Euroleague 2016/2017 Sezonu

Doğru bir yapılanma derken üst düzey bir yapılanmayı kast etmedim zaten. Ekrem Memnun dönemi kadın takımız gibi... Doğru koç, doğru oyuncular ve en az 3 sene sürecek bir yapılanma kafidir. Ki biz bu dönemde bile kaoslar yaşadık. Bütçe sürekli düştü, arada Whalen'ı kaçırdık. Buna rağmen başarı geldi.

Bayan basketbolda gerçekleştirilen Erkek basketbolunda çok kolay değil malesef önce doğru idari yapı koç ve oyuncu grubu gerekli.Ekrem Memnun dönemi gelirsek bence oradaki bütçeler hiç azımsanmayacak bütçelerdi pick yaptığımız dönem Ünal Aysal dönemidir kadroda Sancholar,Torrensler,Dubljevicler vardı.

Fenerbahçe haketti bu şampiyonluğu. Senelerdir para harcadılar, takım birleştirdiler, salon yaptılar, en iyi hocayı getirdiler, benchleri bile birçok EL takımından değerli bir kadro kurdular, sonuncu oldular, final kaybettiler. Ve nihayetinde aldılar. Bunlar 1-2 sezonda olacak iş değil, büyük bir planlamanın neticesi. Keşke bugün orada biz olsaydık ama bu çapsız yönetimlerle Eurocup'u almayı başarı sayarız. Aldığımız kupaya bir lafım yok lakin çok uçurum var bir üst segmentle.

İnşallah bize de amatör branşlarla ilgili bir yönetim gelir de müzedeki eksik yapbozun bir parçasını tamamlarız.

Murat Kosova "Bu kupa takım sporlarında Türkiye'nin aldığı en büyük başarı." cümlesini mi kurdu? Doğru mu okuyorum ben..Gerçekten adamın içinden fanatiklik çıktı..Soruyorum buradan kendisine Avrupa ve Kıtalar arası şampiyonu olan Galatasaray TSB takımının başarısını ne derecede görüyor? Ya da Bayan basketbolumuzun Euroleague zaferini?

Keşke bu cümleleri kurmasaydı da saygım devam etseydi..Ne yazık ki bir şeyi överken diğer yanda olanları kötüleme hastalığına yakalanmış..Tamam bir Türk takımı Yunan takımına karşı Finalde karşılaşıyor elbette tarafsız olamazsın, duygularını yaşarsın ama bunu da profesyonel bir şekilde yapman lazım..

Son düzenleme:
Bayan basketbolda gerçekleştirilen Erkek basketbolunda çok kolay değil malesef önce doğru idari yapı koç ve oyuncu grubu gerekli.Ekrem Memnun dönemi gelirsek bence oradaki bütçeler hiç azımsanmayacak bütçelerdi pick yaptığımız dönem Ünal Aysal dönemidir kadroda Sancholar,Torrensler,Dubljevicler vardı.
Erkek basketboldaki başarı kriteri ile kadınlardaki de bir değil, yani en azından benim için... İyi bir koç, iyi bir bütçe ve istikrarlı şekilde EL'de oynayıp play off yapan bir takım yaratabilmek öncelikli hedef olmalı. Laboral örneğini bu yüzden verdim. Salonu ve sponsorları sayesinde çok yüksek olmayan bütçeler ile, kadrosunda İspanyol yıldızlar olmadan, kaliteli yabancıları arayıp, bularak bir şekilde zirveye oynamayı başarıyorlar. Benzerini biz de yapabiliriz.

Tabi şu an için EL işi biraz zor ama önümüzdeki seneden itibaren genişleme olacak. Fener - Daçka birlikteliği bizim için bir fırsattır. EL'ye katılım için en büyük rakibimiz Daçka idi.

Takım sporlarında dediyse yanlış olmuş.Galatasaray'ın Uefa Kupası ve Süper Kupası ilk 2'yi kapatıyor.Olaya kupa bazında bakarsak bu başarı 3.olabilir.Engelsiz Aslanların başarısını küçümsemek gibi bir amacım yok yanlış anlaşılmasın ama futboldan sonra erkek basketbol branşı daha popüler.

Yine de şöyle bir bakınca gerek futboldaki gerek basketteki kupalar olsun ilk Efesin Koraç Kupası,Beşiktaş'ın Eurochallenge'ı ve bugünkü Fener'in kupası dışında listeyi ciddi şekilde dolduruyoruz.Devamının ileriki yıllarda gelmesi dileğiyle.

Murat Kosova "Bu kupa takım sporlarında Türkiye'nin aldığı en büyük başarı." cümlesini mi kurdu? Doğru mu okuyorum ben..Gerçekten adamın içinden fanatiklik çıktı..Soruyorum buradan kendisine Avrupa ve Kıtalar arası şampiyonu olan Galatasaray TSB takımının başarısını ne derecede görüyor? Ya da Bayan basketbolumuzun Euroleague zaferini?

Keşke bu cümleleri kurmasaydı da saygım devam etseydi..Ne yazık ki bir şeyi överken diğer yanda olanları kötüleme hastalığına yakalanmış..Tamam bir Türk takımı Yunan takımına karşı Finalde karşılaşıyor elbette tarafsız olamazsın, duygularını yaşarsın ama bunu da profesyonel bir şekilde yapman lazım..
Ne var ki bunda şimdi yani geçen yılda biz diyorduk basketbol tarihinin en büyük kupası diye.Prestij olarak da UEFA kupasından sonra ki Türkiye gelmiş en büyük kupadır açık ve net.

Murat Kosava inanılmaz tarafsız maç anlatan bir adam .Bu adamı geçen yıl Sinan'ın attığı turnikeden sonra ki çıldırışı var bu adamın tarafsızlıgına laf etmek Murat Kosova'nın büyük haksızlık olur .

İddaa ediyorum biz bu imkanların tümüne sahip olsak bu kupa için 3 yıl beklemezdik.

Kesinlikle, zaten basketboldaki başarı çok farklı özellikle futbola göre..Tamam hak ederek kazanılan bir başarı ama kolay elde edilebilen bir başarıdır..Sizin de dediğiniz gibi bizde bu imkanlarda olsaydık çok daha önceden bu kupayı getirirdik ülkeye..Futboldaki gibi çok uzun sürmüyor bu başarıları yakalaman..

Gidersin iyi bir sponsor bulursun zaten gerisi gelir..Daha sonra iyi bir GM ve koç bulursun ona göre 2 yıl içinde yapılanarak bu kupayı kazanırsın..Mesela futbolda bu kadar kolay değildir..Hatta bu seviyelere ulaşmak çok zordur!! Ne Real, Barça, Chelsea veya City'nin bütçeleriyle yarışırsın ne de takımlarındaki yıldızlarını getirebilirsin..

Son düzenleme:
Ne var ki bunda şimdi yani geçen yılda biz diyorduk basketbol tarihinin en büyük kupası diye.Prestij olarak da UEFA kupasından sonra ki Türkiye gelmiş en büyük kupadır açık ve net.

Buradaki yanlış olan şey takım sporlarında demesi..Sizin de dediğiniz gibi basketbol tarihinden bahsettik hep biz ama burada bir genelleme yapılmış!! Erkeklerde basketbol tarihinin en büyük başarısı mıdır? Elbette tekrardan tebrik ediyorum..

Tebrikler mesajını geri aldım.
Çünkü o gereksiz insan yıne kendine yakışan şu yorumu yapmış.

''Fenerbahçe'nin Hedefi Tesadüfi Kupa Değildir''

Ne kadar saçma bi adam ya...

Profesyonel spor rakibini demoralize etmekten geçer. Aziz'de bunu yapıyor.
Tesadüfi değil, devasal bir destekle yaptılar. Organizasyonda önemli olan desteği bulmak. Ülker maddi desteğini çektiğinde, 20M Eu'yu toplamak hiç de azımsanacak bir iş değil.

Bizimkiler bu lafın altında kalmamak için hamle yapacaklar mı? Yoksa Türkiye'ye basketbolu getirmiş takım, herşeyi bırakıp köşesine mi çekilecek?

Ortada bir başarı olsa da bu şeref yoksunu camiayı tebrik etmek içimden gelmiyor. Yani McCalebb'in Markoishvili'ye yaptığı faul ve onu çalmayarak şampiyonluğumuzu çalan hakemler aklıma geliyor, kadın basketbolda yaptıkları ahlâksızlıklar aklıma geliyor, futbolu falan hiç saymıyorum bile. Bunları tebrik etmeyi midem kaldırmıyor açıkçası.

Ancak böyle loser bir camia bile şampiyon oluyorken, Galatasaray gibi genlerinde Avrupa'da winner özelliği olan bir takımı bu organizasyonun dışında bırakan yönetimi Dursun başta olmak üzere tebrik ediyorum. Kına yakabilirler.

Murat Kosava inanılmaz tarafsız maç anlatan bir adam .Bu adamı geçen yıl Sinan'ın attığı turnikeden sonra ki çıldırışı var bu adamın tarafsızlıgına laf etmek Murat Kosova'nın büyük haksızlık olur .

Bu adamın Cska maçlarındaki coşkusunu unutmamak lazım bugünkü maçtan çok mu aşağıdaydı?Bence değildi.Bu adam böyle.Basketbolsever,sporsever.O kupayı bu ülkede kim alırsa alsın çok sevinecekti.Aynı cümleleri söylerdi.

Videosunu koyup maçı da analım bir yandan.

https://www.youtube.com/watch?v=yoqARc-S3G0

Bu arada Murat Kosova evet çok böğürdü ama normal, final maçı bu. Bağırmasa ruhsuz musun yunanlı mısın diyecekler. Ve bence tarafsız en iyi spor spikeri. İhsan Bayülken'in Fb taraflı olduğu biliniyor. Hatta bizim yıllar önce bir maçta Dee Brown'a şut attırmayın falan demişti. Ondan tarafsızlık beklentim yoktu. Hele Murathanoğlu, İsmail Şenol bunlar bizim maçımızı anlatmasınlar bile.

Kim ne derse desin Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en büyük kupaları 2000 yılında GS futbol takımının kazandığı UEFA ve Süper kupalarıdır. Bunu başta FB olmak üzere herkes biliyor!

Kesinlikle, zaten basketboldaki başarı çok farklı özellikle futbola göre..Tamam hak ederek kazanılan bir başarı ama kolay elde edilebilen bir başarıdır..Sizin de dediğiniz gibi bizde bu imkanlarda olsaydık çok daha önceden bu kupayı getirirdik ülkeye..Futboldaki gibi çok uzun sürmüyor bu başarıları yakalaman..

Gidersin iyi bir sponsor bulursun zaten gerisi gelir..Daha sonra iyi bir GM ve koç bulursun ona göre 2 yıl içinde bu kupayı kazanırsın..Mesela futbolda bu kadar kolay değildir..Hatta bu seviyelere ulaşmak çok zordur!! Ne Real, Barça, Chelsea veya City'nin bütçeleriyle yarışırsın ne de takımlarındaki yıldızlarını getirebilirsin..

2 sene önce 2.ligde olan takım(Daçka) parayla f8 yapıyor mesela...

Aslında futbolda da örnekleri mevcut meselea Rusun biri gelir Chelseayi şampiyon yapar ya da Arabın biri gelir Psgyi şampiyon yapar vs...

Para herşey değildir ama çok şeydir. Organizasyonda parayla kurulur. Parasiz olsaydi kizilyildiz partizan falan hersene f4 oynar sampiyon olurdu onlardan daha iyi kaç salon var? Ya da daha iyi oyuncunun yetistigi kaç ülke var?

Basketbolda bütçelere bakarsak başarıyı görürüz Oly bu sene bütçeyi düşürdü ama Oly pana barca madrid cska maccabi bikac yildir fener ve efes bunlar avrupanin en buyuk butceli takimlari f4 bu takimlardan oluşuyor.

2 sene önce 2.ligde olan takım(Daçka) parayla f8 yapıyor mesela...

Aslında futbolda da örnekleri mevcut meselea Rusun biri gelir Chelseayi şampiyon yapar ya da Arabın biri gelir Psgyi şampiyon yapar vs...

Para herşey değildir ama çok şeydir. Organizasyonda parayla kurulur. Parasiz olsaydi kizilyildiz partizan falan hersene f4 oynar sampiyon olurdu onlardan daha iyi kaç salon var? Ya da daha iyi oyuncunun yetistigi kaç ülke var?

Basketbolda bütçelere bakarsak başarıyı görürüz Oly bu sene bütçeyi düşürdü ama Oly pana barca madrid cska maccabi bikac yildir fener ve efes bunlar avrupanin en buyuk butceli takimlari f4 bu takimlardan oluşuyor.

Evet resmen özetlediniz durumu..Bize düşen tebrik etmek artık bizde doğru bir yönetimle bu adımları atabilecek miyiz bekleyelim görelim..