Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Geçen senelerde genelde kadroyu birbirine yakın fiyatlı oyunculardan kuruyoduk ama bence bu sene çok fazla böyle olmayacak.Mesela Sg-sf hattında birkaç oyuncu dışında güvenilir adam yok,burdan 50 ye alacağın adam da 30 a alacağın adam da 0 getirebilir.O yüzden parayı güvendiğimiz birkaç adama yatırıp kalan yerleri de haftalık olarak iyi alabilecek düşük fiyatlılarla doldurmak bence çok da mantıksız değil

Bu hafta için Honeycutt çok kelepir hem 2 PIR yapsa dahi değerini koruyacak hemde kendi evinde oynuyor.. Üstelik Pao da onu karşılayabilecek atletik bir 3 numara yok...Tek zorlayacak adam Gist..Yani 3-4 haftalığına alınacak oyuncu değil ama bu hafta hem yüksek PIR hemde kredi getirme olasılığı çok yüksek..

Singleton da var o pozisyonda.
Honeycutt 3 pir getirirse sevinirmisin üzülürmüsün ? Benimde 1 yada 2 takımımda var sanırım ama içim rahat değil.
Geçen sene, khimkide bir maç 18-20 ribaund alıp 30 civarı yaptığı maç olmuştu sanırım....

larkin
sloukas

pappas
clyburn
langford
hanga

printezis
rudd
claver
moerman

evet haftalık önerilerimi alayım :) gelenekselleştirdim artık bunu. bana kalırsa pappas-clyburn-rudd çıkar bu kadrodan. clyburn ve rudd'un artık zaten ismini görmek sinirlerimi bozuyo ama kredi açısından hepsi düşük kredili oyuncular. printezis, langford çıkma gibi riskler de alasım yok açıkçası bilemiyorum. kadroyu artık yavaş yavaş alt limiti 130 140 olan bi kadroya büründürmek lazım. geçen hafta langford sağolsun 142 geldi ama çok daha iyi olabilirdi printezis gibi oyuncular ortalamasını verse. neyse çıkmak için de almak için de önerilere açığım. haftasonu liglere bakamadım pek bu ara yoğunum vakit bulamadım. tolga hocam senden gelecek önerileri özellikle bekliyorum :) +7 kredim de kenarda var bu arada

Ben, aynılarını değiştirirdim, Pappas, Clyburn, Rudd. Alternatifleri de Causeur, Nunnaly, Rudy, Vesely, D. Brown..

almış valla 2-3 rotasyonu Hanga, Micov, Oleson, Honeycutt :)

Çok fakir bir 2-3 rotasyonu gibi göründü gözüme. Micov, Oleson, Honeycut... aynı hafta 10 üzeri geitrmeleri piyango gibi olur..

Çok fakir bir 2-3 rotasyonu gibi göründü gözüme. Micov, Oleson, Honeycut... aynı hafta 10 üzeri geitrmeleri piyango gibi olur..

Ben bu hafta birçok kadroma micov almıştım ve kelepir fiyatı + zor deplasmanlarda sinmemesi + Allaha şükür sakatlığının tüm etkilerini atlatmış gibi görünmesi nedeniyle uzun vadeli de tutmayı düşünüyordum, gancedo almışsa bırakmak lazım olabilir.

Geçen senelerde genelde kadroyu birbirine yakın fiyatlı oyunculardan kuruyoduk ama bence bu sene çok fazla böyle olmayacak.Mesela Sg-sf hattında birkaç oyuncu dışında güvenilir adam yok,burdan 50 ye alacağın adam da 30 a alacağın adam da 0 getirebilir.O yüzden parayı güvendiğimiz birkaç adama yatırıp kalan yerleri de haftalık olarak iyi alabilecek düşük fiyatlılarla doldurmak bence çok da mantıksız değil

bu oyunda sf- sg pozisyonu hep sorunlu oldu. geçen sene nando ve delaney haricinde verim veren yoktu. spa en kötü sezonunu geçirmişti. shved bi öyle böyleydi. kuzminskas, koçunun gazabına uğruyordu. rudy, sakatlıklarla boğuşuyordu. lojeski ha keza bi sakat bir değildi. datome ve bogdanovic haftasına göre katkı sağlıyordu. ponitka, top16'da yoktu.

bu sene de benzer bir durum söz konusu. langford, delaney'in yerini aldı. langford- nando de colo ikilisinin yanına her hafta iki adet piyango çekeceğiz.
haftasına göre weems, glock, hanga, singleton, bogdanovic, simon, gentile, miller kadrolarda yer alacak.

şayet weems ve glock aynı takımda yer almasaydı her hafta alınırlardı ve büyük dörtlü oluşurdu ama birbirlerinin rolünü çalacaklar. bu sene de piyango çekmeye devam edeceğiz. Şanslıysak avantaj yakalarız. şanssızsak yapacak bir şey yok.

sg-sf pozisyonunda 2 yer hep şansa kalmış durumda.

Herkes kadrosunu yazmis bari ben de yazayim da govde gosterisi olsun :)

En yuksek butceli takimim "The Champion"

Brad wanamaker
Luka doncic

Sonny weems
Marko guduric
Luigi datome
Deshaun thomas

Jan vesely
Alex tyus
Austin daye
Antony randolph

Herkese cok puanli ama beni gecemeyecekleri bir siralama diliyorum :)

Mehmet, tahmini puan aralığı bence:
wanamaker 16
doncic 13,2

weems 25,3
guduric 8
datome 14,3
thomas 11

vesely 18,7
tyus 6
daye 12
randolph 16,5

141 puan

Mehmet, tahmini puan aralığı bence:
wanamaker 16
doncic 13,2

weems 25,3
guduric 8
datome 14,3
thomas 11

vesely 18,7
tyus 6
daye 12
randolph 16,5

141 puan

Tolga ben raziyim 141 puana, zaten isin garibi tahmin edilen asla olmuyor, ya cok gerisi ya da cok daha gerisi gerceklesiyor :)

ama yine de takimima 141 puan tahmin etmis olman, gun boyu sitede 35 kisiyle tek basina mucadele etmis bir adami sevindirdi. cok tesekkurler Tolga!

Tolga ben raziyim 141 puana, zaten isin garibi tahmin edilen asla olmuyor, ya cok gerisi ya da cok daha gerisi gerceklesiyor :)

ama yine de takimima 141 puan tahmin etmis olman, gun boyu sitede 35 kisiyle tek basina mucadele etmis bir adami sevindirdi. cok tesekkurler Tolga!

140 puandan aşağısı gelmez bu kadroya fazlası olur bence içini ferah tut. randolph, doncic, vesely ve datome'ye minumumu verdik. bu oyuncuların her biri +20 de yapabilir. tek sıkıntı thomas, daye, tyus gibi gözüküyor kadroda.

Oooo tolga abi :D Varsa bi dal puan tahminide ben alırım iki takımıma :D

Dentmon
Larkin

De Colo
Langford
Weems
Clyburn :(:(:(:(:(:(:(:(

Ayon :(
Bourousis
Moerman
Vesely

------

Llull
Doncic

Langford
Hanga
Spanoulis
Datome

Bourousis
Moerman
Vesely

Dentmon
Larkin

De Colo
Langford
Weems

Bourousis
Moerman
Vesely

------

Llull
Doncic

Langford
Hanga
Spanoulis
Datome

Bourousis
Moerman
Vesely

olmaz mı batuhancım.

Dentmon 14
Larkin 13,2

De Colo 23
Langford 11
Weems 25,3
Clyburn 14

Ayon 19,8
Bourousis 13
Moerman 12
Vesely 18,7

164 puan

------

Llull 28,6
Doncic 13,2

Langford 11
Hanga 14
Spanoulis 22
Datome 14,3

Ayon 19,8
Bourousis 13
Moerman 12
Vesely 18,7

166 puan

yeni açılan tolga çıralı fal evinde puan hesaplanır arkadaşlar. verdiğimiz puanlar en fazla +10, -10 aralığındadır. güvenilir bir şubeyiz.

135 alacaksınız diyorsak; 125 ile 145 arası alacaksınız demektir.

Dentmon
Larkin

De Colo
Langford
Weems

Bourousis
Moerman
Vesely

------

Llull
Doncic

Langford
Hanga
Spanoulis
Datome

Bourousis
Moerman
Vesely

Hocam çok kaliteli takımların var, bence hanga riskine girme. Lig maçında dinlendirilmek için oynamamıştır dedik ama dünkü antremana da katılmamış sakatlığı ciddi olabilir
https://twitter.com/Baskonia/status/793517722298675200

WanamKer
Lazic

Seeley
Datome
Clyburn
Micov

Tyus
Radu
Moermann

Henüz iki değişiklik hakkımı da kullanmadım Tyus ve lazicten çıkmayı düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dunston alan var mı? Ben bu adamdan yıllardır hiç verim alamadım ama hep 20 yaparmış gibi geliyor.

Benimde böyle vasat bi kadrom var

Doncic
Calathes

Honeycutt
Guduric
Langford
Rudy

Randolph
Claver
Vesely
Moerman

Clyburn, Daye(kredi için), Rudd 'ı sattım. Randolph, Vesely, Honeycutt 'ı aldım
Bu hafatadan sonra da Rudy, Doncic ve Guduric i göndermeyi düşünüyorum

Dunston alan var mı? Ben bu adamdan yıllardır hiç verim alamadım ama hep 20 yaparmış gibi geliyor.

Olympiakos'ta çok iyi olduğu bir dönem vardı aslında. 2. şampiyonluk yıllarıydı sanırım.70-75lerdeydi kredisi.Onu iyi kullanıyorlardı, özellikle Efes maçlarında çok iyi oynuyordu.Şimdi Efes'te ama kullanamıyorlar adamı:) Birincil bir oyuncu değil, diğerleri onu hatırlarsa etkili olur, Tyus, Birch, Young gibi. Bourousis vs Dunston kulağa hoş geliyor ama.

Dunston Olympiakos'ta ki son sezonunda da pek parlak istatistikte değildi. Bence daha fazlasını yapabilecek bir oyuncu ama maçlardaki maç 7 8 ribaund, 8 9 sayı ile oynuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi