SSL 3.Hafta / Kardemir Karabükspor-GALATASARAY

Kırmızı karta kadar 2 net diyebileceğimiz pozisyona girdik, sahada ne yaptığını bilen bir takım vardı ancak karttan sonra takım anlamsızca geriye yaslandı top yüzü görmedi.Bu durum maalesef maç boyu böyleydi, o yüzden 1 puan iyidir bu maç özelinde.Ancak ikidir Karabükte benzer şeyler oluyor bu kararda tartışılır.Çünkü 2 stoper hazır kıta bekliyordu Shelton'ın yanında.Bünyamin efendi gösterdi yine marifetini...Neyse dediğim gibi kötü giden senaryodan puan çıkarttık ama artık seri yapmak gerekir.

Ufuk dışında takıma hiç kızmıyorum.Maç 11 e 11 oynansaydı rahat kazanabilecektik çünkü,durum bunu gösteriyordu.Ama hakem bozuntusu her maçımızda olduğu gibi yine devreye girdi.

Bu Ufuk ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum.Hadi hatalı yediğin gole birşey demiyorum,alıştık çünkü.Ama arkadaş,koskoca GS nin kalecisi ikinci devrenin başından maç bitimine kadar zaman geçirmeye çalışır mı hiç.Beyefendi hala manisa da oynadığını sanıyor galiba.Yazık gerçekten.

Bu Ufuk ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum.Hadi hatalı yediğin gole birşey demiyorum,alıştık çünkü.Ama arkadaş,koskoca GS nin kalecisi ikinci devrenin başından maç bitimine kadar zaman geçirmeye çalışır mı hiç.Beyefendi hala manisa da oynadığını sanıyor galiba.Yazık gerçekten.

Ufuk bunu kendi kafasına göre yapmamıştır kesinlikle.

Bir yazık varsa zaman geçirmesini Ufuk'a söyleyen ve yaptıranlaradır..

Yahu ilk 15 dakikayı ben mi izledim sadece? 4-4-2 başladık maça ve kırmızı karta kadar 2 pozisyon bulduk neyin kıyamet senaryosunu yapıyoruz Allah aşkına.

Dünyada tabiki 10 kişi kalan tek takım biz değiliz arkadaşlar ama bir birine yeni alışan, geçen senenin tedirginliğini yaşıyan bir takım 15. dakikada kırmızı kart görüyorsa bence izin verinde takımda bocalamalar olsun. Hali hazırda birbirini öğrenmiş ezberlemiş bir takım olsak 10 kişi kaldığımızda bile galibiyet isterdik ki buda en doğal hakkımız olurdu bence.

Bu arada defansın hiç güven vermediği tezinede katılmıyorum orada aslanlar gibi Ujfa vardı adamı sıkıştırmışlardı Muslera burada bahanesi olmayan bir hata yaptı açılarak. Cenk'in hatasının çok benzeriydi okadar tecrübeli bir kaleciye yakışmadı açıkçası ama Muslera'dan emin olduğum için susuyorum daha doğrusu eleştiriyi abartmamaya çalışıyorum çünkü bunu yapan kim olursa bu adam bir kaç hafta sonra yüzünü kızartacak bu kişilerin o yüzden susuyorum.

Selçuk çok iyi durumda değil doğru ama topu aldığında pas verecek adam bulamadı adam 90 dakika boyunca. Yoksa normal şartlarda oynanan sürede Melo ve Selçuk gayet iyi götürüyordu bu işi.

Melo yılın transferi verilen para son kuruşuna kadar helali hoş olsun Allah sakatlıktan korusun aslan parçasını.

Son bir eklemede forvet hattı konsunda yapıcam. Ben şahsen kontenjan sorunu bir şekilde aşılabilirse Baros-Elmander ikilsi ile oynanmasından yanayın. Sercan iyi hoş çocuk ama şu dönemlerde birden ilk 11'e koyup çocuğu beklenti altında ezmemek lazım biraz daha zamana yayarak onu kazanırsak uzun yıllar bize büyük hizmeti olur.

Ufuk bunu kendi kafasına göre yapmamıştır kesinlikle.

Bir yazık varsa zaman geçirmesini Ufuk'a söyleyen ve yaptıranlaradır..

Ne Terim nede Tafo böyle bir talimat vermez kardeşim güven bana.
Bak geçen gün buluştumuzda demiştim sana Arda'nın gideceğini bilse Culio'yu yollamazdı hoca diye 2 gün sonra adamın demecini gördün.

Ne Terim nede Tafo böyle bir talimat vermez kardeşim güven bana.
Bak geçen gün buluştumuzda demiştim sana Arda'nın gideceğini bilse Culio'yu yollamazdı hoca diye 2 gün sonra adamın demecini gördün.

Arda'nın sakatlanmama garantisi mi var be kardeşim sözleşmesinde ?

Culio'nun gidişi tamamen Fatih Terim'in yanlışıdır. Orta sahada hem savaşan hem de teknik adam bulmak çok zor ama biz elimizdekini gönderiyoruz. Culio'nun oyunu yavaşlattığı konusuna katılmıyorum, sanki çok hızlı top oynuyoruz. Biz daha ne oynadığımızı bilmiyoruz..

Bu akşam takımın başında Rijkaard olsa yerin dibine sokulmuştu. Şu oyunun neresinden ümit çıkarıyorsunuz gelecek için ? Fatih Terim'in yanlış sayısı az değildir, bunun en büyüğü ise Baros'u kazanmaya çalışıyoruz demeciydi. Culio'nun gönderilişi, Sabri'nin inatla orta sahada denenmesi, tek mi çift mi forvet oynayacağımız konusundaki kararsızlıklar ile devam eder..

Sonuç 3 haftada 4 puan. Sonra kendimizi yırtıyoruz şu puan kaybetsin bu puan kaybetsin diye. Fenerbahçe'nin akşamki nizami golü verilse 3 maçta 9 puan yapacaklar ve şimdiden fark 5 olacaktı.

Tamam ligin başıdır, yeni takımız ama şakaya gelmez. 2 haftada 3 maç yapacağız, önemli detaylar bunlar.

Arda'nın sakatlanmama garantisi mi var be kardeşim sözleşmesinde ?

Culio'nun gidişi tamamen Fatih Terim'in yanlışıdır. Orta sahada hem savaşan hem de teknik adam bulmak çok zor ama biz elimizdekini gönderiyoruz. Culio'nun oyunu yavaşlattığı konusuna katılmıyorum, sanki çok hızlı top oynuyoruz. Biz daha ne oynadığımızı bilmiyoruz..

Bu akşam takımın başında Rijkaard olsa yerin dibine sokulmuştu. Şu oyunun neresinden ümit çıkarıyorsunuz gelecek için ? Fatih Terim'in yanlış sayısı az değildir, bunun en büyüğü ise Baros'u kazanmaya çalışıyoruz demeciydi. Culio'nun gönderilişi, Sabri'nin inatla orta sahada denenmesi, tek mi çift mi forvet oynayacağımız konusundaki kararsızlıklar ile devam eder..

Sonuç 3 haftada 4 puan. Sonra kendimizi yırtıyoruz şu puan kaybetsin bu puan kaybetsin diye. Fenerbahçe'nin akşamki nizami golü verilse 3 maçta 9 puan yapacaklar ve şimdiden fark 5 olacaktı.

Tamam ligin başıdır, yeni takımız ama şakaya gelmez. 2 haftada 3 maç yapacağız, önemli detaylar bunlar.

Tugay daha dün Abdülrahim Albayrak kendi geldi buraya adam kendi ağzı ile söyledi biz Arda kaldığında dahi bir sol taraf oyuncusu arıyorduk diye. O yüzden rahat rahat yollamışlar Culio'yu. Arda bir anda gidincede Reira'yı alıp onuda şimdilik Engin'le yedekleyebilmişler ancak. Hatta alınmaya çalışılan ve yetişmeyen becerilemeyen forvet oyuncularından bile bahsetti yani transfer dönemi iyi yönetilemedi ancak bunun Terim ile ilgisi oldukça az.

Devre arası forvet transferide %99 geliyormuş bu arada söylediği buydu Albayrak'ın.

Ve sistem konusuna gelirsekte bence orada belirsiz olmaya gerek yok 4-4-2 hem bu mevcut takıma hemde bizim geleneksel oyun karakterimize çok daha uygun bir sistemdir maçada gayet güzel başladık biz bu işi becerebiliyoruz o yüzden daha düşünmeye gerek yok. Bugün 10 kişi kalan takım zorunluluktan tek forvete döndü o bölgeyede enerji katsın diye Sabri oyuna alındı abi bunu abartmamak lazım zira bu farklı mevkii denemsinin henüz iyi sonuç vermeyeceğini Terim çok iyi görmüş durumda.

Ben bizdeki şansın içine edeyim, kırk yılın başı bir kadro içimize sindi, 4-4-2 oynayacağız, rahat alacağımız dediğimiz maç ne hale geldi..

Ama belliydi bu kadar sevindikten sonra bir terslik olmaması olasılık dışıydı. Zan'ın Shelton'a davetiye çıkarması Muslera'nın bodoslama dalışıyla Bünyamin'e açık çeki vermesi ile maçın kaderi değişti. 10 kişiden sonra pısırık oynadık falan söylemi doğru olabilir ama o ters olay olmasa biz bu maçı çok rahat alırdık, ilk 10 dk bunun sinyali gelmişti.

Muslera'ya gelince, ciddi bir hata yaptı. Ama ben de kredisi bol, güvenim fazla.. Ona söyleyecek lafım yok, daha yeni ve önünde Zan böyle oynarsa kolay gelsin.

Daha ligin başında, 3. haftasında devre arası transferini konuşmak zaten içinde bulunduğumuz durumu çok iyi açıklıyor..

Neyse. Bir tek benim sinirlerimi bozmuş bu maç anlaşılan..

Daha ligin başında, 3. haftasında devre arası transferini konuşmak zaten içinde bulunduğumuz durumu çok iyi açıklıyor..

Neyse. Bir tek benim sinirlerimi bozmuş bu maç anlaşılan..

Abicim adamlar 3 maçın sonunda böyle bir karar almamışlarki bu zaten normal zamanda istenen bir takviye yetişmeyince devre arasına kalmış durumda ki şimdiden bu çalışmayı yapıp o dönem geldiğinde bizi kasmasınlar daha fazla gerildik zaten.

Valla abicim takım çok kötü vs diyorsan ligtv'nin sitesinde özet var ilk 10 dakikada ki paslaşmaya , girilen ve yaratılan pozisyonlara bak bu maçı çok rahat kazanırdık ama işte olmayınca olmuyor bazen.

Bak buda Terim'in Ufuk hakkındaki sözleri ;

'Ufuk'un yediği gol hakkındaki değerlendirmesi sorulan Fatih Terim, şöyle dedi:

''Size bir şans geldiğinde bu formayı kazanacaksınız. Bu Galatasaray takımı, kazanmazsanız herkes de kaderine razı olacak. Bu sadece Ufuk için geçerli değil. Herkes için geçerli. Özellikle büyük takımlarda şans bulamayabilirsiniz. Bulduğunuz zaman da değerlendirmek zorundasınız. Büyük takımda oynamak kolay nimetler değil. Orada oynamak isteyen onbinlerce futbolcu var. Herkes onun nimetini bilecek.''

Bence ligin 3.haftasında devre arası transferini konuşmak takımın geçen yılki durumunu çok iyi anlatıyor.Adnanlar öyle kötü bir kadro bıraktılarki, takımın nerdeyse tamamı değiştiği halde hala 3-4 tane kaliteli oyuncuya ihtiyacımız var.

Doğan, ben maçın 90 dakikasını izledim kardeşim ne yapayım özetini ?

Ben bu maç özelinde değil zaten genel olarak takımdan memnun değilim. Ha bu maç için konuşuyorsak berbat bir oyun ve daha önce dediğim gibi haketmediğimiz 1 puan.

Baros 5 dakika kenarda bekledi oyuna girmek için, neden ?

Tamam yeni formaları benziyor ama karşımızdaki Barcelona değil. Adamlar ayağa pas yaptı, 5 dakika boyunca kafalarına göre oynadılar. Cernat bir ara Messi gibi araya Jamaikalıyı kaçırabilir miyim acaba diye defalarca deneme yaptı. Rahatsız bile edemedik onları.

Bu değil Galatasaray, bana net gol pozisyonundan değil atılan gollerden bahsedin..

Ufuk'un zaman geçirmesi daha çok koydu bugün bana.

Maçın başında nasıl oynadığımızı herkes gördü, kırmızı kart olmasaydı biz bu maçı da çok rahat alırdık 4-4-2 ile. Eskişehir maçını bekliyorum, umarım hoca 4-4-2'den vazgeçmez.

Ayrıca artık şu ön direk hastalığından kurtulalım!

Muslera cezalı.Eskişehir maçı için kontenjan sıkıntımız yok.Bu yüzden Baros-Elmander ikilisini hocanın deneme,bizimde görme fırsatımız olur.İşallah vazgeçmez hoca 4-4-2 den.

Galatasaray'a oyuncu alırken önce yeteneğine baktığın kadar karakterinede bakacaksın,bakacaksın ki aldığın oyuncu parayı görünce gece hayatına atılan,ruh cahili insanlar olmayacak.Bülent gibi olacak,Tugay gibi olacak sırf yetenekli,gelecek vaat ediyor diye bi oyuncuyu tutup getirmeyeceksin Galatasaray'a.Ufuk Galatasaray'dan gittikten sonra zaten süper lig takımlarında bile zor tutunur.

Ya şöyle diyeyim genç bir futbolcu anadoludan Galatasaray'a gelirken nasıl kendimi geliştiririm,nasıl büyük bir oyuncu olurum diye düşünecek nasıl gece alemine akarım,nasıl ünlü kadınlarla tanışıp,maçları onlarla yaparım diye düşünmeyecek ikincisini düşünen oyuncular zaten belli oluyor.

Alacağımız oyuncularında vizyonu en az Galatasaray kadar büyük olmalı.

Muslera iki deplasmandır yakıyor bizi.Umarım burada hata yapma haklarını kullanmış ve bitirmiştir..
Galatasaray'ın Baros'u kaybetme lüksü yok, iki maç kötü oynayınca hemen asmaya bayılıyorlar.. Fatih Terim üstünü çizmiş. Fatih Terim bunları yazanlar kadar gerizekalı mı. Takımda forvet mi var, transfer sezonu bitmedi mi. Sevmese de faydalanmak zorunda ki bence bir problem yok.

Benim kendi adıma problemim belli.. Gökhan Zan ve Hakan Balta. Birisi Pele, öbürü Maradona olsa görmek istemiyorum. Hele o Gökhan Zan. Evlat olsa sevilmez.

Ufuk , hatalı gol yemiştir kendini bir türlü toplayamamıştır eyvallah ama hala neden bu takımda bunu başkalarına sormak lazım.

Bir oyuncu 2-3 maç kötü performans gösterince hemen asıp kesiyoruz herşeyi çok biliyoruz ya...
Peki Muslera adında ünlü geleceği çok parlak ve Copa America'da harikalar yaratan değeri paha biçilmeyen bir kaleci geldi bize onu niye kimse konuşmuyor.Ama doğruya o yabancı bizimkiler Türk.

Yapılan o hatanın hiç bir açıklaması olamaz.

Galatasaray kalesinde Hayrettinin efsunu var...Casillas bile gelse o efsunu yenemez..ben artık başka bir açıklama bulamıyorum..

Arkadaşlar çok net bir soru sormak istiyorum. İçtenlikle formaları çıkararak objektif cevap vermenizi rica edeceğim:

Bu sezonki takımda sizi stada çeken gideyimde şu adamı izleyeyim diyebileceğiniz kim var?

Ben kendim cevap vereyim. Sadece Selçuk. 2. adam aklıma gelmiyor bile. Resmen Galatasaray için yanıp tutuşan ben maçlara ayak sürüyerek gitmeye başladım. İçimden gelmiyor.