Oktay Mahmuti

Galatasaray adının olduğu her yer de umut vardır ve bu kulüp Türkiye'yi çoktan aşmıştır zaten. Kurumları ne zaman kişilerin önünde tutmayı ve esas kıstasın başarı olduğunu öğrendiğimiz vakit her şey yoluna girecektir. Ünal Aysal bu açıdan çok büyük düşünüyor ve 3 maçı arka arkaya kaybetmek nasıl bende ağır tahribat yaratıp uykularımı kaçırdıysa, onda da büyük bir sıkıntı yaratmıştır elbette.
Hala düşündükçe ürperiyorum Siena'dan 30 küsur sayı fark yiyişimizi, son saniyede verdiğimiz fener maçını, bizden daha kötü bir takım olan beşiktaş'a iki kupa birden hediye edişimizi. Bu saydığım ve hatırlayamadığım bir sürü kaybedilen maçın hepsi de Oktay Mahmuti'nin yetersizliğinden kaynaklandı.

Galatasaray adının olduğu her yer de umut vardır ve bu kulüp Türkiye'yi çoktan aşmıştır zaten. Kurumları ne zaman kişilerin önünde tutmayı ve esas kıstasın başarı olduğunu öğrendiğimiz vakit her şey yoluna girecektir. Ünal Aysal bu açıdan çok büyük düşünüyor ve 3 maçı arka arkaya kaybetmek nasıl bende ağır tahribat yaratıp uykularımı kaçırdıysa, onda da büyük bir sıkıntı yaratmıştır elbette.
Hala düşündükçe ürperiyorum Siena'dan 30 küsur sayı fark yiyişimizi, son saniyede verdiğimiz fener maçını, bizden daha kötü bir takım olan beşiktaş'a iki kupa birden hediye edişimizi. Bu saydığım ve hatırlayamadığım bir sürü kaybedilen maçın hepsi de Oktay Mahmuti'nin yetersizliğinden kaynaklandı.

Haklısınız. O zaman İvkovic ya da Obradovic gelecektir takımın başına değil mi? Ya da Messina da olabilir. Oktay Mahmuti gibi yetersiz(!) bir adamın yerini Erman Kunter'le doldurmayı düşünmez heralde büyüklerimiz.

Spanoulis'le Krstic'i de aldık mı tamamdır bu iş. Çok büyük düşünen başkanımız var nasıl olsa.

Taraftarına kulak vermeyen, onların hassasiyetini önemsemeyen, anlaşmadan cayan, sürekli olmadık beyanatlarla onları oyalayanlar koskoca ve etik dersi verebilir, görüşeye menejerini gönderen küçük, etik dersi veremez.. Galatasaray'a zarar veren bu anlayış işte.. Başkan ve yönetim ne yapsa doğrudur diye düşünürsek, kulüp birilerinin çiftliği olur, istedikleri gibi at koşturur, biz de burada lise lise diye boş boş konuşuruz..

Arkadaşlar sürekli tekrarlıyorum ama bugün İsmail Şenol'u dinledi iseniz Bjk serisinden sonra da tekrar anlaşma yapılmış.Olan bitenin üç maç kaybı ile,menejerle,ücretle,iddaadan ibaret olan küfür ile ilgisi olamaz.Minareyi çalanların uydurduğu kılıflar bunlar ama hepsi o kadar özensiz ki malum kılıfı hazırlayanlar kendilerini çok akıllı diğer herkesi aptal sandığı için tutarlı seneryolar bile üretmeye zahmet etmemişler

Adnan Polat bu yaşananları görünce "benim suçum neydi?" diye düşünüyordur eminim.Basketbol takımında, kendisinin başlattığı tüm yapılanmayı yıktı sağolsun Ünal Aysal...

Yazmayayim yazmayayim diyorum olmuyor.. Sen ayda mi yasiyorsun yoksa bizimm taraftar CSKA'mi bizim haberimiz yok.. Galatasaray basketbol takimi daha once hangi doneminde katildi Euroleague de Siena'ya yenilebildi? Siena'yi nerde gormusti ki GS basket takmi yenilsin?

CSKA'yi yenerken iyi, C.baskanligi kupasini alirken iyi, Top 16'ya kalirken iyi, Euroleague'e kalirken iyi.. Besiktas'a uc mac yenilmis kotuymus.. Son saniyede yenildgigimiz FB'yi 12 sayi farkla da yenmistik onlari da soylesen bir zahmet..

Galatasaray 84 - FB: 72
FB:80 - Galatasaray: 79

Evet seneye "oz", "hakiki" GS'li Erman gelir goruruz neyin ne oldugunu, umarim Oktay Mahmuti de FB ile anlasirda bu liseci'lerin bi tarafina sokar ettikleri laflari..

Kafanizdaki hedeflere Oktay Hoca ile ulasamayacaginizi dusunuyor olabilirsiniz. Daha iyi bir hoca getirmek istiyor olabilirsiniz ama bu takima emek vermis bir insana bu sekilde muamele edilmez. Cikar soylersiniz su hocayla anlastik, cunku bizim hedefimiz su ve bu hocayla bu hedefe ulasma sansimiz daha yuksek, oktay hocaya da hizmetlerinden dolayi tesekkur ederiz. Bu kadar. Ama Oktay Hoca'nin ne fenerliligi kaldi, ne kotu hocaligi.. Ayip.. Yakismadi..

Su pankartlarla birseyler yapsak ya su yonetime bir ders versek ya ...

Her türlü organizasyona varım.

Her iki tarafa da hayırlı olsun diyorlar, olmasın ya olmasın. Galatasaray'ı uzun zamandır hasret kaldığı başarılara, heyecanlı günlere ulaştıran ve bunların yanında kenarda sonsuz güvenebileceğimiz bir adam gibi adam birkaç adamın egosuna yenik düşüp takımdan gidiyorsa hiçbir şey hayırlı mayırlı olmasın. Bundan sonra ister Türkiye ligi şampiyonluğu gelsin, ister Euroleague şampiyonluğu tüm o sevinçler en azından benim kursağımda kalacak.

Bu durum nedense bana Lucescu-Fatih Terim olayını hatırlattı.

Ülker, Efes ve Tofas gibi müessese kulüplerinden hiç hazzetmem. Yenilmez Armada'nın son şampiyonluğundan itibaren her sezon tüm Galatasaray maçlarını takip ettim. Bu takım ile yatıp kalktım ben ancak kişilere hiç kafayı takmadım. Bir tek taktığım isim vardı o da Llloyd Daniels'tı, siz de onu bilmezsiniz haliyle.

Belli oluyor zaten o kadar ki senin 15 yasindan sonra final gormeyen takima final oynaten hayatinda Euroleague gormemis takima Euroleague oynatan adama basarisiz diyecek kadar takilmissin o yillara.. 8 olursak basari olacak senin icin.. iste bu dinazor kafali at gozluklu "liseci" dedigim zihniyet tam da budur..

Bu klup Galatasaray Lisesi mezunlarinin babadan kalma mali degil tamam mi Halim Bilgili bunu bir kafana sok..

1-Liseliler Galatasaraylı değil mi? Onlara sokulacak laf dolayısıyla Galatasaray'a dokunmaz mı?

2-Erman Kunter kötü bir koç mu? Göreve kendi mi talip oldu?

3-Oktay Mahmuti ister Ülker'e ister Eti'ye gitsin, bizi ilgilendirir mi?

Ben cevap vereyim,
1. Liseliler Galatasaraylıdır. Liseciler diye bahsettiğimiz ise liseden olmayanı kabullenmeyen kafatasçılardır.
2- Erman Kunter başarılı bir koçtur, başarısı yada başarısızlığı beni çok ilgilendirmez. Eğer böyle kuyular kazılıp, insanların itibarı zedelenerek, etik değerler çiğnenerek getirilecekse, onun adına üzülürüm.
3- Evet gittiği yer beni ilgilendirmez. Ama gidiş şekli ve yapılanlar terbiyesizliğin daniskasıdır. Bir başkan düşün akşam dediğinin sabah tersi olsun...

Ciddi ciddi bazı arkadaşların temel Türkçe eğitimini yeniden alması gerektiğini düşünüyorum.
1- Oktay Mahmudi, velev ki Fenerli. Ne olmuş? Bu o'nun burada başardıklarını değiştirir mi? Tuttuğu takım fener olan ama Galatasaray'da görev yapmış bir dolu insan yok mu? Bu arada Koç Kızılyıldız'lı.
2- Adam gibi denseydi biz şu şu konularda anlaşamadık bu sebeble yolları ayırmak zorunda kalıyoruz ve kendisine hizmetleri için sonsuz teşekkür ederiz tepki görürdü yönetim ama taraftar bir birine düşmezdi.
3- Yönetim Mahmud'iyi 3 maç için gönderiyorsa Bülent Tulun hala nasıl Galatasaray'dan maaş alıyor. Hadi maaşını Sayın Başkan veriyor diyelim neden Bülent Tulun'un lafıyla şube'de iş yapılıyor. Bu adam Sayın Adnan Polat'a yazdığı ve o'na gönderip göndermediği belli olmayan bir mektubu Tahir Kuma'a servis etmiştir. Kimdir Tahir Kum? Şekip Mosturoğlu adlı şikeci ve teşvikçinin adamıdır.
4- Yönetim Semih Özsoy-Recep Ankaralı konuşmalarına tepki göstermemiştir.
5- Ve yönetim Galatasaray Spor Kulubü'nün itibarını bir ay önce resmi sitesinden duyurduğu sözleşmeyi imzalamayarak lekelemiştir.

Olan 3 yıllık plana olmuştur. Erman Kunter gelir ya da bir başkası gelir hatta Galatasaray Erkek Basketbol'da namağlup şampiyon bile olabilir lakin şu bir ayda yaşananları hiç birşey değiştiremez.

Şahsen ben avamım. Avam kelimesinin literatürde bu kadar fena bir kelime olduğunu da sanmıyorum. Sizin gibi yok biz elitiz aristokratız öyleyiz böyleyiz diyen insanlar sürekli Galatasaray'ın başına geldiğinden en ufak başarısızlıkta takım dağılıyor taraftar küsüyor bir türlü kenetlenemiyoruz. Farkında mısınız bilmiyorum ama Galatasaray taraftarı UEFA kupasını aldığı yıllardan sonra ilk kez bu kadar coşkuluydu. Hem de futbolda değildi bu coşku daha çok basketboldaydı. Fenerbahçe Ülkerle birleştikten sonra basketbolda da başarı geldikten sonra taraftarları daha bir kenetlendi bunu gören yönetimleri voleybola da el attı. Ama bizim yönetimimiz baktı taraftar mutlu liseden çıkmayan veya liselilerin getirmediği bir hocayı böyle itibarsızlaştırarak, taraftara(avam) rağmen kapı dışarı ettiler resmen. Sizin o elit dediğniz Galatasaray yöneticileri biraz da etik davransaydılar da arkadaşım senle çalışmak istemiyoruz memnun değiliz deseydiler yalandan haber yaptırmasaydılar gazeteleri. milyon euroydu küfürdü falan filan. Hangi Galatasaray başkanı bu dönemdeki başkan kadar yalan konuştu. Taraftarının dövülmesine göz yumdu, verdiği sözleri tutmadı. Elit olmak için önce biraz etik olmak gerekiyor. Galatasaray Liselilerin takımı kendi malı gibi görmesinden sıkıldım. Arena'da Vipten kombinem vardı. Yan tarafımda böyle sizin elit diye tabir ettiğiniz liseliler var. Taraftar bağırıyor sarı kırmızı çektirecek. Kimse ayağa kalkmıyor. aralarındaki muhabbet de şu: " Bu ne ya bu çapulcular ne zaman adam akıllı maç izlemeyi öğrenecek oturun maçınızı izleyin" İşte bu zihniyeti temsil eden bir yönetimimiz var maalesef. Taraftar koyun avam! ama liselilerimiz elit... Vallaha ben elit değilim şahsen. Kendini iyi yetiştirdiğine inanan, etik değerlerin sonuna kadar savunucusu olan bir Türk genciyim. GALATASARAY ne zaman şu liselilerden kurtulacak çok merak ediyorum. Yoksa bir daha Avrupa'da ne futbol ne basketbol ne de hiç bir branşta başarılı olabileceğimiz sanmıyorum..

Buyuksun Hocam.. Adamsin.. Omurgasizlara verdigin yanit yeter.. Adamsin adam..

“I have nothing to say about Galatasaray. You must be gentleman also after the divorce”.

http://www.eurohoops.net/2012/06/dribbling/6221

Sana yapilanlara senin verdigin cevap adamligin en guzel sey.. Yolun acik olsun!!

arkadaşlar oktay hoca gitti
bunu kabul edelim ve önümüze bakalım
tamam yapılan çok yanlış
bize, camiamıza yakışmayan bir tarz
yine bizanz oyunları oynanmaya başladı
ama artık bu karmaşadan kurtulup önümüze bakmamız
hocamız kim olacak
yeni sezon için neler yapılmalı ona bakmamız gerek
mesela şu sinan erdem olayını çözüm bulunmalı
ipekçi de yakaladığımız hava bir anda dağılacak
bence hoca nın gitmesi kadar önemli ipekçi yerine sinan erdem tercihi
birisi çıkıp yöneticilere yapılan yanlışları anlatmalı artık

İnsallah çok desteklediğniz Mükemmel yönetimin (lisecilerin)getirdiği koç ve ekibi takımı sampiyon yapar.Aslında Euroligde olmayacagımız için kaybedilecek bir siena macı olmayacak.AAAAA seneye Fenerbahce ülkere son saniye basketi ile degil en az 20 sayı ile yenilirsek lütfen sizzzzz sakın yorum yapmayın......
Burda Oktay Hocayı savunanlar onun kaşına gözüne aşık degildiki.Adamlıgına savasan bir takım yaratmaya calışmasına.Galatasaray'a bir basketbol gelenegi yaratmasına bunu için caba harcamasına aşıktı.Elbetteki Galatasaray esas olan.Bizde bunlar Fenerbahce için Galatasarayımız için istiyorduk.....

Biz en azından yönetimin yaptıgı yanlışlarıda Oktay Hocanında hatlarını söylüyoruz.Biz Oktay hocayının yaptıklarını takdir edecek kadar vefayı biliyoruz.Çünki biz vefayı bildigimiz için GALATASARAYLIYIZ.Sizede aynısını tavsiye ederim.Yoksa hayran oldugunuz yönetim yüzünden gelen gecenden(fenerbahce ve Efes ve Belki Beşiktaş)farklar yiyen sıradan bir takım oluruz.