Euroleague 2016/2017 Sezonu

Yok biri de gelsin şu fenerin oyuncularının nasıl 25m ettiğini açıklansın vesely ve udoh 2.5 alıyor fenerin bütçesi 25miş.

Tekrar tekrar yazmaktan üşenmeyeceğim belki ilerde bir kişi toplamayı öğrenir de aaa bunların oyuncuları 25 etmiyor der.
vesely 2.5m euro = 2.75m dolar
udoh 2.5m dolar
bobby dixon 1.05m euro = 1.15m dolar
sloukas 1m euro = 1.1m dolar
antic 1.2m euro = 1.3m dolar
bogdanovic 1.3m euro = 1.45m dolar
datome 1.7m euro = 1.9m dolar
kalinic 350bin euro = 400 bin dolar
nunnally 600 bin dolar
melih 1.2m tl = 400 bin dolar
barış hersek 200 bin dolar
egehan 50 bin dolar
ahmet can duran = 50 bin dolar
ahmet düverioğlu = 150bin dolar
berk uğurlu = 550bin tl = 200bin dolar

14.2m dolar = 13m euro
diyelim ki kur çevirilerinde eksik yaptım, bazılarının maaşlarında oynama var, yine 14m euro yu geçmez, senin verdiğin sayı, ben önceki sayfalarda 15 diyordum üstelik
yok düşünün bu sayıları nasıl 25 yaparız diye, olmuyor, çünkü değil, boşuna ezik edebiyatı yapmamıza gerek yok, mis gibi bütçemizle düzgün takım kuramıyoruz sonra onların elindeki bütçe bende olsa... vay anam vay

taraftar salonda son topa kadar mücadele eden bir takım görmek istiyor, göremiyor, üstelik cska kızılyıldız fenerbahçe banvit maçlarında da aralıksız desteğini verdi, buna rağmen suçlu oluyor.

rakamlar doğruysa adamların 7 oyuncusu bizim en pahalı oyuncumuzdan pahalı. ve 2 oyuncusu en pahalı oyuncumuzun 3 katı, bir oyuncusu 2 katı maaş alıyor. fakir edebiyatı yapmayın demişsin de nasıl bir şey görmeyi bekliyordun merak ettim doğrusu. 25m gibi uçuk bir miktarla 9 tane 2,5 milyonluk + 3 tane yükselişe geçen oyunculuk yıldızlar karması bir takım oluşturulabilirdi ki o da şampiyon olalım derken işin suyunu çıkarmak olurdu. fener'in bütçesi bizde olsaydı her şey çok farklı olurmuş gerçekten. paylaşımınla emin oldum.

Veli dostum tek tek yazdığına göre kaynağın sağlam herhalde, tamamen merakımdan bir kaç sorum olacak. Zira bende 25m euro culardanım :)

Obrodoviç+staf ve Gerardini ne alıyormuş ?
Birde yazdıklarından 5 veya 6 tanesi ile bu sezon mukavele uzattılar yada anlaştılar.Bu denli piyasası olan oyuncuların menajerlerine para kaptırmadan bu iş olabilirmi ?
Son sorum Berk ve Barış'ın 200 bin dolar alması az mı, çok mu ?

Bütçe olayına takılmıyorum ama belirteyim istedim; Kalinic 350K değil 1M alıyor tabi daha da zam yapılmadıysa.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kulüpler bütçelerini tüm giderler üzerinden hesaplar. Girdiler ve çıktılar bellidir. Biz sadece tahmin ettiğimiz kadarıyla oyuncu bütçesini yazabiliyoruz. Bizim kulüp de bütçe açıkladığında sık sık tüm bütçeyle oyuncu kadrosu yazanlar vardı. Bu yüzden bütçe tartışmaları çok mantıklı gelmiyor bana. Fenerbahçe'nin oyuncu bütçesi 15 milyon civarındadır. Staff ise 5-6 milyon alır. Kamp masrafları, konaklama masrafları, ulaşım masrafları, iç saha masrafları, tesis masrafları, oyunculara ve koçlara verilen primler, belki sözleşmeleri gereği verilen özel taşınır taşınmaz mallar, kulübün yerli çalışanları, sezon içi aktiviteler falan bir hayli fazladır. Bizim bütçemiz de bu gibi sebeplerden genelde eksi çıkıyor.

Kalinic'in buy out'u 1 milyon dolar, kendi aldığı para 700 bin dolar diye biliyorum. İsmail Şenol söylemiştı sanırım.

Udoh ve Vesely'nin FB ile anlaştığı paraları Nba'de bile karşılayan olmadi. Üstelik Euroleague'de kusursuz bir sezonn gecirmlerine ragmen.

Yeni kontratlrıyla Avrupa'nın en çok kazanan oyuncuları olduğu söylendi ki De Colo ve Shved'in 3'ün üzerinde kazandığını biliyoruz. Aziz Yıldırım'ın ikisini de tutmak için büyük fedakarlıklar yaptığını herkes söyledi

Vesely ve Udoh ikilisinin 9 milyon dolardan fazla paraya anlaştığını duymuştum Raskovic'e yakın birinden, dolayısıyla fiyatlar eksik, hiç bir yerde de yazmadı zaten 2,5 olsa çoktan yazılmıştı... Neyse mesele o da değil aslında, 9 milyon dolara biz de 2 kaliteli oyuncu etrafına daha dar rotasyonlu takım kurmalıydık, Toney'e gidip 1,5 vermeliydik mesela daha sezon biter bitmez ama dengeleri bozmak istemedik oyuncu maaşları arasında.

Veli Sağlam nickli üye ne hikmetse sürekli fenerin bütçesini küçültmeye çalışıyor. Bizzat Aziz Yıldırım'ın açıklamalarını gösteriyoruz, cevap vermek yerine aynı şeyleri tekrarlamayı tercih ediyor. GS taraftarına "ezik" demesi de cabası... Üslubu da bir yerden tanıdık geliyor. Hayırlısı...

Kerem bey konuyu güzel özetlemiş... Keşke Nba deki gibi görebilsek şu maaşları, gerçi o zaman yerli oyuncularımız kazan kaldırır dimi !

Edit: Bunu yazdıktan sonra Tanju beyde iki oyuncu için 9 milyon dolar duyumunu paylaşmış, benimde bir ilavem olacak. Avrupada şuan en yüksek kim alıyorsa De Colo, Spa, Teo mu artık bilmem Obradoviç'ten eksik olduğuna eminim.

Obra ile Ataman'ın imkanlarını kıyaslamak abesle iştigal. Avrupa'nin en büyük hocasi Obra bile mevcut kadrosunu parayla oynadığı bir takımda ancak 3. sezon bulabildi. Başkanı korkunç paralar vererek kadroyu 4. sezonda korudu.

Madem ikisini kıyaslıyorsunuz bizim yönetim de A. Yildırim gibi gözü karartıp McCollum'u tutsaydi, yanina da T.Douglas için fedakarlık yapsalardı. Lasme talihsizliğini yaşamayıp yanina da Birch ya da Tyus eklemesi ile daha düşük bütçe ile Fb 'ye rahatlikla kafa tutardık

Hepsini geçtim, bizim bütçemiz sezon başında belli ve ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Fb'de belirlenen bir bütçe bile yok. Adam gözü karartıp 2 oyuncusuna bizim toplam maaş bütçesini veriyor

Yok muhabbeti oyuncu bütçesi üzerinden yapalım dedim fenerin bütçesini küçültüyor oldum, toplam bütçeden yapalım haydi bakalım burada neye itiraz edeceksiniz.
Dursun Özbek'ten Müjdeli Haber - basketball.com.tr
Buyrun dursun özbek'ten bütçe = 51m tl = 17m dolar, madem azizin açıklamaları üzerinden ilerliyorduk. (bütçe 6m iken 42 imiş, 9m iken 51 hedefliyorlar, bu hedeflerin hep saptığını 54-55 olacağını biliyoruz da ben yine 51 üzerinden gideyim).
bütçemiz 17m- fenerin 25m --> 25/17 = 4, fenerin bütçesi bizimkinin 4 katı , nasıl oldu???

Yazdığın rakamlar oldukça eksik.

Bak ne demiş şikeci: Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe baskette ve voleybolda Avrupa'da marka, neden? Baskette bütçe 26 milyon euro

Toplam bütçe 25-26-28-30 sayılarından hangisiyse olsun. Obradovicin eline verilen bütçeler Ergin in eline verilseydi muhabbetinde bizim oyuncularımızla onların oyuncularını karşılaştırıyorum ben herkesten farklı olarak.
Obradovicin eline verilen bütçeyle erginin eline verilen bütçeyi karşılaştırıyoruz, diyoruz ki, obradovic staffı da 6-7m alıyor, gerçekten acayip

Veli Sağlam nickli üye ne hikmetse sürekli fenerin bütçesini küçültmeye çalışıyor. Bizzat Aziz Yıldırım'ın açıklamalarını gösteriyoruz, cevap vermek yerine aynı şeyleri tekrarlamayı tercih ediyor. GS taraftarına "ezik" demesi de cabası... Üslubu da bir yerden tanıdık geliyor. Hayırlısı...

Gayet güzel bir bütçemiz var diyorum, euroleague'in sondan ikincisi de değiliz diyorum, ezik edebiyatı yapılmasına hiç gerek yok ezik değiliz diyorum, sonuç gs taraftarına ezik dedi, helal olsun vallahi.

Veli dostum tek tek yazdığına göre kaynağın sağlam herhalde, tamamen merakımdan bir kaç sorum olacak. Zira bende 25m euro culardanım :)

Birde yazdıklarından 5 veya 6 tanesi ile bu sezon mukavele uzattılar yada anlaştılar.Bu denli piyasası olan oyuncuların menajerlerine para kaptırmadan bu iş olabilirmi ?

Berk ve barışın da 200bin alması gayet doğal, can korkmaz kaç para alıyor zannediyorsunuz.

Yok muhabbeti oyuncu bütçesi üzerinden yapalım dedim fenerin bütçesini küçültüyor oldum, toplam bütçeden yapalım haydi bakalım burada neye itiraz edeceksiniz.
Dursun Özbek'ten Müjdeli Haber - basketball.com.tr
Buyrun dursun özbek'ten bütçe = 51m tl = 17m dolar, madem azizin açıklamaları üzerinden ilerliyorduk. (bütçe 6m iken 42 imiş, 9m iken 51 hedefliyorlar, bu hedeflerin hep saptığını 54-55 olacağını biliyoruz da ben yine 51 üzerinden gideyim).
bütçemiz 17m- fenerin 25m --> 25/17 = 4, fenerin bütçesi bizimkinin 4 katı , nasıl oldu???
Dursun Özbek'in verdiği meblağ kadın ve erkek toplam basketbol şubesi gideri. Verdiğiniz linkte de yazıyor zaten. Ama siz buraya sanki sadece erkek basket bütçemizmiş gibi yansıtıp FB erkek basket bütçesi ile kıyaslıyorsunuz. Kusura bakmayın bu tavrınız hiç iyi niyetli durmuyor.

Basketbolda bayan ve erkeklerde geçen sezon toplamda 41.5 milyon TL bütçemiz vardı. Bu sezonki bütçemizi ise 51 milyon TL’ye çıkartıyoruz.

200 bin dolar, Barış seviyesinde birisi için gayet iyi, aynı katkıyı veren Oğuz mesela 4-5 katını alıyor. Kaldı ki, Barış, şu anda Türkiyedeki apoleti en dolu yerli oyuncu, 4 şampiyonluğu var, 2-3 Türkiye kupası ve Cumhurbaşkanlığı kupası ve birde f4 finali :)

Kalinic için buyout 1 milyon (dolar mı euro mu hatırlamıyorum) 3 yıllık da 1 milyon euro maaş.

Vesely -Udoh için 3,5 m usd diye hatrılıyorum

Fenerbahçede 4 yıldır oturmuş bir kadro yok, Vesely ve Bogdanovic in 3. senesi, diğerlerinin 2., Nunnaly yeni zaten.

Daha öncesinden bir kadro oturtmanın da pek imkanı yoktu, herşey yerli kısıtlamasına bağlı, devşirmeleri çıkartırsanız Sinan, Cedi, Semih ve Furkan (?) dışında f8 seviyesinde 20 dakika ve üzeri süre alabilecek yerli yok malesef. Tekrar kısıtlama gelse gene eskiye döneriz Mirsad, Ömer, İbo, Harun, Orhun, Kerem (her ikisi de), Ufuk, Serkan gibi isimler yetiştiremedikçe ve gene Emir gibi isimleri 1 milyondan aşağı da oynatamaz kimse. Oyuncu yetiştirmek de artık kolay değil, öyle böyle son yıllarda 2 si genç (ve ciddi süre alma şansı yakaladıkları bir dönemde gitti bu gençler), 1 i yabancı toplamda 5 oyuncu nba yaptı bizden. Furkan bile gideceğini söylüyor, herkesin aklında nba var.

Dursun Özbek'in verdiği meblağ kadın ve erkek toplam basketbol şubesi gideri. Verdiğiniz linkte de yazıyor zaten. Ama siz buraya sanki sadece erkek basket bütçemizmiş gibi yansıtıp FB erkek basket bütçesi ile kıyaslıyorsunuz. Kusura bakmayın bu tavrınız hiç iyi niyetli durmuyor.

Özür diliyorum, bu linç girişimi sırasında linki okurken kaçırmışım.
Kötü niyetli olsam linki vermeyip 51m bütçemiz diye de başlayabilirdim

Bayan basketbol takımımızın bütçesi ne kadar bilmiyorum, 6m tl sayayım ben yanlışım varsa düzeltirsiniz

51m - 6m = 45m = 15m dolar

bizim 15, fenerin 25 bunun üzerinden tartışalım.

şunu merak ediyorum bu mesaj üzerine erkek takımının bütçesini düşük göstermek için marina hocamızın orada "gerçekten çok küçük" bütçeyle çalıştığı takımın bütçesinin daha fazla olduğunu da iddia edenler çıkacak mı?
6m tl de bu seneki kadro için iyimser bir tahmindi benim için, yvonne ve papova transferlerinden sonra tanju beyden alıntılıyorum kadın basketbolunda 150bin dolara çok iyi oyuncular bulunabiliyor, bunlar en fazla 50bin dolardır.

Özür diliyorum, bu linç girişimi sırasında linki okurken kaçırmışım.
Kötü niyetli olsam linki vermeyip 51m bütçemiz diye de başlayabilirdim

Bayan basketbol takımımızın bütçesi ne kadar bilmiyorum, 6m tl sayayım ben yanlışım varsa düzeltirsiniz

51m - 6m = 45m = 15m dolar

bizim 15, fenerin 25 bunun üzerinden tartışalım.

şunu merak ediyorum bu mesaj üzerine erkek takımının bütçesini düşük göstermek için marina hocamızın orada "gerçekten çok küçük" bütçeyle çalıştığı takımın bütçesinin daha fazla olduğunu da iddia edenler çıkacak mı?
6m tl de bu seneki kadro için iyimser bir tahmindi benim için, yvonne ve papova transferlerinden sonra tanju beyden alıntılıyorum kadın basketbolunda 150bin dolara çok iyi oyuncular bulunabiliyor, bunlar en fazla 50bin dolardır.
Estağfirullah asıl ben özür dilerim. Ard arda benzer mesajları görünce şüpheye düştüm. Son zamanlarda forıumda çok troll vakası gördük. Kusura bakmayın lütfen. :)

Meselenin büçe olmadığı konusunda hemfikiriz. Bu konuya en baştan beri itirazım yok. 9 milyon dolar EL'de iyi işler yapmak için yeterli bir meblağdır. Benim itiraz ettiğim konu FB bütçesi ile ilgili... Zira basketbolda net maaşlar açıklanmıyor. Ayrıca oyunculara ve menajerlere sözleşme harici ödemelerin yapıldığı, hatta bu yöntemle kara para aklandığı iddiaları da (özellikle de Rusya'da) hepimizin malumu. Hal böyleyken ve Aziz Yıldırım'ın açıklamaları ortadayken FB bütçesini tartışmak bana anlamsız geliyor.

Ömer Onan ve İbrahim Kutluay'ın bütçelerinin yazılanlardan daha düşük olduğunu iddia eden demeçlerini de stratejik birer hamle olarak yorumluyorum. Sanırım kamuoyunda oluşan "paralı takım" imajından rahatsızlar ve bunun uzun vadede transfer süreçlerinde ellerindeki pazarlık kozunu olumsuz etkilemesinden çekiniyorlar. Ki bu da haklı bir çekince...

Bu bütçe farkının bu kadar ön plana çıkartılması ne yazık ki kimseye bir fayda sağlamıyor...Sonuçta sene başında belirlenen bütçe Ataman'ın talep ettiği bütçe idi ve kendisi de bu bütçeden çok memnun olduğunu söylüyordu...Önemli olan bütçenin ne kadar olduğu değil nasıl harcandığı değil mi? Ayrıca bütçe şu andakinin iki katı olsa doğru kullanılacağından emin olan kaç kişi çıkardı bu forumda? Saygılarımla...