NBA 2008-2009 Sezonu

Levent ÖKTENER' Alıntı:
nolcak bu Lakers'in hali ? gelene 20 , gidene 30 aman aman ağır oldu bizim abiler lige :)

12 oyuncudan , 7 si çift haneli atarsa , Kobe , Gasol veya Bynum'dan biri her maç sazı eline alsa , birde ciddi bir sakatlık yaşanmazsa artık batıda ki diğer reis takımlar ikincilik yarışı hesaplara başlasınlar ;)

Bad Boys'ta , The Palace Cehenneminde sezona galibiyetle başladı (100 - 94) ;)
Pistons'ta Prince 19 sayı , 5 ribaund ve 3 asist , Rip Hamilton 15 sayı ve Billups 13 sayı ile oynadılar.
Indiana'da Granger'in 33 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

NBA'i fazla takip edemesem de Chicago'nun her maçını yakından takip edeceğim. Bu seneye belki de pek zorlu olmayan Bucks galibiyeti ile başladılar ama gidişleri nasıl olur bilemiyorum. Chicago'da çok orta düzey oyuncu var. Bir tane de yıldızları olsaydı ama yok işte :roll:

Bencede aslında takkım için gerekli parçalar mevcut fakat onları saha içinde düzzene koyacak veya dinlendirecek bir yıldızları yok ne yazıkki Chicago'nun.

Maxiell 4 yıl daha Pistons'ta ...
2007-2008 sezonunda 82 maçta da forma giyen Maxiell, maç başına 21.6 dakika süre alırken, 7.9 sayı - 5.3 ribaunt ve 1.1 blok ortalamasıyla takımına katkı yaptı.
Geçen sezon ki performansının üstüne bu yıl bir patlama yapması şart oldu artık ;)

36921.jpg

Los Angeles Lakers, 21 yaşındaki pivotu Andrew Bynum'la 58 milyon dolar karşılığında 4 yıllık sözleşme imzaladı.
Genç oyuncu geçtiğimiz sezon ise, 13 sayı ? 10 ribaunt ? 2.1 blok ve 1.7 asist ortalamasıyla oynamıştı.
Bu sezon Lakers oynadığı 2 maçta da görev yapan Bynum, 10 sayı ? 6 ribaunt ? 3 blok ortalaması yakaladı.

36912.jpg

New Orleans da kendini belli etmeye başladı. Onlara karşı bir sempati duyuyorum. Batı'da da Utah ile beraber onları destekliyorum... İlk maçta Spurs'u yenen Suns'ı devirmişler...

Teksas derbisini Dallas'ı 112 - 102 yenen Houston kazandı.
Rockets'ta Yao Ming 30 sayı ? 13 ribaunt ? 3 asist ? 2 blok , yeni transfer Ron Artest 29 sayı ? 7 ribaunt ? 1 top çalmayla takımına önemli katkı yaparken, yıldız oyuncu Tracy McGrady 16 sayı ? 7 asist - 5 ribaunt ? 2 top çalmayla, kenardan gelen Aaron Brooks 14 sayı ? 5 asist ? 3 ribauntla maçı tamamladılar.
Mavs'de ise Nowitzki 36 sayıyla sahanın en skorer ismi oldu ama maçı kazandırmaya yetmedi !

36900.jpg

Korkum o ki normal sezon MVP'liği yaşamış Almanların Kusursuz Makinesi Nowitzki bu sezonda şampiyonluk yaşayamayacak. Lakers, Hornets, Spurs, Suns vs. gibi ekipler var...Nowitzki çok şey yapıyor ama Miami Finalinde hayatlarının fırsatını teptiler...

Gümbür gümbür geliyoruz.derbiyide kazandık sınıfta fanatik Mavs'li Mert Sönmez'le acayip dalga geçtim :p .her neyse Böyle giderse Yao Ming ciddi ciddi MVP adayı durumuna geçer.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Korkum o ki normal sezon MVP'liği yaşamış Almanların Kusursuz Makinesi Nowitzki bu sezonda şampiyonluk yaşayamayacak. Lakers, Hornets, Spurs, Suns vs. gibi ekipler var...Nowitzki çok şey yapıyor ama Miami Finalinde hayatlarının fırsatını teptiler...

Ben artık Nowitzki için yeni bir heyecan zamanının yaklaştığını düşünüyorum.Fakat buna ne dallas yanaşır nede kendi bu konuda illa giderim diye baskı yapar yakın zamanda.

Hornets'inde Artest ile güçlendiği aşikar ama aşı tam olarak tutacakmı en azında 20li maçlara gelene kadar büyük ve küçük takımlara karşı takip etmek lazım.

1 Kasım Sonuçları ;

New York @ Philadelphia 87 - 116

Golden State @ Toronto 108 - 112 UZT

Sacramento @ Miami 77 - 103

Chicago @ Boston 80 - 96

Orlando @ Memphis 84 - 86

Denver @ Clippers 113 - 103 UZT

San Antonio @ Portland 99 - 100

Sezona başlamadan önce büyük hedeflar koyan Magic'te galibiyet bekleyişi sürüyor !!!
Hido'nun 18 sayı ? 9 ribaunt ? 7 asist ? 1 blokluk performansı mağlubiyeti önleyemedi.
Memphis'te Rudy Gay 29 sayı ? 4 ribaunt ? 2 blok - 1 asist ? 1 top çalmayla maça damgasını vururken, çaylak oyuncu O.J. Mayo 17 sayı ? 6 ribaunt ? 1 asist ? 1 blokla, Marc Gasol 10 sayı ? 5 ribaunt ? 3 asist ? 2 top çalma ? 1 blokla oynadı.

Boston, Chicago'yu yenerken Garnett 18 sayı 10 ribaund, Pierce 14 sayı 9 ribaund, Rondo 14 sayı 6 asist, Ray Allen 14 sayı ve Leon Powe da 13 sayı ile oynadı. Bulls da ise çaylak Rose 18 sayı 4 ribaund, Gordon ve Thomas 11, Deng 8 sayı 8 ribaund ile oynadı...
Portland ise San Antonio'yu 100-99 yenerken geçen senenin All-Star oyuncusu Brandon Roy 26 sayı 7 asist 5 ribaund ile oynadı. Roy'a, 23 sayı 5 ribaund ile Aldrige, 12 sayı ile Batumi 11 sayı ile Outlaw, 10 sayı ile Frye ve 6 sayı 8 ribaund ile Rudy Fernandez yardım etti. Spurs'de ise Duncan 27 sayı 10 ribaund, Parker 24 sayı 11 asist, Finley 16 sayı ve Mason 12 sayı ile oynaması galibiyeti getirmedi...
Sezona Sixers galibiyeti ile başlayan Toronto ise Warriors'ı da yenerek 2'de 2 yaptı. Toronto'da Bosh 31 sayı 9 ribaund, Calderon 16 sayı 13 asist 5 ribaund, Parker 23 sayı 5 ribaund, Bargnani 19 sayı 5 ribaund ve Moon 11 sayı ile oynadı. JO ise bu maçta 5 sayı 6 ribaund 3 asist de kaldı. Golden State ise 26 sayı 11 ribaund, Jackson 19 sayı 7 ribaund, Biedrins 17 sayı 13 ribaund, Maggette 14 sayı ile oynadı...

Muhteşem 3'lü batının tozunu attırır...

Bakıyorum da Ron Artest takıma çok çabuk ayak uydurmuş, bu çok iyi bir gelişme sevinmedim desem yalan olur :p. Ayrıca Yao Ming'in uzun süren sakatlık döneminden sonra ani çıkış göstermesi ise Yao'nun bu sene büyük işler yapacağının kanıtıdır.Bu sene bence Yao Mvp'yi alır eğer böyle devam ederse... Tracy McGrady'nin umarım sakatlığı geçmiştir.Son çeyrek oynamamasına rağmen 16 sayı, 5rib ,7ast ile oynaması beni gururlandırdı.Brooks benchten gelip takıma büyük katkı vermesi takım için büyük gelişme.Batıda Lakers-Houston çekişmesi olur bu sene.Spurs'da gelişmeler hiç iyi gitmiyor.Suns ve Portland'a yenildiler.Bakalım nasıl toparlayacaklar...