Oktay Mahmuti

Re: Koçumuz Oktay Mahmuti

Yönetim bu hamleyi sarhoşken yaptı sanırım...

Yeneriz,yeniliriz bunlar olabilecek şeyler tabiki ancak kimle oynarsak oynayalım mutlaka sahaya direnç koyabileceğimizi bilmek bile güzel...

Bu değerli insanın eline daha sağlam bir takım vermek zorundayız,hemde en kısa zamanda...Futbolda fantezi için gönderilen hocalara,gönderilen oyunculara verilen paranın yarısı kafi...

Bakmayın aslında bu da yönetimin yanlış kararalrından biriydi. Ama bizim şansımıza o yanlış hamleyi Oktay Mahmudi ile yaptılar yönetim için çekişmeden dolayı. böylelikle yırttık. yoksa Cem Akdağ'a takımın başında olduğunu söylemek sonra adama haber evrmeden onu göndermek. Yönetimin bir kısmı başka hoca için bastırırken belkide sırf tepki olsun diye Oktay Hocayı almak bana düzgün bir iş gibi gelmiyor. Eğrisi doğrusuna geldi diyelim. Yoksa şu an hocamız Cem Akdağ veya Ergin Ataman da olabilirdi. Ne diyelim iyi ki yönetimsel çekişme olmuş. Gerçi Ergin Ataman dahil, hata yapacak tercihi de yokmuş yönetimin. yoksa onu bulurlardı.

Takımın oyununa bir şey dediğim yok,ama 5 numaradaki hatasının bizim bir üst sınıf takım olmamıza engel olacağını düşünüyorum.Taylor böyle oynamaya devam ederse,1 numarada da hata yapmış olur ki.Hiç bir basketbol takımı 1 ve 5 numarasız başarılı olamaz.

zaten koç bizim gördüğümüzü görüyordur.taylor böyle oynarsa aralık ayında aramızda olmaz.oktay hoca doğru kararı verecektir.sonrada uzun transferide olur zaten.
edit:1000.mesajım :p

Daha sezon başlamdan kadroya baktığımız zaman pota altında sorun yaşyacağımız belliydi.Bunu görmek için ligin üzerinden bir kaç ay geçmesine gerek yoktu.Koçun bu durumu zaten çok önceden görmesi gerekirdi.

Serkan Dursun' Alıntı:
Daha sezon başlamdan kadroya baktığımız zaman pota altında sorun yaşyacağımız belliydi.Bunu görmek için ligin üzerinden bir kaç ay geçmesine gerek yoktu.Koçun bu durumu zaten çok önceden görmesi gerekirdi.
O zaman Shumpert'ı Türk yapamayacağımızı bilmiyorduk,takviye yapabilmek daha kolay gözüküyordu.

Oktay Mahmuti gibi Koçumuzun olması insana güven veriyor. Maçlara 1-0 önde başlıyoruz. Oktay Hoca gibi bir Hocada futbol takımına gerekiyor.

Telekom maçında bench'in arkasında olduğum için bir şey dikkatimi çekti. 2. ve 3. periyotlarda fark açılmasına rağmen en ufak hata da bile çileden çıkıp, sinirleniyordu. Fark açılmış gidiyor ama hâlâ maçın içerisinde, maçı yaşıyor. Ne kendisi ne de oyuncularının rehavete kapılmasını istemiyor, bunun içinde tabir-i caizse kendisini yırtıyor. Telekom maçı geçeli neredeyse bir hafta oldu ama bu olay dikkatimi epey çekti, hiç bir zaman kaybetmeyi ve rehavete kapılmayı istemiyor. Sırf bu olay için bile büyük hoca olduğunu herkesin gözüne sokuyorsun, iyi ki varsın be Oktay Hoca. İyi ki bizimlesin.

Ayrıca yazmadan geçemeyeceğim. Çok karizmatiksin Oktay Hoca.. =)

Barış Şişman' Alıntı:
Telekom maçında bench'in arkasında olduğum için bir şey dikkatimi çekti. 2. ve 3. periyotlarda fark açılmasına rağmen en ufak hata da bile çileden çıkıp, sinirleniyordu. Fark açılmış gidiyor ama hâlâ maçın içerisinde, maçı yaşıyor. Ne kendisi ne de oyuncularının rehavete kapılmasını istemiyor, bunun içinde tabir-i caizse kendisini yırtıyor. Telekom maçı geçeli neredeyse bir hafta oldu ama bu olay dikkatimi epey çekti, hiç bir zaman kaybetmeyi ve rehavete kapılmayı istemiyor. Sırf bu olay için bile büyük hoca olduğunu herkesin gözüne sokuyorsun, iyi ki varsın be Oktay Hoca. İyi ki bizimlesin.

Ayrıca yazmadan geçemeyeceğim. Çok karizmatiksin Oktay Hoca.. =)

Karizmasına kimsenin diyebileceği bişey yok bence de.

Telekom maçını televizyonda izlediğim için göremedim ama Panellinios maçına Evren maçın son dakikalarında fark 20 25 civarlarında iken yunanlı oyuncuya bir pozisyonda kızdı ve yarım yumruk tarzında bir itme yaptı ve sportmenlik dışı faul yaptı diye hoca hemen kenara aldı ve mükemmel bir fırça attı.

Sorun karizması ya da sevilip sevilmemesi değil.Yanlış kadroyla lige başlaması.Madem 5 numara aklında yoktu,o zaman Andric gibi pota altında dayak yiyen bir oyuncu yerine,Gaines ya da Lollis tarzında reabound canavarı birisini almalıydı.Böylece rakiplere sürekli 2. hatta 3. hücum fırsatlarını vermemiş olurduk.Tabii 5 numara alsaydı daha iyi de olurdu orası ayrı.
1 numara tercihinde de ince eleyip sık dokumalıydı.Taylor'ın kendini geliştirmesini niye bekleyelim ki.
Zaten Galatasaray kim gelirse gelsin yarı final adayıydı.Efes ve Fenerbahçe dışında Türkiye liginde çok da üst düzey takım yok.Oktay Mahmudi'nin fark yaratması gerekir.Ama bu iki önemli bölgedeki eksikliklerimizle playy offlarda o farkı yapması zor hatta imkansız.

Galatasaray'da calisan bir antrenör böyle olmali iste. Farkini ortaya koymali. Bir takim nasil savunma yapar, nasil hücum eder, bir kadrodan nasil maksimum verim alinir en güzel örneklerini sunuyor Oktay Mahmuti.

O yüzden belkide tüm Galatasaray Spor Kulübü'ndeki en önemli 2-3 degerden biridir benim gözümde Oktay Mahmuti.

Sühan Cem' Alıntı:
Kardeşi varsa hemen alıp Futbol takımının başına getirmek lazım. (kız bile olsa olur)
Evli mi bilmiyorum da evliyse esini getirelim ozaman o da birseyler kapmistir Oktay hocadan :)

koçumuzun başlığı altında dahi luksa'ya laf etılmış ya şaşırıyorum vallahi...bu adama, 25s 15r ortalamaları tutturdugunda ancak 'eh işte' denecek sanırım..
oktay hocaya gelince;basketbol'un mourinhosu der susarım...