Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

1 haftalık ara çok özletti :) kaldığımız yerden devam edelim. şu an takımım:

james / ohayon
kc rivers / de colo / dj seeley / datome
brown / jankunas / melli / birch

şeklinde. ohayon, seeley, jankunas ve birch çıkmak istediğim isimler. ohayon 1 haftalık bi tercihti kredi sıkıntım olduğu için. onu kesin çıkıyorum. geri kalan 3lüden dj seeley'i çıkarsam yanına jankunas veya birch'ten herhangi birini çıksam da çok kısıtlayacak beni alacağım oyuncular için. ohayon ve seeley düşük kredili oyuncular çünkü. aynı zamanda dj seeley tipi oyuncular cska'ya karşı yüksek PIRlar getirebiliyor. beklentim de var ondan. o yüzden belli bi PIRin üstüne çıkamayan ama istikrarlı jankunas ile fener deplasmanına çıkacak birch'ü çıkacağım. 141.52 kredim oluyor bu 3 oyuncu çıktığımda 1 pg, 2 pf/c almak için.

kimleri alacağım konusunda ise kararsızım. pg de düşük kredili oyuncuların neredeyse hiç biri güven vermiyor. aynı durum pf/c pozisyonu için söz konusu değil. çok daha geniş bi havuz var uzun oyuncular konusunda. bu yüzden güvenilir bi guard alıp brown ve melli'nin yanına daha orta derecede iki oyuncu almak kafama yatan seçenek şimdilik. pg için heurtel veya doncic'ten birisini kadroma katmak istiyorum. fikstürleri de rahat, aldım mı bikaç hafta tutarım. ikisi de formda. fiyatları da çok yakın. buradaki seçim uzun vadede çok farketmez diye düşünüyorum haftalık performanslar farklılık gösterse de. heurtel'i alırsam 82, doncic'i alırsam 80 kredi kalıyor 2 tane pf/c oyuncusu için. burada tıkanıyorum. tavsiyelerinize açığım

pg için granger gözümden kaçmış. gayet güzel bi fikstürleri varken ve formdayken düşük kredilere alınabilecek en iyi oyuncu olabilir. onu alıp pf/c için kendimi biraz rahatlatmak istiyorum. gelecek haftalarda da doncic'i katarım pglerimden birinin yerine. yani sonuç olarak 2 pf/c pozisyonu için 102 kredim oluyor elimde şimdi bu kararla birlikte. tekrardan önerilere açığım :)

edit: ohayon&jankunas&birch OUT
granger&randolph&rudd IN
kafama yattı şimdilik.

Son düzenleme:
Faverani'den çıktım sonunda Barselona batık gibi iyi faydalandım bu kadar yeter diye düşünüyorum. Dunston'la devam edicem onun yerine.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Strelnieks in sakatlığında Zizis ve Causeur de düşünülebilir.
Ben Granger a pek güvenemiyorum, am Heurtel i mutlaka düşünmek lazım.

James-Wanamaker
Goudelock-Langford-Datome-De Colo
Ayon-Brown-Faverani-Printezis

Faverani ve Printezis'ten çıkıp Randolph ve Melli almayı düşünüyorum.
Goudelock konusunda emin değilim. Yerine Singleton almak gibi bir niyetim de var.
Ya da Wanamaker + Printezis + Faverani yerine Udoh, Randolph, Heurtel.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

James-Wanamaker
Goudelock-Langford-Datome-De Colo
Ayon-Brown-Faverani-Printezis

Faverani ve Printezis'ten çıkıp Randolph ve Melli almayı düşünüyorum.
Goudelock konusunda emin değilim. Yerine Singleton almak gibi bir niyetim de var.
Ya da Wanamaker + Printezis + Faverani yerine Udoh, Randolph, Heurtel.

Ben Printezis i düşünüyordum. Spa da yokken takımın lideri olacak ve bence Spa nın yokluğu bizim için dezavantaj.

Printezis'i haftaya tekrar almak niyetindeyim. Bu hafta Melli'den beklentim yüksek. 1 haftalıgına ikisini değiştirmek istiyorum.
Ama değişiklik hakkını alternatifler için de kullanılabilirim.
Mesela PG konusunda kararsızım. Wanamaker iyi gidiyor. Heurtel, Llull ve Teo da göz kırpıyor.
Aynı durum Goudelock için de geçerli. Singleton, Honeycutt gibi alternatifler var.
Hatta Melli-Datome yerine Printezis-Simonovic(Sanders) de aklıma yatıyor. Datome'den çıkma zamanı gelmiş olabilir.

Kadrom

Wanamaker
James

De Colo
Langford
Simon
Datome

Udoh
Ayon
Birch
Brown

Bu kadrodan Datome -Hanga, Birch-Pleiss değişiklikleri düşünüyorum..James-Doncic degisikligide aklımda fakat karar veremedim..çok fazla kredi kaybim oldu ve toparlamam lazım..Özellikle uzunlar konusunda sıkıntım var...

Edit: Simon son dakika haberlerine göre oynamayacakmış...Yerine R.Sanders ıaldım..3. değişikliğimi Simon-Sanders olarak yaptım..

Kadromun son hali;

Wanamaker
James

De Colo
Langford
Sanders
Hanga

Udoh
Ayon
Pleiss
Brown

Son düzenleme:
Heurtel
Mekel

Causeur
De Colo
Langford
Bogdanovic

Udoh
Melli
Brown
Rudd

+30 kredim de var mekel 1 2 haftadır formda ordan 10 krediye mekeli alarak diğer bölgelere yatırım yapabilirsiniz ohayonla mekel 20şer dk paylaşıyorlar guard bölgesini bagatskis seeleye şans tanımıyo pek

13.lüğe yükseldikten sonra Vesely,Datome,Dunston yüzünden 27.liğe geriledim.Bu hafta kadroyu kurmak için çok fazla zaman bulamadım bugün eve gelince ayarladım sadece çok da düşünme fırsatı bulamadım.Datome ile Vesely den bıktım artık 1 hafta dışında ne zaman alsam kadroyu berbat ettiler öncelikle onlardan çıktım son olarak çok yüksek performans beklemediğim Goudelock dan çıktım.Singleton ve Kuzmic çok gözüme çarptılar almasam olmazdı onları son olarak 37 civarı kredim kalmıştı onunla da Jenkins almak zorunda kaldım.

Datome OUT Singleton IN
Vesely OUT Kuzmic IN
Goudelock OUT Jenkins IN

Heurtel
Wanamaker

De Colo
Langford
Singleton
Jenkins

Udoh
Brown
Dunston
Kuzmic

dj seeley ilk çeyrekte 3 faul yaparak harika başlamamı sağladı haftaya. hazır goudelock da yokken çok iyi işler yapabilirdi. ilk çeyrekte 3 faul yapmak nedir seeley sorunun ne