NBA 2008-2009 Sezonu

27 Aralık Sonuçları ;

Chicago @ Miami 77 - 90

Charlotte @ New Jersey 95 - 87

Minnesota @ New York 120 -107

Oklahoma @ Detroit 88 - 90

Indiana @ Memphis 105 - 108

Houston @ New Orleans 79 - 88

Philadelphia @ Denver 101 - 105

Dallas @ Utah 88 - 97

Toronto @ Sacramento 107 - 101

Boston @ Golden State 89 - 99

Boston üstüste ikinci yenilgisini aldı, beklenmiyordu da bu yenilgi. Cavs ve Magic de çok sağlam geliyorlar, bakalım sene sonunda bu üçlüden kim kalacak ilk sırada.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Boston üstüste ikinci yenilgisini aldı, beklenmiyordu da bu yenilgi. Cavs ve Magic de çok sağlam geliyorlar, bakalım sene sonunda bu üçlüden kim kalacak ilk sırada.

Kerem , lig uzun daha 50 maç var.Detroit'ide listene al ;)

Lig uzun ama Cleveland ve Boston'da zor düşüş olur. Orlando biraz geriler ama. Detroit'i ben hiç sevmem ama SAS'lü olduğumdan değil :) Renklerini sevmiyorum :p

NBA ile çok içli dışlı değilim ama hergün maçlara tek tek bakıyorum. Bulls, NY ve Cleveland sevdiğim takımlar ama Cavs hariç diğerleri en fazla ilk turda elenir. Ki o bile olmaz, P-Off zor. Bu yüzden Cavs'i çok yakından izliyorum ve Lakers ile final oynayacağını düşünüyorum. Detroit'e malesef şans vermiyorum, çok isteyen bir kadroları yok.

SAS'lı olmadığını ve Bulls fanı olduğunu hatırlıyorum
Ama bir takımı renklerinden sevmemek olur mu hiç ?
Ama Chicago ve Detroit aynı grupta (Merkez grubu) belki bunun etkisi vardır ;)
Unutmadan Detroit'te A.I (The Answer) var , artık emekli olmadan bir yüzük isteyen bir oyuncu , bekleyip göreceğiz :roll:

Burak Barut' Alıntı:
Bilgiler için teşekkürler.
Sas'ın herhangi bir transfer yapacak gücü olmadığını biliyorum.
Tim Duncan David Robinson'un yanına nasıl gelsiyse şimdi de Tim Duncan'ın yanına konulacak birisini bekliyorum ondan sonra gene eski günlere dönebiliriz bu takım gelceği Parker ve Ginobili Hidayet'te gelirse oh ne güzel olur :)

Aslında Hidayet'in Orlandoda kalmasını ve Howard gibi orlando formasıyla bütünleşmesini isterim ama SAS da forma giyecek olursa gerçekten müthiş bi takım karşımızda olur :)

Mehmet'siz Jazz , Dallas engelini geçti ...
Jazz'da Ronnie Brewer 21 sayı ? 7 ribaunt ? 2 asist ? 2 top çalmayla takımının skor yükünü üstlenirken, Deron Williams 17 sayı ? 13 asist ? 4 top çalma ? 3 ribauntla double-double yaptı.Mehmet'in yerine karşılaşmaya ilk 5'te başlayan Kosta Koufos 18 sayı ? 8 ribauntla karşılaşmayı noktaladı.
Mavs'ta ise Jason Terry 26 sayı ? 3 asistlik performansıyla sahanın en skorer oyuncusu olurken, Josh Howard 18 sayıyla, Alman yıldız Dirk Nowitzki de 17 sayı ? 8 ribauntla maçı tamamladı.

39049.jpg

Kosta Koufos'un performansı gerçekten gecenin sürprizi oldu.Bu adam böyle devam edermi yani belli bir potansiyeli var mı yoksa maçlık bir durum mu merak ediyorum.Eğer potansiyelini gösterdiyse bu maçta Utah için çok büyük kazanç.
Bu kadar eksikle kazanmak heleki Dallas'a karşı çok moral verici oldu.

Detroit , The Palace'da The Answer'ın son saniye basketi ile Thunder'ı geçti.
Pistons'ta Iverson 22 sayı , 3 ribaunt , 3 asist ve T-Prince 16 sayı , 11 ribaunt ile double-double yaptı.
Thunder'da Durant 26 sayı , 8 ribaunt ve 4 asist ile maçın en skoreri olmasına karşın mağlubiyeti önleyemedi.

Igy Celtics'in 'Trash-Talk'larından Yakındı

Philadelphia 76ers forveti Andre Iguodala, Boston Celtics oyuncularının sahada 'trash-talk'a çok başvurmalarının yanlış olduğunu söyledi.
Celtics oyuncularının saha içindeki hareketleri hakkında konuşan Iguodala, "Ne kadar iyi bir takım olurlarsa olsunlar bu hareketleri onları iyi takım görüntüsünden uzaklaştırıyor. Onlara duyulan saygı azalıyor, diğer takımlar onlara çok saygı göstermiyor." derken;

"İyi bir takıma sahip olabilirler ancak Detroit'in sahada gösterdiği sağlamlığı onlarda göremiyorum." açıklamasında bulundu.

28 Aralık Sonuçları ;

Chicago @ Atlanta 117 - 129

New Jersey @ Charlotte 114 - 103 UZT

Oklahoma @ Washington 95 - 104

Orlando @ Minnesota 118 - 94

Utah @ Houston 115 - 120 2 UZT

Detroit @ Milwaukee 87 - 76

Memphis @ San Antonio 103 - 106 2 UZT

Toronto @ Portland 89 - 102

Melo Knicks Karşısında Oynayacak

Sağ dirseğindeki sakatlık yüzünden üç maç forma giyemeyen Denver Nuggets'ın süper yıldızı Carmelo Anthony, Pazartesi akşamı New York Knicks karşısında sahadaki yerini almayı planlıyor.
Anthony'nin, takımın dün gece Philadelphia Sixers'la karşılaştığı maçta oynamak istediği ancak dinlenmesi için oynatılmadığı ifade edildi.

Rockets İşi Uzattı

Toyota Center'da Utah Jazz 'ı konuk eden Houston Rockets ilk yarısını önde geçirdiği maçı zora sokarak iki uzatma sonunda 120-115 'lik skorla yenmeyi başarırken , böylelikle 20.galibiyetini almış oldu .
İki uzatma sonunda kazanan Houston Rockets'de süperstar T-Mac forma giymezken , Ron Artest ve Yao Ming ipleri eline aldı . Ron Artest maçı 28 sayı 8 ribaunt 4 asist ile bitirirken , Yao Ming 26 sayı 11 ribaunt 4 blok yaptı . Bu iki oyuncu dışında 5 oyuncu daha çift hanelere çıkarken , bunlar 13 sayı 7 ribaunt ile Alston , 11 sayı ile Battier ve 10 sayı ile Scola - Head - Brooks oldu . Scola ayrıca 14'de ribaunt aldı .

Dün oynadığı Dallas maçında Memo-Boozer-Millsap'sız galibiyet çıkarmayı başaran Utah , bu maçada bu oyunculardan eksik çıktı . Üç yıldız oyuncusundan yoksun olan Utah 'ta , en skorer oyuncu 23 sayı 7 ribaunt 4 asist ile Brewer olurken onu 20 sayı 10 ribaunt 5 asist 3 top çalma 2 blok ile Ak47 takip etti . Bu iki oyuncu dışında Utah'tada 5 oyuncu çift hanelere çıkarken , bunlar 15 sayı atan Miles , 14'er sayı atan Koufos ve D.Williams , 13 sayı atan Korver ve 12 sayı 11 ribaunt ile oynayan Fesenko oldu . Deron Williams 14 sayının yanında 11'de asist yaptı .

Magic ve Hido durdurulamıyor !!!
Orlando'da Türkoğlu, 26 sayı, 7 ribaunt ve 3 asistle oynarken, Rashard Lewis 24 sayı, 7 ribaunt ve 2 asist, Dwight Howard da 17 sayı ve 5 ribauntla galibiyete katkı sağladı.
Rashard McCants'ın 21 sayısı ile Al Jefferson'un 16 sayısı ise Timberwolves'un yenilgisini önleyemedi.

Dipnot : Ayrıca Hido dün gece müthiş performansı ile en başarılı uluslararası oyuncu seçildi, tebrikler Mr. 4. quarter ;)

Pistons'ta çıkış devam ediyor ...
Detroit'te Prens Prince 19 sayı , 8 ribaunt , 4 asist ve The Answer 18 sayı , 6 asist ve 5 ribaunt ile tamamladı.
Bucks'ta ise Bogut 17 sayı , 10 ribaunt ile double-double yaptı.

images

Gordon'dan Üçlük Rekoru

Chicago Bulls guardı Ben Gordon, Cumartesi gecesi Atlanta Hawks karşısında oynadıkları maçta 8-6 üçlük isabetiyle oynayarak;

Bulls'un kulüp tarihinde en çok üçlük atma rekorunu elinde tutan Scottie Pippen'ı geçerek bu alanda ilk sıraya yerleşti.

Pippen Bulls forması altında oynadığı 856 maçta 664 üçlük isabeti elde ederken, Gordon ilk çeyrekte bu sayıyı geçti ve Bulls'ta oynadığı 346 maçta 669 üçlükle rekoru kırmayı başardı.

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
Igy Celtics'in 'Trash-Talk'larından Yakındı

Philadelphia 76ers forveti Andre Iguodala, Boston Celtics oyuncularının sahada 'trash-talk'a çok başvurmalarının yanlış olduğunu söyledi.
Celtics oyuncularının saha içindeki hareketleri hakkında konuşan Iguodala, "Ne kadar iyi bir takım olurlarsa olsunlar bu hareketleri onları iyi takım görüntüsünden uzaklaştırıyor. Onlara duyulan saygı azalıyor, diğer takımlar onlara çok saygı göstermiyor." derken;

"İyi bir takıma sahip olabilirler ancak Detroit'in sahada gösterdiği sağlamlığı onlarda göremiyorum." açıklamasında bulundu.

trash talk ne demek(biraz cahilim de)

Veysel Kaya' Alıntı:
[quote="Hüseyin Karaçil":1c9m46gc]Igy Celtics'in 'Trash-Talk'larından Yakındı

trash talk ne demek(biraz cahilim de)[/quote:1c9m46gc]

trash talking karşındaki adamın konsantrasyonunu azaltmak için yapılan konuşmalardır kardeşim...Mesela "Ben varken sen kimsin" :)