Juan Pablo Pino

Re: Juan Pablo Pino Galatasaray'da

3 milyon euro bonservisle alınmış ve yıllık 600 bin euro birde 10 bin euro maç başına anlaşılmış.

Profesyonel oyuncu Juan Pablo Pino Puello'nun AS Monaco Kulübü'nden 3.000.000 Avro bedelle transferi için anlaşma sağlanmış olup, transfer bedeli 2012 yılına kadar taksitlerle ödenecektir.
Üç yıllık sözleşme imzalanan oyuncuya yıllık 600.000 Avro sabit transfer ücreti ve 10,000 Avro maç başı ücreti ödenecektir.

Pclion yani Ugur Karakullukcu güzel bir tespit yapmış. Keita'nın yıllık ücreti 2.2 milyon euro idi. Serdar ile Pino'nun ise maç başına ücretler(bütün maçlarda oynadığını varsayarak) dahil 1.6 milyon euro para ediyor. Tabi birde Keita'dan alınan bonservis ve Pino'ya verilen bonservis farkı var. Tüm bunların sağlam bir orta saha oyuncusu için yapıldığını düşünmek istiyorum...

Ş.Saadet Ünal' Alıntı:
Yalnız adam bu kadar yetenekliyse bu kadar ucuza satmaları sizce de tuhaf değil mi ?

E tabi o açıdanda bakılabilir olaya ancak teknik drektörü ile yıldızı barışmayan bir isim.Monaco'nun hiç bir forumunda adamın gidişine sevinen birini görmedim.Hepsi hocalarına sallıyor.Adamı kullanamadığı,gideceği takımda patlama yapmasının kesin olması vs gibi muhabetler dönüyor.

Bunun yanı sıra zamanında Ribery'yi 2 milyon dolara aldığımızıda hatırlamak gerekir.

Ş.Saadet Ünal' Alıntı:
Yalnız adam bu kadar yetenekliyse bu kadar ucuza satmaları sizce de tuhaf değil mi ?

Bizim yönetim için fark etmiyor Saadet :)

Gerçekten nasıl yapıyorlar bende anlayamıyorum ama iyi oyuncu da olsa, çok makul bir fiyata anlaşabiliyorlar, taksite böldürüyorlar.

Eren Aydın' Alıntı:
Başka klüp istemediği veya önce oyuncu ile anlaştıkları için olabilir.

İspanyol arkadaşlarımla buluştum dün burada.

Onların bana söylediği İspanya'dan en az 3 takımın Pino'yu istediği yönündeydi.Hatta bizim lig yerine sizinkini seçmiş olması ilginç diye bir eklemede bulununca okşadım birini biraz ;)

Muhtemelen 2. dediğindir.

Ben scoutgs admininden şöyle bir mesajını okudum.

İnanin bana Adnan Sezgin isteseydi bütün yatan transferler bitmisti. Istese Playmakerin ve box to boxunda kralini alir. Ama adama ederinden fazlasini vermek istemiyor ve bence bir futbolcunun gözünden anliyor, para icin mi geliyor yoksa burada basaridan basariya kosmak icin mi?

Demek oyuncuların bukadar ucuza gelmesinin nedeni bu.

Eren Aydın' Alıntı:
Kimi okşadın olum ya :)

İspanyolu abi ya.Adamlara okdar destek verdim Dünya Kupası'nı kazandırdım hale bok atıyor ligime.Bide lavuklar anlamıyorlar laftan sürekli dalga modda enseye iki tane şaplatınca kendine geliyor,normal adam yokki çevremizde :p

cok ıyı bır transfer ,o kadar yıldız aldık oncekı senelerde pek bır sey goremedık bu seferde bunu gorelım nasıl olcak

Işık var bu adamda.Dün takımla daha ilk maçını oynamasına rağmen beğendim.Ha Keita nın boşluğunu doldurabilir mi?Sanmam.Ama yararlı olacak gibi.

Bence Keita'nın Pino'dan tek fazlası daha güçlü olmasıydı.Başka hiç bir eksiği yok Pino'nun, fazlası bile vardır belki.

Dün özellikle çok hızlı olması dikkatimi çekti.

Keita kadar hızlı ama son hamleleri Keita'dan daha iyi denmişti daha önce. Ben Keita kadar hızlı olduğuna katılıyorum ama dün kısa da olsa hızıyla yakaladığı pozisyonları pek iyi bitiremedi.