Justin Carter

Hafta sonu lig maçında parkede görmek istiyorum kendisini.Bir süreden sonra,heyecanlandıracak,maça gitme isteği uyandıracak bir oyuncu bulduk.Kenarda çürütmeyelim.Bu çocukla ligte şampiyonluk gelir.

Yaptığı bloğu göremedim ben. Var mı görüntüsü kimsede acaba?
Bu arada tam da ihtiyacımız olan bir oyuncuydu. Şimdi keşke Mariç yerine daha fazla katkı verebilecek bir isim alınsaydı demeden insan edemiyor.

EL tarafından gecenin smacı seçilmiş. :)

[video=youtube_share;AMAKCFHUqyk]http://youtu.be/AMAKCFHUqyk[/video]

Röportajlarından da anlayacağımız üzere kendisinde önemli bir potansiyel olduğunu, orta seviyede çok fazla zaman kaybettiğini ve artık bir şekilde yükselmesi gerektiğini çok iyi özümşemiş Justin Carter. Savunmada Uşak'taki çizgisinin yeterli olmayacağını özümsediği gibi.

Bu atletizm, bu hırs ve bilinçle bu seviyede kalıcı olabilir pek ala.

Çok iyi bir başlangıç yaptı, devamının gelmesi dileğiyle.

Kendim Uşaklıyım, bu adamla da konuşmuşluğum var ve gerçekten potansiyelli bi adam. Basketbola aç, oynama hırsı üst seviyede. Asla azla yetinmeyen bi adam. Fark ettiyseniz 1 numara almasının da sebebi var. :)
J.Carter'ın arkasındayım her zaman, şahsen bizde uzun seneler oynamasını isterim ancak, bence basketboluna biraz daha bir şeyler katarsa Avrupa'da da istenen oyuncu olabilir. En örneğinden Maccabi'nin oyun tarzına uyuyor ki sadece Maccabi ile de kalmaz. Ne olursa olsun böyle başarıya aç bir oyuncunun lisansının kesinlikle çıkarabilmesi kanaatindeyim.

Maçı izleyemedim, bu başlığa girerken endişeliydim negatif şeyler yazılacağı korkusuyla korktuğum olmadı şükürler olsun ligde de forma giyerse güzel olur

Maçı izleyemedim, bu başlığa girerken endişeliydim negatif şeyler yazılacağı korkusuyla korktuğum olmadı şükürler olsun ligde de forma giyerse güzel olur
Eğer lig lisansını çıkarırsak son hakkımızı kullanmış olacağız ve o yüzden de bir süre bekleme taraftarıyım ben de..Çünkü belki ciddi bir fırsat transferi doğabilir mesela Francisco Garcia örneğinde olduğu gibi ya da başka bişey olabilir o yüzden de bir süre beklemek lazım..

Belki de koçun kafasında bir süre sonra jamontu da getirip jamontun durumuna göre carter ya da jamonta lig lisansı çıkarmakta olabilir.Play off'a girmeden lig için bir transfer hamlesi de olabilir.Ergin Ataman sever bu tarz şeyleri

Takıma çok enerji kattı ve dahada katacak. Özellikle savunmada rakibin çok fazla top kayıpları yapmasına neden oldu. İnşallah devamı gelir.

Grup aşamalarında Slaughter, Sergi Rodriguez,Huertas, Pargo gibi takımlarının beyni olan isimlere yapacağı savunma bizim için kritik nokta olacaktır.
İlk izlenimi tabiki çok iyi.
Bunun devamını getireceğine de eminim.

Eğer lig lisansını çıkarırsak son hakkımızı kullanmış olacağız ve o yüzden de bir süre bekleme taraftarıyım ben de..Çünkü belki ciddi bir fırsat transferi doğabilir mesela Francisco Garcia örneğinde olduğu gibi ya da başka bişey olabilir o yüzden de bir süre beklemek lazım..

Belki de koçun kafasında bir süre sonra jamontu da getirip jamontun durumuna göre carter ya da jamonta lig lisansı çıkarmakta olabilir.Play off'a girmeden lig için bir transfer hamlesi de olabilir.Ergin Ataman sever bu tarz şeyleri
Lig için sadece bir lisans hakkımız kaldı. Sadece 1 tane yabancı oyuncuya lisans çıkartabileceğiz. Ondan Jamont hayali kurmaya gerek yok ama eurolig için bilmiyorum

Bence elimizdeki kadrodan en iyi verimi almayı düşünmeliyiz. Konsantrasyonumuz tamamen buna yönelik olmalı. Yok şunun için yedekte elimizde fırsat olsun, yok şu olursa bu olursa sakatlık Play-off vs derken motivasyon kaybımız oluyor.
Kadroyu tek tek düşündüğümüzde herkes bulunduğu yere katkı verebilecek oyuncular. Oyuncu çeşitliliğimiz de hiç fena değil. Birbirine alıştıkça herkes neleri yapabildiğini gördükçe daha da iyi olacaktır. Maçtan önce de söylediğim ve olmasını istediğim şey takım halinde iyi olmaktı. İstatistik kağıdında birilerinin 20li sayılarda olması diğerlerinin çift haneye ulaşamaması değil istediğim. Elbette ki öyle maçlar da olacaktır ama esas olan rakip birine tedbir almaya uğraşırken diğer taraftan vurmak, öbürüne koşturduğunda da 3. adamdan yıpratmak. Makine düzeninde olduğumuzda çok daha iyi noktaya geleceğiz. Oly veya Maccabi şampiyon olduklarında çok daha iyi kadroları alt ettiler. Takımımızdaki herkesin potansiyeli var ve birbiriyle uyumlu olduğunda çok daha üst seviyeye çıkacağız.
Justin için söyleyebileceğim en önemli şey sudan çıkmış balık gibi hissettiğini düşünüyorum :) Ama hem karakter hem de malzeme olarak iyi bir oyuncu. Neleri yapabileceğini hepimiz biliyoruz. Zaten çok flaş bir transfer isim yapmış ama artık o ismi dolduramayan bir transfer olmasındansa görev almak isteyen katkı vermek isteyen bir adam olarak Justin'in tercih edilmesi en olumlu şey oldu son dönemde.
Hawkins kıyaslamaları, kendini üst seviyede gösterememiş eleştirileri vs oldu. Ki bunların yanlış olduğunu düşünüyorum. Justin sahada neredeyse 1 numaradan 5 numaraya kadar her pozisyonun gereklerini yapabilen bir adam. İstatistik kağıtları bunu gösterecektir. Bir de istatistik kağıdına yansımayan daha önemli bir şey var, o da tüm takım istatistiği ile anlaşılır. Justin'in oyuna kattığı enerji... 1. devre 41 sayı, 2. devre 28 sayı...

Avrupa basketbolu için olağan üstü fiziksel özelliklere sahip bir adam hız ve sıçrama sınırları bu kıtada oynanan basketbolun çok üzerinde eğer çizgisini bozmadan bu seviyede takım için oynamayı ve pis işleri yapmayı devam ettirirse EL'de her daim aranan bir oyuncu olacaktır.Patric Young ve Carter örnek transferler oldu bu sene bu parasızlıkta.Böyle aç ve takım için oynayan Atletilk oyuncular bulmak zor bulmuşken uzun süre bırakmamak lazım.

Bence kıyaslama yanlış. Allah aşkına David Hawkins'ten ne alabildi ki Galatasaray. Hevesimizi kursağımızda bıraktı resmen. Neyse her işte bi hayır vardır dedirterek Marko geldi de yerini doldurdu, hem de çok güzel doldurdu. Benzetmek gibi olur mu bilmiyorum ama ben en son gidenleri ve yerine gelenleri de biraz bu bakış açısıyla görmek istiyorum hep. Kalbimden geçen böyle en azından. Mariç pota altında bence görevini yapacaktır. Young güzel katkı veriyor. Carter da özelliklerini yansıtsın, rutinini oynasın yeter...