Oktay Mahmuti

Vay arkadas surada yazilanlari gorunce yonetimin planinin cok da guzel isledigini goruyorum basketbolla cok ilgilenen adamlar bile Mahmuti nasil bu zammi ister diyolarsa, basketi uzaktan takip eden cogunluk coktan Mahmuti'nin gitmesini istiyolardir bu para cok diye.

Kimse de demiyor ki 25 gun once yonetim bu paraya anlasma yapti, o zaman bu para cok degildi Besiktas'a elenince mi cok geldi bu para, subenin butcesi mi degisti o surede? Nevzat Dindar'a subeden sorumlu yoneticiler haber yaptiriyor bu parayi istedi, bunu hakedecek ne yapti diye ve kimse onu sorgulamiyor. Taraftarin onune atiyorlar Mahmuti'yi herkes de yemis durumda. Erman Kunter'in gelmesini isteyen Refik Arkan ve Mahmuti'yi istemeyen Mete Basol subenin basina getirilerek plan onceden hazirlanmisti aslinda,ne de olsa buyuyen bir sube mutlaka el atilmaliydi, Besiktas'a elenince de bu durumu firsata donusturduler, taraftar da muhasebeci kesildigine gore gozu aydin yonetimin.

Bu arada kocun istedigi veya aldigi paradan da haberim yok ama parayi cok buluyorsaniz 25 gun once bu paraya kocla nasil anlasirsiniz, o zammi hakettimi ki diye yonetime hesap sorun koctan once...

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı an...

Mahmuti'nin sözleşmesini konuşmak ne demek ya? 21 yıl sonra final oynattı bu takıma bu adam,bir sistem yarattı,son topa kadar dedi.Ayıptır,günahtır ya...

Bazı genç arkadaşlarda senaristlik havası sezinliyorum.Güzel kurguluyorlar . oyuncuları yerleştiriyorlar senaryoyu tamamlıyorlar ve motor diyorlar. Yapmayın sevgili arkadaşlarım.o onu yaptı bu bunu istemiyordu zaten vs.

Ünal Aysal göndermek istediği adamla görüşmez. Öncelikle bu bilinsin.

İkinciside bekara hanım boşamak kolaydır. Tabi para bizim olmadığı için kolay gelebilir arkadaşlara 1.5 da verirler 2 de verirler. Bugün eleştiren herkes yarın Galatasaray başkanı olsa aynı şekilde hareket eder.Çünkü bu kulüp ünal aysalın değil .Yarın kongrede bunun hesabı sorulduğun da cevap verebilmek lazım. muhalifler şampiyon yapan koçlar yarısını bile almazken sen bu kadar verdin derse hele bir de şampiyonluk gelmediyse ozaman gör kargaşayı.taraftar seviyordu istiyordu verdik o parayı diyemezsin.Galatasaray Bir yıldırım demirören gibi hesapsızca bir düzenin işlediği kulüp değildir.

Oktay Mahmudiyi seviyoruz ama seneye el de oynamayacak bir takımın ve muhtemelende şampiyonluğun 3 yada 4.adayı olacak bir takımın antrenörlüğü için 1.5 milyon euroluk bir bütçe verebilecek bir arkadaş varsa forumda gözü kapalı onun gözlerinden öperim.Çünkü önemli bir iş.

Yönetimdeki herkes farkında Oktay Hocanın yarattığı sinerjinin..Başarıları geçelim lütfen yönetim için öncelikle en büyük başarı bu şubeden para kazanmaya başladılar.Bunda Oktay Hocanın da payı var.Bunu öyle bir iki roman tarzı yaklaşımla kaybetmez istemez kimse

Özetle sevgili arkadaşlarım senaryo yazmayın lütfen kafanızda.Diğer arkadaşlarıda etkileyip olup olmadık hayali argumanlarla düşman kesiliyorsunuz kendi yönetiminize kulübünüze

Bundan birkaç hafta önce anlaşma sağlandığında kimsenin (en azından kamuoyununi,bilgilere sadece açık istibaharatlardan ulaşabilenlerin) haberi yoktu Oktay Hoca ne kadara anlaşmış ne alacak ne verecek. Oktay Hoca iki yıldır takımın başında idi ben iki yıldır kontrat detaylarının konuşulduğunu hatırlamıyorum .Ne oldu ise oldu iki yıldır aldığı para bundan sonra alacağı para bir anda dışarı sızdı .Kim sızdı neden sızdırdı.Şimdiye kadar neden sızmıyordu da neden şimdi sızdı ? Ayrıca sızan rakamlar ne derece doğdu.

Ayrıca bu klüp Ünal Aysal'ın değil verilen paranın hesapını soran olur madem resmi siteden anlaştık diye açıklama yaptıktan sonra yan çizilmesinin hesabını da soran olur belki verilen para kadar verilen sözleri yapılan açıklamaları da önemseyenler vardır elbet.

Erman KUNTER, Galatasaray Lisesi mezunu olmasa şu takımda konuşulma şansı neydi acaba çok merak ediyorum...
cemaatte bile yok bu kadar abiler...

AMK gazetesinin haberine göre Oktay Mahmuti yönetime küfretmiş beşiktaş serisi sırasında(hakem facialarından sonra yönetimle sürtüşmüş neden cazgırlık yapmıyorsunuz demiş yönetimden de istediği alakayı göremeyince bizi yalnız bırakan yönetimin.. şeklinde soyunma odasında dümdüz gitmiş) o yüzden para vs hepsi bahaneymiş.. Sözleşme yenilenmesine pek sıcak bakmıyorlarmış..
he inandın mı? inanmadım tabi.. böyle bahane olmaz.. kınıyorum sizi..

Bazı genç arkadaşlarda senaristlik havası sezinliyorum.Güzel kurguluyorlar . oyuncuları yerleştiriyorlar senaryoyu tamamlıyorlar ve motor diyorlar. Yapmayın sevgili arkadaşlarım.o onu yaptı bu bunu istemiyordu zaten vs.

Ünal Aysal göndermek istediği adamla görüşmez. Öncelikle bu bilinsin.

Oktay Mahmudiyi seviyoruz ama seneye el de oynamayacak bir takımın ve muhtemelende şampiyonluğun 3 yada 4.adayı olacak bir takımın antrenörlüğü için 1.5 milyon euroluk bir bütçe verebilecek bir arkadaş varsa forumda gözü kapalı onun gözlerinden öperim.Çünkü önemli bir iş.

Yönetimdeki herkes farkında Oktay Hocanın yarattığı sinerjinin..Başarıları geçelim lütfen yönetim için öncelikle en büyük başarı bu şubeden para kazanmaya başladılar.Bunda Oktay Hocanın da payı var.Bunu öyle bir iki roman tarzı yaklaşımla kaybetmez istemez kimse

Özetle sevgili arkadaşlarım senaryo yazmayın lütfen kafanızda.Diğer arkadaşlarıda etkileyip olup olmadık hayali argumanlarla düşman kesiliyorsunuz kendi yönetiminize kulübünüze

Madem baskani bu kadar iyi taniyorsunuz o zaman 25 gunde ne degistigini aciklayin senaryo da yazilmasin ki benim bildigim dogrular yukardakiler! 25 gun once bu adam 1,5m euro istiyordu ve anlasma saglandiysa ne degisti o sure icerisinde? Bunlari aciklamadan da yazdiklarimiz senaryoymus filan denilmesin lutfen...

Kutay abi de guzel yazmis, eline saglik abi

Oktay Hocanın %100 zam istemesi garip geldi bana ama yaptıkları ortada bu dönemi futboldaki lucescu döneminin sonuna benzetiyorum iyi takım,sistem takımı ve o sistemin üstüne fatih terim getirildi o zaman iyi giden şeyler bozuldu ve belki o süreç olmasa şimdi futbolda açık ara rakipsizdik.Aynını bence Oktay Hoca için de geçerli.İyi sistem,iyi takım birkaç eksikle ve genç isimlerle ligi domine etmek şansı varken çalışan çarkı bozmayıp transfere bakmamız lazım biz nelerle uğraşıyoruz

Ha bu arada takima 10m euro butce ayirirsin sizin dediginiz miktara gore 1,4m euro para alir koc, kalan parayla da kadroyu kurar zaten istedigi gibi.

Erman Kunter'i o paranin yarisi 700'e getiriyosaniz o da 9,3m'lik kadro kurar toplamda butcede degisen bir sey olmaz yani, yonetim hesap verirmis gecin bu isleri toplamda verilen butceye bakilir Mahmuti de o butce ve sistemiyle daha iyi takim cikarir ortaya suphem yok.

Ne 10 milyon €'su ya ? Adamlar 20 milyon €'luk kadrolar kurarken biz yine 10 milyon €'da kalacaksak koçun kim olduğunun pek önemi yok.

Galatasaray Kongre tüzüğünde son eklenen önemli kurallar var.Değer kuralı.Çoğu takımda bu var olmayanlarda da artık bu kurallar geçerli olacak.Mali durumu kötü olan Beşiktaşından daha iyi olan Galatasarayına ve fenerbahçesine hepsi oyuncu sözleşmelerin de indirime gitmekte.

Israrla söylüyorum Bir basketbol koçunun şampiyon yapamadığı bir sezon da yüzde yüzlük bir zam artışı ayrıca seneye bu takım bu seneki gibi şampiyonluğun tek başına favorisi olmayacak fenerbahçe ülker ve anadolu efes hali hazırda güçlenecek beşiktaş milangaz öyle yada böyle bu seneyi bizim üzerimizde kapattığına göre seneye küçülmeye gitmedikleri taktirde tabiki onlar bizden daha favori olacak.

El büyük ihtimal katılamayacak, şampiyonluğun 4.ihtimalli favorilerinden olacak bir takımın koçuyla Türk basketbol tarihinin en yüksek sözleşmesini imzalamak öyle kolay değil.Genç arkadaşların heyecanını anlıyorum ama artık ne olcak 3,5 euro bizi fakir yapmayacak verelim gitsin düşüncesi olmuyor maalesef.Heleki son tüzük kurallarıyla bu imkansız hale geliyor. Taraftar olarak bizler hesap vermeyiz kaba bir tabirle hesap alırız başarısızlık durumunda istifaya davet ederiz.Ama şampiyon yapan ya da final oynayan antrenörlerin aldığı paralar ortadayken bu denli bir zam ile hele birde seneyede şampiyonluk gelmez ise bunun hesabına ahmet mehmet hüseyin kemal yada ultraslan değil Ünal Aysal verecek hemde çok sert biçimde . O yüzden tekrar söylüyorum bekara hanım boşamak kolay.

Bu sürecin sonu önemli.Ünal aysal bu riski alacak mı? Almaz ise nasıl bir hamle ile karşılık vermeyi düşünüyor.Ünal Aysal diyorum çünkü Başkan Basketbola Futbola olmadığı kadar önem veriyor. Çok fazla yabancı futbolcu bilmez bilinenlerin dışında ama çoğu otoriteden daha çok basketbolcu tanır. Bu sürecin sonun da verilecek her türlü karar da herhangi bir eleştirim olmayacaktır. Devam ederse hayırlı olsun yollar ayrılırsa da hayırlı olsun. ama devam edilir yada ayrılır net bir şekilde belli olana kadar taraftarın beklemesi gerektiğini düşünüyorum.şuan ki tepkiler gereksiz ve sert.

Oktay hocanın kontratı konusunda denilen şu. Geçen sene 700 bin alıyormuş bu sene 850 bin'e anlaşılmış (para cinsini bilmiyorum dolar sanırım. unuttum çünkü) anlaşma bu şartlarda yapılacakmış. yönetim Oktay hocanın isteği doğrultusunda CEO'luğu da Oktay hocaya veriyormuş. Bütün bunlar olduktan sonra Oktay hocanın "Ceo'luğu da yapacaksam 500 bin daha isterim" demesi sonucu toplam kontrat 1.350.000'e çıkmış.

Yani öncelikle şu o kadar alıyor bu o kadar alıyor demek doğru değil. Çünkü o bu dediklerimiz sadece coach maaşı alıyor. Hocanın maaşında ise CEO+coach için bu paralar konuşuluyor. Ha fazla mı evet bence de fazla ama çok defa dediğim gibi süreç hakkında hiç bir şey bilmiyoruz. Şu an sadece Mahmuti ve yönetim kanadından dışarıya bilinçli sızdırılan bilgiler dışında bildiğimiz bir şey yok.

Süreçte GS taraftarı aşırı müdahil konumda. Yönetimlerin pazarlık hakkını elinden alıyoruz (gerçi o hakkı biraz da imza atılmadan resmi sitede açıklayarak kendileri bıraktı) Mahmuti de haklı olarak bu pazarlıkta arkasındaki taraftar sinerjisini kullanıyor.

Benim kafamı kurcalayan, Oktay hoca neden CEO olmak konusunda ısrarcı. Neden tüm konsantrasyonunu sahaya vermiyor veya neden tüm konsantrasyonunu CEO'luğa vermiyor. Çok mu basit görülüyor bu işler ben mi yanlış biliyorum anlamış değilim.

Süreç bitene kadar bu konuda konuşmamam daha iyi diye düşünüyorum. Genel olarak iki taraftan da şikayetlerim var. Ama GS başkanı bir laf demişse o laf doğrudur diye düşünmek benim düsturumdur. Eğer o söz olmazsa ondan sonra biz de kendi dilimizin döndüğünce bir şeyler anlatırız.

Ek olarak, Yönetimin Mahmuti'yi istemediği Erman Kunter'i getirtmeye çalıştığı yalanını da buna inanmayı da artık bırakın. Mahmutiyle anlaşmamayı kafaya koyan adamlar amele gibi gidip resmi sitede 2+2 imzaladık diye açıklama yaparlar mı? Acelesi mi var finaller bitsin derlerdi en azından. Erman Kunter-yönetim istemiyor haberlerinin Galatasaray yönetimi tarafından yayılmadığına eminim. İnsan kendine tuzak kurar mı?

Bu konularda derinlere inme mantığını çözemiyorum. Yok olayın iç yüzü, dış yüzü olmadı olayın bir akrabası ya da görgü tanıkları vs.vs. Gayet düz bir mantıkla bakmak yeterli

Koskaca Galatasaray Spor Kulübü yönetimi resmi siteden daha imza bile atılmamışken açıklama yapıyorsa ve yarı finalde elenmenin sonucunda bu tür sorunlar karşımıza çıkıyorsa .... bütçesini de, kriterini de diye uzar gider. Daha önümüzde soğumamış bir Cem Akdağ örneği varken bu takıma başarıyla hizmet etmiş birine yapılanlar ayıptır. Yoksa benim için Oktay hoca takımda kalmış-kalmamış hiç önemli değil. Önemli olan Cem Akdağ ile başlayan bu sinerjinin güçlenerek ve sistemsel olarak devam edebilmesi.

Birde son zamanlarda şampiyon olamamış koç-takım gibi saçmalıklar dönüyor. Şu kadar söyleyeyim bu atılım böyle devam edecekse bu sezonu ne geçen seneki Fb ne de bu seneki muhtemel Bjk şampiyonluğuna değişmem.

Galatasaray Kongre tüzüğünde son eklenen önemli kurallar var.Değer kuralı.Çoğu takımda bu var olmayanlarda da artık bu kurallar geçerli olacak.Mali durumu kötü olan Beşiktaşından daha iyi olan Galatasarayına ve fenerbahçesine hepsi oyuncu sözleşmelerin de indirime gitmekte.

Israrla söylüyorum Bir basketbol koçunun şampiyon yapamadığı bir sezon da yüzde yüzlük bir zam artışı ayrıca seneye bu takım bu seneki gibi şampiyonluğun tek başına favorisi olmayacak fenerbahçe ülker ve anadolu efes hali hazırda güçlenecek beşiktaş milangaz öyle yada böyle bu seneyi bizim üzerimizde kapattığına göre seneye küçülmeye gitmedikleri taktirde tabiki onlar bizden daha favori olacak.

El büyük ihtimal katılamayacak, şampiyonluğun 4.ihtimalli favorilerinden olacak bir takımın koçuyla Türk basketbol tarihinin en yüksek sözleşmesini imzalamak öyle kolay değil.Genç arkadaşların heyecanını anlıyorum ama artık ne olcak 3,5 euro bizi fakir yapmayacak verelim gitsin düşüncesi olmuyor maalesef.Heleki son tüzük kurallarıyla bu imkansız hale geliyor. Taraftar olarak bizler hesap vermeyiz kaba bir tabirle hesap alırız başarısızlık durumunda istifaya davet ederiz.Ama şampiyon yapan ya da final oynayan antrenörlerin aldığı paralar ortadayken bu denli bir zam ile hele birde seneyede şampiyonluk gelmez ise bunun hesabına ahmet mehmet hüseyin kemal yada ultraslan değil Ünal Aysal verecek hemde çok sert biçimde . O yüzden tekrar söylüyorum bekara hanım boşamak kolay.

Bu sürecin sonu önemli.Ünal aysal bu riski alacak mı? Almaz ise nasıl bir hamle ile karşılık vermeyi düşünüyor.Ünal Aysal diyorum çünkü Başkan Basketbola Futbola olmadığı kadar önem veriyor. Çok fazla yabancı futbolcu bilmez bilinenlerin dışında ama çoğu otoriteden daha çok basketbolcu tanır. Bu sürecin sonun da verilecek her türlü karar da herhangi bir eleştirim olmayacaktır. Devam ederse hayırlı olsun yollar ayrılırsa da hayırlı olsun. ama devam edilir yada ayrılır net bir şekilde belli olana kadar taraftarın beklemesi gerektiğini düşünüyorum.şuan ki tepkiler gereksiz ve sert.

Bi zahmet o mali soruları soranlar 22 senedir koskoca Galatasaray neden şampiyon olacak kadro oluşturmuyor onu da sorsunlar. Liseli abilerine. Yok genelde liseliler yönetiyor ya kulübü bir türlü üye olamıyoruz kulübe liseliler hemen 18 yaşını bitirince cüzi miktarla üye oluyorlar. Voleybol şubesi şampiyonluk nedir unutmuş onu da sorsunlar. Fenerbahçe her branşta bizim 4 katımız bütçeli kadro kurarken zenginleri kulübün kasasından para çıkmadan en iyi kadroları kurarken bizim sözde büyük Galatasaraylılarımızın kulübe yardım yapmayı bir yere bırakın takıma 2 kuruş verip onu da haciz yoluyla geri alıyorlar onu da bir sorun. Liseli abilerimize büyük lisemiz kulüp onların bizler halkız. Bir koçu bu kadar benimsedik ya sevdik ya mali sorular sorulur tabi bizim hakkımız yok salona gittiğimizde istediğimiz sevdiğimiz koçu parkede görmeye ne de olsa bulur liseli abilerimiz bir liseli bir yerlerden hocamızın yerine...!

Rahmetli Canaydın döneminde Galatasaray Adası'ndaki çay ve sandviç fiyatlarına zam geldi diye yeri göğü inleten Liseli kongre üyelerinden pek bir şey beklemeyin mali katkı olarak. Adnan Polat ne demişti "bir şubeye destek olan çıktıda ben mi engelledim". Bizim kongre sadece konuşur icraat yapmaz.

Bi zahmet o mali soruları soranlar 22 senedir koskoca Galatasaray neden şampiyon olacak kadro oluşturmuyor onu da sorsunlar. Liseli abilerine. Yok genelde liseliler yönetiyor ya kulübü bir türlü üye olamıyoruz kulübe liseliler hemen 18 yaşını bitirince cüzi miktarla üye oluyorlar. Voleybol şubesi şampiyonluk nedir unutmuş onu da sorsunlar. Fenerbahçe her branşta bizim 4 katımız bütçeli kadro kurarken zenginleri kulübün kasasından para çıkmadan en iyi kadroları kurarken bizim sözde büyük Galatasaraylılarımızın kulübe yardım yapmayı bir yere bırakın takıma 2 kuruş verip onu da haciz yoluyla geri alıyorlar onu da bir sorun. Liseli abilerimize büyük lisemiz kulüp onların bizler halkız. Bir koçu bu kadar benimsedik ya sevdik ya mali sorular sorulur tabi bizim hakkımız yok salona gittiğimizde istediğimiz sevdiğimiz koçu parkede görmeye ne de olsa bulur liseli abilerimiz bir liseli bir yerlerden hocamızın yerine...!

Talihsiz bir açıklama olmuş genç arkadaşım.Lise adı yazıda hiç geçmemişken lise olayına nereden bağladın anlayamadım.Bu bile her işte olduğu gibi bu işte de ne kadar önyargılı olduğumuzu gösteriyor.Bu kararlar fenerbahçe genel kurulunda da alındı yada beşiktaş sadece mali sıkıntılardan mı oyuncu sözleşmeleri indirimine gidiyor.?

Galatasaray yada fenerbahçe yada beşiktaş dünyanın en büyük spor kulüpleridir..Spor kulüpleridir çünkü her takımın en az 10 tane şubesi var benim bildiğim 13 tane şube bizde var. Barcelona değiliz biz sadece futbol ve basketbol şubemiz yok yada real madrid yada cska yada efes gibi sadece basketbol şubesi.

Ve basketbol voleybol yada diğer branşlar geliri olmayan ya da çok az olan branşlar. basketbolda neyseki gelir buldu takımlarımız. Özetle bu kadar şube ile ayakta durabilmektir önemli olan. ve bu bir vizyondur.Şampiyon olamasa da erkek voleybolu Kapatamaz Galatasaray. 21 senedir biz şampiyon olamadık beşiktaş bu seneye kadara 37 idi sanırsam.Fenerbahçe ülker ile birleşmeden şampiyonluk nedir bilmezdi. O yüzden bünyesinde tek takım 20 sporcu 5 personelli takımlarla bünyesinde binlerce sporcusu olan takımların başarı kriterlerini böyle karşılaştırmayalım

Kemal Bey bahsettiğiniz Kulüplerin hepsinin Futbol hariç şubeleri de var. Barcelona Hentbol'da Şampiyonlar ligi şampiyonu olduğu sene küçülmeye gitti. Ayrıca Buz Hokeyi'nden (ki ekipman ücretleri en pahalı sporlardan) tutun çim hokeyin'e kadar çok şubesi var. Real Madrid'in de keza alt şubeleri var.

Genç arkadaşların hiç biri temelde verelim gitsin vermeyelim gitmesin bağlamında bakmıyor olaya işin para ile ilgili kısmına takılanlar zaten para pul mevzunu ortaya atanlar şimdi kendileri pişirip kendileri yiyor.İnsanlar ne değişti 3 hafta içinde diyor. O zaman anlaşma yapılırken bu para iyi idi de şimdi ne değişti diyor.Madem koçla kesin olarak anlaşmadın ne akla hizmet resmi siteden açıklama yapıyorsun diyor.Genç arkadaşlara heyecan yakışır da klübü şubeyi yönetenlere anlaşma yapmadan heyecan yapıp açıklama yapmak yakışmaz diyor.Yaptın bir anlaşma madem arkasında dur yan çizme diyor vs vs. Bu para pul lafları hiç ortada yoktu bir anda nereden çıktı diyor.Açık açık Mahmuti ile ilgili desinformasyon üretilmeye başlandı diyor (bu senaryo değil apaçık tespit).

Yani bundan üç hafta önce anlaştık denmese idi Mahmuti bizim karşılayabileceğimizden fazla ücret istedi olmadı dense idi böyle bir tepki olmayacaktı.Hal böyle iken büyük resmi bir kenara bırakıp insanların yazdıklarını anlamazdan gelip yada anlamayıp sanki tüm süreç yaşanmamış sadece para ile ilgili sorun çıkmış ve anlaşma olmamış gibi tablo üzerinden konuşmak abest ile iştigal sadece.

Zaten para pul mevzuları bitti şimdi de yeni iddaalar servis ediliyor her nasılsa BJK serisinde olduğu iddaa edilen şeyler haftalardır sızmadı bir anda sızmaya başladı!!!

Sağol bu arada Tanju :)

Oktay hocanın kontratı konusunda denilen şu. Geçen sene 700 bin alıyormuş bu sene 850 bin'e anlaşılmış (para cinsini bilmiyorum dolar sanırım. unuttum çünkü) anlaşma bu şartlarda yapılacakmış. yönetim Oktay hocanın isteği doğrultusunda CEO'luğu da Oktay hocaya veriyormuş. Bütün bunlar olduktan sonra Oktay hocanın "Ceo'luğu da yapacaksam 500 bin daha isterim" demesi sonucu toplam kontrat 1.350.000'e çıkmış.

Yani öncelikle şu o kadar alıyor bu o kadar alıyor demek doğru değil. Çünkü o bu dediklerimiz sadece coach maaşı alıyor. Hocanın maaşında ise CEO+coach için bu paralar konuşuluyor. Ha fazla mı evet bence de fazla ama çok defa dediğim gibi süreç hakkında hiç bir şey bilmiyoruz. Şu an sadece Mahmuti ve yönetim kanadından dışarıya bilinçli sızdırılan bilgiler dışında bildiğimiz bir şey yok.

Süreçte GS taraftarı aşırı müdahil konumda. Yönetimlerin pazarlık hakkını elinden alıyoruz (gerçi o hakkı biraz da imza atılmadan resmi sitede açıklayarak kendileri bıraktı) Mahmuti de haklı olarak bu pazarlıkta arkasındaki taraftar sinerjisini kullanıyor.

Benim kafamı kurcalayan, Oktay hoca neden CEO olmak konusunda ısrarcı. Neden tüm konsantrasyonunu sahaya vermiyor veya neden tüm konsantrasyonunu CEO'luğa vermiyor. Çok mu basit görülüyor bu işler ben mi yanlış biliyorum anlamış değilim.

Süreç bitene kadar bu konuda konuşmamam daha iyi diye düşünüyorum. Genel olarak iki taraftan da şikayetlerim var. Ama GS başkanı bir laf demişse o laf doğrudur diye düşünmek benim düsturumdur. Eğer o söz olmazsa ondan sonra biz de kendi dilimizin döndüğünce bir şeyler anlatırız.

Sühan yani Oktay Hoca belli bir ücret üzerine anlaştıktan (ve resmi sitede anlaştık dendikten ) sonra mı ücret artırmış. Böyle ise bu bilginin kaynağı senin için ne oranda güvenilir bir kaynak (Sen benim için güvenilir bir kaynaksın orada sorun yok :) ) da