NFL- National Football League

konuşa konuşa steelers fan oldun yani sonunda..
özeti izledim, sizin hoca QB yi değiştirmiş herhalde maçın sonunda..
Son periyot 10 sayı ve maç..

troy palamalu denen 43 numaranız maçın kahramanıdır..
yanlış görmediysem adamı saçından çektiler..
face mask ne ise saç da odur.. delikanlıya yakışmaz saç çekmek. ))
bir de fumble a sebebiyet vermiş, o da gitmiş TD olmuş..
baltimore mermisi michael phelps sizi ıskaladı desene : ))

Free Safety, tipine bak bir de konuşmasını bul dinle sese bak =)

Evet steelers fan ı olmaya başladık iyice.

saç formanın bir parçası sayılıyor bu arada. formayı çekmenin serbest olduğu her yerde saçtan da çekebiliyorsun.

Murat İNAL' Alıntı:
Free Safety, tipine bak bir de konuşmasını bul dinle sese bak =)

Evet steelers fan ı olmaya başladık iyice.

saç formanın bir parçası sayılıyor bu arada. formayı çekmenin serbest olduğu her yerde saçtan da çekebiliyorsun.

Abi o zaman saçları 3e mi vurdursamki ben :) :) :)

Olur mu abi ya..Saç nasıl formanın parçası sayılır..
Mantık çerçevesinde face mask ile aynı muameleyi görmesi lazım.
Son derece adaletsiz bir uygulamaymış..
Kız gibi saç çekmeler falan : )

Emre saçı, sakalı kazıt abi sen..Oyun adil değil, anlaşıldı : ))

Emre senin saçların kasktan dışarı çıkmıyor zaten :)

Zaten bu sporu yapan bir adamın uzun saçlı olmasını da anlamıyorum. Ben kısacık saçımla rahatsız oluyorum kaskın içinde ki havasızlıktan.

Mantığı bence şu. O saç bildiğin formayı kapatıyor. Avantaj sağlıyor. O zamanda tersten ne mantığı var diyebilirdin. Çok önemliyse ekipmanın içine soksun saçını haha.

Burda Murat haklı futbolda saç formanın bir parçası sayılıyor ama Emre de haklı çünkü saç çekmek pek hoş birşey değil sonuçta 300+pound adamsınız hepiniz nedir yani saç çekmek!
uzun saç deyince Ricky Williams ı analım :=) başka uzun saçlı oyuncularda vardı ama Ricky en hapçısıdır benim bildiğim son senelerini takip edemedim pek
dolricky051-295x300.gif

Buda koca Richard Seymour ın Ryan Clady öküzünü az daha kurban etme ayini adamı saçından tutarsın anlarım da eve mi götüreceksin be adam yaralı ceylan yakalamış aslan gibi bırakmıyor Clady yi, yalnız arkada ki Gerard Warren a dikkat edin "Bırakın ilk biz gördük ceylanı biz yiyeceğiz" gibisinden olaya nasıl salça oluyor.

http://www.youtube.com/watch?v=R-N-COI6hhc

phi: 30- dal: 27..

Deplasmanda kazanılan bu maçın özetini yeni izleyebildim.. Paslardan çok koşuların ön plana çıktığı bir maç olmuş bizim için.. Tabii bu M.Vick'in bir ruh hastası olduğu gerçeğini yadsımıyor.. Maçın açılış hücumunda attığı , tamamlananan pas 60 yard. Maçın ilk pası 60 yard olur mu ya.
Tabii Vick kendi de bir adet TD yapmış yine, koşmasa olmaz..

İki RB miz Le Sean Jackson ile De Sean Mccoy resmen şov yapmışlar.. Yalnız Jackson'ın 80 yard koşup yaptığı TD sonrası gösterisi mutlaka izlenmeli.. Sırt üstü kendini bırakarak bitirdi TD yi : )) Adamlarımsınız..

Play-off öncesi korku saçmaya, rakiplerimize umutsuzluk aşılamaya devam..

Bu pazar Giants deplasmanı.. New York takımlarına hep nefret.. Kazanmadan dönmek yok.. Vick bitirir onları da..

O jacksonın mallıkları var bir de onu izle. şov yapacam derken kaçırdığı şeyler. süper video.

colts düzelmiyor bir türlü bu arada.

sizin DE 58 miydi neydi numarası insan değil bu arada.

giants: 31- eagles: 38..

kesinlikle epik, unutulmaz, tarihe geçecek bir geri dönüş hikayesi..
Son 5 maçta yenilmediğimiz Giants'a yine geçit vermedik..
Yine tarihi bir maç oldu..İlk yarı 24-3 gerideyiz, tek bir TD yapamadığımız gibi yard bile alamıyoruz.. First down alamıyoruz, QB sakatlanıp devam ediyor.

3.periyot Vick ısınıyor.. Bir tane TD yapıyoruz..

4.periyot ise resmen zemberekler boşalıyor..
Rakibimizden 14 puan geride iken onside kick deneyip başarıyoruz..
Sonrasında top yine bizde ve Vick koşmaya başlıyor..
Tüm sahayı koşarak geçiyor..
Vick'ten gelen TD ile beraberliği yakalıyoruz..
Maçın son 1,5 dakikasına girerken punt yapacak Giants..
DeSean Jackson türlü türlü şaklabanlık yapıyor beklerken..
Punt geliyor ama Jackson ilk hamlede tutamıyor, sonra topu yerden alıp 50 küsür yard punt return ile maçı bitiriyor, bitirirken de geçen haftakinden de beter dalgasını geçiyor..
Bir süre çizgiye paralel koşup acı çektiriyor tüm stada..
Ben hayatımda böyle bir maç izlemedim..
Bir New York deplasmanı olması da ayrı güzel tabii.

Gerçekten bu ligin en iyisi Michael Vick..
Eli Manning her zamanki gibi maçın ısındığı yerde baskıyı kaldıramadı..
Eagles şampiyonluk yolunda yürüyor..

Murat İNAL' Alıntı:
Dün çocuklar konuşuyordu. indirip izlenmesi gerek :)

ben de tekrarını arıyordum da bugün 15.00 de imiş..
Özellikle son 7 dakikayı mutlaka izlemen lazım Murat..
Böyle bir şey görmüş olman çok düşük ihtimal..
Özellikle son punt return..

Philadelphia'da yoğun kar yağışı devam ediyormuş.. At yarışları bile iptal olmuş..
Eagles'in Minnesotta Vikings ile oynayacağı maç salıyı çarşambaya bağlayan geceye ertelendi kar fırtınası nedeniyle..
Play off için kazanın altına kucak kucak odun atılmaya devam ediliyor..
Bizim için işler biraz karışık..
Atlanta Falcons artık 1. oldu ama biz 2.lik için Chicago ile kapışıyoruz ve kalan 2 maçımızı da mutlaka kazanmak durumundayız..
Bizim kalan 2 maçımız Minnesotta ve Dallas ile.. Bu takımların bir iddiası yok.
Ancak Chicago'nun son maçı Green Bay Packers ile ve onlar şu anda play-off a dahiller ama orada kalmak için kazanmak zorundalar.. Maç da kendi evlerinde..
O maçı Green Bay kazanabilirse bize yarar ama önce biz kendi 2 maçımızı kazanmak mecburiyetindeyiz..
Aksi takdirde bir tur önce başlayacağız..
Konferansımızda Atlanta zaten başa belayken Chicago ve New England gibi sert rakipler de var..

Regular Season bitti..
Buna göre eşleşmeler şöyle

NFC ;

Green Bay- Philadelphia ( galibi sonraki turda Chicago ile )
New Orleans - Seattle ( galibi sonraki turda Atlanta ile )

AFC;

N.Y.Jets- Indianapolis ( galibi sonraki turda Pittsburgh ile )
Baltimore- Kansas ( galibi sonraki turda New England ile)

Bu hafta Eagles'ta hafif sakatlığı olan M.Vick oynamadı ve formalite maçında Dallas'a 14-13 mağlup olduk.. Önemi yok.. Önümüzdeki pazar gecesi hayat duracak.. Green Bay Packers ile kaybedenin sezonunun biteceği bir maç oynayacağız..

49ers ın kalamadığı arka arkaya 8. playofflar olacak Sarısıyla kırmızıyla içimizden biri olan Niners ın kaldığı son playofflardaki yendiği son takım ise şehrin Raiders eşkiyaları ( ki Raider Nation & Black Hole taraftar grubu çete savaşları veya şehirde Black Metal festivali yoksa her maça giderler boşuna eşkiya demiyorum)hariç en nefret ettiği takım olan NYGiants a karşı alınmıştır efsane maç 2002 in bu günlerinde oynanmıştır aşşağıda çok kısa bir öyküsünü buldum NFL in die-hard bir takipçisi değilimdir Niners ında öyle ama bu maçı unutamam ,ha Emre diyecek biz bu sene Giants e daha sağlam comeback yaptık diye ama işte buda fena değildir 25 sayı boru değil sıfıra karşı hemde WildCard maçında olunca daha da mühim oluyor bu arada son saniyedeki FG ün tabirimi maruz görün içine s... Trey Junkin ın bu maç son Nfl maçı olmuştur Giants a son kazığını atıp emekli olmuştur:=) ha son oyun penaltımıydı penaltı orası da ayrı konu:=) 10 yılda koca takımın elinde bi bu maç var yazılacak koca diyorum 5SB kazanmıştır hani

http://www.youtube.com/watch?v=PclggW30n-k

Haftaya bu köşede neden "Raiders" taraftarının cenazesine gidilmez? ,En son kim koydu ? En çok kim koydu? Takım takım NFL: ""g...lüğün kitabını yazmış franchise Dallas Cowboys""! :=)

Eser Atalay' Alıntı:
49ers ın kalamadığı arka arkaya 8. playofflar olacak Sarısıyla kırmızıyla içimizden biri olan Niners ın kaldığı son playofflardaki yendiği son takım ise şehrin Raiders eşkiyaları ( ki Raider Nation & Black Hole taraftar grubu çete savaşları veya şehirde Black Metal festivali yoksa her maça giderler boşuna eşkiya demiyorum)hariç en nefret ettiği takım olan NYGiants a karşı alınmıştır efsane maç 2002 in bu günlerinde oynanmıştır aşşağıda çok kısa bir öyküsünü buldum NFL in die-hard bir takipçisi değilimdir Niners ında öyle ama bu maçı unutamam ,ha Emre diyecek biz bu sene Giants e daha sağlam comeback yaptık diye ama işte buda fena değildir 25 sayı boru değil sıfıra karşı hemde WildCard maçında olunca daha da mühim oluyor bu arada son saniyedeki FG ün tabirimi maruz görün içine s... Trey Junkin ın bu maç son Nfl maçı olmuştur Giants a son kazığını atıp emekli olmuştur:=) ha son oyun penaltımıydı penaltı orası da ayrı konu:=) 10 yılda koca takımın elinde bi bu maç var yazılacak koca diyorum 5SB kazanmıştır hani

http://www.youtube.com/watch?v=PclggW30n-k

Haftaya bu köşede neden "Raiders" taraftarının cenazesine gidilmez? ,En son kim koydu ? En çok kim koydu? Takım takım NFL: ""g...lüğün kitabını yazmış franchise Dallas Cowboys""! :=)

Son pozisyon tabii ki penaltı..Receiverı bacağından indirmiş topa gidemesin diye.. 49 ers falan bilmiyorum ben.. Benim tek bildiğim şu, google a giants ve come back yazarsanız iki sonuç çıkar; biri Eagles, öbürü Vick..

Green Bay maçına kilitlendik, bekliyoruz.