Oktay Mahmuti

Maç bittikten sonra soyunma odasına gitmeden Ultraslan'ın önünde durup uzunca bir süre alkışladı çok hoş bir manzara idi .....

fenerli misin sen ?

Ben Galatasaraylıyım.30 küsür yıldır Galatasaraylıyım.Ve şu an çok üzgün ve kırgınım.Bu hocayla olmayacağını Kazan iç saha maçından beri yazıyor ve söylüyorum ve ne yazıkki haksız çıkmamaya devam ediyorum. Belki de son mesajım olacak bu elimde olmayan sebeplerden dolayı. Bu takımı çok sevip, hayatımızın tam orta yerine koyduğumuz için her zaman doğruları söyledik ve bu forumda garip bir şekilde 1 hafta ceza aldık.

Galatasaray basketbolunun başarısı için yıllardır maddi, manevi kendimden veren biriyim. Her türlü yaptırıma rağmen doğru bildiğimi yazıp, bu takıma 1 gram bile olsa faydası olacağına inandığım her yorumu çekinmeden, kimseye ağam paşam demeden, sadece Galatasaray için yapacağım.

Biz fenerli değiliz. Aziz Yıldırım taraftarı olanlar gibi değiliz. Biz Galatasaray taraftarıyız Oktay Mahmuti ya da bir başka şahıs önemli değil. Aslolan Galatasaray'dır.

Onur Sezgin'e yapılan ithamlar hiç hoş değil farklı düşünüyor diye. Bence Oktay hoca olmazsa olmazdır ama bu farklı düşünen bir kişiye saygısızlık yapma sebebi değil

Herkes gergin tabii maçtan dolayı. Yaklaşımlar sakin bir şekilde olmuyor; ama Oktay Mahmuti'yle Aziz karşılaştırması da hiç uygun olmadı.

Hangi seviyeden hangi seviyeye geldiğimizi düşünmek lazım. Oktay Mahmuti'den başkasıyla buralara gelebilir miydik, bunu bir düşünelim. Yaptığı yanlışlar, hatalar vardır, olacaktır; ama bu, Mahmuti'nin yetersiz, başarısız olduğunu göstermez.

Kaç tane var ülkemizde Mahmuti gibi isim? Hemen harcamak kolay olmamalı böyle. Uzun yıllar sonra bir umut oldu bizim için. Başarısız demek, ona yapılan en büyük haksızlıktır. Emin olun, en az bizim kadar, hatta bizden daha çok düşünüyor Oktay Hoca durumumuzu.

Galatasaray´ın olduğu yerde başarının tek adı vardır; şampiyonluk! Eğer Euro Leauge´de oynuyorsak orada da tek hedef şampiyonluk olmalıdır! Rakiplerimiz bize oranla tecrübeliymiş, maddi imkanları iyiymiş... Mevcut imkanlar beni ilgilendirmez! Ben başarıya bakarım; var mı, yok mu? Eğer yoksa bedel isterim, o bedel de ses getirecek türden olsun isterim!

Biraz beyin jimnastiği yapalım...Marka değeri olan bir şirket düşünün.. Birisini işin başına getirdiniz ya da siz işin başına geçtiniz, hedefleri de sürekli yüksek tuttunuz. Öyle ki kendini şirketin sahibi olarak görenler bile bu hedeflere şaşırdı ilk planda. Sonra yeni yılda aylık bilançoya baktınız ve o ay zarar edildiğini gördünüz.

Eğer görevi bırakırsanız ya da o konumdaki kişinin görevini bırakmasını beklerseniz; kusura bakmayın ama sizden ne yönetici olur ne de patron...

Ben Galatasaraylıyım.30 küsür yıldır Galatasaraylıyım.Ve şu an çok üzgün ve kırgınım.Bu hocayla olmayacağını Kazan iç saha maçından beri yazıyor ve söylüyorum ve ne yazıkki haksız çıkmamaya devam ediyorum. Belki de son mesajım olacak bu elimde olmayan sebeplerden dolayı. Bu takımı çok sevip, hayatımızın tam orta yerine koyduğumuz için her zaman doğruları söyledik ve bu forumda garip bir şekilde 1 hafta ceza aldık.

Galatasaray basketbolunun başarısı için yıllardır maddi, manevi kendimden veren biriyim. Her türlü yaptırıma rağmen doğru bildiğimi yazıp, bu takıma 1 gram bile olsa faydası olacağına inandığım her yorumu çekinmeden, kimseye ağam paşam demeden, sadece Galatasaray için yapacağım.

Biz fenerli değiliz. Aziz Yıldırım taraftarı olanlar gibi değiliz. Biz Galatasaray taraftarıyız Oktay Mahmuti ya da bir başka şahıs önemli değil. Aslolan Galatasaray'dır.

Maç sonunda verdiği röportajda kendisine "Taraftara teşekkür etmek istersiniz belki?" diye soran Irmak KAZUN'a "Teşekkür yabancılara edilir. Gerek görmüyorum çünkü onlar bizden, BİZ BİR AİLEYİZ" diyerek tüylerimi diken diken ettin büyük adam.
TEŞEKKÜRLER

"Gerek görmüyorum." lafını farklı yorumlayanlar da olacaktır tabii. Hakları bu.

Bu maçı uzatma sonucunda 1 sayı farkla kazandığımız için, heykeli dikilmeli Oktay Mahmuti'nin. Bir maç, bütün kariyere bedel çünkü!

"Teşekkür yabancılara edilir. Gerek görmüyorum çünkü onlar bizden, BİZ BİR AİLEYİZ"

Kaliteli insan kıtlığı yaşanan Türk sporunun en kaliteli insanlarından birine sahibiz. Şu yukarıdaki cümlesi bile yeter. Evet gerçek bir beş numara ve Lakovic'e ek bir skor opsiyonu yaratacak adam almadı (en nihayetinde gelir gider dengesini ve ekonomik durumu bilmiyoruz - bu kulüp zamanında eline geçen 24 milyon doları bir çırpıda tek bir futbolcuya bağlamştı- lakin rahat rahat laf edebiliyoruz. 3 yıl önce aklımıza bile gelmeyen bir seviyedeyiz. ha laf sokmak için yer arayanlara gelecek hafta bol bol fırsat gelecek.

Böyle bir galibiyetten sonra isminin ikinci planda kalması çok üzücü geldi bana BÜYÜK ADAM! HEP BİZİMLE KAL

Her türlü övgüyü, alkışı, takdiri hakediyor gerçekten Oktay Hoca. Bu takımı önce TBL'de finale taşı, sonra Euroleague'de elemelerden gel Top16'ya kal. Top16'da yenilgisiz, ligin favori takımını, yen. En önemlisi maç kazanmaktan ziyade, takım olabilmeyi, karakter koyabilmeyi, mücadele etmeyi, ruhu, bize tekrar öğret ve yaşat.
Helal olsun Oktay Mahmuti. Hakkın ödenmez.

Herkes sizin gibi inanmak zorunda değil sanırım. İsteyen agaca tapar, isteyen Allah'a, İsteyen Budha'ya, isteyen de YENİLMEZ ARMADA'ya!

Bugüne kadar çok eleştirmiştim kendisini.Ancak;son iki maçtaki yönetimi olumluydu. oly ve deplasman csk maçları.Dünkü maçlada sezonun en iyi yönetimini gösterip,bu sezon için zirve yaptı.Çok fazla ve gereksiz rotasyon yapmayıp saha içindeki kadro istikrarını sağladı.Shumpert'ın müthiş formsuzluğu sebebiyle kendisinde ısrar etmemesi ve 4 numarayı Cevher'le oynaması çok doğru bir tercihti.

Bundan önce kaybettiğimiz maçlardaki 4 numarada Shumpert ısrarı bize çok pahalıya malolmuştu.Ben maçtan önce kazanacağımıza yürekten inanıyordum.Beraber kombine sahibi olduğum arkadaşla iddiaya bile girmiştik.Aslında iç sahada oynayan Galatasaray'ın kolay kolay kimseye yenilmemesi gerektiğini düşündüğümüz için,bu zamana kadar çok üzüldük ve çok ağır eleştirdik.Potansiyeli olan bir takımız ve en sonunda, doğru saha içi yönetimiyle almamız gereken galibiyeti aldık.Başta taraftara olmak üzere hoca ve tüm oyunculara tebrikler.Umarım bundan böyle bu çizgide devam ederiz.