#9 Manuchar Markoishvili

Muazzam savunmasıyla, şutuyla, profesyonellik anlayışıyla ve o koca yüreğiyle bu takımın vazgeçilmezi oldu.. Ciddi bir sakatlık dönüşü ulaşılan bu performans, saygıyı hak ediyor.

İyi ki bizimlesin, iyi ki bu şanlı formayı taşıyorsun...

Cantu'nun iki sezon önceki kadrosu iyiydi ama top 16 yapamamışlardı son maçta. Tam o sırada Hawkins'in dopingi ortaya çıkınca Marko gelmişti, Cantu Avrupa'dan elenmişken...

500 bin dolar bonservis ödeten Ergin hocaya nasıl eleştiriler yapıldığını hiç unutmuyorum. "Ataman sene sonu arkasında enkaz bırakacak" diyenler vardı twitterda basketbol konuşan yazarlar, şubeyi maddi olarak batıracağını söyleyenler falan... Marko'nun ritm bulduğunda muazzam katkı verdiğini söyleyen azınlıkta kalmıştı maalesef...

İyi ki geldin, 500 bin dolar feda olsun sana Marko.

Marko hücumda böyle katkı verdiği sürece gerçekten zor durduruluruz.Savunmayı zaten üst seviye yaptığı için rakibin bir oyuncusunu yiyebiliyor çoğu zaman.Geçen sene de Banvit'e karşı 3.çeyrekte üst üste sıralamıştı üçlükleri bugün de öyle yaptı.Aslan parçası!

Serinin en kritik adamı olacak gibi duruyor.Bojan savunması+Fenerin dış şut savunması zaafına karşı ceza atışlarını sokması önemli.

Kadın basketbol takımının bize sezonu kazandırdığını,büyük resimde içimin rahat olduğunu defaten yazdım.
Galatasaray-Fenerbahçe rekabeti,Fenerbahçe'nin son yıllarda ahlaki açıdan yerle yeksan halleri elbette erkek basketbol şampiyonluğunu istememde etken.Fakat en çok Markoishvili'nin emeğinin taçlanmasını istiyorum.Ben torunuma anlatırım,zihninde Galatasaray basketboluna önemli yer verenler hayat boyu unutmaz bu kesin.Fakat sonucun çoğu zaman her şey olduğu ortamda kupa ellerinde yükselsin istiyorum.

Böyle yüreğini koyan oyuncular her zaman bu takıma lazım ins daha uzun zamanlar gs formasıyla görürüz kendisini

Seneye de kalması gerektiğini düşünsem de büyük olası bir Fenerbahçe serisinde iyi oyunuyla Avrupa'nın dev kulüplerine demir atacaktır :(