Euroleague Fantasy Challenge (2014-15)

Bu oyunun altından daha çok sular akar, merak etme :)

Ayrıca geçtiğine de emin misin eheheh? :)

Veysi Deniz Baskın;n887401' Alıntı:
Ooooo Arda Ezer'i geçtiğimi şimdi farkediyorum. Şahsen Arda Ezer beni nba yahoo fantasyde geçse sabahlara kadar uyku uyuyamazdım.
Yazarın son mesajı : Arda Ezer ''maximum'' intertoto kupasına ; ben de uçurulmuş ve banlanmış pilot yazarlar çöplüğüne gidiyorum. Esen kalın.

Arda Ezer;n887414' Alıntı:
Bu oyunun altından daha çok sular akar, merak etme :)

Ayrıca geçtiğine de emin misin eheheh? :)
Abi şaka maka Pargo mu Arroyo mu sence ? CSKA beni çok korkutuyor ama bizdeki para mevzusu da korkutuyor. Biliyorsun abi zaten guardlarda istikrarlı 2 adam yakalamak çok zor olabiliyor.

Veysi Deniz Baskın;n887421' Alıntı:
Abi şaka maka Pargo mu Arroyo mu sence ? CSKA beni çok korkutuyor ama bizdeki para mevzusu da korkutuyor. Biliyorsun abi zaten guardlarda istikrarlı 2 adam yakalamak çok zor olabiliyor.

Öncelikle şu hususu bilmekte yarar var: Jeremy Pargo' nun ilk haftaki kazanma bonusuyla beraber elde ettiği 27,5 puan dolayısıyla bu hafta CSKA karşısında 5 Rkg bile getirse kredisini yükseltiyor. Köşe yazımı dikkatlice okumuşsan bu oyunda kredi yükselmelerinin çok önem arz ettiğini biliyorsundur.

Bununla beraber eski takımı CSKA' ya kendini göstermek ve "Bakın beni oynatmadınız ama ben iyi oyuncuyum" demek isteyecektir. Ha tabi bunun için CSKA deplasmanında gücü yetecek midir bu da risk teşkil ediyor. Bence Maccabi gibi çift PG oynamayı tercih eden bir takıma karşı CSKA' da Milos Teodosic-Aaron Jackson ikilisiyle başlayabilir. Bu durumda Teodosic' in savunmasıyla karşılaşırsa Pargo adına iyi bir sonuç ancak karşısına Jackson çıkarsa birbirilerini iyi tanıyan ve hemen hemen aynı tarzda oynayan oyuncular olarak zorluk yaşayacakları muhakkak.

Arroyo konusunda ise dediğin gibi Galatasaray' daki bu problemler can sıkıcı bir durumda. Bu havada Galatasaray' dan oyuncu almak riskli, şahsen hem de Arroyo gibi yüksek kredili bir oyuncuya girmek sağlıklı değil.

Lig şifresini tvs.ksecer@gmail.com adresine mail atarak, twitter/ksecer hesabına veya facebook.com/kerem.secer hesabına ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kullanıcı ve takım isimlerini içeren bir mail atarsanız şifreyi paylaşacağım.

Eğer takımı ilk hafta kurmuşsanız ve puan topladıysanız bu puan ligimizin 50. sıradaki takımına ait puan olan 168.7'yi geçemez.

Arda Ezer;n887547' Alıntı:
Öncelikle şu hususu bilmekte yarar var: Jeremy Pargo' nun ilk haftaki kazanma bonusuyla beraber elde ettiği 27,5 puan dolayısıyla bu hafta CSKA karşısında 5 Rkg bile getirse kredisini yükseltiyor. Köşe yazımı dikkatlice okumuşsan bu oyunda kredi yükselmelerinin çok önem arz ettiğini biliyorsundur.

Bununla beraber eski takımı CSKA' ya kendini göstermek ve "Bakın beni oynatmadınız ama ben iyi oyuncuyum" demek isteyecektir. Ha tabi bunun için CSKA deplasmanında gücü yetecek midir bu da risk teşkil ediyor. Bence Maccabi gibi çift PG oynamayı tercih eden bir takıma karşı CSKA' da Milos Teodosic-Aaron Jackson ikilisiyle başlayabilir. Bu durumda Teodosic' in savunmasıyla karşılaşırsa Pargo adına iyi bir sonuç ancak karşısına Jackson çıkarsa birbirilerini iyi tanıyan ve hemen hemen aynı tarzda oynayan oyuncular olarak zorluk yaşayacakları muhakkak.

Arroyo konusunda ise dediğin gibi Galatasaray' daki bu problemler can sıkıcı bir durumda. Bu havada Galatasaray' dan oyuncu almak riskli, şahsen hem de Arroyo gibi yüksek kredili bir oyuncuya girmek sağlıklı değil.
Abi dediğini anladım ama bi sorum olacak. Şimdi mesela Marjanovic geçen hafta da benim takımımdaydı ve hiçbirşey yapmasa bile 16,5*4 = 66 olacağı için kredi yükseltecek. Ama mesela Mardy Collins şu an 50,6 puanda ve bu hafta takıma katma ihtimalim var. Diyelim ki bu Collins'i aldım ama herif 0 puan getirdi. Bu durumda geçen hafta aldığı 29 puan nedeniyle 14,5*4=58 mi olacak yoksa takımıma yeni katıldığı için 0 çektiği taktirde %15 kredisi mi düşecek.
Yani abi kısacası soru şu . Mardy Collins 0 çektiği taktirde geçen hafta takımında yer alan bir kullanıcıdaki puanıyla , bu hafta yeni almış bir kullanıcıda puanı aynı mı olacak ?
Edit : Soruya cevap vermene gerek kalmadı abi anladım mevzuyu :)

Konuyu çözmüşsün ama yine de adet yerini bulsun cevap vereyim ;)
Marjanovic bu hafta Neptunas karşısında sıfır cekse (ki bu da imkansız görülüyor o ayrı) 63,25 lik kredisi 66 olur ;)
Aynı şekilde Collins de sıfır çekse (ki FB Ülker' in savunmasını düşündükçe bu da zor) 50,6 olan kredisi otomatikman 58,2 olacak.

Ancak şöyle bir husus var ki, diyelim Collins FB Ülker karşısında 20 puan getirdi, kredisinin çıkacağı maksimum değer de %15 artışla 58,2 olacak. Kısacası hem Marjanovic' in hem de Collins' in bu haftaki maçlarda toplayacakları puanlar kredi olarak bu haftayı direk etkilemeyecek (Marjanovic 4+ puan getirse 74,6 lık maksimum krediye ulaşır) olsa da gelecek hafta için avantaj sağlayacaktır.

Ben rincon sitesine pek girmem, zaten ilerleyen haftalarda sık sık güncellenme problemi yaşayacaksın; Kerem Seçer' in ilk mesajlarda bahsettiği kafadan hesap yapan oyunculardan biriyimdir ;)

Veysi Deniz Baskın;n887574' Alıntı:
Abi dediğini anladım ama bi sorum olacak. Şimdi mesela Marjanovic geçen hafta da benim takımımdaydı ve hiçbirşey yapmasa bile 16,5*4 = 66 olacağı için kredi yükseltecek. Ama mesela Mardy Collins şu an 50,6 puanda ve bu hafta takıma katma ihtimalim var. Diyelim ki bu Collins'i aldım ama herif 0 puan getirdi. Bu durumda geçen hafta aldığı 29 puan nedeniyle 14,5*4=58 mi olacak yoksa takımıma yeni katıldığı için 0 çektiği taktirde %15 kredisi mi düşecek.
Yani abi kısacası soru şu . Mardy Collins 0 çektiği taktirde geçen hafta takımında yer alan bir kullanıcıdaki puanıyla , bu hafta yeni almış bir kullanıcıda puanı aynı mı olacak ?
Edit : Soruya cevap vermene gerek kalmadı abi anladım mevzuyu :)

Lige girememiş olabilir misin?

3 takımı olanların bir takımlarını çıkardım sadece.

carlosbermudez isimli takımım ligde gözüküyor.carlosarroyo gözükmüyor.İki takım için ayrı ayrı mı giriş yapmam gerekiyor?

Evet zaten girdiğiniz zaman işaretletiyor hangi takımları sokmak istiyorsunuz diye.

Bu arada lig şifremiz gsbasket1998.

168.7'den az puan alan veya yeni kurulmuş takımlar lige katılabilir ancak.

Tamamdır halloldu teşekkürler.

Geçen hafta bi takımıma Furkan ve Zisis öteki takıma Lasme ve Gist yara verdi :)
Heurtel ve Pargo ikilisini top 16'nın bitimine kadar değiştirmeyi düşünmüyorum.
Perperoglu'dan geçen hafta kazancım 11 oldu.Ona bu hafta da şans vericem.+20 yapmazsa vazgeçicem.
Bu hafta Vesely'i çok tutuyorum.Will Thomas'ı da aldım.
Boş şanslar herkese

Ben bildiklerimi yazayım abi.

dixon52 : Tanju Çiçek
Dorinashaq : -
Arya : Arya Ezer
kralinabademsuyu : -
Johan.PRD : Emre Elmalıdereoğlu (Soyadını doğru yazdım inşallah)
okan_cp3 : -
yvznr : Onur Yavuz
zuzuuu : -
TuncaTunc : -
paezbloyd : Belki Twitter'dan biliyorsundur, ben de bir kere tanışma fırsatı buldum, Ömer Faruk.

11 de benim abi :)

Bu hafta - klasik bir yalan olacak amma - kredi kazanma üzerine kurdum takımları. Şaka maka eskiden de iyi başlıyordum ama 4-5 hafta sonra kredim yeterince artmadığı için oyuncu havuzum çok daralıyordu. Biraz internetten baktığımda ilk haftadan sonra 3-4 hafta krediye oynamanın daha mantıklı olduğunu söyleyenler olduğunu gördüm ve kafama yattı. Bakalım dengeyi kurabilecek miyiz ? Krediyi arttırıyım derken çok geriye düşeceğim gibi gözüküyor sanırım :/

Goudelock riskini alanlar 2 haftadır yüzü gülüyor,ben ilk hafta için kredisinin fazla olduğunu düşünüyordum.Kendisinin Eurocuptan Euroleaguea geçiş sürecinin ne kadar süreceğini merak ettiğimden beklemeye almıştım ama yanılmışım.

CSKA'nın pota altı yine iş yaptı,Maccabi'de bu sefer Landersberg fena iş çıkarmadı.

Djedovic sezona iyi başlayan bir isim.

Marshoon Brooks rezalet.Avrupayı sallar diyordum ama bizi salladı anlaşılan :(

Hayal kırıklığı dolu bir sezona doğru gidiliyor.