eşleşiyor. Bence azımsanmayacak kadar yüksek şansı olur, o silik takımla Real'i ellerinden kaçırdılar, yanılmıyorsam 2 ya da 3 maçta son çeyreğe 10 ve üzeri farkla girip 3-1 elenmişlerdi ve bu yıl özellikle ligin ikinci yarısıyla beraber iyi de basketbol oynuyorlar ve o seneki Efes'ten çok daha iyi durumdalar. Spa'nın bu kadar formsuz olduğu, oynadığı oyunla hiç umut vermeyen Olympiakos deplasmanından galibiyet çıkarmak çok ta büyük sürpriz olmaz, istedikleri kadar vites arttırsınlar. Yine enteresan bir hafta olacak, merakla bekliyorum.

Ben Real'in Cska'dan korktuğundan çok Olympiakos'tan korkacağına inanıyorum, geçmiş final fourları düşünerek, o nedenle oly-fener eşleşmesini daha çok isteyebilirler.

Oly nin şu haliyle F4 yapması çok zor. Lojeski nin durumu ne olacak? Oynamadığı zaman Ne Efes 'i ne de FB yi geçebilirler.
Real in elinde bu fırsat varken, CSKA ile FB yi eşleştirir. FB ye karşı 6-7 maçta 1 galibiyetleri var.
FB için en iyi ihtimal Pana ile eşleşmeleri olur. Bence Pana yı da geçerler.
Dün bizim maçta yaşananlardan sonra dünkü Pana-Cska, Real- FB maçlarını izleyemedim bile. Şu güzelim basketbol keyfinin içine ettiler.

fenerin orada eşleşmek istemeyeceği tek takım Pana.. Oaka da hiç maç kazandı mı? (Obra zamanında , hatırlamıyorum)

Bir şey söyleyeceğim ama komik gelebilir... Efes F4 yaparsa, şampiyon olur..

Son düzenleme:
fenerin orada eşleşmek istemeyeceği tek takım Pana.. Oaka da hiç maç kazandı mı? (Obra zamanında , hatırlamıyorum)

Bir şey söyleyeceğim ama komik gelebilir... Efes F4 yaparsa, şampiyon olur..

Pana ve Baskonia ya deplasman galibiyetimiz yok sanırım. Ama bizim (Fenerbahçe) için önemli olan sakatların durumu ve nasıl dönecekleri.
Efes bizi bile Datome sakat olmasa mesela yenemeyebilirdi. Sanmıyorum şampiyon olsunlar, ama doğru zamanda forma girdiler.

OAKA'da Panayı yenmek çok zor, Olympiakosu evinde yenmek çok daha kolay Pana'yı OAKA'da yenmekten. Saha avantajı Panada olursa FB Panayı geçemez diye düşünüyorum. Obra geldiğinden beri Panaya karşı OAKA'da galibiyetleri yok. Özellikle bu sezon Panayı OAKA'da yenmeleri daha zor olur bence.

Son düzenleme:
Bende birazcik inceledim. zaten bir cok arkadas belirtmis son ihtimalleri, simdi realin rakibi ne olursa olsun fener olmuyor - bu durumda realin 3-4 adim sonrasini dusunebilme ihtimaline pek ihtimal vermiyorum. yani sunu dusunebilirmi sizce ? pana kazansin baskonia kazansin ve bende yenileyimde csk fb birbirini yesin ?

Eger bunu dusunmuslerse euroleague kupasini degilde en iyi senaryo dalinda oscara aday olsunlar. ama soyle bir ihtimal var ? son mac realin maci - o mac basladiginda diger butun maclar sonuclanmis olacak, eger tabloya baktiginda butun ihtimaller gerceklesmis son ihtimal kendilerinin yenilmesiyle fb- csk imkani olabiliyorsa bu mumkun gorunuyor. yani maci satabilir efese.

bu da zamanin getirdigi bir imkan ile olmus olacak spontane gelisecek yani.

Baskonia napar eder maci alir - pana 1 sayiyla da olsa maccabiyi devirir - fener barcayi yener - geriye gercekten realin son ihtimali kaliyor efese yenilmek. cunku yenilse bile liderligi garanti .

kusursuz plan tamam yani //=D

Fb play off da eğer Datome düzgün dönerse perişan eder Panat'ı .Fb kazanamamış olabilir Oaka'da ama birde Pascual-Obradovic esleşmesine bakmak lazım .

Fenerin son sekizde ev sahibi avantaji kendisinde olmadigi muddetce olimpiakostan baska hicbir takimi eleyebilecegine ihtimal vermiyorum.hatta pana ile eslesirlerse imkansiz elemeleri...bana gore eger efes cska ile eslesmezse final foura fenerden cok daha yakin.

Fener eğer Cska ile eşleşirse, Datome ve Sloukas sağlıklı dönerse deplasmandan yine galibiyet alabilirler gibime geliyor. Bu sene deplasmanda onları yendiler. Olympiakos'la eşleşirlerse Lojeski yok, Spanoulis formsuz ama Pire deplasmanı Cska'ya göre her zaman daha zordur. Saha avantajıyla Olympiakos eleyebilir. Panathinaikos'la eşleşirlerse. Oaka'dan çıkmaları çok zor. Pana eler Fener'i.

Cskayi biraz fazlami kucumsuyoruz ne ? olasi eslesmese de paramparca eder bu kez feneri. gidin butun fblilere sorun kimi istemezsiniz diye %55 cska - % 25 real - % 15 pana derler