Oktay Mahmuti

Eğer yeniden Oktay Mahmuti ile anlaşıldıysa diye başlayan mesaj yazılmış forumun twitter bölümüne. Böyle bi ihtimal var mı ki...

Hesap gerçekse, menajerinin yazdığı bir tweet var "Oktay Mahmuti is free agent" diye. Gönül aksini istiyor ama yeni bir anlaşma olduğunu sanmıyorum. Resmi sitede açıklama yapılmaması da gayet enteresan ama resmi site, "Oktay Hoca'nın kontratı 2+2 olarak yenilendi" açıklamasını koyduğu ve hala kaldırmadığı için güvenilir kaynak olmaktan uzaklaşıyor. O da güzel gerçi, Galatasaray'ımızın resmi sitesi bize şüphe duymayı öğretiyor. Şüphe bilgiye giden yoldur derler. Böyle avutuyorum artık kendimi. Tavsiye ederim.

ergin ataman bir röportajında Galatasaray Medical Park için de adının geçmesiyle ilgili olarak, "Ben de duyuyorum bunu. Galatasaray’ın da hoca listesinde olduğuma, beni düşündüklerine dair şeyler kulağıma geliyor. Eğer böyle bir düşünceleri varsa benim için onurdur ama bu konuda resmi bir teklif almadım" demiş...

eğer oktay hoca maalesef gittiyse bu bile ergin atamanla ilgilendiğimiz anlamına gelebilir...şahsen oktay hoca olmayacaksa erman kunter olacağına ergin ataman daha iyi gibi duruyor...

ergin ataman bir röportajında Galatasaray Medical Park için de adının geçmesiyle ilgili olarak, "Ben de duyuyorum bunu. Galatasaray’ın da hoca listesinde olduğuma, beni düşündüklerine dair şeyler kulağıma geliyor. Eğer böyle bir düşünceleri varsa benim için onurdur ama bu konuda resmi bir teklif almadım" demiş...

eğer oktay hoca maalesef gittiyse bu bile ergin atamanla ilgilendiğimiz anlamına gelebilir...şahsen oktay hoca olmayacaksa erman kunter olacağına ergin ataman daha iyi gibi duruyor...

Takımını tarihinde ilk defa Euroleague'e sokan şampiyon olan bir teknik adamı neden bıraksın Bjk. Ayrıca Ergin Ataman neden Euroleague'e giden takımı bırakıp antrenörünü bozuk para gibi harcayan bir takıma gelsin. Taraftarı şu anda Ergin Ataman'a tapıyor Bjk'nin.

Oktay Hoca'nin olmayacagi kesin zaten.. bunu konusmayalim bile artik, ama hala yonetimden ne bir tesekkur ne de yollarimizi ayirdik diye bir aciklama var.. Sanirim futbolda bomba bir transfer yapilip, Oktay Mahmuti konusu da o taraftar coskusuna denk getirilecektir.. Durusu, adamligi ile benim Galatasaray'a en cok yakistirdigim kisiydi Oktay Mahmuti.. Yazik oldu yerine yine iyi koc olan ama adam olmayan Ergin Ataman (Efes ile ikinci mactan sonra burdan elenirsek bahane bulmam deyip, 3. macta yenilince hakemlere saydirmasi, maclarda 8-10 sayi onde olup 30 sn kala mola almasi) ile bana gore koc olarak sinirli bir adam olan Erman Kunter arasinda birakiliyoruz yazik..

Ama bu yonetim ve Ergin Ataman kisilik olarak cok yakisirlar birbirlerine..

Takımını tarihinde ilk defa Euroleague'e sokan şampiyon olan bir teknik adamı neden bıraksın Bjk. Ayrıca Ergin Ataman neden Euroleague'e giden takımı bırakıp antrenörünü bozuk para gibi harcayan bir takıma gelsin. Taraftarı şu anda Ergin Ataman'a tapıyor Bjk'nin.

Çok basit, Beşiktaş'ın mali durumu. Ergin Ataman şampiyonluğun hemen ardından söylemişti bu konuyu, önüme gelecekle ilgili plan koymaları lazım, bütçe artırımı vs. Adamlar daha sponsorları yok ve pek bu istekleri karşılayacak gibi de değiller.

BJK Ergin'i bırakmıyor zaten. Sponsor sorunu olursa Ergin BJK'yi bırakacak.

Çok basit, Beşiktaş'ın mali durumu. Ergin Ataman şampiyonluğun hemen ardından söylemişti bu konuyu, önüme gelecekle ilgili plan koymaları lazım, bütçe artırımı vs. Adamlar daha sponsorları yok ve pek bu istekleri karşılayacak gibi de değiller.

Akıl var mantık var tarihinde ilk defa Euroleague'e giden bir takım hele Türkiye'nin en büyük takımlarından biri bu fırsatı kaçırıp da maliküçülme yapar mı bir sponsorla halledecekler bu işi. Mali durum filan basketbol şubesiyle alakalı olmayacak anlayacağınız. Ergin Ataman'ı çok çok severim ama gelmesini istemem oynadığımız maçlarda adama ana avrat küfür edenler mi dersin dalga geçenler mi dersin şimdi gelirse benim gözümden düşer ben Ergin Ataman'ı istemem şahsen. Ki o da gelmez. Unicsle anlaşmış..

Akıl var mantık var tarihinde ilk defa Euroleague'e giden bir takım hele Türkiye'nin en büyük takımlarından biri bu fırsatı kaçırıp da maliküçülme yapar mı bir sponsorla halledecekler bu işi. Mali durum filan basketbol şubesiyle alakalı olmayacak anlayacağınız. Ergin Ataman'ı çok çok severim ama gelmesini istemem oynadığımız maçlarda adama ana avrat küfür edenler mi dersin dalga geçenler mi dersin şimdi gelirse benim gözümden düşer ben Ergin Ataman'ı istemem şahsen. Ki o da gelmez. Unicsle anlaşmış..

Unics'le anlaşmamış hocam. Hatta görüşmeye bile gitmemiş henüz. Ama Pazartesi'ye kadar BJK ile işleri netleştiremezse değerlendirebileceğini söylüyor.

Taslar yerine oturdu kafamda.

Îstanbulda final four dönemi oktay hoca baskanin yanina gidip bir toplanti yapılmıştı,toplanti sonunda baskan eurolig ceo'su ile toplanti yapnis bu sene tblde final oynarsak eurolige 3 sezon gitme hakki elde edicektik unutanlara hatirlatayim.

Beşiktaş serisi baslamadan iki gun once sözleşme yenilendi diye ilan edilmisti ,oktay hoca ise seri sonunda elenmeden cok yönetimin sahipsiz birakmasindan dertli .

Eurolig yok ,yönetim yok. Oktay hocada bu durum sonucunda kendi imzalamamis olabilir,zaten baskanin buna paralel ayni dönemde biz red edilicek klüp degiliz söylemide var.

Oktay hoca bizi istememis olabilir sartlarida bu yüzden zorlamış olabilir.Yönetim bence oktay hocayi besiktas serisi sonunda kaybetmisti.

Zaten biliyorduk da;bir kez daha kanıtladı sağlam adam olduğunu.Ne çıkıp saçma sapan gündem yaratacak açıklamalarda bulundu,ne sağa sola salladı,ne ''kırgınım,kızgınım'' tarzı şeyler söyledi ne de medyaya malzeme oldu.

Öylece sustu efendiler gibi,eminim ki susmaya da devam edecektir.Muhtemelen de 1 ay sonra gelip işini yapmaya devam edecektir.Kolay değil bu tarz adamları kazanabilmek,biz kazanmıştık.Haftada en fazla 2 kez televizyonda birkaç karede görüyordum kendisini fakat evimizde gibiydi.Sanki hep onla iç içeydik,sanki hep bizim hayatımızdaydı.

Koçluğu falan bir yana,özel bir efendiydi Mahmuti.Konuşması,karizması,her şeyiyle çok özel bir insandı.Galatasaraylı değil dediler,o da olmayıversin.Birçok Galatasaraylı'dan çok daha büyük katkı yaptı.

Çok zor ama bir gün tekrar çalışmasını isterdim bu camiada.İnşallah mutlu olur.

Gönderilmesi inanılmaz doğru bir karardı süreçte yapılan saçma sapan yıpratma kampanyaları haricinde.
Mahmuti bayağı bayağı kötü koç.Kendi ekibini yaratmış bu yıl güya.Orhun Ene ve Ufuk Sarıca gibi isimler bile Mahmuti'yi cebinden çıkarır

Gönderilmesi inanılmaz doğru bir karardı süreçte yapılan saçma sapan yıpratma kampanyaları haricinde.
Mahmuti bayağı bayağı kötü koç.Kendi ekibini yaratmış bu yıl güya.Orhun Ene ve Ufuk Sarıca gibi isimler bile Mahmuti'yi cebinden çıkarır

Onur, Oktay Hoca Galatasaray Basketbol Şubesi tarihinde yerini güzel anılarla almıştır bence. Mesele sadece kupa kaldırmak değildir, kupaya giden yolu açmak, aralamak da önemlidir.

Bu noktada Murat Özyer´i (antrenörlük dönemi), Cem Akdağ´ı, Oktay Mahmuti´yi hep "saygıyla" anacağım.

Oktay hocaya ben de üzülüyorum açıkçası, 2000li yılların başındaki seri şampiyonlukları da başka nedenlere bağlamaya başladım artık.

Hamle yeteneği kısıtlı, oyuncu tercihlerinde sürekli hata yapıyor. Başarısız yıllardan sonra oyuncular üzerindeki otoritesi de eskisi kadar sağlam değil.

Bu kötü gidişi tersine çevirmezse koçluktan idareciliğe geçiş yapması muhtemel. Ki bence o işi layıkıyla yapar. Galatasarayda idareci olmasını da isterim şahsen.

Bu arada Oktay hoca döneminde kupa alamadığımız gibi saçma sapan bir algı var nedense. Yahu FB Ülker'i iki uzatma sonunda yendiğimiz Cumbaba finali nasıl unutluyor anlamıyorum. Yıllar sonra basketbolda kazandığımız ilk kupadır o.