Milan Baros

Mehmet Gürsel' Alıntı:
Emin senin için demesi kolay tabi dışardan kolaşmakta kolay son vuruşu kötü dediğin adam geçen senenin gol kralo bu senede gol krallığında liderlikte son vuruşu o kadarda kötü değil bence son vuruşu kötü olsa bile adam ne yapıp edip yine golünü atıyo pana maçında yaptığı gibi yani bence barosu tartışmak yersiz
Her gol kralına son vuruşu o kadar kötü değil demek ve attığı tüm golleri görmeden, sadece sayısına bakarak yorum yapmak da bence ayrı bir hata. Sonucta oyuncunun attığı goleride görmek lazım hangisi veya hangileri son vuruşla alakalı.

Örnek vermek gerekirse Kezman bir zamanlar Avrupa'da gol krallıklarına oynuyordu ama onunda son vuruşları kötü(Yanlış anlaşılmasın yeteneklerini Baros ile kıyaslamak gibi olmasın).Demek ki her gol kralının son vuruşunu yeterli bulmakta hata imiş.

Tolga son vuruş fantezimden vazgeçmem için total futbol kriterlerinin değişmesi lazım. Bilmiyorum katılcakmısın ama son vuruş total futbolda ileri uc oyuncuları için çok önemlidir.

Örnek vermek gerekirse Luis Fabiano'nun Arjantin'e attığı 3.golde topun dibine girmek çok çok büyük bir meziyet istemez.

Emin Abi Hollanda Ligi'ne benim gibi futbol oynamayı bilmeyen adamı koy, ben de birkaç gol atarım heralde. O yüzden Kezman, Afonso Alves gibi adamları yazmak bile hata olur.

O senin dediğin Total futbol matalitesinde orta sahanda Toure,Xavi,İniesta olur ozaman ileride Jardel gibi 90 dakikada 4 km koşmayan ancak 2 pozisyondan birini atan bir adam koyarsın.Bizmki gibi bir kadro yapısında forvet mevkiini Baros'tan farklı bir futbolcu tipi kaldıramaz.Heleki Jardel tarzı bir oyuncuyu hayatta kaldırmaz.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Emin Abi Hollanda Ligi'ne benim gibi futbol oynamayı bilmeyen adamı koy, ben de birkaç gol atarım heralde. O yüzden Kezman, Afonso Alves gibi adamları yazmak bile hata olur.
Uğur, ''Hollanda Ligi'ne benim gibi futbol oynamayı bilmeyen adamı koy, ben de birkaç gol atarım heralde'' diyorsun ama bu adamlarda o lig de oynayıp Avrupa'nın en iyi golcülerinden biri oldu.

PVH,Makaay,Kuyt,Persie vs.

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Uğur YILMAZ":23v6ootg]Emin Abi Hollanda Ligi'ne benim gibi futbol oynamayı bilmeyen adamı koy, ben de birkaç gol atarım heralde. O yüzden Kezman, Afonso Alves gibi adamları yazmak bile hata olur.
Uğur, ''Hollanda Ligi'ne benim gibi futbol oynamayı bilmeyen adamı koy, ben de birkaç gol atarım heralde'' diyorsun ama bu adamlarda o lig de oynayıp Avrupa'nın en iyi golcülerinden biri oldu.

PVH,Makaay,Kuyt,Persie vs.[/quote:23v6ootg]

İyi altyapının olduğu bir ülke hatta dünyada en iyisi,Uğur'un dediği gibi futbol kalitesi olmayan global futbolda asla söz sahibi olamayacak bir lig ancak maç eksiği ni kapatabiliyorsun.

Orada parlayan oyuncuların aslında kaç yaşında ülkeyi terk ettiğine iyi bakmak lazım.

Emin Abi benim kastettiğim o değil. Ona bakarsak Cruyff'lar, Neeskens'ler, Kluivert'lar da o memleketten çıktı. Bu Hollanada'nın alt yapısı ile ilgili bir durum. Benim söylemek istediğim; kariyerinde doğru dürüst başarıları olmayan, belli yaşa gelmiş adamlar hep o ligde patlama yaparlar. Sonra bir transfer. Ardından da serbest düşüş...

Kezman ve Afonso Alves tipik örneklerdir, bu konuda...

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Mehmet Gürsel":3qsbiycb]Emin senin için demesi kolay tabi dışardan kolaşmakta kolay son vuruşu kötü dediğin adam geçen senenin gol kralo bu senede gol krallığında liderlikte son vuruşu o kadarda kötü değil bence son vuruşu kötü olsa bile adam ne yapıp edip yine golünü atıyo pana maçında yaptığı gibi yani bence barosu tartışmak yersiz
Her gol kralına son vuruşu o kadar kötü değil demek ve attığı tüm golleri görmeden, sadece sayısına bakarak yorum yapmak da bence ayrı bir hata. Sonucta oyuncunun attığı goleride görmek lazım hangisi veya hangileri son vuruşla alakalı.

Örnek vermek gerekirse Kezman bir zamanlar Avrupa'da gol krallıklarına oynuyordu ama onunda son vuruşları kötü(Yanlış anlaşılmasın yeteneklerini Baros ile kıyaslamak gibi olmasın).Demek ki her gol kralının son vuruşunu yeterli bulmakta hata imiş.

Tolga son vuruş fantezimden vazgeçmem için total futbol kriterlerinin değişmesi lazım. Bilmiyorum katılcakmısın ama son vuruş total futbolda ileri uc oyuncuları için çok önemlidir.

Örnek vermek gerekirse Luis Fabiano'nun Arjantin'e attığı 3.golde topun dibine girmek çok çok büyük bir meziyet istemez.[/quote:3qsbiycb]

Baros'un trabzona ve hamburg'a attıgı goller gibi degil mi ?

Hani bu tartışma başka yerlerde olsa, zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış diyeceğim ama...

Büyüksün be Adnan Polat! Hedefleri o kadar yükselttin ki Kewell, Baros gibi yıldızlar tartışılır hale geldi şu takımda.

Elbette bir oyuncu kötü başarım sergilediği dönemde eleştirilir ama ligde ve Avrupa´da 4´er golünün olduğu bir ortamda Baros´u bu kadar eleştirmek ne kadar doğru bilemiyorum.

Onur Yavuz' Alıntı:
Elbette bir oyuncu kötü başarım sergilediği dönemde eleştirilir ama ligde ve Avrupa´da 4´er golünün olduğu bir ortamda Baros´u bu kadar eleştirmek ne kadar doğru bilemiyorum.
Onur abi performansına göre eleştirsem hadi neysede ben niteliklerine göre eleştiri yapıyorum. Baros'un bitiricilik dışındaki her özelliği ile Dünyaca ünlü bir forvet olduğu zaten biliniyor ama bitiriciliği çok kötü olduğu için attığından fazla pozisyona girip kaçırıyor. İşte onu eleştirmemin nedenide bu zaten.

Tolga sence Trabzon'a ve Hamburg'a attığı 2 gol ölçü olabilirmi?

Bence hayır.

Baros' un son vuruşları iyi değil, zaten birde her vurduğunu gol yapabilseydi şu anda Barcelona, Madrid ayarı takımlarda olurdu. Biraz da konsantrasyon eksikliği var bence, daha dikkatli olabilir.

Ayrıca hiç sevmediğim iki yönü var biri kendini sık atması biride elle çok topla oynaması. Umarım bu konularda kulağı çekilir.

Bu gözler Hakan Şükür'ün kaçırdığı ne pozisyonları gördü.Baros eleştiriliyorsa ohhoooo.Eleştirilecek bir şey yok demektir...Baros'u eleştirenler Guiza'yı 90 dakika bir daha izlesin...

Hakan Şükür değilde ben bu gözlerle bir yıl boyunca BRATU'yu izledim.Bir maçta 5 pozisyona grip nasıl hepsi kaçırılır dersi gördüm.Sitil olarak Baros'la benzer bir yapısı vardı,dripling yapan ,hızlı,hırçın ancak beceriksiliktede bir üstad.

Baros'un her maça konsantre olabilmişi,son vuruşlarını düzeltmiş hali şu yaşından sonra Barça'ye yada Real'e transfer olur arkadaşlar o yüzden abartmayalım fazla.

Vallahi baydı bu muhabbet Baroş ya konuştuğumuz futbolcu iyi oynarkende eleştiririm özelliklerini eleştiririm demek bence marifet değil iyi bişey değil. Ali Lukunkuları izledik biz bu forma altında bırakın da Baroş gibi bi oyuncunun keyfini çıkaralım. 30 milyon Euro luk Guiza nın durumuda ortada Baroş'un maliyeti ona göre 3 te 1 performansı 3 kat, 10 golü oldu resmi maçlarda ki daha sezon başında sayılırız ben mutlu olun derim zira kabak tadı verdi iyice.

Bize uygun değilse futboldan, futbolcudan anlayan bi teknik ekibimiz var, çok şükür onların bi dediğini ikiletmeyen birde yönetimimiz var alırlar ocakta birini gönderirler yada kulubeye çekerler Baroş'u rahat olalım anın keyfini yaşayalım derim ben, Zira dediğim gibi bu muhabbet kabak tadı vermeye başladı iyice.

Ayrıca Liverpool'un bi ton para bonservis bedeli ödeyerek transfer ettiği bi adamın benim için bi başka referansa da ihtiyacı yoktur.
Sizde bilirsiniz Liverpool öyle kolay kolay para vermez futbolcuya.

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":2hby1sqb]Elbette bir oyuncu kötü başarım sergilediği dönemde eleştirilir ama ligde ve Avrupa´da 4´er golünün olduğu bir ortamda Baros´u bu kadar eleştirmek ne kadar doğru bilemiyorum.
Onur abi performansına göre eleştirsem hadi neysede ben niteliklerine göre eleştiri yapıyorum. Baros'un bitiricilik dışındaki her özelliği ile Dünyaca ünlü bir forvet olduğu zaten biliniyor ama bitiriciliği çok kötü olduğu için attığından fazla pozisyona girip kaçırıyor. İşte onu eleştirmemin nedenide bu zaten.

Tolga sence Trabzon'a ve Hamburg'a attığı 2 gol ölçü olabilirmi?

Bence hayır.[/quote:2hby1sqb]

Emin ölçü yapabilmektir..Bir kere yapıyorsan hep yapabilirsin..Bu cümleyle birlikte bir daha baros hakkında tartısmaya girmem...

Ayağında ki alçılar çıktı Baros'un .Güçlendirme çalışmaları yapıyormuş.Dön artık Baros özledik seni...

Milan Baros'un ayağındaki özel cihaz çıkartıldı..güzel haber

demedi demeyin baroş 2,yarı gol kralı olur,nondayı gördükçe dolmuştur iyice!

Hakemlerin belası geri dönüyor :)

0000044620.jpg