Oktay Mahmuti

gazetelerde ergin ataman galatasarayda oktay mahmuti fener yolunda yazmışlar eğer böyle bir durum varsa artık pes diyorum ayrıca küfür olayını gündeme getirip ...ergin ataman için hasta galatasaraylı ..bjk de bile çalışsa gsbonus kullanıyo falan yazmışlar sanki oktay hocayı karalayıp ergin ataman göklere çıkartılıyo son birkaç gündür klasik büyük takımın transfer politikası gibi ama inşallah oktay hocayla devam edicez bence

gazete ismi de verelim direkt muallakta kalmasın...AMK...

NTVSpordan İbrahim Kutluay: Basında birçok haber çıktı ama benim duyduğum son gelişmelere göre Oktay Mahmuti'yle ipler kopma noktasına gelmiş. > Eğer bu doğru değilse Başkan'ın yarın dönüşünde imzalar atılırsa İbrahim Kutluay'ın art niyeti tescillenecek.

bunu sadece söyleyen kutluay degil basında dönen haberler bu yönde...kopma noktasında degil direkt koptugu konuşuluyor...

Bazı facebook sayfalarında "Ergin Ataman'ın çok iyi bir GS'lı olduğunu ve BJK'nin başında olmasına rağmen gsbonus kullandıını biliyor musunuz" mealinde bişiler kararlanmaya başlamış. Bayram değil seyran değil ....

Her kafadan her yerden duyduklarınıza inanmayın arkadaşlar.

Ben bu olayda hem Oktay hocada hemde yönetimde hata görüyorum ve sorunun en kısa zamanda çözüleceğini düşünüyorum.

Saygılar.

2+2 yıllık imzalandı diyip daha sonra sadece para konusunda bir konu iptal olmaz arkadşlar bir şeyler vardır diye düşünüyorum Allah sonumuzu hayır etsin elde bir Futbol takımı kaldı ona yanıyorum .

Geldiği günden beri laftan başka hiçbir şey yapmayan Ünal Aysal ha ? Vay be... Tamam bazı konularda yanlışları olmuş olabilir - bunda özellikle daha önce yöneticilik yapmamış olmasının etkisi var - ancak Ünal Aysal şuana dek son derece iyi yönetiyor kulübü. Özellikle mali yapımız ve futbol şubesi muazzam durumda ilerliyor. Voleybol şubemiz de bu sene büyük atılım içinde. Basketbolda da henüz ne olacağını bilmiyoruz. Olayın iç yüzünü bilmeden vurmak kolay. Yönetim de hocayla pazarlık yapıyor bu hakları da var. Hele bi koçla anlaşılsın, kadro kurulsun öyle konuşalım. Bu aceleyi anlamıyorum. Bir yanlışı yüzünden adamın bütün yaptıklarını görmezden gelmek insafsızlıktır.

Ben tek olayla değil, Ünal Aysal ile ilgili genel düşüncelerimi söylüyorum. Defalarca da yazdım, dönüp okuyabilirsin.
Ayrıca beklediğim tek başarı da finans ve GsStore. Bunları da belirttim önceki yazımda. Beni futbolun tek başına muazzam ilerlemesi zerre ilgilendirmiyor. Basketbol şubesinin hem kadın hem erkek tarafı bu kadar kaos içerisindeyken şampiyonlar ligini de kazansak başkanlığın B'sini yapmamış olacak. Şubenin başına getirdikleri ve inat ettiği de ortada.

Olayın iç yüzü olayın iç yüzü, pazarlık yapılması normal diyip duruyorsunuz ya hala çıldıracağım sonunda. Arkadaş 1 ay önce neden anlaşıldı, neden garanti değilse duyuruldu o zaman? O zaman bişi yoktu, şimdi var mı diyeceksiniz? Resmi duyurudan bahsediyoruz resmi. Önce her şeyi netleştirsinler, imzalar atılsın sonra duyursunlar. Dalga geçer gibi bu ne böyle, alışkanlık oldu kulüpte söz verip caymak. O yüzden iç yüzü, bu kadar para istememeli, pazarlık normal gibi saçma sapan yorumlarla gelmeyin. Taraftara resmi siteden duyuru yapıp, sonra karar değiştirip ya da pazarlık yapan bir bizim ülkede olur herhalde.

Sarper, başlık dışına taşmak istemiyorum. Bu yüzden kısa yazacağım. Ünal Aysal her konuda başarısız diyorsun. Futbolu anlatmıyorum. Basketbolda EL'e onun döneminde kaldık onun hazırladığı bütçeyle ve transferlerle adımızı duyurduk. Voleybol desen kadınlar, avrupada kupa finali oynadı bu sene Şampiyonlar liginde oynayacak. Tenis Satranç şubeleri açılıyor hentbol da açılacak (ki yeni şube yaratmak ne kadar masraflı ve zordur) Şimdi daha başkanlığa geleli 1 sene olmuş adamı öldürdün gömdün cenazenin yerini yakınlarına söylemeyin moduna kadar getirdin olayı.

Hayatında ilk defa spor camiasına girmiş bir adamın başa geldiği ilk ay yaptıklarını bile eleştiriyorsun ciddi ciddi hem de. Şimdi seni pek bilmediğin bir işe yerleştirsek 1 ayda o kadar çok hata yaparsın ki 1 sene sonra düşündüğünde gülersin o hatalarına. Ki bahsettiğimiz yer Galatasaray başkanlığı. Osmanlı sarayları gibi entrikanın hiç eksik olmadığı bir yer. DÜşün futbolda Fatih hoca 3 defa istifa ediyordu bu sezon. Bunları geçtim şike davası yüzünden medya devlet ve rakiplerin, Galatasaray'ın bir açığını aramak için ince detaylara girdiği bir süreçti. Şu an ülkedeki en sevilmeyen camiayız biz, Şike davasında adımız geçmediği için. Sen halkın FB'yi mi sevmediğini sanıyorsun? BJK'lılar Sivas Es-es Manisa Kayseri hepsi FB'ye sempati beslemeye başladı GS'dan nefret ediyor. Adam bu ortamda bu kaosu yönetiyor.

Devlet ( yani RTE) diğer kulüp başkanlarına olduğu gibi ona da istediğini yaptırmak söyletmek istiyor. Ama adamın devletle hiç işi olmadığı için RTE onu avucuna alamıyor. 70 yaşında kimseye eyvallahı olmayan Milyar dolarlık bu adam, GS için TT arenadaki AKP il kongresinde 2.5 saat RTE'yi bekliyor kapının yakınlarında. Ama sen beğenmiyorsun bir de bela atmadığın kalmış.

İşte bu yüzden GS Osmanlı sarayı gibidir Sarper. Bir şeyler yapanları hep birileri arkadan itekler çelme takar. Bugün bunu sen yapıyorsun yarın ben başkasına yapacağım.

Oktay Mahmuti konusuna dönersek eğer, dün Cem Akdağ'a yanlış yapılıp, yerine Oktay Mahmuti geldiğinde susanlar bugün Oktay Mahmuti gidiyor diye ağlıyor. Ağlama hakkınız yok artık. Zamanında çıkacaktınız Oktay Mahmuti geldi yehoo derken Cem Akdağ için yüksek sesle bağıracaktınız. Dün sustuysanız bugün konuşmaya hakkınız yok. Zaten kimse de dinlemez. Ama Mahmuti gelmesine rağmen Cem Akdağ için ısrarcı olsaydınız, yönetimler ne Cem Akdağ'ları takımdan gönderebilirdi ne de şimdi Mahmuti konusunda bu süreç yaşanırdı. Şimdi GS yönetimi istediğini yapacak, bizler de kuzu kuzu izleyeceğiz. Çünkü her olumsuzlukta "EĞER BÖYLE OLURSA BUNDAN SONRA MAÇA GİTMEYECEĞİM!!!" diyen adamlarla yaşıyoruz. Sen sana ait salonları bu kadar kolay terk ediyorsan adam da senin hocanı bu kadar kolay terkeder.

Ben tek olayla değil, Ünal Aysal ile ilgili genel düşüncelerimi söylüyorum. Defalarca da yazdım, dönüp okuyabilirsin.
Ayrıca beklediğim tek başarı da finans ve GsStore. Bunları da belirttim önceki yazımda. Beni futbolun tek başına muazzam ilerlemesi zerre ilgilendirmiyor. Basketbol şubesinin hem kadın hem erkek tarafı bu kadar kaos içerisindeyken şampiyonlar ligini de kazansak başkanlığın B'sini yapmamış olacak. Şubenin başına getirdikleri ve inat ettiği de ortada.

Olayın iç yüzü olayın iç yüzü, pazarlık yapılması normal diyip duruyorsunuz ya hala çıldıracağım sonunda. Arkadaş 1 ay önce neden anlaşıldı, neden garanti değilse duyuruldu o zaman? O zaman bişi yoktu, şimdi var mı diyeceksiniz? Resmi duyurudan bahsediyoruz resmi. Önce her şeyi netleştirsinler, imzalar atılsın sonra duyursunlar. Dalga geçer gibi bu ne böyle, alışkanlık oldu kulüpte söz verip caymak. O yüzden iç yüzü, bu kadar para istememeli, pazarlık normal gibi saçma sapan yorumlarla gelmeyin. Taraftara resmi siteden duyuru yapıp, sonra karar değiştirip ya da pazarlık yapan bir bizim ülkede olur herhalde.

Bazı konularda özellikle bu konuda yanlış yapmak ayrı şey, geldiğinden beri ağzı laftan başka hiçbir şey yapmamak ayrı şey. Hocayla anlaşıldı sonra anlaşma olmadığı ortaya çıktı tamam doğru söylüyorsun ama bilyor musun ne oldu? Neden yeniden pazarlık başladı? Değişik bir yapılanma mı düşünülüyor? Koç çıkıp açıklama yaptı mı burada bana yanlış yapılmıştır diye? Olay bir şekillensin, gerçekler gün yüzüne çıksın eğer Mahmuti'ye bir haksızlık veya terbiyesizlik yapıldıysa çıkıp senden önce ben veririm tepkimi. Ama başkana çok ağır ve haksız eleştirilerde bulunuyorsun, benim itiraz ettiğim kısım burasıydı zaten.

Çoğu kişi siteden duyurulup neden imzalanmadığı muhabbetine takılmış yönetimi suçluyo ama büyük çoğunluğun bu süreçte Oktay Hocaya hiç toz kondurmamasına şaşırdım ben. Ortada bi belirsizlik varsa bence iki tarafta suçlu. Yani piyasada söylenen paralar doğruysa ve bu paralar garanti para olarak isteniyosa yönetimin imzalamamakta hakkı var bana göre. Sonuçta şampiyon olamadık ve büyük ihtimalle Euroleagude olmama ihtimalimiz var. Oktay hocanında böyle bi para istemesine çok şaşırdım çünkü takıma oyuncu alırken bile parasal dengeyi bozacak ekstra oyuncu istemeyen bi koçun bütün oyunculardan fazla para kazanması üstelik ortada henüz net bi başarı olmamasına rağmen(başarı tabiki var ama somut değil henüz) böyle bi para istemesi bana biraz abes geldi.

Eğer yönetim imzalarsa tabiki hepimiz seviniriz seviyoruz çünkü Oktay hocayı. Karizması yeter. Ama aksi bi durumdada tribüne gitmem store dan içeri adım atmam tarzı şeyler düşünmemek lazım. Çünkü dediğim gibi ortada konuşulan paralar göre Avrupanın en çok kazanan 5 koçundan biri olması demek ama o parayı hakedecek başarı yok henüz ortada.

Oktay Mahmuti Galatasaraylı bir insna değil zaten Türkiye'de hiç bir takımı önceden tutmadığını söylemişti. Ancak Galatasaray'daki sinerjiyi de arkasına alarak başarılı oldu diyebiliriz. Oktay hoca eğer takımdan ayrılır başka bir kulübe giderse buradaki başarıyı yakalayacağını düşünmüyorum. Şu durumda Türkiye'de basketbolda böyle bir sinerji sadece bizde var. Efes'e giderse sadece para için gider ve orada başarı imkansız gibi birşey.

Daha dune kadar Oktay Hoca icin "Basketbolun Morinho'su diyen taraftarlarin bugun "Oktay Mahmuti basarisiz" demesine soyleyecek siz bulamiyorum.
AMK gazetesi ve AMK yazarlarina bakarsak da bize olan durusu belli olacaktir.
Birkac gune kadar imza atilacak ve hepsi (En basta da Kutluay) dut olacak!

Sarper, başlık dışına taşmak istemiyorum. Bu yüzden kısa yazacağım. Ünal Aysal her konuda başarısız diyorsun. Futbolu anlatmıyorum. Basketbolda EL'e onun döneminde kaldık onun hazırladığı bütçeyle ve transferlerle adımızı duyurduk. Voleybol desen kadınlar, avrupada kupa finali oynadı bu sene Şampiyonlar liginde oynayacak. Tenis Satranç şubeleri açılıyor hentbol da açılacak (ki yeni şube yaratmak ne kadar masraflı ve zordur) Şimdi daha başkanlığa geleli 1 sene olmuş adamı öldürdün gömdün cenazenin yerini yakınlarına söylemeyin moduna kadar getirdin olayı.

Hayatında ilk defa spor camiasına girmiş bir adamın başa geldiği ilk ay yaptıklarını bile eleştiriyorsun ciddi ciddi hem de. Şimdi seni pek bilmediğin bir işe yerleştirsek 1 ayda o kadar çok hata yaparsın ki 1 sene sonra düşündüğünde gülersin o hatalarına. Ki bahsettiğimiz yer Galatasaray başkanlığı. Osmanlı sarayları gibi entrikanın hiç eksik olmadığı bir yer. DÜşün futbolda Fatih hoca 3 defa istifa ediyordu bu sezon. Bunları geçtim şike davası yüzünden medya devlet ve rakiplerin, Galatasaray'ın bir açığını aramak için ince detaylara girdiği bir süreçti. Şu an ülkedeki en sevilmeyen camiayız biz, Şike davasında adımız geçmediği için. Sen halkın FB'yi mi sevmediğini sanıyorsun? BJK'lılar Sivas Es-es Manisa Kayseri hepsi FB'ye sempati beslemeye başladı GS'dan nefret ediyor. Adam bu ortamda bu kaosu yönetiyor.

Devlet ( yani RTE) diğer kulüp başkanlarına olduğu gibi ona da istediğini yaptırmak söyletmek istiyor. Ama adamın devletle hiç işi olmadığı için RTE onu avucuna alamıyor. 70 yaşında kimseye eyvallahı olmayan Milyar dolarlık bu adam, GS için TT arenadaki AKP il kongresinde 2.5 saat RTE'yi bekliyor kapının yakınlarında. Ama sen beğenmiyorsun bir de bela atmadığın kalmış.

İşte bu yüzden GS Osmanlı sarayı gibidir Sarper. Bir şeyler yapanları hep birileri arkadan itekler çelme takar. Bugün bunu sen yapıyorsun yarın ben başkasına yapacağım.

Oktay Mahmuti konusuna dönersek eğer, dün Cem Akdağ'a yanlış yapılıp, yerine Oktay Mahmuti geldiğinde susanlar bugün Oktay Mahmuti gidiyor diye ağlıyor. Ağlama hakkınız yok artık. Zamanında çıkacaktınız Oktay Mahmuti geldi yehoo derken Cem Akdağ için yüksek sesle bağıracaktınız. Dün sustuysanız bugün konuşmaya hakkınız yok. Zaten kimse de dinlemez. Ama Mahmuti gelmesine rağmen Cem Akdağ için ısrarcı olsaydınız, yönetimler ne Cem Akdağ'ları takımdan gönderebilirdi ne de şimdi Mahmuti konusunda bu süreç yaşanırdı. Şimdi GS yönetimi istediğini yapacak, bizler de kuzu kuzu izleyeceğiz. Çünkü her olumsuzlukta "EĞER BÖYLE OLURSA BUNDAN SONRA MAÇA GİTMEYECEĞİM!!!" diyen adamlarla yaşıyoruz. Sen sana ait salonları bu kadar kolay terk ediyorsan adam da senin hocanı bu kadar kolay terkeder.

Yazının üst kısmına imzamı atarım ama Oktay hoca ile olan kısma çok katılmıyorum. Cem Akdağ'a yapılan yanlışada bu taraftar tepkisini koydu.

Volkan ve diğer arkadaşların anlamadığı bir nokta var. Tepki gösterilen olay Oktan Mahmuti'nin kalıp kalmaması değil. Bu sürecin giriş-gelişme-sonuç safhalarında yaşananlar. Çıkar basketbol yapılanmamız devam edecek ama takımın başında Oktay Mahmuti'yi değil ''x'' kişiyi getiriyoruz dersin. Yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edersin. Bizde burada bunun doğru ve yanlışlığını tartışırız.
Şimdi ise Oktay Mahmuti takımda kalsa bile yönetim süreci yönetememesiyle sınıfta kalmış tepkiyi hak etmiştir.

Son şampiyonluktan beri en başarılı 2 sezonumuzu geçirdik. Hayatlarında bu başarıları görmemiş kişiler nasıl olur da Oktay Hoca'ya başarısız diyebiliyor anlamıyorum. Hem de bütçe Murat Özyer ve Koray Mincinozlu dönemlerinden az iken.

Yalnız Ünal Aysal'ın devletle işi yok kısmında oldukça yanılıyorsunuz. Ünal Aysal Devlete elektrik satıyor. Hatta zamanında yapılmış olan anlaşmalar pahalı diye sayıştay raporu bile var.

Yazının üst kısmına imzamı atarım ama Oktay hoca ile olan kısma çok katılmıyorum. Cem Akdağ'a yapılan yanlışada bu taraftar tepkisini koydu.

Volkan ve diğer arkadaşların anlamadığı bir nokta var. Tepki gösterilen olay Oktan Mahmuti'nin kalıp kalmaması değil. Bu sürecin giriş-gelişme-sonuç safhalarında yaşananlar. Çıkar basketbol yapılanmamız devam edecek ama takımın başında Oktay Mahmuti'yi değil ''x'' kişiyi getiriyoruz dersin. Yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edersin. Bizde burada bunun doğru ve yanlışlığını tartışırız.
Şimdi ise Oktay Mahmuti takımda kalsa bile yönetim süreci yönetememesiyle sınıfta kalmış tepkiyi hak etmiştir.

Kaan bu tepkiyi verneyen kişi derken GS basketi veya orada yazanları kastetmiyorum. o zamanları çok iyi hatırlıyorum. Cem hocayı satanı biz de satarız!! diyenler Oktay hoca ismi anıldığı andan itibaren bıraktılar ismin güzelliğine kapılıp. Şu anda bir tepki var ivkoviç gelse hemen kesilir o tepkiler. Çünkü taraftarın mantığı yanlış. Mevzuyu hala anlamamış durumdalar. Hep daha iyisi olduğunu düşündükleri için diğerini satabiliyorlar.

Murat o dediğin 10 sene önce vardı evet yüksek fiyattan satmış devlete elektriği. Anlaşma bitene kadarda yüksek fiyata sattı. Anlaşma bitince de bir daha girmedi Türkiye pazarına. Gene girebilir o ayrı ama şu an yaptığı bir iş yok

Kaan bu tepkiyi verneyen kişi derken GS basketi veya orada yazanları kastetmiyorum. o zamanları çok iyi hatırlıyorum. Cem hocayı satanı biz de satarız!! diyenler Oktay hoca ismi anıldığı andan itibaren bıraktılar ismin güzelliğine kapılıp. Şu anda bir tepki var ivkoviç gelse hemen kesilir o tepkiler. Çünkü taraftarın mantığı yanlış. Mevzuyu hala anlamamış durumdalar. Hep daha iyisi olduğunu düşündükleri için diğerini satabiliyorlar.

Murat o dediğin 10 sene önce vardı evet yüksek fiyattan satmış devlete elektriği. Anlaşma bitene kadarda yüksek fiyata sattı. Anlaşma bitince de bir daha girmedi Türkiye pazarına. Gene girebilir o ayrı ama şu an yaptığı bir iş yok

Bende onu söylüyorum abi Oktay Mahmuti gidip yerine gelen kişi ile başarılı olunursa bu yaşananlar hemen unutulucak.
Taraftar (genel olarak) balık hafızalı oluyor maalesef. Bkz; yine Cem akdağ ve bir kaç ay önce kadın takımında yaşanan süreç. Bu tip olaylar ile Galatasaray adının yanyana durması beni rahatsız ediyor.
Yalnız Oktay Mahmuti olayı o kadar uzadı ve çirkinleşti ki taraftar olarak sonunda olumlu ya da olumsuz bir sonuç çıksa dahi tepki koymalıyız diye düşünüyorum.

Gençler maalesef taraftarımız vefalı değil. 96-2000 sonrası (aynı zamanda gelişen endüstriyel futbol ile birlikte) taraftar profilimiz maalesef erozyona uğradı. Tamamen başarıya odaklı bir oluşum var artık. Emin olun önümüzdeki sene Fatih Terim başarısız bir sezon geçirsin, oda tartışılır hatta ıslıklanır.

Oktay Hoca'da çok başarıyla hizmet etmiş bir profesyoneldir. Kimse de masal anlatmasın geçen sene ligde başarısız olmuştur ama genel anlamda başarılıdır. Şu an başka bir takım 1M EUR teklif ettiyse oda bizden bu parayı talep eder, en doğal hakkıdır. Bizde bu para bizi aşar deriz olur biter. Yerine daha da iyisi gelirse taraftar 1 gün ağlar ertesi gün yeni hocanın açıklanmasıyla unutulur gider. Artık dünya bu realiteyle yaşıyor.

Barca'da Guardiola gidiyor.

Amaaaaa; tüm bu saydığım süreç adam gibi yönetilmeli. Veda ediyorsan adam gibi veda edilmeli, sözleşme yeniliyorsan adam gibi... adam gibi... adam gibi... Maalesef bizim kulup son 11 yıldır adam gibi yönetilmiyor. Başı boş, bir birinin altını kazan, birbirini çekemeyen, ego delisi bir ton adam kulubun işlerini yönettiğini sanıyor.

Cem Akdağ'ın başına gelen pimiş tavuğun başına gelmedi. Oktay Hoca ile 2+2 yıllık anlaşıldı. Arada 2 ay geçti. Yuhh artık!!! Ama sadece yönetime değil Oktay Hoca'ya da yuh. Unutmamalıyız ki sözleşmeler iki taraflıdır. Sözleşme uzatılıyorsa iki tarafta uzatıyor ve sonucunda böyle bir tablo çıktıysa bizim yönetim kadar Oktay Hoca'da suçludur.

Kaan bende sizinle hem fikirim sürec kötü yönetiliyor fakat bu sürecde sadece yönetimmi haksız hanı bilmıyoruz, benim demek istedigim konu sürec sonunda gercekler ortaya cıkıcak bekleyelim ipin ucu zaten kactı.

Oktay Hoca`nın kalmasını cok istıyorum bunuda acıkca dile getiriyorum bence son dönemde hatırladıgım en iyi ikinci dönemimiz biri erman kunter ile cok düsük bütce ile 3`lükdür ozaman sartları ile birde oktay hocanın suanki dönemi cok basarılıdır bu yüzden zaten kızgınım bende yönetime ama içimde saklıyorum nedenini bilmedigimiz için imza atılmama sebebının.

Sühan abiyede sonun kadar katılıyorum Cem Hoca için burda nerdeyse ölcek olanlar iki günde unutup gitmislerdi simdi Oktay Hoca için bu veryansın bence biraz fazla

Cem Hoca'yı işin içine katıp olayı duygusallaştırmaya çalışmayın. Cem Hoca'ya hem kadın takımının hem de erkek takımının başındayken en çok destek verenlerden biriydim, son olayda da aynı şekilde. Şimdi de Oktay Hoca'ya aynı şeyi yapıyor olmam normal asıl. Cem Hoca ile Oktay Hoca'nın bu sözleşmesinin ne alakası var? Yönetimin gazına gelip burada insanların duygularıyla oynayarak bir yere varamazsınız. Burada Oktay Hoca hakkında yazanlardan çoğunu tanıyorum, Cem Hoca'yı unuttukları falan yok. Asıl ben Oktay Mahmuti için yakarım, yıkarım geldiği günden beri konuşmaktan başka hiçbir icraatini göremediğim başkan için değil. Başkan şöyle yaptı böyle yaptı demenize de gerek yok. Biz de sizin kadar yakından takip ediyoruz Galatasaray'ı. Bu süreçte Oktay Hoca'nın da hataları var ama en çok hata da basketbol yönetiminde ve yönetimde. Bunu bir yerimizden sallamıyoruz.