2015-2016 Eurocup Şampiyonu Galatasaray!

Trento 6 sayı farkla kazandı.J.Wright ilk çeyrekte 3 tane karpuzlama üçlük soktu.Trento çok kıstlı bir takım doğru düzgün savunmaya çok zor skor bulurlar

Fransızlar nasıl gelmişler buraya kadar?

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Strasbourg fb'ye grupta 21 sayı fark attı kendi sahasında, Sonra Real Madrid'i yendi kendi sahasında, Eurocup'ta Nizny'i elediler, yani hakederek geldiler kardeşim...
Aynı Trento 09 gibi, onlarda Karşıyaka'yı 2 maçta yendi grupta, Zaragoza yı elediler ve en son kupanın favorilerinden İtalya lideri olan Milano'yu 2 maçta rahat yenerek elediler, Banvit'in iki maçta yenildiği Milano'yu...Yani onlarda hakederek geldi...Buraya kadar gelmiş takımları küçümsemeye gerek varmı?
İlk maçı Trento 09 aldı, kendi sahasında finale çıkar bence, ama bellide olmaz...

Acikcasi ikinci turda gruplar belli oldugunda, Karsiyaka'nin o grubu rahat lider biterecegini dusunuyordum. Hatta lokal ligden olmasi sebebiyle, Trabzon yerine de Trento'nun 2. olup capraz eslesmede karsimiza gelmesini istiyordum.
Ayni Trento simdi finale cikarsak bizi karsisinda bekliyor olacak muhtemelen. Isim olarak dusuk profilli gelse dahi, sadece gectigimiz sezon tarihinde ilk defa ulkesinin 1. ligine cikan bir takimin bu basarisi tesaduf olamaz, mutlaka ki ortada rasyonel bir proje kulubu ve basarili uygulayicilar var.
Kendilerini saygi ve sempati ile takip ediyorum, diliyorum ki uzun vadeli bir vizyon ortaya koyarlar ve bu sene kaybedecekleri Eurocup finalini gelecek sezon kazanmak icin gerekli hazirliklara simdiden baslarlar.

Hatta bende ekleyeyim canaria'yı deplasmanda yendiler.Hocaları fransa milli takımını çalıştırdı geçen yaz.Koca son çeyrek bir tane doğru düzgün hücum edemediler,hızlı hücumlarda topları dışarıya attılar.Novgorod'a yazık olmuş geçen turda.

Hatta bende ekleyeyim canaria'yı deplasmanda yendiler.Hocaları fransa milli takımını çalıştırdı geçen yaz.Koca son çeyrek bir tane doğru düzgün hücum edemediler,hızlı hücumlarda topları dışarıya attılar.Novgorod'a yazık olmuş geçen turda.

Novgorod'a niye yazık oldu, kendi sahasında 9 sayı fark yiyen Novgorod değilmi, Fransa'da 2 uzatmada şans eline gelen kullanamayan Novgorod değilmi?
İyi oynasalardıda turu geçselerdi...
2008 de Final eightte biz Bjk'yi elenyince yorumcularda açık açık Bjk ye yazık oldu demişti, neymiş bjk daha iyi takımmış, sahada hakeden turu geçiyor ama, ne yazıkki daha iyi kadrosu olan değil...

Eurocup 2015-2016

Strasbourg sağı solu belli olmayan sistemden ziyade oyuncu performanslarına bağlı bir takım. Bugün 3 lük sokamadılar ama gidip orda trento'yu farklı yenebilirler. Trento ise kısıtlı ama düzenli bir takım. Net söylüyorum hem biz hemde Grand Canaria, ordan gelicek takımı iki maçtada yener. O yüzden bu tur geçmek okyanusu geçmek demek. Hadi inşallah.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Trento finale kalırsa bizim serinin galibinin şampiyon olmaması ufak bir sportif mucize olur bence. Bugün şans da yanlarında idi özellikle ilk çeyrek de 5-6 tane çok ilginç üçlük buldular.Strasburg da epey açık şut kaçırdı.Trento avantaj yakalamış olsa bile turu geçmiş sayılmaz.Tabi tememni ederim finale kalırlar.Bu arada öyle ya da böyle Strasburg Fransa liginin lideri.Trentonun İtalya liginde yenilgi sayısı galibiyet sayısından fazla oyuncu kaliteleri oldukça düşük olduğu gibi oynadıkları basketbol ne içerikli ne seyir zevki yüksek bir basketbol geldikleri nokta için kendilerine mi saygı duysam Avrupa basketbolunun haline mi acısam biledim.Represa da emekli olsun bence .

Neyse biz kendi işimize bakalım tabi

Beyler, bayanlar. Zor olduğunu biliyorum ama fazladan bilet alan, sahipsiz bileti olan varsa, söylerse sevindirir. Kendi biletim var ama güzel arkadaşlarımız var bilet bulamayan onlar için sorayım dedim.

Novgorod'a niye yazık oldu, kendi sahasında 9 sayı fark yiyen Novgorod değilmi, Fransa'da 2 uzatmada şans eline gelen kullanamayan Novgorod değilmi?
İyi oynasalardıda turu geçselerdi...
2008 de Final eightte biz Bjk'yi elenyince yorumcularda açık açık Bjk ye yazık oldu demişti, neymiş bjk daha iyi takımmış, sahada hakeden turu geçiyor ama, ne yazıkki daha iyi kadrosu olan değil...

Bence asıl irdelenmesi gereken konu, bu alt ligden gelen takımın, nasıl bir sene içinde eurocup yarı finaline veya finaline kadar yükseldiğidir.Kupa tarihine bakınca,kupa ruslarla-ispanyollar arasında dönüp durmus.Ülke olarak bizim 2007-2008 yarı finali ve banvitin geçen sezon oynadiği yarı finalden başka başarımız yok.Şans veya değil bence saygı duymak lazım. Belki kadrolarinda öne çikan bir oyuncu dahi yok ama büyük iş başarmislar.

Bu Trento'nun finale cikma durumu sans.Finalde eslesirsek ilk macta deplasmanda 15 atar.Ikinci macta 2.periyot Dogukan-Dusanlarla oynariz.O derece zayif bir takim..Strasbourg kat ve kat daha iyi Trento'dan.. Bazen zayif takimlarda 50 senede bir boyle surprizler yasayabiliyor.

İki takımda çok kötüler özelikle son çeyrekte vidaları sıkınca baya karavana attı ikiside. Finale çıkarsak bence şampiyonluk garanti gibi birşey tabi gelecekse trento gelsin çünki; savunma sertleşince hücumda acayip bocalıyorlar ve basit top kayıtları yapıyorlar.

Bu Trento'nun finale cikma durumu sans.Finalde eslesirsek ilk macta deplasmanda 15 atar.Ikinci macta 2.periyot Dogukan-Dusanlarla oynariz.O derece zayif bir takim..Strasbourg kat ve kat daha iyi Trento'dan.. Bazen zayif takimlarda 50 senede bir boyle surprizler yasayabiliyor.

Bence finalde oldukları için durum değişebilir küçümsememek lazım tabi ki de favori biziz ama maçlar oynanmadan kazanılmıyor. :)

Eurocup'ın resmi sitesinde ilk haber olarak; Michael Scearce, Paul Dawkins'li efsane kadronun resmi eşliğinde, kulüp şube tarihçesinin yazıldığı uzunca bir makale var.Herkese göz atmasını tavsiye ederim.

Şu an Eurocup resmi sitesi gsbasket.org kıvamında.Tarihimiz,son maçımızdaki ambiyans,Chuck Davis ilk üç konu .Anasayfada sadece bizimle ilgili fotolar dönüyor.Alt taraftaki istatistik kısmında da sadece bizim oyuncuların fotoları var.