Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Dünya 129. takımım (GS Basket 14.)

Goudelock, Faverani OUT / Singleton, Kuzmic IN ( Bu hafta iki değişiklik yaptım)

Wanamaker, Heurtel

De Colo, Langford, Bogdanovic, Singleton

Melli, D.Brown, Ayon, Kuzmic

Bu hafta sadece iki değişiklik yapmıştım, aslında son euroleague maçından sonra oynadığı lig ve kupa maçlarında çok iyi performans gösteren Llull'den bu hafta beklentim yüksekti ve Wanamaker'la değiştirmeyi de düşünmedim değil ama Wanamaker'a da kıyamadım nedense :)

ama hepsi bir yana Ayon erkenden dört faul alınca haftanın herşeyi mahveden oyuncusu kendisi oldu, neyse yine de fena bir hafta olmadı

Her hafta teker patlata patlata en sonunda kamyonu devirdik...Önümüzdeki maçlara bakacağız artık..Kredi kaybetmeye devam serbest dususteyiz..

Haftayı 201 puanla kapatıp dünya sıralamasında 343.lüğe yükseldim.GSBasket'te 2 sıra ilerleyip 26.lığa geldim.Sezona yaptığım kötü başlangıcı toparlamak zor oldu ama belli bir noktaya getirdim.Dünyada ilk 100, GSBasket'te ilk 10 ve hafta liderliği hedeflerime ulaşmaya çalışıyorum.

Teodosic Wanamaker De Colo Langford Singleton Datome Udoh Brown Kuzmic Pleiss kadrom.Pleiss'tan kesin olarak çıkacağım.Uzunlarda Randolph(53 kredi) altında makul uzun olmaması seçimlerimi zorlaştırıyor.Bu yüzden 2 haftadır vasat puan getiren Udoh'u çıkarmayı düşünüyorum. Udoh Pleiss Wanamaker out Zizic Randolph Lull in değişikliği aklımda.Printezis Voigtmann Heurtel de alternatiflerim arasında.Zizic ve Printezis kara listemde olmasına rağmen gözüme hoş geliyor.

Geçen hafta şov yapan Kirk bu hafta yokları oynayabiliyor mesela. Simon sakatmış göremedim, gsli oyuncular zaten -lerde getirdi. Dunston 33 yapması bile mutlu edemedi beni.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçen hafta şov yapan Kirk bu hafta yokları oynayabiliyor mesela. Simon sakatmış göremedim, gsli oyuncular zaten -lerde getirdi. Dunston 33 yapması bile mutlu edemedi beni.

Hem Kirk hem de Dunston'ı aldıysan ikisini birlikte almak çok riskli. İkisi birbirinin yedeği zaten. Dunston'dan Kirk'e fazla süre kalmıyor. Geçenlerde oynaması her zaman süre alması anlamına gelmez bence.

İkisinden başka 5 numara yok diye, bi de az kredi vardı cüzii miktara iyi seçenek diye düşündüm ama şans verilmedi bu sefer de ...

İkisinden başka 5 numara yok diye, bi de az kredi vardı cüzii miktara iyi seçenek diye düşündüm ama şans verilmedi bu sefer de ...

Kirk yerine aslında Deon Thompson'u da alabilirmişsin. Yakın kredileri, bizim maçta iyi oynadı baya 19 PIR getirdi. Ama tabi Kirk bir hafta önce iyi oynadı diye onu düşündün sanırım. Tahmin etmek kolay değil gerçekten, özellikle düşük kredili oyuncularda. Ben de bu hafta düşük kredili bir uzun olarak Luka Mitrovic'i almak zorunda kaldım. Bir önceki hafta 26 PIR getirmişken, bizim maçta 0 çekti.

Thompson tamamen kaçmış gözümden, takip etmediğim bir oyuncu. Bundan sonra dikkat edicem [emoji846] evet düşük kredililer çok sürpriz yapabiliyor.

Diebler'dan çıkabilmek için Ayon'dan çıkıp Theis ya da Vezenkov almayı düşünüyorum ama Diebler yerine alabilecek bir alternatif yok 41 krediye. Ayon'dan da İpekçi'de çıkmak mantıklı mı bilmiyorum bizim gibi bir takıma karşı, gerçi karşısında Pleiss olacak. Kafam karışık..

Diebler'dan çıkabilmek için Ayon'dan çıkıp Theis ya da Vezenkov almayı düşünüyorum ama Diebler yerine alabilecek bir alternatif yok 41 krediye. Ayon'dan da İpekçi'de çıkmak mantıklı mı bilmiyorum bizim gibi bir takıma karşı, gerçi karşısında Pleiss olacak. Kafam karışık..

Vezenkov son 2 maçtır formda.CSKA ile içerde oynayacaklar, ilk maçta fena oynamamış. Bence doğru seçim olabilir 12-17 bandında getirebilir belki. Theis Kızılyıldız deplasmanına gidiyor ben olsam hiç bulaşmazdım. Deplasman takımları için kabus olabiliyor Kızılyıldız. Ayon da faul problemine girmediğinde 15-20 arası getirebiliyor. Son maçta faul problemine girmiş. O yüzden 4 PIR da kalmış. Bizimle oynanan ilk maçta da faul problemine girmiş. Ama tabi bu maçta nasıl olur bilemem. Ama Diebler'dan çıkmak için Vezenkov iyi bir tercih olabilir. Tabi Diebler yerine kimi alacağın da önemli bence.

Evet aşağılarda bir şutör bulmak pek kolay değil. Performansları etkileyici olan yok fazla. Süpriz yakalamak lazım. Aralarından Coty Clarke kafama yattı benim de .İçerde Efes'le oynuyorlar. İçerdeki performansı deplasmana göre daha iyi sanki. Belki Bertans ta olabilir. Diğerlerinin performansı çok düşük ama süprizler de olabilir tabi. Yalnız Diebler Real Madrid maçında da coşadabilir. Belli olmaz.

Son düzenleme:

Diebler yerine 41 krediye kadar alınabilecek en makul oyuncu bana göre Beaubois, ya da Coty Clarke, Devin Smith, Papanikolaou gibi isimler de düşünülebilir.

Wilbekin için ne düşünüyorsunuz ?
Dün seyretmeye niyetliydim ama sade 16-17 dakikasını seyredebildim maçın. Fena görünmedi ama kondisyon eksikliği var gibiydi sanki, Panathinaikos karşısında nasıl olur bilmiyorum.

Bargnani'yi geçen hafta almıştım Efes karşısında 2 PIR getirdi. Bu hafta EA Milano karşısında alınabilir belki ama ben pek güvenemedim.

Takımımda Udoh var. Bu hafta Zalgiris'e karşı oynuyorlar. Son bir kaç haftadır yeteri kadar iyi getirmiyor Udoh.Jankunas son hafta çok iyiydi ama bu sefer Udoh'a karşı zorlanabilir gibime geliyor. Sizce Udoh'tan çıkıp Jankunas almalı mıyım? Ne dersiniz? Aralarında da epey kredi farkı var.

Wilbekin için ne düşünüyorsunuz ?
Dün seyretmeye niyetliydim ama sade 16-17 dakikasını seyredebildim maçın. Fena görünmedi ama kondisyon eksikliği var gibiydi sanki, Panathinaikos karşısında nasıl olur bilmiyorum.

Wilbekin'i bu hafta izlemedim abi ama kondisyonu biraz düşük olabilir belki. Koponen'i düşünebilirsin belki. Son birkaç haftadır formda.10-15 arası getirir diye düşünüyorum. Gerçi bu hafta CSKA'ya karşı oynuyorlar ama düşünülebilir bence. Kredisi de daha düşük.