Juan Pablo Pino

Re: Juan Pablo Pino Galatasaray'da

Fransızlar Pino'yu anlattı!

Uzun süredir Kolombiyalı yakından takip eden Fransız spor gazetecileri ise 23 yaşındaki yıldızı şöyle yorumladı:

?EN BÜYÜK KUSURU İSTİKRAR?
?Monaco?da sol ve sağ açık oynadı, forvette yer aldı. Çok teknik bir oyuncudur. Müthiş çalımlar atar, maçın gidişatını değiştiren hareketler yapabilir, olağanüstü goller atabilir. Maalesef istikrarsız olduğu için bu gollerden fazla atamadı. İstikrarlı olsaydı Fransa Ligi?nin en büyük yıldızlarından biri olabilirdi.?
VİNCENT MENİCHİNİ ? NİCE-MATİN

?AYAKLARINA ÇOK HAKİMDİR'
?Pino hiçbir zaman Monaco?nun ilk 11?ine girmeyi başaramadı, 3 sezonda da istikrarsızdı. Birkaç maçta 10 numara oynadı. Ayaklarına çok hakimdir. Hava toplarında hiç yoktur. Ayrıca çok şahsi oynar, takım oyununu pek önemsemez. İlk geldiğinde bazı oyuncularla geçimsizlik yaşamıştı.?
JEAN-SEBASTİEN GROND ? FOOTBALL.FR

?FAZLA SAVUNMAYI SEVMEZ?
?Fransa Ligi?ne ısınmakta çok zorlandı. 16 yaşında profesyonel olmuştu ama bir Avrupa liginin sertliğine henüz hazır değildi. Antrenmanlarda ne kadar iyiyse maçlarda o kadar sıradandı. Takımda arkadaşı da olmadığı için performansı iyice çöktü, Charleroi?ya kiralandı. Adam eksiltme ve vuruş becerisi çok iyi ama savunmayı sevmez.?
CHRİSTOPHE BELLEUDİ ? FRANCE FOOTBALL

Bileklerine hakim olduğunu biliyordum ben zaten ancak keita ile karşılaştıracak olursak;
Keita'dan çok daha toplu oynuyor,gerek pas tercihleri,gerekse nerde nasıl davranacağı konusunda.En az Keita kadar hızlı ve şutları iyi.Söyledikleri gibi istikrarsız olabilir ama inanıyorumki bizimle birlikte çıkışa geçecektir.Hayırlı olsun El Mago.

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
http://s3.amazonaws.com/twitpic/photos/large/132701509.jpg?AWSAccessKeyId=0ZRYP5X5F6FSMBCCSE82&Expires=1279632596&Signature=xvtqi1bVuvPfXslycooNlT5Eld4%3D

Resmi görebiliyor musunuz?
Keram Gönlüm Fatih Solak var da bu ne demek ki ?

Havalanında karşılaşmışlar,yakalamışken fotoğraf çektirmişler. :)

Galatasaraylılar herhalde ülkeye ve takıma hoşgeldin dediler. ;)

Sabah Ntvspor Basketbolcularımızla İtalya yolculuğu öncesi roportaj yaparken, Pino'da pasaport işlemlerini hallediyordu.
O sırada bi ayaküstü muabbet oldu ancak tam da muhabbet olmadı çünkü Pino İngilizce bilmiyormuş, bizim Fatih'te franszıca bilmiyordur doğal olarak :)

Gülüşmeler foto çektirdiler.Pino'nun Fatih ve Kerem'i savunma oyuncularının hepsi böyle mi tarzı bir bakışı var :D

Ben de az önce gördüm. Pino, Fatih ve Kerem Gönlüm'ün arasındaydı :) Fatih'i biliyoruz Galatasaray'lı, Kerem'de mi acaba öyle ? :)

"Pino, Keita?dan kaliteli!"

PSG'de forma giyen milli golcü Mevlüt Erdinç, Monaco'dan tanıdığı Galatasaray'ın yeni transferi Pino'yu, Milliyet'e değerlendirdi, "Pino, Keita'dan daha iyi. Çünkü o sadece fantastik çalım atmıyor, oyun zekâsı ve süratiyle de takımına faydalı oluyor" dedi.

Galatasaray'ın, Katar'a giden Abdulkader Keita'nın boşluğunu doldurmak üzere Monaco'dan transfer ettiği Juan Pablo Pino'ya, PSG forması giyen Mevlüt Erdinç'ten büyük övgü geldi. Milli golcü, yakından tanıdığı 23 yaşındaki Kolombiyalı futbolcunun, Keita'dan daha kaliteli olduğunu söyledi.

Cim-Bom'un, Pino'yu renklerine bağlayarak çok önemli bir transfere imza attığına dikkat çeken Mevlüt, "Pino ve Keita aynı stile sahipler. Ancak benim, 'hangisi daha iyi' sorusuna yanıtım Pino olur. Çünkü o sadece fantastik çalımlar atmıyor, aynı zamanda takım oyununa da yatkın bir futbolcu. Fransa?da çok popüler ve ünlü bir oyuncudur. Geçen sezon sakatlıklardan çok yedek kalması en büyük handikapıydı ve o yüzden Galatasaray?ı tercih etti" diye konuştu.

Ay-yıldızlı oyuncu, Juan Pablo Pino ile son olarak Mayıs ayının başında Fransa Kupası?nda karşılıklı oynadığını belirterek, "Özellikle 2 sezon önce adından fazlasıyla söz ettirirken golleri ve asistleriyle ön plana çıkmıştı. Fakat Teknik Direktör Guy Lacombe?un Monaco?nun başına geçmesinden sonra sıkıntılar yaşamaya başladı. Ayrılması da gündeme gelmişti. Ligin sonuna doğru kendini buldu ve yeniden kalitesini göstermeye başladı" ifadelerini kullandı.

?10 numara da oynayabilir?
Mevlüt, 23 yaşındaki Pino'nun çok yönlü bir oyuncu olduğunu da vurguladı. Milli forvet, "Müthiş oyun zekası ve süratiyle rakip savunmaları dağıtabiliyor. Ayrıca sadece sağ kanatta değil, 10 numara pozisyonunda ve sol kanatta da başarıyla görev yapabilir" dedi.

?İki kanatta oynarım?

Cim-Bom?un yeni transferi Kolombiyalı Pino, GS TV?ye yaptığı açıklamada ?Galatasaray?da oynayacak olmaktan mutluluk duyuyorum. Galatasaray?ı seçmemde camia ve taraftarın büyüklüğünün önemli yeri var. İlk antrenmanımda takım arkadaşlarım bana çok sıcak davrandılar. Yeteneklerimi burada göstermek istiyorum. Her iki kanatta da rahatlıkla oynayabilirim? dedi. Pino?nun 20 numaralı formayı giyeceği kaydedildi. Bu arada Pino?nun Monaco?da oynadığı 61 maçta 6 gol attığı ve sadece bir sarı kart gördüğü öğrenildi.

Kaynak: Milliyet

Sercan Karabıçak' Alıntı:
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/21/1222.jpg

Bu foto çok komik geldi bana :)

Otobüs beklerimsi bir hava olmuş, Pino'da akbili biten öğrenci profili "abi bi kerem benim için de basar mısın öğrenciyim, okuyom ben yaaa" nidalarını fısıldar gibi sezdim. :p