Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Geçen haftalar o kadar kötü geçti ki şu hafta dahi yüzümü güldüremedi. Bu saatten sonra anca hafta birinciliği gibi hedeflere yönelebilirim.

Gsbasket liginde 175 civarı puan alan bir takımım var sanırım.

Genelde 196 ve 195 yaptığım iki takım var. Ama iyi sıralara gelebilecek takımlarımda 140-150 barajını aşamadım. Çarşamba günü beni bitiren gün oldu sanırım.

Bu puanlarla dahi üstlere çıkamayacağımı bilmek beni üzen asıl kısım oldu.

Tek tesellimin en iyi takımımın 606 krediye ulaşması olduğu hafta... sadece son maçlarda 34 kredi kazanmış

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Uzunlarda beklediğim gibi sert bi hafta oldu. Ortalama skor getirebilmek dahi önemli. 0 a yakın skorlar direk koparıyor ki Rudd bu konuda çok tehlikeli bir oyuncu. Ortası olmayan oyuncuları mümkün olduğunca çıkarmak lazım.
Oyuncu değişiklikleri tam istediğim şekilde gitti. Guduricten pek bir sey beklemiyodum ama yine bir ümit tutmuştum sağlık olsun kredisi ve geçen haftaki skoruyla isteneni verdi. Udoh da kredi olarak artmayaydı tam istediğim gibi geçecekti hafta.
25.sıraya kadar yükseldim kredi de 590 civarı. Uzunlarda haftaya için istediğimi yapabilirsem tam fıstık olacak.

Dünya genelini ilk hafta seçimlerinde tam isabet ile kredi yapanlar devam ettirebilir. Diğerleri yerel liglerinde anca başarılı olabilir :) Onlardan biride benim. İlk hafta kredi kaybettim.Tek takımım var oda sadece Gsbasket liginde 4 hafta boyunca en az 2 düşük performansa rağmen 35.sıraya kadar çıktı. Kredi olarak yetersizim fakat kadrom üç aşağı beş yukarı şekillendi 3 oyuncu değiştirme hakkımı iyi kullanırsam,130 civarı ortalamalar ile sezon sonuna kadar gidip ilk 5 te yer almaya çalışacağım:)

Gelecek hafta benim için bu sezonun en zor haftası olacak. Takımlarımdaki oyuncuların en az 5-6 tanesinin çıkması gerekiyor. Tabii ki çıkamayacağım ve ortada çok fazla fırsat var. Rice olsun, Vesely olsun, Datome olsun, Randolph, Ayon, Lull olsun(hem de rakipleri Galatasaray), hatta işte Cotton, Heurtel, Tomic, Bourisis, Sloukas, Printhezis(50 kredi) çok çok fazla fırsat oyuncusu var.

Uygun kredideler. Datome 36'da. Vesely 42 falan galiba.

Oysa çoğunun kadrosunda çıkılması gereken Art Parakhouski, Rudd, Clyburn, Pappas, Oleson, Simonovic Guduruic Dangubicler, efendim Jankunas'lar Shengelialar Gentileler Radulijicalar, kredi kazanmak için alınmış Calathesler, kadrolara kazık çakmış Larkin ve benim bu sene için hayal kırıklığım bu hafta belki 20+ yapar diye aldığım wanamaker ve dentmon falan var.

Yani bu hafta bence kadrolar baştan kurulmalıydı:)

Tercihler albayım, tercihler bazen çok anlama geliyor:) Bu hafta çok anlama geliyor. Mecburen kadrodan çıkılması gereken birkaç isimden ancak çıkabileceğiz. Fırsatlardan bazıları çok yüksek alacak bazıları yine hayal kırıklığına uğratacak. Biz bazılarını bulacağız ya da yine bulamayacağız.

Ezcümle, oyunun kaderi bana kalırsa gelecek hafta çizilecek. Gelecek haftadan alnının akıyla, doğru tercihlerle çıkan önümüzdeki haftaları da domine eder. Sezonun ilk yarısını iyi bitirir. Kötü tercihler yapılırsa şayet, kadroların yani baştan yapılacağı 15. haftaya kadar çok zor durumlara düşer. Yarıştan geri kalır. Her şey karman çorman olur.

Oyunu gelecek hafta önemli hale getiren önemli bir nüans: son şansımız. Çoğumuzun kredisi düşük. Bazı oyuncular uygun/düşük kredilere geldi. Kredimiz düşük olduğu için bu oyunculara sahip olabileceğiz şimdi ve yeniden kredi anlamında yükselebileceğiz. Bu treni de kaçırırsak, yanlış tercihlerde bulunursak, önümüzdeki haftalarda artık alınacak düşük kredili oyuncu da bulamayız. Bulamayacağız. Tren kaçacak.

Hepimiz bir dönemeçteyiz. Kadrolarımı, en azından 4 takımımı ilk 500'e soktum, dünya sıralamasında 19. luğa kadar yükseldim. Ama bence gelecek hafta atlatılmadığı müddetçe bir anlamı yok. Asıl yarış gelecek hafta. Doğru tercihler olmazsa, siz de tıpkı benim gibi kredide iyice dibi göreceksiniz ve gelecek haftalarda artık alınacak ucuz kredili oyuncu da bulamayacaksınız.

Yani kredisi 600 lere dayanmış olan alıp başını gidecek.

Bu yüzden herkese çok başarılar. Çok başarılar. Doğru tercihler sizinle olsun.

Herkese bu yüzden çok başarılar.

Gelecek hafta benim için bu sezonun en zor haftası olacak. Takımlarımdaki oyuncuların en az 5-6 tanesinin çıkması gerekiyor. Tabii ki çıkamayacağım ve ortada çok fazla fırsat var. Rice olsun, Vesely olsun, Datome olsun, Randolph, Ayon, Lull olsun(hem de rakipleri Galatasaray), hatta işte Cotton, Heurtel, Tomic, Bourisis, Sloukas, Printhezis(50 kredi) çok çok fazla fırsat oyuncusu var.

Uygun kredideler. Datome 36'da. Vesely 42 falan galiba.

Oysa çoğunun kadrosunda çıkılması gereken Art Parakhouski, Rudd, Clyburn, Pappas, Oleson, Simonovic Guduruic Dangubicler, efendim Jankunas'lar Shengelialar Gentileler Radulijicalar, kredi kazanmak için alınmış Calathesler, kadrolara kazık çakmış Larkin ve benim bu sene için hayal kırıklığım bu hafta belki 20+ yapar diye aldığım wanamaker ve dentmon falan var.

Yani bu hafta bence kadrolar baştan kurulmalıydı:)

Tercihler albayım, tercihler bazen çok anlama geliyor:) Bu hafta çok anlama geliyor. Mecburen kadrodan çıkılması gereken birkaç isimden ancak çıkabileceğiz. Fırsatlardan bazıları çok yüksek alacak bazıları yine hayal kırıklığına uğratacak. Biz bazılarını bulacağız ya da yine bulamayacağız.

Ezcümle, oyunun kaderi bana kalırsa gelecek hafta çizilecek. Gelecek haftadan alnının akıyla, doğru tercihlerle çıkan önümüzdeki haftaları da domine eder. Sezonun ilk yarısını iyi bitirir. Kötü tercihler yapılırsa şayet, kadroların yani baştan yapılacağı 15. haftaya kadar çok zor durumlara düşer. Yarıştan geri kalır. Her şey karman çorman olur.

Oyunu gelecek hafta önemli hale getiren önemli bir nüans: son şansımız. Çoğumuzun kredisi düşük. Bazı oyuncular uygun/düşük kredilere geldi. Kredimiz düşük olduğu için bu oyunculara sahip olabileceğiz şimdi ve yeniden kredi anlamında yükselebileceğiz. Bu treni de kaçırırsak, yanlış tercihlerde bulunursak, önümüzdeki haftalarda artık alınacak düşük kredili oyuncu da bulamayız. Bulamayacağız. Tren kaçacak.

Hepimiz bir dönemeçteyiz. Kadrolarımı, en azından 4 takımımı ilk 500'e soktum, dünya sıralamasında 19. luğa kadar yükseldim. Ama bence gelecek hafta atlatılmadığı müddetçe bir anlamı yok. Asıl yarış gelecek hafta. Doğru tercihler olmazsa, siz de tıpkı benim gibi kredide iyice dibi göreceksiniz ve gelecek haftalarda artık alınacak ucuz kredili oyuncu da bulamayacaksınız.

Yani kredisi 600 lere dayanmış olan alıp başını gidecek.

Bu yüzden herkese çok başarılar. Çok başarılar. Doğru tercihler sizinle olsun.

Herkese bu yüzden çok başarılar.

Tam olarak söylediğin gibi bir hafta... 11 takımım var az önce onlarda değişiklik yaptım... sonra yazını okudum.. en iyi takımımda teo, de colo, langford, weems'i bir araya getirebildim ama değişiklik hakkım olmadığı için shengelia, parakhouski'den çıkıp vesely, randolph yapamamak çıldırttı beni...

Daha düşük bütçeli takımlarda datome, claver, sloukas, rice, heurtel de değerlendirilebilecek fırsatlar olarak düşünüyorum

Üzerinde çok uğraştığım kredi kastığım takımım bu hafta istediğim düzeye geldi. Ama puan olarak çok geride kaldım ve strateji bir işe yaramaz bundan sonra sanırım bu puan farkı kapanmaz. 700 lerde takımım çünkü. Takımda De Colo Weems Langford Ayon Vesely gibi 5 dominant oyuncu buluşmasına rağmen ilerisi için pek ümidim yok. Sanırım orta sıra takımı olarak kalacağım

Üzerinde çok uğraştığım kredi kastığım takımım bu hafta istediğim düzeye geldi. Ama puan olarak çok geride kaldım ve strateji bir işe yaramaz bundan sonra sanırım bu puan farkı kapanmaz. 700 lerde takımım çünkü. Takımda De Colo Weems Langford Ayon Vesely gibi 5 dominant oyuncu buluşmasına rağmen ilerisi için pek ümidim yok. Sanırım orta sıra takımı olarak kalacağım

Daha 26 hafta var... kaç puanın var bilmiyorum ama elindeki bütçeyle 4 haftada açılan farkı 26 haftada kapatamayacağına inanman yanlış bence...

Bu arada Ayon'u ben de birkaç takımıma almıştım ama çıktım hepsinden... süre alamıyor doğru dürüst... Real'den uzun alınacaksa bence bu randolph olmalı...

Haha bu oyunu hiç bilmiyorsun Batuhan. İlk senen tabii. Kaç puanlardan birinci değişiyor. Kaç puan geri düşüyorsun ya da kaç puan ileriye atlıyorsun. Sıralamayı hiç kafana takma.
Gerilerdeki takımını, 5000. olsa bile 15 hafta sonunda mesela ilk 100'e sokabilirsin. Bu oyun çok değişir her şey yeni başladı.
Geçen seneden mesela bir örnek vereyim; yanlış hatırlamıyorsam sezonun bitmesine 7 hafta falan kala 80-90 puan farkla birisi öndeydi. King bilmem neydi yanlış hatırlamıyorsam. O çocuk ilk 5'de bitiremedi diye hatırlıyorum.

Başka örnek:
- Geçen hafta top16 6. haftada genel sıralamada 5. sıradaydım.
- 50. ile aramda 130 küsur puan fark vardı.
- 10. ile de 60 falan.

Bu saatten sonra hiçbir şey değişmez diyordu herkes. Oyun top16'da sıkıcı olur. Kadrolar hemen hemen aynı olur. Ben kesin ilk 10'da bitiririm diye düşünürken sezonu ilk 50'de bitiremedim.
Bir oyuncu bile çok şey değiştirir.
10 oyuncumuzun 9'u da aynı olsun. 1 oyuncu farklı olsun. Senin oyuncu -2 alır, benimki o hafta 36 alır. 38 puanlık fark kapanır. Tek bir oyuncuyla.

Onun için kredin iyiyse şu an atak yapacağın zaman Batuhan. Rahat ol.

Daha 26 hafta var... kaç puanın var bilmiyorum ama elindeki bütçeyle 4 haftada açılan farkı 26 haftada kapatamayacağına inanman yanlış bence...

Bu arada Ayon'u ben de birkaç takımıma almıştım ama çıktım hepsinden... süre alamıyor doğru dürüst... Real'den uzun alınacaksa bence bu randolph olmalı...

Tabiki kapanabilir ama her hafta doğru riskler almak zorunda kalıcam.

An itibariyle takımım 523,9 puanda.

Dentmon-Larkin Weems-De Colo-Langford-Clyburn Bourousis-Vesely-Ayon-Moerman

Haha bu oyunu hiç bilmiyorsun Batuhan. İlk senen tabii. Kaç puanlardan birinci değişiyor. Kaç puan geri düşüyorsun ya da kaç puan ileriye atlıyorsun. Sıralamayı hiç kafana takma.
Gerilerdeki takımını, 5000. olsa bile 15 hafta sonunda mesela ilk 100'e sokabilirsin. Bu oyun çok değişir her şey yeni başladı.
Geçen seneden mesela bir örnek vereyim; yanlış hatırlamıyorsam sezonun bitmesine 7 hafta falan kala 80-90 puan farkla birisi öndeydi. King bilmem neydi yanlış hatırlamıyorsam. O çocuk ilk 5'de bitiremedi diye hatırlıyorum.

Başka örnek:
- Geçen hafta top16 6. haftada genel sıralamada 5. sıradaydım.
- 50. ile aramda 130 küsur puan fark vardı.
- 10. ile de 60 falan.

Bu saatten sonra hiçbir şey değişmez diyordu herkes. Oyun top16'da sıkıcı olur. Kadrolar hemen hemen aynı olur. Ben kesin ilk 10'da bitiririm diye düşünürken sezonu ilk 50'de bitiremedim.
Bir oyuncu bile çok şey değiştirir.
10 oyuncumuzun 9'u da aynı olsun. 1 oyuncu farklı olsun. Senin oyuncu -2 alır, benimki o hafta 36 alır. 38 puanlık fark kapanır. Tek bir oyuncuyla.

Onun için kredin iyiyse şu an atak yapacağın zaman Batuhan. Rahat ol.

Herzaman içimi ferahlatıyorsun resmen :) Bırakmak yok zaten sadece umutsuzluk var normal olarak.

Tabiki kapanabilir ama her hafta doğru riskler almak zorunda kalıcam.

An itibariyle takımım 523,9 puanda.

Dentmon-Larkin Weems-De Colo-Langford-Clyburn Bourousis-Vesely-Ayon-Moerman

Bence çok güzel kadro :) Eminim değişiklik hakkın olsa clyburndan da çıkardın :) uzunların benim uzunlardan çok çok iyi ;)

Bence çok güzel kadro :) Eminim değişiklik hakkın olsa clyburndan da çıkardın :) uzunların benim uzunlardan çok çok iyi ;)

Dediğin gibi değişiklik hakkım olsa Larkin Clyburn ikilisi out Sloukas Datome in olurdu :)

Ayon ve Bourousisdende çıkmak lazım ama şartlar el vermiyor. Bourousis'in çok kilo fazlası var. Ayon da faul ve süre problemi yaşıyor.

Dediğin gibi değişiklik hakkım olsa Larkin Clyburn ikilisi out Sloukas Datome in olurdu :)

Ayon ve Bourousisdende çıkmak lazım ama şartlar el vermiyor. Bourousis'in çok kilo fazlası var. Ayon da faul ve süre problemi yaşıyor.

Birçok maçı izledim bu sezon ama pana maçı kısmet olmadı... o yüzden bourissis hakkında pek bir fikrim yok.. ama istatistikleri çok iç açıcı değil..

Ama yine de sendeki uzunlar bendekilerden oldukça iyi..

Moerman, Shengelia, Claver, Parakhouski

2 değişiklik hakkım olsa parakhouski ve moermandan çıkıp randolph ve vesely yapardım..