Oktay Mahmuti

Birisi bana anlatsın geçen sene 500 bin euro alan kişi ne yapmışta 1.250.000 euro istemek için ne yapmış hangi kupayı almış,bırakın bu işleri ilk sene 400 bin ikinci sene 500 bin euro bonuslar hariç fedarasyona bildirilen kontrat.Oktay MAHMUDİ'ye teşekkür edip. Göndermek lazım

Fiyatları arttırmamak lazım.

Lafı geçen 1350000 dolar 1,05 mil euro yapıyor. :)

Oktay Hoca'nın yaptığı en iyi şey kendini taraftara sevdirmek ve taraftarı güven ortamı içine sokmak olmuştur. Bizim camiamızın yaptığı en iyi şey ise her zaman taraftar tarafından sevilen isimleri al aşağı etmek olmuştur. Bunun nedenini hiç anlayamadım, anlayamayacağım da.

Mithat abi kusura bakma ama artık vazgeçin bu basketbola el atma işinden. En son el attığınızda Cemal Nalga skandalı ortaya çıkmıştı. :)

Sevgili Furkan kardeşim son 5 sezonda 96 mil.dolar baskete para harcadık. El insaf ben kötü hoca demiyorum 1.250 bin istemesi için bir sebeb yok diyorum

Kerem cemal nalga skandalı ile bizim ne alakamız var o senin yazdığın rakama bonuslar dahil mi kardeşim ben 1.250 nin euro ya bonuslu olarak yazdım.Evet sen Murat Özyeride savunuyordun Adnan polatı'da şimdi nerdeler.Eğer amaç benle aşık atmaksa :))) tecrübe diyorum.

Tecrübeli olduğun belli oluyor abi. 500'ü yazarken bonussuz, bu senekini yazarken bonuslu yazıyorsun. :)

O değil de 5 sezon için ortalama 19,2 milyonluk bir takım kurduğumuzu söylüyorsun. Buna inanmamızı beklemiyorsun değil mi?

Biz o zamanki şartlarda Murat Özyer'i savunduk ve başarılı bulduk. Şu anki şartlarda ise yetersiz görüyoruz. Bunda anormal bir durum yok bence. Şimdi Özyer'i istersem bana laf atabilirsin ama Murat Özyer de kariyerine bir şekilde devam ediyor. O günkü şartlarla bugünkü şartları karşılaştırmamak lazım. Asıl sizin liseli Okan Çevik nerede sen bana ondan haber ver abi. :)

Birisi bana anlatsın geçen sene 500 bin euro alan kişi ne yapmışta 1.250.000 euro istemek için ne yapmış hangi kupayı almış,bırakın bu işleri ilk sene 400 bin ikinci sene 500 bin euro bonuslar hariç fedarasyona bildirilen kontrat.Oktay MAHMUDİ'ye teşekkür edip. Göndermek lazım

Tek parametre neler yaptığı değil. O para kendisine başka takımdan teklif edildiyse bizden de aynısını istemesi gayet doğaldır.

Okan ÇEVİK nerede beni ilgilendirmez tıpkı liseli Murat abin gibi,ben bonus konusun da atlayacağını düşündüm sende atladın ben federasyonda duran sözleşmeyi baz aldım.Bu sene istediği rakam çok farklı ama ortada başarı varmı 6 kişilik takıma hem lig hem kupada elendik euro leuge garanti değil bir kupa almışız.1.250.000 euro mantıklı mı? 5 sezonda 96 mil.dolar basketbola harcadığımız para bu yalnız erkek takımı değil basketbola harcanan yazdım.

Kerem KAYACAN kardeşim o parayı kim vermiş birde onu yazabilirmisin.Birde gideceği takımda alacağı para garanti mi? burda bir oluşumun içindesin mali sıkıntı yaşamıyorsun makul bir fiyat düşüklüğüne kalabilirsin macera aramassın sonuçta.

Ama beni tanıyan herkes bilir ki bu paranın yarısına Erman KUNTER'i bu takıma getiririm

Bu paranın yarısına getirilecek Erman Kunter'in başarı garantisi var mı? Yok, Oktay Mahmudi'nin de yoktur ama bizim inancımız vardır.

Oktay Mahmudi ile yakaladığımız bir sinerji var bunun bozulması kabul edilecek birşey değildir.

Ben şunu anlamıyorum basketbol antrenörlüğü için 1milyon euro dehşet bir para ? Heleki bize geldiğinde 400 bin euro alan birisi olunca . Çok başarılıdır orası ayrı ama şampiyon olmuşuzda ardından gelen bir teklif gibi 600bin euro çok fazla Obradoviclerin aldığı paralara yaklaşacak kadar bir şey yapılmadı . Yanlış anlamayın tamm küme düşmeden buralara geldik ama yine de istenilen ücret çok çok fazla .

Ben şunu anlamıyorum basketbol antrenörlüğü için 1milyon euro dehşet bir para ? Heleki bize geldiğinde 400 bin euro alan birisi olunca . Çok başarılıdır orası ayrı ama şampiyon olmuşuzda ardından gelen bir teklif gibi 600bin euro çok fazla Obradoviclerin aldığı paralara yaklaşacak kadar bir şey yapılmadı . Yanlış anlamayın tamm küme düşmeden buralara geldik ama yine de istenilen ücret çok çok fazla .

Obradovic'in maaşının 3'te birini alıyor. Oktay hoca dolar olarak obradovic euro olarak imzaladı dikkatlice baktığınızda. Ayrıca Obradovic yalanını kim attıysa ortaya gelsin toparlasın :D

Konu futbol olunca o kadar verip alalım bu kadar verip alalım diyen taraftarımızın 1 mil doların bu kadar önemli olduğunu basketbola gelince fark etmesi de ayrıca komik. Şimdi çıkıp yok onun gelirleri bunun gelirleri farklı diyenler olur ama söyleyeyim basketboldan gelen gelirle bir oyuncu bile alamazsın zaten. Galatasaray sanki ayrı ayrı takımlarını yönetiyormuş gibi konuşmayalım. Bizde işler şöyle yürüyor malesef. Sponsor ne kladar veriyor yedi mi hadi 3 te bizden basketbola 10 mil luk takım oluşturalım. Yoksa Galatasaray'ın veya x bir kulübün Türkiye'de basketbol ürünü kombinesi satısından 1 oyuncu bile getirmesi zordur.

İkide bir küme düşmekten geldiğimiz söz ediliyor. Ligin puan tablosunda öyle bir şey var ama Nalga olayının olduğu sezon Galatasaray ligin en fazla galibiyet alan 3. takımıydı diye hatırlıyorum. Yani Nalga olayında ceza verilmese o galibiyet yüzdesiyle normal sezonu 3. bitirmiştik.

İkide bir küme düşmekten geldiğimiz söz ediliyor. Ligin puan tablosunda öyle bir şey var ama Nalga olayının olduğu sezon Galatasaray ligin en fazla galibiyet alan 3. takımıydı diye hatırlıyorum. Yani Nalga olayında ceza verilmese o galibiyet yüzdesiyle normal sezonu 3. bitirmiştik.

Haklısın ama bileğimizin hakkıyla play out oynadığımız günler de çok uzak değil.

Neyse 'basketbolun bütçesi ayrı' demek bir bahane değil realitedir. Futbol takımı transfer yaparken bu şube 5 yıllık sponsorluğu 3 yılda yedi diye kalan 2 yılı nasıl geçirdiğimizi kimse unutmasın.

Oktay Hoca'yı çok seviyorum inanın ama Erman Kunter'in Fransa'da 250 bin avro aldığı ortamda Okatay Hoca'nın sonucu itibari ile hayal kırıklığı olan bir sezonda bu denli bir maaş artışı istemesi beni rahatsız etti şahsen ki Oktay Hoca ile sözleşme imzalanmayında kulübe her platformda bende tepki verdim ama şu verilerden sonra tam olarak öyle düşünmüyorum artık.

Mevcut rakamları öğrendikten sonra Oktay Hoca kalırsa sevinirim kesinlikle, içim rahatlar ancak anlaşma olmazda Okkaty Hoca ayrılır Erman Kunter gelirsede üzülmem ,desteklerim.

Bu sözleşme işi cidden can sıkmaya başladı. Oktay Hoca maaş artışı istemiş, fazla istemiş, yok bu kadar verilir mi muhabbetleri falan.. Benim baktığım olay, kurulan veya geçtiğimiz 2 sene de temelleri atılan sistemin devamı, ilerlemesi. Bu süreçte de Oktay Hoca'nın takımın başında devam etmesi. Yanlışları olmadı değil, hatalar da yaptı. Mesela bu sene başarılı bir sezon geçirdik demek doğru değil, ancak olay sistemin devamı ve Oktay Hoca'nın verdikleri. Bunun için de bence bu iş bu kadar uzatılmamalıydı.

Erman Kunter gelsin falan, o işlere de girmemek lazım. Eğer Oktay Hoca ile anlaşmıyorsanız, ben o paraları vermem o paralara daha iyi koç bulurum diyorsanız, gidip Erman Kunter'i falan getirmezsiniz. Oktay Hoca'dan sonra şahsen beni Erman Kunter kesmez, bu kadar koç değiştirmeye meraklıysalar Obradovic falan lafta kalmasın gitsinler ona sulansınlar..

Oktay hoca Zam almalı ama bütcesi 10m doları gecmeyen bir takımda 1.3 dolar istemesi durum ve sartları bilirken yakısmaz.İmzalanmasını cok istıyorum ama doganında dedigi gibi ,Erman hoca 400 500 bin dolara imza atıcaksada hayır demem.

Kişilerden önce Galatasaray menfaati gelir

Transfer komitesi,sahada futbolcu,kenarda teknik direktör,bench'te coach olan taraftarlarımız şimdi de yönetimin muhasebe kalemi olmuş.Hey Allah'ım ya.

Vay arkadas surada yazilanlari gorunce yonetimin planinin cok da guzel isledigini goruyorum basketbolla cok ilgilenen adamlar bile Mahmuti nasil bu zammi ister diyolarsa, basketi uzaktan takip eden cogunluk coktan Mahmuti'nin gitmesini istiyolardir bu para cok diye.

Kimse de demiyor ki 25 gun once yonetim bu paraya anlasma yapti, o zaman bu para cok degildi Besiktas'a elenince mi cok geldi bu para, subenin butcesi mi degisti o surede? Nevzat Dindar'a subeden sorumlu yoneticiler haber yaptiriyor bu parayi istedi, bunu hakedecek ne yapti diye ve kimse onu sorgulamiyor. Taraftarin onune atiyorlar Mahmuti'yi herkes de yemis durumda. Erman Kunter'in gelmesini isteyen Refik Arkan ve Mahmuti'yi istemeyen Mete Basol subenin basina getirilerek plan onceden hazirlanmisti aslinda,ne de olsa buyuyen bir sube mutlaka el atilmaliydi, Besiktas'a elenince de bu durumu firsata donusturduler, taraftar da muhasebeci kesildigine gore gozu aydin yonetimin.

Bu arada kocun istedigi veya aldigi paradan da haberim yok ama parayi cok buluyorsaniz 25 gun once bu paraya kocla nasil anlasirsiniz, o zammi hakettimi ki diye yonetime hesap sorun koctan once...