Luksa Andric

Yapmayın ama bunu ya yapmayın. Bu takımda son yıllarda en çok sevdiğim oyuncuydu hep kalmalıydı bizimle. Oynadığın Pick&Roll oyunları ayak çabukluğun fenere attığın bunca sayılarla seni hatırlayacağım güle güle güzel insan. Luksa Luksa Luksa Andriiiiicccc !!!

üzüldüm gerçekten başarısızlık boyle kararlar aldırıyor,üst üste 2 sene takımda kalan ender yabancılardan biriydi ama demekki boyle gerekiyor,ama en çok üzüldüğüm ilk önce ayrılması gereken oyuncu ender arslan'dı umarım o kararda geç açıklanmaz!

Sözleşmesi 2012-2013 sezonu sonune dek uzatılmıştı. http://www.galatasaray.org/basketbol/erkek/haber/10374.php Haber doğruysa demek ki sözleşmesi feshedildi.

Burada öncelikle sorulması gereken soru şu: Galatasaray iyi başladığı sezonu kötü bitirdi. Nedeni neydi, Luksa Andric görevini yerine getiremeyen oyuncular arasında mıydı? Bence genel anlamda iyi bir sezon geçirdi. Özellikle EL'de çok iyi maçlar çıkarttı.

Luksa, dominant bir uzun değil ama, kendisinden bekleneni genelde karşılıyor. Çalışkan, pozisyon bilgisi yüksek, mobil ve iyi bir takım oyuncusu. Ancak pozisyonuna göre ribaund katkısı yetersiz, post up oyunları istikrarlı değil, blok tehdidi yok denecek kadar az. Takımda iki sene geçirmesi ve genel anlamda taraftarın beğenisini kazanması diğer bir artısıydı.

Hani bazı oyuncular vardır, daha iyisini istersiniz ama, gittiği zaman da hep gözleriniz arar. Luksa, Galatasaray için bu tarz bir oyuncu...

Eğer gittiyse birçok Galatasaraylı'nın içinin burkulduğuna eminim. Luksa, hem iyi bir sporcu, hem de iyi bir kişilik...

Ondan daha iyi bir oyuncuyla anlaşıp bırakmışızdır fikrine inanmak istiyorum. Takımda en sevdiğim oyuncuydu. Hem karizması hem de yıldız adayı olması ve en önemlisi pick&rolleriyle takımın önemli bir oyuncusuydu. Ayrıca FBÜ maçlarındaki performansları(özellikle kupada sayı kariyer rekoru kırdığı maç) ve Abdi İpekçi'deki CSKA maçı performansı kolay kolay unutamayacağım şeyler.

Umarım Salsa Basketin bize Velickovic'i getirdiği gibi kolpa bir haber çıkar da gitmezsin Andriç. Her ne kadar daha resmi açıklama gelmese de medya da çıkmış bir haber bile beni gerçekten inanılmaz üzüntüye boğmuş durumda. Seni Fenerbahçe pota altını hallaç pamuğuna çevirmen, Tutku ile yaptığın P&R'ler ve Kirilenko'nun üzerinden vurduğun smaç ile hatırlayacağım.

Sözleşmesi 2012-2013 sezonu sonune dek uzatılmıştı. http://www.galatasaray.org/basketbol/erkek/haber/10374.php Haber doğruysa demek ki sözleşmesi feshedildi.

Burada öncelikle sorulması gereken soru şu: Galatasaray iyi başladığı sezonu kötü bitirdi. Nedeni neydi, Luksa Andric görevini yerine getiremeyen oyuncular arasında mıydı? Bence genel anlamda iyi bir sezon geçirdi. Özellikle EL'de çok iyi maçlar çıkarttı.

Luksa, dominant bir uzun değil ama, kendisinden bekleneni genelde karşılıyor. Çalışkan, pozisyon bilgisi yüksek, mobil ve iyi bir takım oyuncusu. Ancak pozisyonuna göre ribaund katkısı yetersiz, post up oyunları istikrarlı değil, blok tehdidi yok denecek kadar az. Takımda iki sene geçirmesi ve genel anlamda taraftarın beğenisini kazanması diğer bir artısıydı.

Hani bazı oyuncular vardır, daha iyisini istersiniz ama, gittiği zaman da hep gözleriniz arar. Luksa, Galatasaray için bu tarz bir oyuncu...

Eğer gittiyse birçok Galatasaraylı'nın içinin burkulduğuna eminim. Luksa, hem iyi bir sporcu, hem de iyi bir kişilik...

Salsa Basket'te opsiyonu olduğu yazıyordu. Yani opsiyonu varmış önümüzdeki sezona ve kullanmamışız.

Maccabiye gitceği konuşuluyor. Blattin Andrici sezon içinde izlediği konuşulmuştu. Eğer böyle bir durum varsa Andric Maccabiye gitmek için izin istemişte olabilir. Avrupanın ayakları en hızlı pivotlarından biriydi. Bu hızıyla çok iş yapar. Gitmesine üzüldüm kalabilse keşke.

Hata yaptığımızı, hem de büyük bir hata yaptığımızı düşünüyorum. Andric ve Gordon kayıtsız şartsız takımda tutulması gerektiğini düşündüğüm yabancılardandı. Andric'in ribaund sorunu vardı ama her dönem kendini geliştirdiğini görebiliyorduk. Ligde ortalığın tozunu attığı çok maç oldu. Ayrıca çabuk ayaklı uzunlarla hücum etme taktiği Euroleague'de de işliyordu.

Son aylarda savunma zaafımız uzunlarımızdan değil Shipp'in yokluğundan dolayıydı. Ayrıca, "Beşiktaş Bonsu'yu buldu, biz de aynı yoldan gidelim" düşüncesiyle daha iyisini bulacağımızın garantisi de yok.

Çok üzüldüm, Andric'i çok seviyordum. CSKA maçında Krilenko'nun yanından bastığı ve cumhurbaşkanlığı kupası finalinde "bu iş biter" dercesine FB Ülkeri nakavt ettiği smacı hiç unutmayacağım.

Yolu açık olsun.

Luksa Andric iyi bir uzundu fakat 2-3 maç dışında çoğu insanı tatmin eden bir performans gösteremedi. özellikle saçma sapan yaptığı hücum fauller çok canımızı sıkıyordur. açıkcası ben çok üzülmedim, mutlaka daha dominant bir isim gelecek, atılan bunca adım yarım bırakılmayacaktır. ben daha sert, blok tehditi olan bir uzun bekliyorum... verdiği emekiler ve yürekten mücadelesi içinde Luksa Andric e teşekkür ediyorum...

Hızlı bacaklı olabilir ama bir kız kadar narin vede gücsüz .Hawkins neler yaptı gördünüz sanırım play off`da pota altımızı bize ribuand cekicek uzun lazım.

Emeklerinden dolayı Andirce tessekurler .

Cidden çok üzüldüm bu duruma.Herkes yeri doldurulabilir gözüyle bakıyor olaya ama ben Luksa'dan sonra gelecek kişinin Vidmar-Barac çapında bir beceriksiz olacağını düşünüyorum.Yoksa herkes Luksa'dan sonra takıma Fran Vazquez'in ya da Ante Tomic'in gelmesini ama onların bizi seçmesi için ortada 1 tane dahi mantıklı neden yok.

Yolun açık olsun Luksa.Verdiğin emekler için teşekkür ederim...

Takıma katkısı olan bir oyuncuydu ama daha yukarı tırmanmak adına beklediğim bir hamleydi. İki taraf için de hayırlı olur umarım.