Tenis

Toprak kortun kralı Rafael Nadal Monte Carlo'da yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dün üst üste 2 maç kazanan Rafael Nadal, çok da zorlanmayarak adını yarı finale yazdırdı...

İlk olarak önceki gün tamamlanamayan maçın devamında Lapentti'yi 6-3 ve 6-0'lık setlerle mağlup eden Rafael Nadal'ın diğer kurbanı Ivan Ljubicic oldu.

Her iki sette de çok zorlanmayan Rafa, setleri 6-3 kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

Rafael Nadal yarı finalde, toprak kortta da rüştünü ispat etmeye çalışan Andy Murray ile karşılaşacak.

Tenishaber

güzel bir yarı final olacak, bu yarı finalden nadal diğer taraftanda nole gelir ve finalde kapışırlar.son roland garros da nadalı tek zorlayan isim noleydi tabi zorlamak derken set almaya çok yaklaşmıştı :roll: en azından final maçında ki federer gibi kolay teslim olmamıştı

emel dizili' Alıntı:
güzel bir yarı final olacak, bu yarı finalden nadal diğer taraftanda nole gelir ve finalde kapışırlar.son roland garros da nadalı tek zorlayan isim noleydi tabi zorlamak derken set almaya çok yaklaşmıştı :roll: en azından final maçında ki federer gibi kolay teslim olmamıştı

bu ikisi arasındaki maçlara bayılıyorum nadal ın zaten bi sakatlığı yoksa mücadele etmediği bir maç yok. novakta buna eklenince müthiş bir maç ortaya çıkıyor. güzel vuruşlarda birbirlerini alkışlamaları ilginç vuruşlara verdikleri tepkiler güzel bir maç sunuyor izleyenlere. umarım beklediğimiz mücadeleyi görürüz. andy sağlıklı bir nadalı yenmeyi çok istiyorum demişti nadal monte carlo da 25 maçtır kaybetmiyor. bakalım andy dili kadar ellerini konuşturabilecek mi

d spor maçı canlı gösterdi şuan da murray-nadal maçı var nadal ilk seti 6-2 almış ikinci sette 4-2 önde ve servis atıyor

nadal maçı 2-0 aldı
büyük düşünür sibel canın dediği gibi
büyük lokma ye ama büyük söz konuşma andy

nadal-novak maçı yarın akşam bizleri bekliyor
andy nin 3. lük hayalleri başka bahara kaldı

nadal-nole maçında setlerde 1-1 lik eşitlik var ilk set 6-3 nadalın ikinci set 6-2 nolenin
ne yazık ki bu güzel maçı d spor göstermiyor :oops:

emel dizili' Alıntı:
nadal-nole maçında setlerde 1-1 lik eşitlik var ilk set 6-3 nadalın ikinci set 6-2 nolenin

benim yarın akşam dediğim bu maç işte
banttan 23.00 te gösterecek
yayın akışına göre

Halil İbrahim' Alıntı:
[quote="emel dizili":2afd148x]nadal-nole maçında setlerde 1-1 lik eşitlik var ilk set 6-3 nadalın ikinci set 6-2 nolenin

benim yarın akşam dediğim bu maç işte
banttan 23.00 te gösterecek
yayın akışına göre[/quote:2afd148x]
d spor mu gösterecek? şuan son sette nadal 4-1 önde nole servis atıyor

emel dizili' Alıntı:
nadal son seti 6-1 almış .maçı 2-1 kazanmış :oops:
ya kimi tutarsam nadala yeniliyo

madem böyle bir durum var nadal a karşı kim çıkarsa siz onu tutun :)
nadal federer in 5. üst üstesini engellemekle kalmadı wimbledonda, monte carlo da kendi üst üste 5. şampiyonluğunu kazanırken 27. galibiyete çıkardı monte carlo serisini
son sette çekişme olmamış gibi
akşam tekrarını seyrederim artık
son zamanlarda nadal haricinde diğer tenisçilerde -bazen murray hariç- büyük bir düşüş var. bu alt sıradakilerin üste yaklaşması için büyük fırsat

anladığım kadarıyla koskoca forumda iki kişi haricinde tenise çok fazla ilgi duyan kişi yok.aslında dünyada futbol ve basketboldan sonra en çok ilgilenilen spor dalı ama ülkemizde pek sevilmiyor,aynı şekilde bizim forumda da :roll:

1.jpg

Ee ne diyelim artık klasikleşmiş Nadal. Federer'in Wimbledon serisine son verdikten sonra rakipsiz gibi oynuyor. Federer eşiyle birlikte balayına çıkıp, biraz eğlensin. Gerçi orda da kabus olarak Nadal'ı görür.
Djokovic ise Sırp milliyetçiliğinden dolayı pek sempati duyduğum bir adam değil...

Emel şahsım adına konuşursam takip ediyorum tabi ki ama maçı izlemediğim için maçla ilgili konuşamıyorum..Maça gelince Nadal'ın kazanmasını istemeye gerek kalmadan zaten kimin kazanacağı belli olan bir maçtı..Azim,Hırs,Mücadele..Go Rafa Go ! 25 Mayıs'ta Roland Garros'u bekliyoruz artık..

emel dizili' Alıntı:
anladığım kadarıyla koskoca forumda iki kişi haricinde tenise çok fazla ilgi duyan kişi yok.aslında dünyada futbol ve basketboldan sonra en çok ilgilenilen spor dalı ama ülkemizde pek sevilmiyor,aynı şekilde bizim forumda da :roll:

benimde dikkatimi çekti bizden başka pek uğrayan yok
ben agassi çekmişti tenise
beline kadar saçlarını şapkasının arkasında çıkarır
kazandığında tüm tribünlere selam dururdu
sempatikliği çok hoşuma gitmişti o zamanlar
bayanlarda da steffi graff hayranıydım
çelik gibi sinirlerini hiç bozmaz
hep alçak gönüllü davranırdı.
agassiyle graffı çok yakıştırırdım birbilerine
sonunda evlendiler -aralarını ben yaptım :p-
çocukları da çok değil en fazla 10 sene sonra adından bahsettirir
reklamlarını görmüştüm bacak kadar şey müthiş oynuyor

Taner Tuna' Alıntı:
Emel şahsım adına konuşursam takip ediyorum tabi ki ama maçı izlemediğim için maçla ilgili konuşamıyorum..Maça gelince Nadal'ın kazanmasını istemeye gerek kalmadan zaten kimin kazanacağı belli olan bir maçtı..Azim,Hırs,Mücadele..Go Rafa Go ! 25 Mayıs'ta Roland Garros'u bekliyoruz artık..
Abi aslında sonu az-çok belli olan bir turnuvayı bekliyoruz. Eğer Allah korusun Nadal'da bir sakatlık falan olmazsa ''Toprak Kortların Efendisi''nin Roland Garros'u bırakacağını düşünmüyorum...

WTA'da son Fransa Açık ve Avustralya Açık finalisti Dinara Safina, gittikçe yükselen form grafiğinin karşılığını sıralamada aldı. Çok tartışılan sisteme göre Safina, Serena Williams'ı geride bırakarak zirveye çıktı...
Şubat ayından bu yana WTA'da zirvedeki yerini koruyan Serena Williams, Indian Wells'e katılmamış, Miami Masters'ta da finalde Azarenka'ya mağlup olmuştu.

Dinara Safina buna karşılık iki turnuvada da başarı gösteremese de WTA'da zirvedeki yerini aldı.

Maria Sharapova'dan sonra bunu başaran ilk Rus tenisçi olan Dinara Safina, Serena Williams'a Avustralya Açık finalinde çok kolay teslim olmuştu.

Tenishaber

Avustralya Açık'ın tek erkekler şampiyonu İspanyol Rafael Nadal, Indian Wells ve Monte Carlo Master Serileri'nde de gösterdiği üstün başarıyla Roger Federer'e hiç olmadığı kadar puan farkı attı.

Monte Carlo'da geçtiğimiz yıl final oynayan Federer, bu yıl 3.turda elenince puan kaybı yaşadı.

Buna karşılık Djokovic de geçtiğimiz yıl yarı finalde elenmişti. Sırp tenisçi bu yıl final oynayarak puan sıralamasında yeniden Federer'i taciz etmeye başladı.

Hamburg Masters'ta final oynayan Roger Federer, bu yıl bu turnuvaya katılmayacağını açıklamıştı.
İsviçreli tenisçi, başarısız bir toprak kort sezonu geçirmesi durumunda Roland Garros öncesi 2. sıradaki yerini kaybetme tehlikesi yaşayabilir.

1. (1) Rafael Nadal (İspanya) 15390 puan
2. (2) Roger Federer (İsviçre) 10760
3. (3) Novak Djokovic (Sırbistan) 9520
4. (4) Andy Murray (İngiltere) 8950
5. (5) Juan Martin del Potro (Arjantin) 4580
6. (6) Andy Roddick (ABD) 4340
7. (8) Fernando Verdasco (İspanya) 3790
8. (9) Nikolay Davydenko (Rusya) 3675
9. (7) Gilles Simon (Fransa) 3670
10. (10) Gael Monfils (Fransa) 3460

Tenishaber

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: