Milan Baros

Ben yaptığım eleştirilere aykırı birşey göremedim sahada. Sanırım gole değil de maçın tamamındaki performansına bakmak gerekecek ve dikkatli izlemek.

Not: Doğan yazında benim eleştiri getireceğimi söylemişsin aslında isim vermeden yada ben üstüme alındım ama yapma kardeşim yorgunluk falan değil. Yıllardır takip ettiğim oyuncu. Baros'un gol vuruşları zayıftır.

Ekleme: Her attığı golden sonra burada gönderme yapmaya gerek yok. Kaçırdığı anlarda TV başında olmuyorsunuz herhalde hiç. Baros'u eleştirmeye hevesli değilim ama yazdıklarımız yanlışmışçasına devamlı yazılmasına sessiz kalamam.

Şu söyleceğim sözlerden tepki alabilirim.

Nonda ilerde topu iyi bir şekilde saklayabiliyor.Sağa sola iyi paslar verebiliyor.

Ama Baros topu alınca o beğendiğim özelliğini saymassak rakip oyuncunun direk üzerine gidiyor ve topu hemen kaptırıyor.

Baros'un bazı maçlarda çoğu yakaladığı poziyonlarda Baros'un yerinde Nonda olsa o topları daha iyi kullanıp kendi gol atamasa bile diğer oyunculara iyi pas verip, gol atmalarını sağlayabilir.

Bende şunu söyleyeyim Nonda gibi ağır bi adam dünkü gibi gayet hızlı oynanan tempolu bi maçı asla kaldıramaz. Nonda mümkün değil defansın arkasına sarkıp 30 metre top sürüp de şut denesin.

Yanlış hatırlıyo olabilirim ama zaten dün Rijkaard ısındırmadı bile Nondayı bişeyler biliyor heralde bu adam.

Baroş iyidir zaten girdiği her pozisyonu atsa dün biz 8-1 yenerdik Baroş'un da 5 golü olurdu. Böyle olur iyi forvetsen 5 pozisyon yaratırsın, yada girersin ( ki Baroş kendi pozsiyonunu kendi yaratıyor çoğu zaman ) en az birini atarsın duruma göre maça göree 2 de olur bu 3 de olur ama her forvet gol kaçırır girdiği pozisyonların tamamını atan forvet yok dünyada. Ben çok memnunum şahsen Baroş'un dün geceki oyunundan.

Biz hepsini atsın demiyoruz. Golcünün bitirmesi gereken pozisyonları atmalı. Pozisyona girmeyi çok iyi biliyor fakat o pozisyonları sonuçlandırmak da önemli.

Pana maçında kaçırdıkları daha fazla sanırım. Attığı golde kaleciye hakkını da verelim yani...

Baros'u sadece bir maçlık değerlendirmiyoruz Abi.

Çoğu kez kendine pozisyon bile yaratıyor ama ilerde daha iyi top tutabilse takım arkadaşlarına daha iyi paslar atabilse çok iyi olur.

Topu alınca kaptırıyor kendini. :)

Çok rahat pozisyonlarda topu rahatça kullanabileceği anlarda bile topu eziyor.

Attığı golde hem defansın arkaşına sarkışı hemde kaleciden sıyrılışı gayet güzeldi bence banada sorarsan Tugay ben dünyanın en bitirici forveti demiyorum Baroş için ama bizim eleştirimizi bana göre anlamsız kılacak kadar iyi.

Panathinaikos kalecisi ne için çıktığını biliyor muydu sormak lazım aslında. :)

İyi bir kaleci olsa Baros'un o golü atacağından şüphelerim var doğrusu.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Bende şunu söyleyeyim Nonda gibi ağır bi adam dünkü gibi gayet hızlı oynanan tempolu bi maçı asla kaldıramaz. Nonda mümkün değil defansın arkasına sarkıp 30 metre top sürüp de şut denesin.

Yanlış hatırlıyo olabilirim ama zaten dün Rijkaard ısındırmadı bile Nondayı bişeyler biliyor heralde bu adam.

Baroş iyidir zaten girdiği her pozisyonu atsa dün biz 8-1 yenerdik Baroş'un da 5 golü olurdu. Böyle olur iyi forvetsen 5 pozisyon yaratırsın, yada girersin ( ki Baroş kendi pozsiyonunu kendi yaratıyor çoğu zaman ) en az birini atarsın duruma göre maça göree 2 de olur bu 3 de olur ama her forvet gol kaçırır girdiği pozisyonların tamamını atan forvet yok dünyada. Ben çok memnunum şahsen Baroş'un dün geceki oyunundan.

Riijkaard daha önce Nonda'yı oynatırken bilmiyordu da şimdi mi biliyor oluyor Şamil?

Baros kaçırır da atar da ama hala adamın hakkında yaptığımız eleştiri yanlışmışçasına gönderme yapılmamalı. Şu maçta kaçırdıklarına yorum yapılmamasının nedeni tamamen attığı gol oluyor herhalde. Yaptığı kötü vuruşlar ise yorgunluk veya şanssızlık.

Ayrıca uluslararası ünlü oyunlarda o övdüğünüz bitiriciliği nasıl dizayn ediliyor bir bakın. Bu sene gol kralı oldu diye yeni oyunlarda özellikleri artsa da geçmişten beri zayıftır bu özelliği. Bizim gözlerimiz yalan söylüyor ona güvenirsiniz belki.

Konuşmayacağım konuşmayacağım diyorum zorla konuşuyorum :)

Nonda da Baros da bizim futbolcumuzdur. Üstelik ben Baros'u da severim. uA forumdan takip edenler varsa aylarca Baros avatarı kullandım orada. Ama bir eleştiri yaptık diye, ki yüzde 100 doğru, her maç sonunda gördünüz mü diye gönderme yapılmasından sıkıldım.

Yazmak da istemiyorum artık zaten şu konuya. Bardağın devamlı dolu tarafına bakanlarla ne tartışsam da sonuca varamayacağım.

İyi geceler.

Hayır onu ısındırmadığını söylerken Nonda tarzı oyuncuların dünki gibi tempoda oynanan hızlı maçlarda oynayamayacağı idi Kerem.

Bende zaten Baroş çok bitirici oyuncu demiyorum sadece bizim eleştirmemizi anlamsız kalacak kadar bitiriciliği iyi yeterlidir bence bende kendi fikrimi söylüyorum. Belkide o konudaki eksikliğini kendi çabasıyla hazırladığı pozsiyonlarla gideriyor. Bana sorarsan türkiye gibi bu oyunun sert oynandığı bi yerde özelliklede 3 büyük takıma karşı deli gibi ve sert savunmanın yapıldığı bi ligdeki attığı 20 gol bitiriciliği için yeterlidir bana göre.

Ayrıca Keremcim ben buraya hiç bakın görrdünüzmü Baroş'u gibilerinden bi ileti göndermedim.

Sevdiğim, beğendiğim bi oyuncuyu adına açılan bi konuda övmek amacım :) .

Galiba Kerem Abi'nin sözü bana..

Sakin bir başlığı birden aktif hale getirdim ama;

Baros golünü atınca ben de tutamıyorum kendimi napayım :)

Arkadaşlar işin kısacası elbette Baros'un bitiriciliği bir Jardel veya Shevchenko gibi değil ancak Baros tarzı oyuna sahip olupta bitiriciliği yüksek oyuncu denildiğinde ilk akla gelende Drogba'dır.

Yarın öbür gün bu tarz adamlar alabildiğimiz gün Baros'un gerekliliği tartışılabilir.Ancak bugün için tartışmasız en iyi forvetimizdir kendisi.

Bunun yanında Jardel gibi bitirişler yapamayacak olsada Jardel veya türevi oyuncularda bugün Baros'un yaptığı driblingleri,mücadeleyi,kat ettiği kilometreyi,pozisyonunu yaratmasını yapamaz.

Baros bu yaşına kadar hep mücadelesi, hırsı, tekniği ve yeteneği ile ön plana çıktı. Hiçbir zaman bir son vuruş ustası olmadı. Hatta bir forvete göre ortalama bir son vuruşa sahip. Ancak Baros'u sevdiren son vuruşları değil ondan önce yaptıkları. Daha fazla uzatmamak lazım. Baros çok iyi bir forvettir. Ancak son vuruşlarda kusuru vardır. Eğer o da bir Jardel seviyesinde olsaydı Dünya Tarihi'nin en golcü oyuncularından biri olurdu...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Baros bu yaşına kadar hep mücadelesi, hırsı, tekniği ve yeteneği ile ön plana çıktı. Hiçbir zaman bir son vuruş ustası olmadı. Hatta bir forvete göre ortalama bir son vuruşa sahip. Ancak Baros'u sevdiren son vuruşları değil ondan önce yaptıkları. Daha fazla uzatmamak lazım. Baros çok iyi bir forvettir. Ancak son vuruşlarda kusuru vardır. Eğer o da bir Jardel seviyesinde olsaydı Dünya Tarihi'nin en golcü oyuncularından biri olurdu...
Uğur ondan bir son vuruş ustası olmasını istemek zaten çok büyük bir hata olur ama en azından son vuruşu yaparken biraz sakin kalabilse, biraz dikkatli olabilse belki de maç içinde girdiği 6 pozisyondan 3'ünü gol yapacak ama sakin kalmıyor ki topu sürerken ayrı bir heyecan, vuruşu yaparken ayrı bir heyecan. Doğal olarakta pozisyon çöpe gidiyor. Bu kadar iyi bir forvetin kaleci ile karşı karşıya kaldığı anda biraz sakin kalması, topu nereye göndereceğini bilmesi lazım.

Emin senin için demesi kolay tabi dışardan kolaşmakta kolay son vuruşu kötü dediğin adam geçen senenin gol kralo bu senede gol krallığında liderlikte son vuruşu o kadarda kötü değil bence son vuruşu kötü olsa bile adam ne yapıp edip yine golünü atıyo pana maçında yaptığı gibi yani bence barosu tartışmak yersiz

40 50 metre top sürdükten sonra gol vurusu yapmakla hazırlanmıs bir pozisyon sonrası veya karambole önünde düşen pozisyona gol vurusu yapmak arasında epey bir fark var..Nabız farkı,adrenalin farkı,adelelerin o anki yorgunluk farkı falan filan..Genelde de baros 40-50 metre top sürdükten sonra son vurus yaptıgı için son vuruslarda usta degildir yorumu cıkıyor ortaya..Nistelrooy son vurus ustasıysa tabi baros olamaz..Ama ben yinede baros'un bütün işleri cok iyi yaptıgını düşünüyorum...Emin artık su son vurus fantezine bir nokta koy lütfen..