Oktay Mahmuti

İngilizce terk olduğum için şu olayı biri Google Translate Türkçesi değil de normal şekilde çevirebilecek var mı?

http://www.eurohoops.net/2012/06/dribbling/6221

Peki birşey yazmıyor süreç ve Mahmutinin başarıları bildik şeyler sadece Galatasaray ile arasında olup bitenlerle ilgili soruya cevap vermemiş ve konuşacak birşey yok ayrılıktan sonrada bir centilmen olmaya devam etmelisiniz demiş pana ve fb ile adı anılıyormuş bunu sormuşlar bana ulaşan bir teklif yok demiş

arkadaşlar oktay hoca gitti
bunu kabul edelim ve önümüze bakalım
tamam yapılan çok yanlış
bize, camiamıza yakışmayan bir tarz
yine bizanz oyunları oynanmaya başladı
ama artık bu karmaşadan kurtulup önümüze bakmamız
hocamız kim olacak
yeni sezon için neler yapılmalı ona bakmamız gerek
mesela şu sinan erdem olayını çözüm bulunmalı
ipekçi de yakaladığımız hava bir anda dağılacak
bence hoca nın gitmesi kadar önemli ipekçi yerine sinan erdem tercihi
birisi çıkıp yöneticilere yapılan yanlışları anlatmalı artık

Yöneticimi var?
Herşeyi geçtim neyin önüne bakıcaz...
Karmaşa başımızda dururken, önümüz belli.
X gelir. Sonra gider...
Bugün Oktay hocaya yaptığını, yarın Terim'e yapar.
Bizde önümüze bakarız...
Sinan Erdem yada İpekçi ne farkeder.
Bu mantalite olduktan sonra, uzayda oynasak ne yazar...
3-5 kendini bilmezin eline vermişler klübü,
At oynatan oynatana, bizde daha önümüze bakmaktan bahsediyoruz....

Bülent TULUN denilen adamı bu klüpte danışman, vs gibi görevde tutan benim için haindir...
Hainler varken öne bakılmaz...
Biz arkamızı kollamaya devam edelim bence...

Oktay Hoca gitti işte daha neyin kavgasını yapıyorsunuz. 3 gündür forumda doğru düzgün birşey okuyamıyorum. Herkes birbirine hakaret ediyor. Liseci, liseli diye birbirini fişliyorlar. Bazıları da bundan sonra maçlara gitmeyeceğim kombine almayacağım diyor. Ya siz Oktay Mahmuti'yi mi desteklemeye gidiyordunuz maçlara yoksa Galatasaray'ı mı? Tamam gönderiliş tarzı kötü fakat Oktay Mahmuti allah korusun ölseydi ne yapacaktık? Basketbol takımızın kapısına kilit mi vuracaktık? Bu sebepten artık geçmişin değil geleceğin tartışılması gerekiyor. Yönetimden rica ediyorum artık bu konu kilitlensin. Doğru düzgün yeni hocamızı tartışacağımız bir konu açılsın. Milleti soğutmayın bu güzelim forumdan.

"Evet seneye "oz", "hakiki" GS'li Erman gelir goruruz neyin ne oldugunu, umarim Oktay Mahmuti de FB ile anlasirda bu liseci'lerin bi tarafina sokar ettikleri laflari.."

Yukarıdaki cümleye ithafen madde madde soruyorum şimdi.

1-Liseliler Galatasaraylı değil mi? Onlara sokulacak laf dolayısıyla Galatasaray'a dokunmaz mı?

2-Erman Kunter kötü bir koç mu? Göreve kendi mi talip oldu?

3-Oktay Mahmuti ister Ülker'e ister Eti'ye gitsin, bizi ilgilendirir mi?

Halim Bey konuyu saptırmayın.Liselierin bir kısmı evet Galatasaraylı ama liseden mezun olanların artık cogunluda malesef sizin ismini bile söylemekten erindiğiniz Feberbahçeli.Hen onlar istedikleri an Galatasaray kulubu üyesi oluyorlar.Ve liseli abileri onların Fenerbahçeli bile olduguna bile aldırmassa sasırmam.
Liselilerin bir kısmı özellikle orta yas ve üstü kesim Galatasaray Sk kendi malı zannediyor.Ama bilmiyorlarki taraftar olmassa artık spor kulupleri yasayamaz.AAAAAA tabi biz sokaktan sıradan halkız koyunuz...Ama öyle degil halim bey biz Galatasaraylıyız...........

Biz Cem Akdağ'a sahip çıktıkkkk.Onuda sevdik.....Oda bildigim kadarıyla liseli.Biz kulubümüzün kuruldugu lise ile gurur duyuyoruz.Size göre liseci zihniyeti kabul etmeyen herkes düşman.Bence sizzzzzzzzz baska dünyadasınız.Kurucumuzn Oktay Hoca,Cem Akdag gbi bu camiaya hizmet etmiş emekcilere yapılan cirkinlikleri görseeeee kemikleri sızlardı.
Ama kimin haklı kimin haksız oldugu ortaya çıkar.

Allah kimsenin yaptıgını kimsenin yanına bırakmaz.Elbetttt Oktay Hocaya bu cirkinlikleri reva gören vasta Refik Arkan ve Bülent Tulun olmak üzere onlarda aynı Oktay Hoca gibi bu camiadan cirkin bir sekilde gidecekler...Hele taraftarın geröekten içten sessiz gözyaşlarını görmezden gelenler taraftarın bu üzüntülü anları ile belkide sizin gibi aklınca dalga geçen bagnaz düşünceli insanlarda yaptıkarından utanacaklar....

Sadece Oktay Hoca'nın gönderiliş şekli değil 1 ay önce anlaştık diye duyuru yapıp o duyuruyu yokmuş gibi hareket edilmesidir ayıp olan. Galatasaray'a lekedir bu.

Umarım mantalite değişir...
Çünkü bu gidiş çok kötü...
Beni sinirlendiren zaten bu olgu...
Yoksa kişilerin kendisi değil. Anlaşamazsın vs vs...
Ama çıkarsın ilk günden devam etmeyeceğiz dersin. Teşekkür edersin. Taraftarın aklını karıştırmaya çalışmaz, sallama haber yaptırmazsın.
Adama teşekkür etmek yerine, ne fenerli olması, ne yönetime sövmesi, ne 2-3 kat para istemesi kaldı.
Daha dün görüşmeler devam ediyor değerli bir koçu kaybetmek istemeyiz deyip, 24 saat geçmeden aksinin yapılması, gazetelere sipariş verilmesi insanı üzen şey...
Bugün Oktay hocaya yapılmasını normal bulmaya devam edersek, seneye başarısız 2-3 sonuçtan sonra Terim gitsin diye Bülent bey gazetelere yine haber yaptırır.

Halim'i görünce aklıma geldi. Bu tarz bilginler nedense karşı karşıya geldiğimizde susarlar hep ben konuşurum. Googledan bakıyorlar diye bişi demeyeceğim çünkü arama motoru sayısı çok arttı önünü aşamadık.

Neyse GS liseli dediğin Yiğit Şardan da Robert College mezunudur. Dediği o ünlü cümle de anadoludaki GS'lılara gaz verici bayat üslupta bir reklamcı konuşması. Daha ziyade 90'lı yıllarda tödef eylemlerinde görülen tarz bir konuşma.

Konuya dönersek millete avamsın salaksın cahilsin demenin manasını ben hala çözemedim. Ben mesela avamın en önde gideniyim. Peki bununla kulübün yaptığı ayıbın ne alakası var. Avamsın aklın almaz orada elit insanların anlayacağı işler dönüyor diyorsan onu açıkla. Misal Monaco FC bir Teknik direktörle anlaşmayıp resmi sitesinde anlaştık diyip var olan anlaşmayı da iptal ettiğinde ne düşünmemiz lazım? Monaco'dan örnek verdim malum jet sosyete orada yaşıyor krallıkla yönetiliyor hep elit insanlar. Oradaki bakkalın bile dişleri bembeyazmış diye duyduydum. Bizim Haydar abi söylemişti.

Neyse muhabbeti foseptik çukuruna çekmeyi başarmışsın ama hala ne demek istediğini anlatmamışsın. Bir gir o konulara bakalım Halim reyiz!!

Konu dışı tartışmaya giren, saygısız davranan ve kendi düşüncesini belirtmek yerine karşısındakine laf atan kişiler ceza alacaktır. Neden ceza aldım gibi sorularının da cevabı verilmeyecektir net.

Oktay Hoca gitti işte daha neyin kavgasını yapıyorsunuz. 3 gündür forumda doğru düzgün birşey okuyamıyorum. Herkes birbirine hakaret ediyor. Liseci, liseli diye birbirini fişliyorlar. Bazıları da bundan sonra maçlara gitmeyeceğim kombine almayacağım diyor. Ya siz Oktay Mahmuti'yi mi desteklemeye gidiyordunuz maçlara yoksa Galatasaray'ı mı? Tamam gönderiliş tarzı kötü fakat Oktay Mahmuti allah korusun ölseydi ne yapacaktık? Basketbol takımızın kapısına kilit mi vuracaktık? Bu sebepten artık geçmişin değil geleceğin tartışılması gerekiyor. Yönetimden rica ediyorum artık bu konu kilitlensin. Doğru düzgün yeni hocamızı tartışacağımız bir konu açılsın. Milleti soğutmayın bu güzelim forumdan.

Evet ben de aynen katılıyorum. çok uzadı bu mevzu.
İnsanlar biribirini kırıp döküyor ortam geriliyor.
Biraz serinkanlı ve daha az fevri olabilsek, birini yüceltmek için diğerinin değerini düşürmeye çalışmadan yorum yapabilsek çok daha iyi olacak.

Bu mevzu çok uzamadı aslında daha 3-5 gündür konuşuyoruz.
Önümüzdeki uzun süreci düşündüğümüzde bu mevzunun daha başındayız.
Birilerinin değerini de özellikle düşürmeye gerek kalmıyor, kendi kendilerinin değerlerini düşürdüler zaten.

Erman Kunter hakkında çok güzel bi haber yaptırmışlar. Her şey yolunda gidiyo maşallah. Erman hocamız eti budu belli Cholet de 900.000 euro ya çalışıyormuş. Daha iyi bir teklif gelirse ayrılabileceği idda edilmiş. Vay vay vayyyy

Siyaset karıştıracağım ama liseli zihniyet,
akp zihniyetinin aynısıdır.Nasıl her dala kendi adamları atanıyorsa(yargıç
savcı vs),lise zihniyetide öyledir bence.İlk hedef kadrolaşmak,ondan sonra başarı...

Ben sporun içinde olan bir adamı bu kadar sevmemiştim.Babamız gibiyde be.Fenerbahçe maçında Yalçın Dümer'in elinden mikrofonu kapıp azarlamıştı ya taraftarı,her hatırladığımda gözlerim doluyor.

Hayır anlamadığım başarısız diyorlar ya birde çıldırıyorum.Ulan sanki her sene final oynuyorduk.Ayıp be ayıp...

Başarıya endeksli,değer bilmeyen taraftar oldukça bunları yaşayacağız hep malesef...

Erman Kunter hakkında çok güzel bi haber yaptırmışlar. Her şey yolunda gidiyo maşallah. Erman hocamız eti budu belli Cholet de 900.000 euro ya çalışıyormuş. Daha iyi bir teklif gelirse ayrılabileceği idda edilmiş. Vay vay vayyyy

Oktay Hocaya vermedikleri parayı Erman Kunter'e veren yönetim resmen taraftarına küfreder ona cesaret edemezler...

Oktay Hocaya vermedikleri parayı Erman Kunter'e veren yönetim resmen taraftarına küfreder ona cesaret edemezler...

Öyle bir şey olursa taraftar da yönetime resmen küfreder..

Bir de Oktay Hoca dışında "Biz bir aileyiz, aileden olmayana teşekkür edilir." diyerek taraftarla bütünleşen liseli-lisesiz bir koç ya da yönetim kurulu üyesi var mı? Albayrak dışında aklıma gelmiyor da...

Alperen Cem Akdağ veya Murat Özyerde taraftara yakındı.Ama onlarıda yediler.Hele Cem Akdağ takımı o rezil forma skandalından sonra göreve gelip o kadar eksi puana rahmen ligde tuttu.Aslında o puan silmeleri olmasaydı normal sezonu 2inci veya 3.üncü bitirmiştik.

Unal aysal istifa etmeden sinirim gecmeyecek galatasarayi 15yil calistiracak bir hocasi varken herseyi darmadagin.etti bu taraftar tarihten unal aysali unutur ama oktay mahmudiyi unutmaz eminim her macta oktay mahmudi tezavurati yapmak sart. oktay hoca fenere giderse de kimse kotu konusmasin profesyonel hayat serbest artik ve istedigini yapar. 2 gun once.bile cikip hoca ile sozlesme yaptik diyor ya aysal ne.diyelim. ben suna kanaat getirdim aysal polattan cok daha kotu bir baskan sansi fatih hoca. sike konusundan sonra yonetimin hic bir gucu olmadigini da gorduk hic bir yerde soz hakkina sahip degiller

Bence bu başlık misyonunu tamamladı, kapatılmalı. Oktay Mahmuti artık serbest bir koç, bizim ile bir resmi bağı kalmadı...

Yine foruma, Teşekkürler Oktay Mahmuti şeklinde bir başlık açılıp herkes teşekkürlerini yazar...