Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Sloukas'ın sakatlığı sonrası Dixon iyi bir alternatif oldu. James-Dixon değişikliğini James olan tüm takımlarımda yapabilirim. James yerine Jovic düşünüyordum.

takımım şu an:

james / granger
kc rivers / de colo / dj seeley / datome
brown / randolph / melli / rudd

şeklinde. dj seeley'in geçen haftaki -8 felaketinden sonra daha sonuçlar açıklanır açıklanmaz çıkmıştım onu sinirimden :) düşüncem bu hafta için dj seeley ve melli'yi kesin olarak çıkmaktı. melli hakkında hala eminim. hem eski formunda değil hem de kızılyıldız deplasmanına gidiyor. tutmanın bi manası yok bana kalırsa. belki biraz delilik olacak ama sanırım dj seeley'e bir hafta daha katlanacağım. maccabi'de goudelock'ın yokluğunun yanına devin smith de eklenmiş çünkü bu hafta. yani dj seeley ve rudd'dan başka skor üretecek adam kalmadı takımda. bu maç iyi getirmezse hiç getiremez diye düşünüyorum. zaten kötü gidiyorum ve riskler almalıyım zaman zaman. bu haftada dj seeley riskini almak istiyorum. bu hafta 30 getirse bile haftaya çıkarım ama :) ilk out melliydi. ikinci olarak beklediğimi alamadığım kc rivers'la yolları ayıracağım. galatasaray'a karşı randolph'u tutmak istiyorum. rudd'u da çıkmayı düşünüyodum fakat az önce de dediğim gibi maccabi de skor üretecek insan kalmadığından onu da tutacağım. üçüncü olarak granger'la yolları ayıracağım.

böylece granger&rivers&melli OUT

gelelim in'lere. colom'un dönüşüyle kendine gelen langford olmadan yüksek skorlar üretmenin zor olduğunu düşünüyorum. o yüzden ilk olarak kesinlikle onu yazıyorum. ikinci olarak spanoulis'in yokluğunda harika maçlar çıkaran erick green'i alacağım. spanoulis bu hafta yine yok. üçüncü olaraksa kelepir birini almam lazım 22 kredi altına. burada da en iyi seçenek milutinov diye düşünüyorum. kredisine göre gayet iyi işler yapıyor son zamanlarda.

yani green&langford&milutinov IN

benim düşüncelerim bunlar. en mantıklı böyle geliyor bana ama bana mantıklı gelenlerle yaşananlar pek uyuşmadı şu ana kadar :) bu yüzden tavsiyelerinize açığım yine. kesin kararım değil tabi bunlar değişebilir.

Bargnani'yi de düşünebilirsin, bu hafta ligde iyi bir maç çıkarmış.James'in yerine Dixon'u da alırsan Langford'a yer açılır diye tahmin ediyorum.Sloukas'ın yokluğunda Dixon daha fazla sorumluluk alacaktır.

Bargnani'yi de düşünebilirsin, bu hafta ligde iyi bir maç çıkarmış.James'in yerine Dixon'u da alırsan Langford'a yer açılır diye tahmin ediyorum.Sloukas'ın yokluğunda Dixon daha fazla sorumluluk alacaktır.

aslında bargnani'yi almak istiyodum milutinov yerine zaten ama yetmedi maalesef kalan kredim. dixon'la erick green arasında 10 kredi var yani bu outlar için imkansız o. mike james'i de çıkasım yok pek açıkçası. bu hafta daçka ve haftaya zalgiris gayet uygun rakipler iyi PIR için

edit: milutinov için de şöyle bi artı var. spanoulis'in yokluğunda birch şu ana kadar çok kötü oynadı ve genelde az süre aldı. bu durumda milutinov'un süresi ve kullandığı top arttı. yani spanoulis'in yokluğu erick green ve milutinov'u ön plana çıkarıyor baya takımda. patrick young iyileşmiş ama lig maçında bile 3 dk oynamış. 1 aydır yok nerdeyse. onun çok önemli bi detay olduğunu düşünmüyorum onun için.

Son düzenleme:
Wanamaker Udoh Pleiss out Lull Jankunas Randolph in değişikliği vardı aklımda.Vesely'nin sakatlığı kafamı karıştırdı.Acaba Udoh'u tutup Pleiss'ı çıkarmak için başka alternatiflere mi yönelsem.Şu anda Udoh'u tutup Wanamaker Kuzmic Pleiss out Doncic Tomic Randolph in değişikliğini düşünüyorum.Perşembeye kadar Allah kerim

Jenkins OUT Bogdanovic IN
Dunston OUT Bargnani IN

Şeklinde yapmayı düşünüyorum bu haftaki değişiklikleri çok içime sinen bir kadro olmadı ama oyuncu havuzuna baktığımda da çok içime sinen oyuncular yok.Uzunlarda normalde Jankunas ı alırdım ama bu hafta zorlanacağını düşünüyorum faul problemine girebilir.Guardlarda da Larkin çok güzel tercih aslında ama Heurtel ve Wanamaker dan çıkasım gelmedi.Jenkins zaten tek haftalık bir tercihti.Uzun vadede güvenilecek adam değil onun yerine süresi artacak Bogdanovic i almak kaçınılmazdı.Dunston ise deplasmanda çok yüksek ortalamaya sahip değil ve 3 Efesli ile Kazan deplasmanına gitmek istemedim.Bargnani nin süresi arttı ve formunu buldu gibi,ritmini yakalarsa 20 yi geçebilir.Minimum 10 yapacaktır.

Heurtel
Wanamaker

De Colo
Langford
Singleton
Bogdanovic

Udoh
Brown
Kuzmic
Bargnani

takımım şu an:

james / granger
kc rivers / de colo / dj seeley / datome
brown / randolph / melli / rudd

şeklinde. dj seeley'in geçen haftaki -8 felaketinden sonra daha sonuçlar açıklanır açıklanmaz çıkmıştım onu sinirimden :) düşüncem bu hafta için dj seeley ve melli'yi kesin olarak çıkmaktı. melli hakkında hala eminim. hem eski formunda değil hem de kızılyıldız deplasmanına gidiyor. tutmanın bi manası yok bana kalırsa. belki biraz delilik olacak ama sanırım dj seeley'e bir hafta daha katlanacağım. maccabi'de goudelock'ın yokluğunun yanına devin smith de eklenmiş çünkü bu hafta. yani dj seeley ve rudd'dan başka skor üretecek adam kalmadı takımda. bu maç iyi getirmezse hiç getiremez diye düşünüyorum. zaten kötü gidiyorum ve riskler almalıyım zaman zaman. bu haftada dj seeley riskini almak istiyorum. bu hafta 30 getirse bile haftaya çıkarım ama :) ilk out melliydi. ikinci olarak beklediğimi alamadığım kc rivers'la yolları ayıracağım. galatasaray'a karşı randolph'u tutmak istiyorum. rudd'u da çıkmayı düşünüyodum fakat az önce de dediğim gibi maccabi de skor üretecek insan kalmadığından onu da tutacağım. üçüncü olarak granger'la yolları ayıracağım.

böylece granger&rivers&melli OUT

gelelim in'lere. colom'un dönüşüyle kendine gelen langford olmadan yüksek skorlar üretmenin zor olduğunu düşünüyorum. o yüzden ilk olarak kesinlikle onu yazıyorum. ikinci olarak spanoulis'in yokluğunda harika maçlar çıkaran erick green'i alacağım. spanoulis bu hafta yine yok. üçüncü olaraksa kelepir birini almam lazım 22 kredi altına. burada da en iyi seçenek milutinov diye düşünüyorum. kredisine göre gayet iyi işler yapıyor son zamanlarda.

yani green&langford&milutinov IN

benim düşüncelerim bunlar. en mantıklı böyle geliyor bana ama bana mantıklı gelenlerle yaşananlar pek uyuşmadı şu ana kadar :) bu yüzden tavsiyelerinize açığım yine. kesin kararım değil tabi bunlar değişebilir.

bu değişiklikler bu hafta için içime sindi. bikaç farklı ihtimalleri düşündüm en iyisi bu gibi geldi bana fakat gelecek hafta sıkıntı yaratabilir bana. spanoulis dönerse erick green'i tutmanın bi manası kalmaz. dj seeley'i zaten takımda adam kalmadı başka diye tutuyorum. haftaya devin smith ve goudelock'tan biri bile dönse kesinlikle çıkarım. milutinov 1 hafta daha tutulabilir performansına göre. erick green ve dj seeley'in kredileri toplamı 60 yapıyor. yani yanına yüksek kredili birini çıkmam gerekir. derrick brown gibi. ama onu da çıkasım yok pek açıkçası. sanırım bu haftalık böyle bırakıp haftaya da bi takım riskler alarak değişiklikler yapacağım.

Heurtel-Doncic / Langford-Datome-Micov-De Colo / Parakhouski-Brown-Udoh-Randolph

Heurtel-Llull / Langford-Datome-Beaubois-De Colo / Zizic-Udoh-Brown-Ayon

Heurtel-Doncic / Langford-Nunnally-Bogdanovic-De Colo / Brown-Melli-Bargnani-Udoh

3 oyuncuyuda sakatlık sebebiyle değiştirdiğim takımlar oldu ( Goudelock, Simon, Vesely) ki bunların 2 tanesi geçen haftanın kazığıdır.

Bu hafta imkanları Udoh için seferber ettim desem yeridir.
Genel olarak Brown - James yerine Udoh - Dixon aldım. Brown'dan çıkmak istemiyordum ama Udoh daha cazip geldi.
En iyi takımda ek olarak Ayon yerine Kuzmic aldım.
Dixon Wanamaker
De Colo Langford Simonovic Singleton
Udoh Kuzmic Printezis Randolph

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

James,Heurtel
De Colo,Bogdanovic,Goudelock,Langford
Udoh, Brown, Mitrovic,Parakhouski

Geçen hafta takımım buydu. Goudelock'tan geçen hafta çıkamamıştım maalesef puan alamadım. Bu hafta 3 alternatif belirledim.

1) James, Goudelock, Mitrovic out; Kopponen, Beaubois, Kuzmic in

2) Goudelock, Udoh, Mitrovic out ; Anderson/Paul, Jankunas, Kuzmic in

3)James , Goudelock, Mitrovic out; Dixon, Paul/Anderson, Kuzmic in

Fener'de Vesely ve Sloukas'ın sakatlığından dolayı sanırım 3. alternatifi seçicem. Bir tek kafamda Jankunas'ın göstereceği performans var. Udoh'tan daha iyi bir performans gösterme ihtimali kafamı kurcalıyor.Bu hafta benim için Udoh'un fırsat maliyeti Jankunas olacak.

Dünya 97. takımım ( Gs Basket 11.)

Heurtel, Ayon, D.Brown OUT / Larkin, Zizic, Parakhouski IN

Wanamaker, Larkin

De Colo, Langford, Singleton, Bogdanovic

Melli, Kuzmic, Zizic, Parakhouski

Bu hafta bir değişiklik hakkım daha olsa Hanga'yı da almak isterdim kadroma. Bu hafta özellikle uzunlarda tercih yapmak çok zor, Udoh, Jankunas, Randolph, Printezis, Voigtmann gibi oyuncular iyi puanlar getirebilir, bunun dışında Barcelona'nın uzunlarından da (Tomic, Claver, Vezenkov) genel olarak iyi performans bekliyorum,hatta kadrodan çıkardığım Ayon bile faul problemi yaşamazsa ve kenarda unutulmazsa iyi bir puan getirir diye düşünüyorum. Umarım güzel bir hafta geçiririz, herkese başarılar.

Yok böyle bir şey ya son lig maçında 33 dk oynayıp çok da iyi bir performans sergileyen Bargnani maç kadrosunda yok,Kuzmic de sadece 3 aldı.Benim için artık sezonun çok da bir önemi kalmadı bundan sonra takım 20-30 aralığında gezinir ilk 10 hedefi suya düştü.

Dixon 2 üçlük daha atsa mutlu edecekti, yine beklentilerimi karşıladı ama daha iyi olabilirdi.
Kuzmic de fena patladı. Ayon yerine almıştım. Keşke Ayon-Kuzmic yerine Singleton-Bogdanovic değişikliği yapsaymışım. Bogdanovic beklediğim bir performans sergiledi ama Kuzmic'ten de +25 bekliyordum.
Simonovic'ten iki haftada alacağımı aldım. Tekrar Datome'ye dönme vakti geldi. Brown bu hafta kötü oynar diye umarak buradan artan krediyi de Kuzmic-Brown olarak kullanırım.
Printezis de iyi gidiyor. Yine +30 getirirse şaşırmam.

klopidogrel (dünya 45 - GsSbasket 5):

Datome-Melli-Ayon OUT
Hanga-Printezis-Voigtmann IN

Doncic
Huertel

Langford
De Colo
Bogdanovic
Hanga

Ekpe
Printezis
Voigtmann
Randolph

Voigtmann'ın 3'ü hariç gayet iyi bir gündü. Voigtmann büyük kalp kırdı, 20-25 bekliyordum.