NBA 2008-2009 Sezonu

2 Kasım Sonuçları ;

Atlanta @ Philadelphia 95 - 88

Miami @ Charlotte 100 - 87

Boston @ Indiana 79 - 95

Sacramento @ Orlando 103 - 121

Washington @ Detroit 109 - 117

Golden State @ New Jersey 105 - 97

Dallas @ Minnesota 95 - 85

Cleveland @ New Orleans 92 - 104

Memphis @ Chicago 86 - 96

Oklahoma @ Houston 77 - 89

Toronto @ Milwaukee 91 - 87

Clippers @ Utah 79 - 101

Lakers @ Denver 104 - 97

Portland @ Phoenix 96 - 107

Son şampiyon Boston deplasmanda Indiana'ya 95-79 mağlup oldu. Oynadığı takım oyunu ile Boston'a fırsat vermeyen Indiana'da Granger'ın maçta 2 dişi kırıldı. Granger 20 sayı 4 ribaunt ile maçı tamamladı. Ona TJ Ford 19 sayı, Daniels 13 sayı 10 ribaund ile yardımcı oldu. Boston'da ise Garnett 18 sayı 14 ribaunt, Pierce 15, Tony Allen 14 sayı attı...
Utah ise Clippers'ı 101-79 yenerek 2. galibiyetini aldı. Carlos Boozer maçı 25 sayı 10 ribaund 3 asist ile tamamladı. Brewer 16 sayı, Kırılenko 11 sayı 9 ribaund, Millsap 11 sayı 7 ribaund ile oynadı. Clippers'ta ise Mobley 20 sayı, Tim Thomas 16 sayı 7 ribaund ve Kaman 11 sayı 12 ribaund ile oynadı...
New Orleans ise Cavs'i 104-92 yendi. Maçın adamı ise 24 sayı 15 asist ile oynayan Cris Paul oldu. Ayrıca West 25 sayı, Rasual Butler 14 sayı ve Posey 15 sayı 6 ribaund ile oynadı. Cavs'de ise LeBron 15 sayı 13 asist 7 ribaund ile oynadı. Mo 11, Ilgauskas 18 sayı, Gibson 14, West 12 sayı ile katkı veren oyunculardı...

Maşallah maşallah...

Houston Rockets beklenileni yine gerçekleştirdi.Rakip belki güçlü değil ama her maçı önemseyip galip gelmekte önemlidir.T-Mac 22 sayı, 7 rib, 5 ast ile oynamış bildiğim kadarıyla... Performansı gün geçtikçe daha etkili oluyor. Ron Artest ve Alston'un 10'ar sayılık katkıları, Yao'nun 16 sayısı, daha çok benim için önemli olan Carl Landry'nin 14 sayı, 11 ribauntluk performansıyla yine gelecek vaadeden isimlerden olduğunu gösterdi.Hep söyledim yine söylüyorum Carl Landry geleceği parlak bir isim.Carl Landry'i nedense hep Amare Stoudamire'nin ilk Nba yıllarındaki oyun anlayışına benzetiyorum.Umarım böyle devam eder...

Batıda çekişme devam ediyor.Yine bu sene de heyecan batıda var.Phoenix,Lakers,Houston,New Orleans baya çekişecek.Spurs'u katmıyorum çünkü; görünürde daha bir şey yok.Bu sene de çok bir şey yapacaklarını sanmıyorum...

Doğu da Philadelphia bir türlü kendini toparlayamadı bakalım gelecek maçlarda neler yapacak merak ediyorum... Doğu da Orlando,Detroit ilk 2'yi yine paylaşırlar gibi geliyor.Raptors bu sene doğu da flash takım.Kadrosundaki oyuncularda son derece güçlü isimler var ve bu sene 3. ve 4.'lük yarışı Clevland-Raptors arasında olur diye düşünüyorum.

Steve Francis ne alemde hâlâ merak ediyorum.Hiçbir haber yok.Eğer hâlâ sakatsa Francis sezonu kapattı demektir ümit falan da etmem artık gelecek sezonlar için.Francis,eğer sakatlık belasından kurtulursa eminim Nba'ye tat verecek isimlerden birisi.

Rockets'dan çok uzun bir seri bekliyorum geçen sezon olduğu gibi.Bekleyip göreceğiz neler olacak...

Bu sezon Seattle'dan Oklahoma şehrine taşınarak Oklahoma City Thunder ismini alan eski Seattle SuperSonics takımı, yeni ismiyle ilk galibiyetini yeni evi Oklahoma'da Minnesota Timberwolves'a karşı aldı. (88 - 85)
Thunder'da Kevin Durant 18 sayı ? 5 ribaunt , Russell Westbrook 14 sayı ? 2 asist ? 2 top çalma ? 1 ribauntluk performansıyla galibiyette kilit rol oynadı.
Konuk ekipte Al Jefferson'ın 24 sayı ? 13 ribauntluk performansı ise, mağlubiyeti engellemeye yetmedi.

Hadi Deron dön artık. Özledik :p Deron' suz ikide iki ile gidiyoruz. Son maçta takım olarak sadece dört top kaybı yaptık. Boozer formda görünüyor. AK-47 Deron' un yokluğunda zaman zaman iyi roller üstlendi. Deron' un dönüşüyle her şeyi daha iyi olacak inşallah. Bu gece de Clippers' ı tekrar devireceğiz gibi gözüküyor 8)

4 Kasım Sonuçları ;

Detroit @ Charlotte 101 - 83

Chicago @ Orlando 93 - 96

Sacremento @ Philadelphia 91 - 125

Golden State @ Memphis 79 - 90

Cleveland @ Dallas 100 - 81

Utah @ Clippers 89 - 73

Magic , Howard (22 sayı - 15 ribaunt ve 5 blok) ile güldü ( 96 - 93 )
Hidayet Türkoğlu ise 39 dakika sahada kaldığı maçta, kullandığı 16 şutun yalnızca üçünde isabet bulmasına karşın, 10 sayı - 7 ribaunt ve 7 asistle takımına önemli katkı sağladı.
Bulls'ta Drew Gooden'ın 21 sayısı galibiyete yetmedi.

Utah Jazz'da Son çeyreğin yaklaşık dört dakikalık bölümünde üst üste 15 sayı atan Millsap'ın, 24 sayı - 9 ribaunt - 2 asist ve 2 top çalmalık performansı ile Clippers'ı geçti.
Jazz'da Mehmet Okur ise 33 dakikada 16 sayı - 3 ribaunt ile maçı tamamladı.
Clippers'ta Kaman'ın 19 sayı , 10 ribauntu ve sakatlıktan dönen yıldız oyuncular Baron Davis ve Marcus Camby'nin performansları galibiyet için yeterli olmadı.

Cavs, Dallas'ı dağıtmış. Cleveland'da 5 oyuncu çift hanelere ulaşmış. Dallas'ta ise Dirk sönük kaldı. Cavs özellikle savunması ile Dallas'a şans vermemiş. LeBron 29 sayı 8 ribaund 3 asist, Ilgauskas 17 sayı 11 ribaund, Delonte West 14 sayı 5 asist 4 ribaund, Mo 14 sayı 6 asist 4 ribaund ve Big Ben hiç sayı atamamasına karşın 8'i hücum olmak üzere 13 ribaund almış...

SAS bu sene bizlere basketbol dersi vermeye devam ediyor ...
Popoviç ve onun mükemmel çarkları yenilgi serisini 3 maça çıkardı ( 81 -98 )
Mavs'te Nowitzki 30 sayı, Jason Terry'de San Antonio potasına 29 sayı bıraktı.
SAS'ta ise muhteşem mvp Duncan'ın 19 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

Utah'ın Deron olmadan yaptığı bu yürüyüşü gerçekten hayretle izliyorum.
Utah sitesindede yapılan ankette taraftarlar ligin uzun bir yol olduğunu Deron'a play-off yolunda sağlam haline ihtiyaç duyduklarını söylemişlerdi sanıyorumki bu dikkate alınmış fakat takım şu anda tam gaz gidiyor tabi bunda şu ana kadar dişli rakiple maç yapmamakta bir etken.

Takımın en büyük taşı yok şuan ama onsuz 4 maçta alınan 4 galibiyet Utah için iyi haaber.Bu zaman sürecinde Mehmet istikrarlı katkı veriyor.Boozer bu gece Portland'a karşı iyi oyun çıkardı.Deron Williams gelene kadar ne kadar az kayıp verirlerse o kadar iyi olur Utah için.

Nba'de dün gece oynanan karşılaşmada Detroit Pistons, deplasmanda karşılaştığı New Jersey Nets'e 103-96 mağlup oldu.

Detroit Pistons formasını ilk defa dün gece giyen Allen İverson 24 sayı ? 6 asist ? 3 ribauntla oynarken, Richard Hamilton 22 sayı, Tayshaun Prince 19 sayı ? 11 ribaunt ile karşılaşmayı tamamladı.

Ev sahibi ekipte Devin Harris 38 sayıyla sahanın en skorer ismi olurken, Vince Carter 18 sayı ? 7 asist ? 6 ribauntla, Josh Boone 18 sayı ? 14 ribauntla oynadı.

http://www.basketurk.net/iverson-iyi-pistons-kotu.html

Sezona çok iyi başlayan Atlanta Hawks, dün gece oynanan Toronto Raptors karşısında Josh Smıth sakatlandı.

Dün gece Toronto Raptors'u 110-92 mağlup ederek 4 maçından 4 galibiyetle ayrılan Atlanta Hawks'da Josh Smıth mücadelenin ikinci periyotunda sakatlanarak oyundan çıktı.Yapılan açıklamaya göre Josh Smith'in 2 ile 4 hafta arası parkelere döneceği açıklandı.

Raptors karşısında 11 dakika görev alan yıldız oyuncu 6 sayı ile mücadele etti.

http://www.basketurk.net/josh-smith-sakatlandi.html

Sezona aldığı mağlubiyetlerle çok kötü başlangıç yapan San Antoıno Spurs'e bir kötü haber daha geldi.

Dün gece oynanan karşılaşmada San Antonio Spurs Miami Heat'e 99-83 mağlup olurken Tony Parker sakatlandı.Mücadelenin ilk periyotunda ayak bileğinden sakatlanarak oyundan çıkan yıldız oyuncunun 1 ay boyunca parkelerden uzak kalacağı açıklandı.

Tony Parker, Miami Heat karşısında 10 dakika görev alıp 4 sayı ile mücadeleyi tamamlamıştı.Ayrıca geçtiğimiz günlerde Minnesota Timberwolves karşısında 55 sayı atarak kariyer rekoru kırmıştı.

http://www.basketurk.net/spurse-bir-kot ... -daha.html

Daha önce ciddi bir şeyi olmadığı söylenen Deron Williams' ın 4 ila 6 hafta arası parkelerden uzak kalacağı belirtildi. Deron açıklamasında ''Muhtemelen benim moralimi bozmamak için ciddi bir şeyim olmadığını söylediler, üzgünüm umarım en kısa zamanda takımda yerimi alırım.'' demiş.

Çok kötü gelişme bizim için. Deron' un yokluğunda takım iyi gidiyordu ama daha kuvvetli rakiplerle oynamaya başlayınca sıkıntı çekeceğimizde bir gerçek. Umarım en kısa zamanda tekrar izlemeye başlarız kendisini.