Tenis

Tenisle ilgili açılan bir konu göremedim en son avusturalya açık için açılmış ama Grand Slamlerin dışındaki turnuvaları ve diğer tenis haberlerini buradan paylaşabiliriz

Re: tenis

Miami?de düzenlenen sezonun ikinci Masters Series'i Miami Masters'ta finalin adı belli oldu. Djokovic, finalde Andy Murray ile karşılaşacak.

maçları d spor yayınlıyor maç 19.00 da güzel bir maç olacağını tahmin ediyorum djokovic yarı finalde federeri elemişti murray ise çeyrek finalde nadalı eleyen del petroyu eleyerek finale yükseldi.

bayanlar finalinde serana turnuvanın sürprizini yaparak elendi. bunda sıcaklığın ve sakatlığının etkisi de vardı tabii. buda gösteriyorki avustralya finalinde salonun üstü kapanmasa serena finali kaybedecekti - bunu zaten kendi de ifade etti-

bugünkü maça gelirsek maçlarını izleyemedim ama formda bir Djokovic in murray i geçeceğini düşünüyorum. Djokovic federer i eleyerek formunu kanıtlamış gibi. beni şaşırtan ve turnuvanın en büyük sürprizi gördüğüm del potro nun nadal ı elemesi oldu

bu başlığın açılması iyi olmuş. tenis adı altında yoktu başlık ama turnuvalara göre açılıyordu.
bir öneri olarak başlığı tenis 2009 sezonu olarak değiştirilebilir.

bencede formda bir djokovic murrayı eler ama nolenin federeri elemesi formda olduğundan değil fedrerin çok formsuz olmasından.yarı final maçına biraz baktım ama federer o kadar kötü bir performans sergiledi ki tamamını izlemek gelmedi bana tenisi sevdiren adam kendisi tenisten bıkmış gibi oynuyor umarım federer biran önce toparlanır çünkü tenis onunla güzel

emel dizili' Alıntı:
bana tenisi sevdiren adam kendisi tenisten bıkmış gibi oynuyor umarım federer biran önce toparlanır çünkü tenis onunla güzel

orası öyle federer kadar usta vuruşları olan bir sporcu zor ama artık federer in devri kapanmaya başladı. federer de bunun farkında bir zamanlar bileği bükülmeyen adam şimdi finalleri zor görüyor. rakipleri onun yenilebilecek olduğunu anladılar onunla maça çıkan her rakip falanca yendiyse bende yenebilirim düşüncesiyle çıkıyor maça. j.blake onunla wimbledon da karşılaşıp 3-0 kaybettiği ve sadece 1 oyun alabildiği bir maç sonucunda şöyle demişti: artık onun insan olduğuna eminim. ondan bir oyun aldım"

federer nasıl samprasın pabucunu dama attı 1 numaradan ettiyse, aynı şeyi nadal federer e yaptı. tenisin düzeni bu. federer 2. liği elinde tutabilirse kârdır. zira bu turnuvadan önce novak la arasındaki fark 3000 puana kadar düştü. nadal federer arasındaki fark ise 14.000
nadal, murray, novak gibi yaşı 24 e gelmemiş gençler federer e bırakmazlar sahayı artık. yaş gelmiş 28 e. bu saatten sonra bünyede izin vermiyor o kadar tempoya

Halil İbrahim' Alıntı:
orası öyle federer kadar usta vuruşları olan bir sporcu zor ama artık federer in devri kapanmaya başladı. federer de bunun farkında bir zamanlar bileği bükülmeyen adam şimdi finalleri zor görüyor
evet sana katılıyorum federer eski formunda değil ama geçen sene kötü bir sezon geçirmesine rağman teniste en önemli turnuvalar olan grand slamlarda üç final oynadı amerika açıkta şampiyonluğa ulaştı. nadalın da en iyi sezonuydu oda iki final iki şampiyonluk kazandı aslında arada çok da fark yok tek sorun federerin özellikle nadal maçlarında kazanacağına dair inancını kaybetmiş olması zaten onu atlatsa şampiyonluk sayısını biraz daha artırabilir çünkü büyük ihtimal federerin en kötü hali bile onu finale çıkartıyor rakibide nadal oluyor

emel dizili' Alıntı:
federerin özellikle nadal maçlarında kazanacağına dair inancını kaybetmiş olması zaten onu atlatsa şampiyonluk sayısını biraz daha artırabilir çünkü büyük ihtimal federerin en kötü hali bile onu finale çıkartıyor rakibide nadal oluyor

bu biraz bizim futbolcuların kadıköydeki durumlarına benziyor :)

bu arada 19.06 itibariyle maç başlamadı.
telekom-dyo karşıyaka maçı görünüyor ama o da yok
spor haberleri var
bi yerde bi terslik var
tenis yayınlayacaksa maç saati ileri alındı galiba
voleybol yayınlayacaksa maç başlamış olmalı o da yok

şimdi maç saatine baktım 20.00 yazıyor.
bende federeri aynı galatasarayıma benzetiyorum.fedex nadala gelince olmadık hatalar yapıyor sırf bu yüzden nadal bana antipatik geliyor(bana feneri hatırlatıyor)

bende nadal hayranıyım. ispanyolları bize karşı oynadıkları maçlar dışında desteklerim hep. f1 de alonso teniste nadal
sarı kırmızı renklerinden dolayı galiba :D

dsporda telekom-karşıyaka maçı başlamış
ilk set ortalarında. 3-0 bitse bile 20.00 ye yetişmesi zor

Sezonun ikinci Masters Series'i Miami Sony Ericsson Open'da şampiyon Andy Murray. Final mücadelesinde Novak Djokovic'i mağlup eden Murray, kariyerinin 3. Masters turnuvasını da kazanmış oldu.
Birinci Set: 6-2
İkinci Set: 7-5

bende tenis yerine izlediğim telekom maçını anlatayım bari çok sürmez zaten: telekolm 3-0 aldı

novak şaşırttı beni 6-2 ilk set
raketi falan kırdı mı acaba :)

murray sıralamada hem novak a hemde federer e yaklaştı
novak ın 1. hayalleri suya düşerken 3. lüğünü korumakta zor bu gidişe
dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak sanırım bu...

Ağustos ayından bu yana ATP'nin zirvesinde yer alan Rafael Nadal, Roger Federer'in uzak ara önünde liderliğini koruyor.

Profesyonel Tenisçiler Birliği'nden (ATP) yapılan açıklamaya göre, dünya klasmanında erkeklerde ilk 3 isim aynı kaldı.

1. (1) Rafael Nadal (İspanya) 14470 puan
2. (2) Roger Federer (İsviçre) 11020
3. (3) Novak Djokovic (Sırbistan) 9010
4. (4) Andy Murray (İngiltere) 8840
5. (7) Juan Martin del Potro (Arjantin) 4790
6. (6) Andy Roddick (ABD) 4340
7. (8) Gilles Simon (Fransa) 4010
8. (9) Fernando Verdasco (İspanya) 3760
9. (5) Nikolay Davydenko (Rusya) 3735
10. (10) Gael Monfils (Fransa) 3600

burda da açıkça görülüyor yukarıda anlattıklarım
novak federer i yakalama hedefindeyken bu gidişle en fazla 2 turnuva sonrasında yerini murray e kaptıracak. nadal koptu gidiyor zaten şimdilik yeri garanti

Federer dünya evine girdi.

Dünya Tenis Klasmanı'nın 2. mumaralı teniscisi İsviçreli Roger Federer dün Basel'de, uzun zamandır nişanlı olduğu Romanyalı Mirka Vavrinec ile evlendi.

Ailelerinin yanında özel davetlilerin bulunduğu nikah son derece sade geçti. 2000 Sidney Olimpiyatları'nda tanışan çift, geçtiğimiz haftalarda Mirka'nın önümüzdeki yaz aylarında bebek sahibi olacağını açıklamasından sonra evlenmeye karar verdi. Dün bu kararlarını yerine getiren 27 yaşındaki Roger Federer ile 30 yaşındaki Mirka Vavrinec dünya evine girdiler. Roger Federer önümüzdeki hafta başlıyacak olan Monte Carlo Tenis Turnuvası'na katılacağını açıklamıştı.

Mirka hamile olduğu için evlenmeye karar verdiler herhalde.hayırlı olsun

Bayanlarda 1 numara tartışması

Jelena Jankovic'in ardından, kariyerinde Grand Slam zaferi bulunmayan bir bayan raket daha, dünya sıralamasında zirveye yerleşmeye hazırlanıyor.

Profesyonel bayan tenisinin yönetici organı WTA, Rus Dinara Safina'nın, 20 Nisan'da açıklanacak yeni listede 1 numara ilan edileceğini açıkladı.

Geçen yıl Montreal, Los Angeles, Berlin ve Tokyo turnuvalarını kazanan Safina'nın, Fransa ve Avustralya Açık'ta birer finali bulunuyor.

Zirvedeki yerini Safina'ya terkedecek Serena Williams ise bir kez daha puanlama sistemini eleştirdi.

Son 12 ayda, Avustralya ve Amerika Açık'ı kazanan, Wimbledon'da da final oynayan Amerikalı tenisçi, kariyeri boyunca hiç büyük turnuva kazanamamış bir tenisçinin ilk sıraya yerleşmesinin doğru olmadığını savundu.

Safina ise Williams'ın eleştirilerine, "Geçen yıl aldığım sonuçlardan gurur duyuyorum. Önümüzdeki aylarda herkese 1 numaraya layık olduğumu göstereceğim" yanıtını verdi.

Geçtiğimiz haftalarda da, İsviçreli Roger Federer, Grand Slam zaferi bulunmayan Jelena Jankovic'in bayanlar sıralamasının zirvesine çıkmasını eleştirmiş ve puan sisteminin değiştirilmesini istemişti.

safina-williams.widec.jpg

demek evlenmişler
kız hamileydi ha
federer in konsantrasyon bozukluğunun sebebi anlaşıldı
adam kortta beynin bi tarafıyla topu düşünürken bi tarafıyla şimdi bebek gelirse nolcak diyordur :p

hayırlı olsun ne diyelim
ne derler Allah bi yastıkta kocatsın