Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

1/4 faul atmış, 3/4 olsa 4 pir fark olurdu şimdikine göre. 19 zor gibi sanki, hiç ribaund da alamadı bu akşam. Sizin maçta 13 tane almıştı, bu akşam daha 2 tane alabildi.

U.Kazan- Fb maçında parakhouski-langford-dixon-vesely dörtlüsünden 115 pır elde ettim. Daha önce tek maçta bu kadar kazandığımı sanmıyorum... <=-P

Geçen hafta yazmıştım ama yine belirtmekte fayda var. Langford, Parakhouski, Colom (özellikle de Ponkrashov'un yokluğunda) gibi takımları için vazgeçilmez ve daha da önemlisi alternatifi olmayan oyuncular bir çok yıldız isme göre çok daha değerli hale geliyorlar, Unics Kazan isterse her maçını kaybetsin bu oyuncuların düşük PIR yapma ihtimalleri çok olası değil, zira takımda PIR yapacak doğru düzgün başka oyuncu yok gibi, yani bu sezon sakatlık sorunları yaşamamaları kaydıyla bu üç oyuncu bir çok yıldız isimden daha değerli oyuncular bana göre

Mesela bir çok kişinin ne zaman ne yapacağı belli olmayan Honeycutt'ı kadrolarına dahil ettiğini gördüm, bu arkadaş -5 de yapabilir +25 de, bu tarz dengesiz oyuncuları kadrolarına alan kişiler her türlü sürprize hazırlıklı olmalı bana göre, ben Honeycutt'ı ilk haftadan itibaren kurmuş olduğum bir ribaund takımı var sadece o takıma aldım hatta sabitledim diyebilirim, ribaund dışında da güvenmiyorum açıkçası :)

Geçen hafta yazmıştım ama yine belirtmekte fayda var. Langford, Parakhouski, Colom (özellikle de Ponkrashov'un yokluğunda) gibi takımları için vazgeçilmez ve daha da önemlisi alternatifi olmayan oyuncular bir çok yıldız isme göre çok daha değerli hale geliyorlar, Unics Kazan isterse her maçını kaybetsin bu oyuncuların düşük PIR yapma ihtimalleri çok olası değil, zira takımda PIR yapacak doğru düzgün başka oyuncu yok gibi, yani bu sezon sakatlık sorunları yaşamamaları kaydıyla bu üç oyuncu bir çok yıldız isimden daha değerli oyuncular bana göre
Aynı fikirdeyim de Parakhouski Daçka gibi pota altında sıkıntı yaşayan takıma karşı sadece 7 PIR yapınca, Fenerbahçe karşısında güvenemedim :)

Aynı fikirdeyim de Parakhouski Daçka gibi pota altında sıkıntı yaşayan takıma karşı sadece 7 PIR yapınca, Fenerbahçe karşısında güvenemedim :)

Bu oyuncular da düşük PIR yapacaktır illa ki ama benim asıl söylemek istediğim şuydu, bu oyunda süresi garanti olan oyuncuları almak yapılacak en akıllıca hareket, bu sayede oyuncuların düşük ya da eksi PIR yapma ihtimali azalıyor, ama kadromuzda yer alan bir oyuncu hiç umuldadık şekilde 3-5 dakika süre aldığında bu durum bizler için daha can sıkıcı oluyor, mesela Udoh gününde olmazsa onun yerine Vesely var, Ayon gününde olmayıp süre alamayabilir, orada da Hunter, Reyes, Randolph gibi bir sürü arkadaş var gibi gibi gibi

Maccabi de 69 sayıda kaldı.91 sayı ortalamalı takım. Weems tam bir hayal kırıklığı. Maccabi'de atıcılar çok fazla takım dağılınca kimi seçmek gerektiği belli olmuyor. Goudelock, Smith, Weems, Seeley derken kimin yüksek PIR getireceği belli olmuyor.

Bu hafta nispeten iyi durumdaki takımlardan son anda Hanga'yı çıkarmak zorunda kaldım, aslında çıkarıp çıkarmamakta kararsız kaldım ama şu oyunda en uyuz olduğum olay bir oyuncunun hiç oynamaması, oynasın ama düşük PIR getirsin buna bile razıyım ama oynamamasına tahammülüm yok.

En iyi durumdaki kadrom şu şekilde

Larkin, Zizis / Langford, Goudelock, R.Fernandez, D.Miller / D.Brown, Gist, Moermann, Vesely

Bu kadrodan sakatlık ihtimali nedeniyle son anda Hanga yerine Rudy'i dahil ettim, bu yüzden normalde çıkarmayı düşündüğüm Moermann kadroda kaldı, gelecek hafta da Zizis ve Miller yerine Colom ve Parakhouski'yi dahil edecektim, bu yüzden kredilerini yükseltmeleri kötü oldu

İlk takımım Rudd un 4 alması haricinde çok iyi bir gün geçirdi,diğer takımımda kötü alan yok aslında ama Langford olmaması kötü oldu,yarın gözlerim Cska-Olympiakos maçında olacak ordan da güzel birşeyler çıkar inşallah

yeni takım kurma şansım olsa 200ü geçerdim herhalde bu hafta. kafamdaki çoğu şey gerçekleşti ama gerek kredi sorunu gerek 3 oyuncu çıkmamdan dolayı yaptığım seçimlerle biraz sıkıntılı başladım haftaya. langford haricinde iyi getiren olmadı şu an için. rudd yine beklentimi karşılamadı. sloukas'ta geçen haftadan sonra inanılmaz bi düşüş yaşadı

Bendede 18,7 pır'a rağmen T.Rice çok büyük hayal kırıklığı oldu. Koç dizginlemiş herifi. Ama bundan sonrası içinde şans vericeğim. Datomeden 14 almışım ( Clyburn'ün yeri aldığımda ölüsü ondan daha çok pır getirir dedim; daçka maçını bekliyorum) ilk yarıdan sonra hiç ümidim yoktu. Claver ise 7 de kalmış, sanırsam onu Daye ile değiştirme zamanı geldi :)

Bir çok kadromda udoh-sloukas var. Minimum 35pir beklerken 6pir ile kapattılar haftayı. Sağlık olsun, satmayacağım ama bunları, sloukas'ı ne zaman satacağımı bilmiyorum haftaya bir telafi etsin bu haftayı. Udoh da 93 kredinin üstüne çıkana kadar kadrolarımda olacak. Eğer ki bir kaç hafta içinde bunu sağlarlarsa kendileri ile beraber beni de yükseltirler, olmazsa da oyunda iddiam falan kalmaz zaten.